Slovenska Zwift liga

Domov > Forum > Slovenska Zwift liga

Slovenska Zwift liga

SORTIRAJ PO:
Mitko 30.11.2020 07:28

@leopardTrek

Pozdrav Zwifterji,

sem dokaj nov na zwiftu in imam dve vprasanji. Kupil sem Elite Suito trenazer, in zfiwtam preko laptopa, zanima pa me sledece:

Kaj nudi boljso povezavo, blootouth ali ant+ usb stick? Bt imam ugrajen v laptop, prav tako sem kupil usb ant+ napravo.

Bral sem, da je potrebo trenazer usake toliko kalibrirati, neka navodila so, da zwift to ponudi v zacetnem ekranu, kjer se spari s senzorji, ampak meni tega za boga ne najde, pa nisem ravno trd za racunalnike :) A sem samo slep?

Hvala in veliko uzitkov v zfiwtanju vsem

Suita moras kalibrirat preko njegove aplikacije, ne preko Zwifta. Najbolje vsakic, ko gres na bicikl, ker Suito ne slovi ravno kot natancen trenazer. Po zadnjem update je menda bolje.

Povezava praviloma deluje bolje preko ant+ Ce imas samo ant dongle, ga daj na oklopljen usb podaljsek in pod trenazer. Top resitev je Tacx ant antena https://tacx.com/product/usb-ant-antenna/

Kanal za wifi na routerju nastavi na 1- 6, da se ne prekriva z ant frekvenco.

Na zwiftalyzer.com lahko preveris kvaliteto svoje povezave z nalozenim fit file.

Mitko 30.11.2020 08:41
@Mitko

@leopardTrek

Pozdrav Zwifterji,

sem dokaj nov na zwiftu in imam dve vprasanji. Kupil sem Elite Suito trenazer, in zfiwtam preko laptopa, zanima pa me sledece:

Kaj nudi boljso povezavo, blootouth ali ant+ usb stick? Bt imam ugrajen v laptop, prav tako sem kupil usb ant+ napravo.

Bral sem, da je potrebo trenazer usake toliko kalibrirati, neka navodila so, da zwift to ponudi v zacetnem ekranu, kjer se spari s senzorji, ampak meni tega za boga ne najde, pa nisem ravno trd za racunalnike :) A sem samo slep?

Suita moras kalibrirat preko njegove aplikacije, ne preko Zwifta. Najbolje vsakic, ko gres na bicikl, ker Suito ne slovi ravno kot natancen trenazer. Po zadnjem update je menda bolje.

Povezava praviloma deluje bolje preko ant+ Ce imas samo ant dongle, ga daj na oklopljen usb podaljsek in pod trenazer. Top resitev je Tacx ant antena https://tacx.com/product/usb-ant-antenna/

Kanal za wifi na routerju nastavi na 1- 6, da se ne prekriva z ant frekvenco.

Na zwiftalyzer.com lahko preveris kvaliteto svoje povezave z nalozenim fit file.

Ah, ne fit file,...log file od zwifta. Imas ga v documents/zwift/logs. Zadnji je brez cifre, vsaka cifra visje je starejsi file.
BosS 02.12.2020 13:45

Zanimivo tekmovanje, ki se približuje >>> Nations Challenge

Žal je merilo število plačanih naročnini po državah, da so pripravili 22 držav, ki so del tekmovanja, vsi ostali pa skupaj.

Bi bilo zanimivo vedeti na katerem mestu se nahaja trenutno Slovenija glede na aktivne uporabnike Zwifta.

Mitko 02.12.2020 17:15

@BosS

Zanimivo tekmovanje, ki se približuje >>> Nations Challenge

Žal je merilo število plačanih naročnini po državah, da so pripravili 22 držav, ki so del tekmovanja, vsi ostali pa skupaj.

Bi bilo zanimivo vedeti na katerem mestu se nahaja trenutno Slovenija glede na aktivne uporabnike Zwifta.

Smo premajhni, zagotovo. Ze pogoj, da mora koncat 100 riderjev, da steje je neizvedljivo.

Bolj zanimiva za nas je ZRL: Zwift Racing League

https://www.wtrl.racing/zrl/ZRL-registration.php

Trenutno sestavljamo ekipe za naslednje leto. Pricetek 12.1.

Kogar zanima naj se javi na discord kanalu pod rubriko ZRL. 

Mitko 04.01.2021 21:21

Zimska liga je končana, novo leto je tu, prav tako pa tudi nova liga v organizaciji SloZL. Prva dirka je na sporedu že 17. januarja, njej pa bo sledilo še 10 dirk. Štarti so vsako nedeljo ob 10.30 CET, ogledne skupinske vožnje pa ob petkih ob 18.00 v dveh jakostnih skupinah.

Kategorizacija je standardna po ZwiftPower, štarti pa ločeni po kategorijah. Za bolj zanimivo dirkanje bo ločeno potekalo točkovanje za šprinterje.

Detajli tukaj.

12. januarja se začne Zwift Racing League, kjer bodo nastopale tudi SLoZL ekipe. Kdor si želi ekipnega dirkanja, se nam lahko pridruži na discord kanalu, kjer mu bomo našli primerno ekipo.

Vsak četrtek še vedno nastopamo na ekipnih kronometrih. Lahko se nam podružite kot posameznik ali pa pripeljete svojo ekipo s katero bi radi vozili. SloZL skupnost ima dobro utečen sistem prijav ekip, na discordu pa je vedno tudi polno članov, ki vam pomagajo rešiti tehnične težave.

p.s.: če vam v trenutni situaciji ne uspe dobiti smart trenažerja (kar je zelo verjetno), se da RGT ali Zwift uporabljati na navadnem dumb trenažerju ali celo valjih. Dovolj je powermeter ;)

Se vidimo online :D

gorann316998 17.01.2021 18:14

@leopardTrek

Pozdrav Zwifterji,

zivjo, sem videl, da imas enak trenazer

meni preko ant+ ne najde v meniju kljucka za kalibracijo, preko blue tootha pa najde

tudi sam ponavadi kalibriram preko zwifta po ene 10min+ poganjanja da se ogreje trenazer

ant+ imam samo za pascek za utrip

1 2 3
Zadnji komentarji v kategoriji "TEKMOVANJA"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI