Anonimni kolesar

Domov > Forum > Anonimni kolesar

Anonimni kolesar

SORTIRAJ PO:
referendum 06.10.2019 19:44

Je že kdo prebral knjigo Anonimni kolesar? Kaj mislite, bi lahko bil to Domenico Pozzovivo?




ElTorro 07.10.2019 13:19

Smo imeli to debato na enem kolesarskem forumu, in prišli do zaključka, da je skoraj zagotovo Laurens ten Dam.

Ban 07.10.2019 14:05

Sem prebral knjigo pa nimam pojma kdo je to. Ima družino, je že malo v letih, je odpelaj kar nekaj GT dirk, je hribolazec, rad spije kakšno pivo...

CHEF860 07.10.2019 15:29

Knjigo sem prebral večkrat, tudi v angleščini :)

Tudi jaz sem si mislil, da je Laurens ten Dam, a se mi zdi, da Anonimni kolesar malo preveč tarna ...  Poleg tega enkrat omenja Laurensa ten Dama v tretji osebi: "Eden najhujših padcev, kar jih pomnim, se je na Dirki po Franciji leta 2011 zgodil nizozemskemu kolesarju Laurensu ten Damu. Hudo se je porezal po obrazu in je moral voziti s provizoričnim krvavim povojem, ovitim okrog obraza. Morda je bilo na pogled slabše, kot je bilo v resnici, vendar je bilo za opazovalce precej grdo. Odločil se je, da bo nadaljeval dirko, in v naslednjih dneh se je s fanti v glavnini šalil, da mu je žena na cilju rekla, naj stisne zobe, ker Dirke po Franciji pač ne zapustiš samo zaradi presekane ustnice."

Kar pa v bistvu še nič ne pomeni ...

referendum 07.10.2019 20:48

Mogoče bi tudi jaz moral še nekajkrat prebrat vse skupaj, ker zdaj, ko še enkrat razmišljam, ni več tako jasno, kot mi je bilo še včeraj.

Izhajal sem namreč iz tega, da je anonimnež leta 2018 nastopal na Touru in Giru, leta 2017 pa na Vuelti (str. 189 v slovenski knjigi, kjer opisuje, kako je v pelotonu gledal Keldermana - razumel sem, da ga je gledal "v živo"). S to predpostavko sem preveril, kateri kolesarji so dirkali na vseh treh dirkah. Če se nisem kje zmotil, jih je bilo le osem (Darwin Atapuma, Chris Froome, Chad Haga, Mikel Nieve, Domenico Pozzovivo, Luis Leon Sanchez, Tom Scully).

Iz knjige vemo, da je anonimnež starejši kolesar na koncu kariere, torej starejši od 30 let, morda celo 35. Vemo tudi, da je klancar, trdi pa tudi, da se je v svojih najboljših časih na tritedenskih dirkah uvrščal med prvo deseterico v GC. Glede na vse navedeno se zdi najverjetnejši kandidat Pozzovivo: je primerne starosti (letnik 1982), ima ustrezne dosežke (7 uvrstitev med prvih 10 na tritedenskih dirkah), je klancar. Po podatkih bi bil lahko ravno tako zanimiv Mikel Nieve, ampak ta je vozil za Sky, o katerem pa ima avtor določeno mnenje...


Še dve zadevi, ki bi govorili v prid Pozzovivu.

1. Sodeč po navedbah na Wikipedii ima človek diplomo iz ekonomije, zanimala naj bi ga tudi zgodovina, tehnologija, politika in vreme (bi rekel, da to slednje ni tako neznačilno za kolesarje); imel naj bi vzdevek dr. Pozzovivo. Očitno gre za razgledanega in načitanega človeka, zakaj ne bi bil torej sposoben napisati knjige?

2. V knjigi je omenjeno (str. 270), da je blizu njegove stare hiše tržnica, na katero je zahajal na poti s treninga domov, ker je tam našel čisto sveže ribe in zelenjavo. Nekako mi ta opis pred oči prislika nek relativno obmorski kraj v Sredozemlju - Pozzovivo izhaja iz juga Italije (dežela Bazilikata), zdaj pa očitno živi nekje blizu mesta Cosenza (Kalabrija), kar ni daleč od morja.

Skratka, celotno razmišljanje temelji na tem, da je anonimnež leta 2017 nastopil na Vuelti. Če ni, potem se krog kandidatov znatno razširi. Pa še en pomislek po današnjem ponovnem preletu knjige: razumeti je (str. 87), da je anonimnež leta 2018 nastopil na Strade Bianche, kjer pa Pozzoviva ni bilo. In tudi Pozzovivo je v knjigi omenjen v tretji osebi (str. 120). Seveda pa je lahko karkoli v knjigi napisano tudi zavajajoče in smo na popolnoma napačni sledi. Ampak, lov je vseeno zanimiv (a ni tako rekel tudi David Walsh?).

kamencek 08.10.2019 08:17

@referendum, ZS.

BosS 08.10.2019 09:03

Pri prevodu knjige smo se tudi sami ukvarjali z ugibanjem o potencialnem avtorju, vendar se pogosto ni kaj poklopilo. Vse bolj smo razmišljali, da je tudi možno, da je knjigo napisalo več avtorjev ali vsaj dva.

Hlipec 08.10.2019 09:45

Ekipni kolega trenutno prvega kolesarja na UCI-lestvici... če vam kaj pomaga ta podatek....🙈🙊

Ban 08.10.2019 12:27

Jumbo visma?

Hlipec 08.10.2019 13:14

👍👌,po moje bo držalo ja.... ve se,kdo je vozu za Rabobank....

alen_ 08.10.2019 19:04

Tudi jaz sem nekako povezal na Ten Dama ali Gesinka...

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI