NOVI NAKUP - MTB HT 29er

Domov > Forum > NOVI NAKUP - MTB HT 29er

NOVI NAKUP - MTB HT 29er

SORTIRAJ PO:
Nofrus 06.10.2019 21:03

Živjo,

na novo kupujem MTB hardtail 29". Potreboval bi malo pomoči pri odločitvi. Skratka kupujem ALU okvir, s singel menjalnikom,... skratka nanašam se na SRAM in okvir in vilice bi želel imeti res trpežen in obroči s 30 + špriklami (sodim med 100kg) do cca. 1300 EUR, seveda raje manj kot več. Nekaj malega sem gledal po tržišču v SLO, po pregledu bi jih malo naštel, res pa nisem še nobenega videl v živo oz. ga probal, pa bi potreboval vaše izkušnje, ciljam da mi bo kdo delil uporabne izkušnje.

Nekaj koles po mojem izboru od naj do ne vem:

-          NUKEPROOF SCOUT 290 COMP

-          Trek PROCALIBER 6

-          Grand Canyon AL SL 7.0

-          Cannondale Trail 1

-          ORBEA ALMA H20-EAGLE

-          KONA KAHUNA

-          Specialized Chisel Comp

Thx.

burek66 07.10.2019 08:51

Živjo,

naštel si zelo različna HT kolesa, predvsem po kotu vilice, ki nekako definira za kaj je kolo namenjeno.

Povej še kaj in kje bi vozil.

Kone dobijo marca/ aprila in pred tem je ne boš mogel preizkusiti.

fuego 07.10.2019 09:22
@Nofrus

Živjo,

na novo kupujem MTB hardtail 29". Potreboval bi malo pomoči pri odločitvi. Skratka kupujem ALU okvir, s singel menjalnikom,... skratka nanašam se na SRAM in okvir in vilice bi želel imeti res trpežen in obroči s 30 + špriklami (sodim med 100kg) do cca. 1300 EUR, seveda raje manj kot več. Nekaj malega sem gledal po tržišču v SLO, po pregledu bi jih malo naštel, res pa nisem še nobenega videl v živo oz. ga probal, pa bi potreboval vaše izkušnje, ciljam da mi bo kdo delil uporabne izkušnje.

Nekaj koles po mojem izboru od naj do ne vem:

-          NUKEPROOF SCOUT 290 COMP

-          Trek PROCALIBER 6

-          Grand Canyon AL SL 7.0

-          Cannondale Trail 1

-          ORBEA ALMA H20-EAGLE

-          KONA KAHUNA

-          Specialized Chisel Comp

Thx.

Tole si nametal neke različne geometrije nisi pa napisal za kaj boš kolo sploh uporabljal. Trek, Speci, Grand Canyon so XC kolesa, se pravi niso ravno namenjena za traile. Kolo se kupi glede na teren, ki ga boš vozil ne samo po znamki in komponentah.
Nofrus 07.10.2019 10:04

@burek66 - thx

@fuego - thx

Hmmm sej vem nametal sem skp, ker je minilo kar nekaj časa, ko sem si lastil MTB, zadnjega sem si lastil

full susp. b., zdej sem si odločil vzeti HT (in "basta").

Nuukprof me je presenetil, ker naj bi bil "all raunder" Blake Samson me kar prepričuje s tem videjem, rabim pa še resno izkušnjo, če se je da dobiti - https://www.youtube.com/watch?v=SXY5CVQRrhg

Pa da bi se lahko speljal tudi kakšen tak "trail" - https://www.adriabike.hr/events/husqvarna-adria-bike-series-2019/krk-n-roll-2019/

Kar je zadeva, moje vožnje, vozim različno:

- vožnjo čez gozd (hosto), v klanc & spust - teren XC, pa tudi "lagano"

-  bike park Krvavec/Kranjska g. - par krat na let

Mal pomoči bi rabil, res pa da mi nekako najbolje všeči TREK model PROC. 6...

gorann316998 12.10.2019 20:46

kupi si model laufey od orbee, sportr.si ima ugodno (ni reklama, tudi sam se nagibam k laufey hardtailu pa sem tam nasel najceneje)

odlocen sem, da nabavim nekaj da je vsestransko, ta ima celo 140mm hoda spredaj, 29" gume, men osebno najboljse, kar se ponuja ta hip

Nofrus 12.10.2019 22:06

@gorann316998n316998

thx Orbea - še ne poznam, pogledam.

lp

M.

Alcomp176 13.10.2019 10:10

Trek Roscoe 8 še poglej

Nofrus 16.10.2019 21:25

@Alcomp176

Trek Roscoe 8 še poglej

Zdej, opažam, da je v MTB sektorju prišlo (poudarjam) za mene, toliko različnih un-known znamk,.... da res ne vem "kwa" gledati, zneski so si podobni v tem rangu, pa ne mislim s tem TREK-om k si mi ga ponudil, na splošno.

Težka bo izbrati, še posebej ker ni v trgovini za pogledati bicikla, bo potrebno počakati nove zaloge.

Hvala na predlogu.

Nofrus 27.10.2019 20:08

...prišel do zaključka izbral bom XC hardtail z max 110-120 hoda, katerega točno, je odvisno od ponudbe, katero najdem, thx vsem za pomoč 👍

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI