kolesarjenje 1000 km

Domov > Forum > kolesarjenje 1000 km

kolesarjenje 1000 km

SORTIRAJ PO:
lopow 14.10.2019 10:31

Pozdravljeni,

Kako se lotite kolesarjenja recimo 1000 km, nezahtevne trase.

Ali je bolje 5 x 200 km? Ali je možno npr. prvi dan 350 km, potem pa okrog 300 km dnevno, ali je to preveč?

Trasa je zelo ravninska cca 1500 v.m. na celotnih 1000 km.

Če ima kdo izkušnje s kakšnih daljših poti, bi prosil za informacije.

lp

crni2 14.10.2019 11:48

Živjo,

5x200 km je že skoraj turizem, če pri tem prespiš na mehkem, stuširan ...

Priporočam ti, da se drugo leto udeležiš brevetov, kjer boš dobil informacije iz prve roke od udeleženca breveta, katerega način (in hitrost) vožnje boš lahko zelo hitro ocenil.

Sicer velja, da natreniran brevetar prevozi prvi dan 500 km+, prespi par uric na kakšni klopci na bencinski ali avtobusni, nato pa vsak naslednji dan ca. 350+ km. Časa in energije za fotkanje ni ravno dosti, zato se boš sam odločil, kako se boš tega sladkorčka lotil - prevoziti razdaljo ali pasti firbec     :-)

Letos se tega ne loti, mrzlo vreme močno zmanjša voljo do te vrste rekreacije  ;-)

lopow 14.10.2019 12:35
@crni2

Živjo,

Priporočam ti, da se drugo leto udeležiš brevetov, kjer boš dobil informacije iz prve roke od udeleženca breveta, katerega način (in hitrost) vožnje boš lahko zelo hitro ocenil.

Sicer velja, da natreniran brevetar prevozi prvi dan 500 km+, prespi par uric na kakšni klopci na bencinski ali avtobusni, nato pa vsak naslednji dan ca. 350+ km. Časa in energije za fotkanje ni ravno dosti, zato se boš sam odločil, kako se boš tega sladkorčka lotil - prevoziti razdaljo ali pasti firbec     :-)

Letos se tega ne loti, mrzlo vreme močno zmanjša voljo do te vrste rekreacije  ;-)

Hehe, letos res ne, plan je za drugo leto. 

Hvala za informacije. Glede na ta, da je pot ravninska tudi sam planiram prvi dan 350 km, potem pa nekje med 250 - 300. Vsekakor pa bom videl kakšna bo zima in kako bom pripravljen spomladi. 

rs1975 14.10.2019 14:33

@crni2

Živjo,

Prosim obrazloži kaj je zate natreniran brevetar? Kolikor brevetarjev je v SLO sposobnih odvozit 500km+ v enem dnevu? Bi rekel, da več kot 5 ne. Baloha zraven ne moreš štet, ker on je profi... 

Realno odvozit več kot 300-350km več dni zaporedoma je že kar velik uspeh. 

lopow 14.10.2019 14:42

jaz računam nekako takole. Prvi dan bi štartal zelo zgodaj 4.00 recimo. Vse skupaj bi bil prvi dan na kolesu 13 - 15 ur. s povprečno 25 je to 350 - 375 km.

Potem naslednje dni bi pa bil na kolesu 10 ur. 5 dopoldan in 5 popoldan in s povprečno 25 bi spet naneslo cca 250 km.

To se mi ne zdi preveč hudo. 

crni2 14.10.2019 14:57

Imaš prav, rs1975, prevoziti 300-350 km več dni zapored je velik uspeh. 1000 km domačih brevetov se udeležuje samo peščica kolesarjev in mislim, da so vsi sposobni prevoziti 500 km/dan, ob seveda ugodnih vremenskih pogojih. Natrenirani so tudi vsi tisti, ki so uspeli prevoziti PBP, pa čeprav prvi dan manj kot 500 km. Poleg tega je kar nekaj tistih, ki npr. 400 km brevet prevozijo zelo hitro, pa se za 1.000-ko še niso odločili, pa bi tudi tam z 'lahkoto' prešli 500km/dan.

Vsi so amaterji, ljubitelji. Natreniranost je pa predvsem v glavi, v zavedanju, da HOČEM in ZMOREM. Tako da, 500 km/dan ni noben bavbav, najbolj je pomembna velika želja po tem. In pa seveda nabiranje izkušenj na krajših brevetih, da spoznaš, kaj ti telo hoče povedati ...   :-)

crni2 14.10.2019 15:10

Ejga lopow, počasi, počasi ...

Če boš 15 ur zdržema na kolesu si prvak !!!

Če nimaš izkušenj, prištej k času za 350 km vsaj 20 % (raje 30 %), kajti sem pa tja je treba natočit vodo, kaj v miru na točki z lepim razgledom (ali pa naslonjen na zid najboljšega soseda) pojesti, kakšen obisk WC tudi ne škodi k celostnemu izgledu kolesarja ... tako da, matematika je eno, življenje na kolesu pa nekaj čisto drugega   :-)

Boš poročal, ko boš to skozi dal .

ElTorro 14.10.2019 15:11

Takšnih, ki solo 'z lahkoto' prevozijo 500+, je verjetno res le peščica v Sloveniji. V manjši skupinici, kot se naredijo na brevetih, pa je to nekoliko lažje, in bi rekel, da je takšnih kar nekaj.

Kar se tiče prvotnega vprašanja, lopow, si pozabil povedati, kaj je v bistvu cilj tega kolesarjenja.

Dnevna kilometrina je pač zelo odvisna od tega, če ti je cilj čim hitreje priti do cilja, ali priti do cilja z zmernim naporom, ali da po poti tudi kaj vidiš in malo uživaš.

Če nimaš izkušenj z večdnevnimi turami z dosti kilometri, zna biti 25 kar optimistično povprečje za solo vožnjo 10+ ur dnevno (razen če si seveda eden tistih, ki ravninske stotke sploh ne znajo odpeljati pod 30km/h)

Moj predlog bi bil, da pred tem poskusno narediš dva dni zapored po 200-300km, pa boš lahko veliko bolje ocenil, kako bi bilo najbolje zate.

lopow 14.10.2019 15:31

@ElTorro

Takšnih, ki solo 'z lahkoto' prevozijo 500+, je verjetno res le peščica v Sloveniji. V manjši skupinici, kot se naredijo na brevetih, pa je to nekoliko lažje, in bi rekel, da je takšnih kar nekaj.

Kar se tiče prvotnega vprašanja, lopow, si pozabil povedati, kaj je v bistvu cilj tega kolesarjenja.

Dnevna kilometrina je pač zelo odvisna od tega, če ti je cilj čim hitreje priti do cilja, ali priti do cilja z zmernim naporom, ali da po poti tudi kaj vidiš in malo uživaš.

Če nimaš izkušenj z večdnevnimi turami z dosti kilometri, zna biti 25 kar optimistično povprečje za solo vožnjo 10+ ur dnevno (razen če si seveda eden tistih, ki ravninske stotke sploh ne znajo odpeljati pod 30km/h)

Moj predlog bi bil, da pred tem poskusno narediš dva dni zapored po 200-300km, pa boš lahko veliko bolje ocenil, kako bi bilo najbolje zate.

Moj cilj je zadevo prepeljati. Seveda bom spomladi, najprej probal 200, potem pa še slovensko daigonalo (to sem v pretekolosti že prevozi, en dan 360 km).

Sedaj nekako planiram, rišem traso in nekako kalkuliram koliko dni bom porabil. En dan imam rezerviran za ogled, ostalo pa kolesarjenje. 

lopow 14.10.2019 15:31

@ElTorro

Moj cilj je zadevo prepeljati. Seveda bom spomladi, najprej probal 200, potem pa še slovensko daigonalo (to sem v pretekolosti že prevozi, en dan 360 km).

Sedaj nekako planiram, rišem traso in nekako kalkuliram koliko dni bom porabil. En dan imam rezerviran za ogled, ostalo pa kolesarjenje. 

-BLAŽ- 14.10.2019 17:14

Pi** ko tole berem ne vem no.....

-kdor solo potovanje s kolesom primerja z brevetom NIMA POJMA.

-500 km prvi dan in potem 300+........dejte pokazat vaše fajle SOLO VOŽNJE pa da vsa vidim frajerji. Od Baloha in tistih parih norcev iz dirk PBP ipd me namreč ne zanimajo.

-nobenega govora o tem ali voziš sabo torbe ali baba trpi tvoje bolezensko stanje in vozi prtljago za tabo. Razlika v povprečni je namreč DRASTIČNA. 

-lopow, upam da veš kaj pomeni povprečna 25 na 15 ur vsak dan če skočiš na bencinsko po pijačo, poješ sendvič in greš srat. Ne rečem da ni takih, samo ne prav dosti.

-svetujem ti tudi, da se voziš 300-500 km na dan kvečjemu okoli bajte, ker kamorkoli hodit je popolnoma brezveze, ker pri 300+ na dan ne vidiš PRAKTIČNO NIČ.

-kje pa misliš spat? Boš kar ustavil in za cesto? Čez dva dni boš namreč smrdel, da se bodo na bencinski vsi obračali. In take kolesarje ki se cel teden ne tuširajo na svojih turah dejansko srečujem.

-je pa res, da za teh 1000km ne boš  rabil več kot dva dni in pol tako da.....

lopow 14.10.2019 18:04

@-BLAŽ-

-500 km prvi dan in potem 300+........dejte pokazat vaše fajle SOLO VOŽNJE pa da vsa vidim frajerji. Od Baloha in tistih parih norcev iz dirk PBP ipd me namreč ne zanimajo.

-nobenega govora o tem ali voziš sabo torbe ali baba trpi tvoje bolezensko stanje in vozi prtljago za tabo. Razlika v povprečni je namreč DRASTIČNA. 

-lopow, upam da veš kaj pomeni povprečna 25 na 15 ur vsak dan če skočiš na bencinsko po pijačo, poješ sendvič in greš srat. Ne rečem da ni takih, samo ne prav dosti.

-svetujem ti tudi, da se voziš 300-500 km na dan kvečjemu okoli bajte, ker kamorkoli hodit je popolnoma brezveze, ker pri 300+ na dan ne vidiš PRAKTIČNO NIČ.

-kje pa misliš spat? Boš kar ustavil in za cesto? Čez dva dni boš namreč smrdel, da se bodo na bencinski vsi obračali. In take kolesarje ki se cel teden ne tuširajo na svojih turah dejansko srečujem.

No to me je zanimalo. Rekel sem, da ne vem kaj pričakujem, niti ne grem na čas. Sedaj preracunavam te kilometre, da bi potem prišel zvečer nekam v mesto in normalno prespal.

SODROVC 14.10.2019 18:20

@-BLAŽ-

Ha-ha-ha, Blaž, si povedal, kot se zagre. Dam par primerov:

https://ridewithgps.com/trips/38868729

https://ridewithgps.com/trips/38868767  (zgoda zvečer sem zardi orkanskega vetra prekinil vožnjo in si poiskal prenočišče. Tuširanje, pranje perila itd.)

https://ridewithgps.com/trips/38868826  (Huda vročina vse tri dni, iskanje trgovin s prehrano in pijačami, bencnske so drage. 😏 )   Spanje zunaj, na prostem

https://ridewithgps.com/trips/38868954  (Dež od jutra do večera. Iskanje prenočišča? Več kot 2 uri, po dežju. Je huje, kot pa kolesariti.  Pa vožnja v dežju in gnečo ter promet v Pragi. Šine, šine, šine, pa gneča, gneča... Sama zguba cajta)

https://ridewithgps.com/trips/38868955  

https://ridewithgps.com/trips/38868242    Tale je bila pa za "sladokusce" ala Crni2. Pot od Bratislave nazaj domov pozna in ve, da je ponoči na Madžarskem hladno. In iskanje prenočišča ni obrodilo sadov. 

AVS je bila 17 km/h, ker med nakupovanji in higienskimi opravili Garmina nisem ugašal. Tako da tisti, ki misli, da bo delal AVS 25 km/h, je najbrž misli netto čas. Pa za pogledat je, koliko VM je bilo vsak dan. In ja, dolgi breveti so jeba. 1013 km in več kot 10.000 vm sem solo opravil v malce manj kot 68. urah, brutto.

1270 km in 8250vm pa v 80 ur 30 min. Je dila 2. noč deževna, smo bivakirali pod streho. Potem pa še zelo zelo močan veter na Madžarskem. In huda vročina.  

SODROVC 14.10.2019 18:22

Podatki so uradni, ker je šlo za priznanje Slovenski ekstremni randonneur. A spadam med unih 5 aktivnih slovenskih randonneurjev?😜 Ker precej dobrih se je že "upokojilo". Ker so nekateri v randonneurstvu dosegli že vsa možna priznanja. In ker jim je dovolj nočnih voženj v mrazu in dežju.