Nakup prvega cestnega kolesa

Domov > Forum > Nakup prvega cestnega kolesa

Nakup prvega cestnega kolesa

SORTIRAJ PO:
fuego 08.11.2019 06:59

Kastelic zrihta ni da ni...popravi ali ti ga samo na novo prebarva..s karbonom se lahko igraš. Drugače pa, ko si rekel, da se z alu da nardit 10k+...nekateri to naredijo v eni sezoni.:) Karbon pa je praktično neuničljiv. Meni je začel pokat po enem letu Specialized alu rušt od Rockhopperja. To je kolo v rangu 1000eur. Je pa bila moja replika na to , ker je napisal mexem, da ni razlike med alu kolesom za 1000 in karbonom za jurja. Je razlika. Se strinjam, da si postaviš mejo. Ampak samo enkrat živimo in če si za hobi ne morš privoščit tega kar bi rad imel. Saj ne govorimo o tem da si kupiš kolo za 2 ali 3.000. Tu gre za rang do 1.500. Ne potem spraševat za nasvet, če pol delaš po svoje. Še vedno sem mnenja, da je bolje kupit rabljen karbon kot nov alu. Sem vozil 2 rabljena, med drugim tudi 5 let starega Foila, ki sem ga dobil pod jurja in sem bil super zadovoljen. Ampak letos se mi je pač ponudila prilika da se za res ugodno ceno dobil novega Addicta disc z komplet Ultegro za tak denar, da nisem mel kaj razmišljat. Sem najprej imel v planu 350 eur cenejšega Addicta z 105-ko in navadnimi zavorami pa sem potem raje dal še mal zraven in si kupil tisto kolo ki mi je bilo bolj všeč pa še boljša oprema je bla gor. Bi še vozil Foila, ker ni bilo nič narobe z njim, a sem hotel bolj endurance geometrijo. Že med Foilom in Synapsem, ki sem ga imel prej je bila razlika, kaj šele med alu in karbonom. Kupi pa naj vsak kar hoče, jaz sem samo podal mnenje. Raje vozim slabši avto kot slabo kolo, ker sem več na kolesu. 

Uroshek 08.11.2019 08:17

Če že vsi toliko omenjate rabljen karbon, kaj potem predlagate? Kakšen primer? Nekdo je prilepil 

http://www.bolha.com/rekreacija-sport/kolesarstvo/kolesa/cestna-kolesa/cube-agre-gtc-pro-velikost-m-1347585483.html

našel sem še tole

http://www.bolha.com/rekreacija-sport/kolesarstvo/kolesa/cestna-kolesa/karbonsko-cestno-kolo-cube-attain-gtc-shimano-105-56-l-1347599688.html?aclct=1573114659

morda ima kdo še kakšen predlog? Je to potem po vaše bolje kot pa kupiti nov ALU z 105ko? :D 

fuego 08.11.2019 11:40

Prvi je M številka drug pa L. Če ti M dovolj velik nimaš kaj razmišljat. 11 redna Ultegra je gor. Mal se še zdilaš pa je.

Uroshek 08.11.2019 12:47

Imam 175 cm, tako da kolikor vidim je prvi z Ultegro opremo okvir 53. In je rabno nekje pri moji višini če se ne motim? Nikjer ne najdem točnega podatka... Je pa kot kaže to model 2015 če se ne motim...

fuego 08.11.2019 12:51
@Uroshek

Imam 175 cm, tako da kolikor vidim je prvi z Ultegro opremo okvir 53. In je rabno nekje pri moji višini če se ne motim? Nikjer ne najdem točnega podatka... Je pa kot kaže to model 2015 če se ne motim...

Ja poklič pa vpraši...jao....
tris 08.11.2019 13:39

Ne vem koliko se spoznaš na kolesa ampak rabljeno kupi edino takega za katerega si siguren da je Ok, ...da ne bo glava bolela ob morebitnih stroških.

Npr.Nekatera rabljena vrhunska kolesa z dobro opremo prodajajo kot malo rabljeno, odlično ohranjeno.......v resnici pa ohoho tekmovalnih km.

fuego 08.11.2019 14:10
@tris

Ne vem koliko se spoznaš na kolesa ampak rabljeno kupi edino takega za katerega si siguren da je Ok, ...da ne bo glava bolela ob morebitnih stroških.

Npr.Nekatera rabljena vrhunska kolesa z dobro opremo prodajajo kot malo rabljeno, odlično ohranjeno.......v resnici pa ohoho tekmovalnih km.

In kaj potem če ima nekaj km? Kolega je kupil Sworksa od znanega rekreativnega tekmovalca. Dal za vrhunsko kolo 1000eur in ga vozi že 2 leti brez problema pa je že on naredil z njim ene 15.000. Saj pogledaš kolo. Že na oko se vidi, če ga je kdo negoval ali je čisto izrabljen. Pa Cube-a verjetno ni imel nekdo, ki hodi na tekme. :) Moja kolesa so bila vedno brezhibna in še noben, ki je od mene kupil ni imel pripomb. Tudi vsa rabljena, ki sem jih jaz kupil so bila brezhibna. Ketna, zavorne obloge itd. so pa itak potrošna roba. Ko boš kupoval avto kaj boš kupil? Rabljenega VW-ja ali novo Dacio?
Uroshek 08.11.2019 14:58

@tris

Nekaj osnove že, da bi pa vedel v podrobnosti pa seveda ne. Ravno zato imam tudi nek strah pred rabljenimi kolesi. Ampak so tudi vaši nasveti da raje kupim rabljen karbon dobro utemeljeni in bom zagotovo sedaj tudi to pregledoval.

Morda kakšen nasvet kje je potrebno biti najbolj pozoren pri rabljenih kolesih? Na koncu gre seveda tudi za to koliko je prodajalec fer da ti ne skriva nekih napak če ve za njih :)

ElTorro 08.11.2019 15:17

Ne vem, no... zveniš kot prodajalec rabljenih karboncev.

Pri Ali kolesih ni ogromno pokanja okvirjev - če bi bilo, bi proizvajalci eden za drugim šli v maloro zaradi reševanja reklamacij. 

Karbon ni neuničljiv. Pravzaprav je zelo občutljiv na sile v napačni smeri. Zato recimo izgubiš garancijo na okvir, če ga vpneš v klasičen strešni nosilec ki "prime" bicikl za okvir. Prav tako se za razliko od kovin poškodbe na karbonu težje predvidijo. Kovina začne kazati znake utrujenosti, karbon pa ko poči - poči. 

Ravno zaradi tega sem jaz zelo skeptičen do rabljenih karboncev. Verjamem, da je večina dobro vzdrževanih in brezhibnih - ampak nikoli ne veš, če je morda kdo z njim nerodno kam treščil ali ga neprimerno transportiral... sploh ni nujno, da se bo navzven kaj videlo, če ti poči okvir sredi spusta pa je rahlo neprijetno. 

Skratka, Alu ni nek šrot, pri katerem je samo vprašanje časa, kdaj bo počil, karbon pa ni nek čudežen neuničljiv material. Daleč od tega.

fuego 08.11.2019 16:44

Prodajalec rabljenih karboncev..:) :) A nisem ravno napisal, da sem kupil novega Addicta. Sem pa prej vozil 3 rabljene in jih potem prodal, ko sem kupil druge - rabljene. Menda jih nisem vrgel v smeti...:) Karbonce furajo na downhillih, ko ga res lahko kam nasloniš. Kaj se pa lahko zgodi na specialki, ki jo voziš po asfaltu. Pa pri padcu se vidi, da je obdrgnjen lak. Drugače pa, če si kdaj gledal kako testirajo togost...alu se začne zvijat, ko ga stisnejo in se potem zlomi. Karbon pa dolgo nič in potem poči. Je bolj vzdržljiv kot alu.

sixsl 08.11.2019 20:11
@Uroshek

@tris

Nekaj osnove že, da bi pa vedel v podrobnosti pa seveda ne. Ravno zato imam tudi nek strah pred rabljenimi kolesi. Ampak so tudi vaši nasveti da raje kupim rabljen karbon dobro utemeljeni in bom zagotovo sedaj tudi to pregledoval.

Morda kakšen nasvet kje je potrebno biti najbolj pozoren pri rabljenih kolesih? Na koncu gre seveda tudi za to koliko je prodajalec fer da ti ne skriva nekih napak če ve za njih :)

Narediš, čisto enostavno. Prodajalcu reci, če lahko skočita na najbližji servis, na nek osnovni pregled in da ti plačaš. Opazuj ga kako bo odreagiral, če bo mencal potem veš da nekaj ne štima, če pa bo za pojdi na servis in razkiraj za nek osnovni pregled kolesa. če bo vse ok si zmagal, kupiš in uživaš v pedaliranju. Srečno pri nakupu.

gran 08.11.2019 21:46

Pri kolesu je napake težje skrit kot pri avtu. Tako da dobro poglej okvir. Poglej tudi zavorno površino na obročih, koliko je izrabljena. Če se dokopaš do imena in priimka prodajalca, lahko pogledaš če ima profil na Stravi. Tam lahko precej izveš o kolesu, če boš imel srečo. 

copi 08.11.2019 23:09

@fuego

@tris

In kaj potem če ima nekaj km? Kolega je kupil Sworksa od znanega rekreativnega tekmovalca. Dal za vrhunsko kolo 1000eur in ga vozi že 2 leti brez problema pa je že on naredil z njim ene 15.000. Saj pogledaš kolo. Že na oko se vidi, če ga je kdo negoval ali je čisto izrabljen. Pa Cube-a verjetno ni imel nekdo, ki hodi na tekme. :) Moja kolesa so bila vedno brezhibna in še noben, ki je od mene kupil ni imel pripomb. Tudi vsa rabljena, ki sem jih jaz kupil so bila brezhibna. Ketna, zavorne obloge itd. so pa itak potrošna roba. Ko boš kupoval avto kaj boš kupil? Rabljenega VW-ja ali novo Dacio?

Novo Dacio😊

Nejc1986 09.11.2019 13:09

Še moja izkusnja; pred petimi leti zacel kolesariti. Kupil ALU specialko pri čerinu za jurja. Oprema Campa veloce. V stirih letih naredil cca 12tkm in še 12t km z mtb.

Z njo prevozil okoliske hribe podolgem in pocez, pozimi Istra, poleti Dolomiti. Zoncolan, parkrst Ucka, Kvarner,skratka, ko bi marsikdo ze zdavnaj kupil boljse kolo ali pa tega vsaj nadgradil, se jaz nisem pustil motiti in sem samo vozil.

Kolesarjenje me je očaralo. Lani novembra sem si šel po novo specialko. Pa ne da bi bilo s to kaj narobe, ampak fajn je gledati nekaj novega. Šel na karbon... razlika je. Ampak koliko ti pomeni ta razlika?

Tu pravite "dodaj še300eur"... ja, ampak nekomu že 100eur pomeni ogromno in mu je tezko dati že 1000 v startu... jaz raje vozim kolo za 1600 in grem 1-2x na mesec v istro ,kot pa da bi vozil bajk za 2jurja in moral kje drugje vzeti denar.

Moj nasvet (in za tem stojim 100posto); kupi NOVO kolo (manjsa moznost natega), ki ti je vsec , prave velikosti (kupi ga v specializirani trgovini) in predvsem UZIVAJ na kolesu.

Ce te bo potegnilo v dirkanje in bos hotel lazje in hitrejse kolo, bos pa potem menjal kolo.

Za zacetek je bolje imeti na papirju slabse kolo, ki ga poznas, kot pa boljse kolo z vprasljivo zgodovino.

Sem tudi jaz takoj povlekel vzporednico z avti in sem vesel, da je nekdo to storil ze pred mano... torej par let star vw alu nova dacia... zame  ni vprasanje. Nova dacia brez razmisleka.

ElTorro 09.11.2019 16:43

@fuego

Prodajalec rabljenih karboncev..:) :) A nisem ravno napisal, da sem kupil novega Addicta. Sem pa prej vozil 3 rabljene in jih potem prodal, ko sem kupil druge - rabljene. Menda jih nisem vrgel v smeti...:) Karbonce furajo na downhillih, ko ga res lahko kam nasloniš. Kaj se pa lahko zgodi na specialki, ki jo voziš po asfaltu. Pa pri padcu se vidi, da je obdrgnjen lak. Drugače pa, če si kdaj gledal kako testirajo togost...alu se začne zvijat, ko ga stisnejo in se potem zlomi. Karbon pa dolgo nič in potem poči. Je bolj vzdržljiv kot alu.

Točno to sem napisal - pri kovini vidiš, kdaj je utrujena ali poškodovana. Pri karbonu pa ne, in karbon poči iznenada, brez opozorila.

To, da poči naenkrat, ne pomeni da je bolj vzdržljiv. Kovina je v vseh smereh enako močna, karbon pa ne. Zato, ponavljam, recimo karbonskega okvirja ne smeš vpenjati v strešni nosilec, s kovinskim pa lahko delaš praktično kar hočeš. 

Zato sem jaz osebno do rabljenih karboncev pač skeptičen, do rabljenega aluminija (ali jekla) pa bistveno manj. 

Uroshek 07.01.2020 10:46

Zdravo, v jeseni sem potem nakup preložil na novo leto oz na pomlad. Večina nasvetov, ki sem jih dobil, je bila da naj raje počakam in prišparam še dodatnih 300-400€ in si kupim karbonsko specijalko. Zanima me če je tole ok ? https://www.canyon.com/en-si/road-bikes/endurance-bikes/endurace/endurace-cf-7.0/2508.html

Predvsem iz smisla, ker je najcenejša varjanta Canyona karbon? Vendar kolikor berem naj bi bilo ok? Razen če ima kdo drug boljši predlog za tako ceno? :) Kupil bom pa novo kolo in ne rabljeno.

obelix 07.01.2020 12:59

Omenjeni Canyon je super kolo, je pa res, na testih vedno vrhunsko ocenjeno. Je pa tudi res, da cenovno Canyoni niso več tako ugodni kot so včasih bili, predvsem pri teh vstopnih modelih nekaj veliko cenejši tudi ne morejo biti. Če upoštevaš še poštnino, si že na 1450€, to pa je že znesek, za katerega tudi pri lokalnem trgovcu dobiš že nekaj konkretne izbire, imaš kolo nastavljeno, predstavljeno, lahko ga stestiraš vsaj okoli trgovine, prvi servis v ceni, lažje uveljavljanje garancije, .... in ko vse to sešteješ, imaš na voljo vsaj po mojem mnenju boljše opcije v tem cenovnem okvirju, tako race kot endurance:

1. Giant TRC advance 2 (105ka) oz še precej ceneje 3-ka s Tiagro 

2. Giant Defy advance 3 

3. Scott Addict 20/30

Poglej si malo tukaj, kjer imaš tudi aktualne cene ... https://www.bikeek.si/domov

4. Synapse carbon 105 za smešnih 1300€, če imajo še tvojo številko, ali pa kaj od  Treka ....http://www.funsports.si/bike/kolesa-2019/cestna/karbonski-okvir.html

5. Orbea je tudi interesantna, mpc je malo visok, ampak dajo dober popust, se splača poklicat na www.sportr.si

Zdele malo pobrskaj po spletnih straneh naših trgovcev, jih nimamo toliko, da nebi to naredil v pol ure, boš hitro našel kaj ugodnega, se še najde nekaj dobre stare zaloge....

Uroshek 07.01.2020 13:55

Bom preveril.

Opazil sem še tole: https://www.hervis.si/store/Oprema/Kolesa/Cestna-kolesa/Izalco-Race-9-8/p/COLOR-2601260 Če dobim še 10% popusta je tudi že zelo lepa cena? Kakšno mnenje za to kolo?

fullstrike 07.01.2020 14:02
@Uroshek

Bom preveril.

Opazil sem še tole: https://www.hervis.si/store/Oprema/Kolesa/Cestna-kolesa/Izalco-Race-9-8/p/COLOR-2601260 Če dobim še 10% popusta je tudi že zelo lepa cena? Kakšno mnenje za to kolo?

Tudi če ne dobiš dodatnih 10% je to super cena in kolo za ta denar.

Uroshek 07.01.2020 14:16
@fullstrike
@Uroshek

Bom preveril.

Edino pri mojih 175cm mi mogoce zna bit malo prevelik, saj je M velikost na proizvajalčevi strani napisana od 176 cm naprej...?

fullstrike 07.01.2020 14:26

@Uroshek

@fullstrike
@Uroshek

Bom preveril.

Edino pri mojih 175cm mi mogoce zna bit malo prevelik, saj je M velikost na proizvajalčevi strani napisana od 176 cm naprej...?

Potem pa najbolje da greš v Šport 11-11 in ti bojo svetovali in ceno bojo sigurno približali tej v Hervisu pa še pozicijo nastavili. Kot vidim Hervis še dodatno računa 25€ za dokončno pripravo kolesa.

kicklen 08.01.2020 07:54

@Uroshek

Bom preveril.

Zakaj gledaš samo ceno? Glej raje kakšno opremo dobiš na kolesu glede na razmerje price - preformance. Če bo to tvoje prvo cestno kolo ti povem, da ga boš zasovražil. V opisu je navedeno razmerje spredaj 52/36, ni pa na navedena dolžina gonilk. Ravno tako ni navedeno razmerje zadnjega verižnika niti ne teža samega kolesa.

Samo v razmislek -> če skupina Shimano Ultegra r8000 stane okoli 1000 €, koliko je potem vredno kolo brez marže? To je kvaliteta, ki jo nočeš voziti!

Raje še malo pobrskaj po drugih trgovinah ali pa se v živo oglasi pri njih. Ne glej samo na ceno, kolo mora biti igrača in zato se ti mora popolnoma prilegati.

ElTorro 08.01.2020 08:35

Zakaj bi zasovražil to kolo? Ker na Hervisovi spletni strani ni navedena dolžina gonilke in število zobnikov zadaj?

Moja prva specialka (če ne štejem Rogovih v Jugi) je stala 90.000 SIT, pa je do dneva, ko so mi jo ukradli, nisem niti najmanj sovražil.

Trenutno vozim karbonca, ki sem ga lani kupil z Di2 opremo, in je stal dva tisočaka. Glede na to, da je med navadno in Di2 Ultegro okrog 400 EUR razlike, imam ravno tako po tvoji logiki čisto zanič kolo.... pa sam nimam tega mnenja, in ga niti najmanj ne sovražim, niti ne verjamem, da je slabe kvalitete. 

Grupa R8000 stane na bike24 650 EUR, mimogede. 

Cena ne pove vsega. V tem primeru se očitno želi Hervis znebiti zaloge, zato prodaja po zelo nizki ceni. To isto kolo je trenutno na fahrrad-xxl (ki je v večini primerov najcenejša spletna trgovina) v akciji za 1.799 (redna cena 1.999).

kicklen 08.01.2020 10:36

@ElTorro

Zakaj bi zasovražil to kolo? Ker na Hervisovi spletni strani ni navedena dolžina gonilke in število zobnikov zadaj?

Moja prva specialka (če ne štejem Rogovih v Jugi) je stala 90.000 SIT, pa je do dneva, ko so mi jo ukradli, nisem niti najmanj sovražil.

Trenutno vozim karbonca, ki sem ga lani kupil z Di2 opremo, in je stal dva tisočaka. Glede na to, da je med navadno in Di2 Ultegro okrog 400 EUR razlike, imam ravno tako po tvoji logiki čisto zanič kolo.... pa sam nimam tega mnenja, in ga niti najmanj ne sovražim, niti ne verjamem, da je slabe kvalitete. 

Cena ne pove vsega. V tem primeru se očitno želi Hervis znebiti zaloge, zato prodaja po zelo nizki ceni. To isto kolo je trenutno na fahrrad-xxl (ki je v večini primerov najcenejša spletna trgovina) v akciji za 1.799 (redna cena 1.999).

Če bi ti osebno vozil recimo 53/39 in 11-25 bi ti bilo kolesarjenje še vedno užitek? Tako velik užitek, da bi ob vožnji na Vršič vriskal od veselja?

V takratnih časih prav dosti izbire ni bilo, si vozil kar je bilo na razpolago. Danes so možnosti izbire ogromne zato se začetnikom ne priporoča napol tekmovalna razmerja. Človek bi se rad udobno in hitro peljal ne, da bo imel taka razmerja, da po vožnji še 1 teden ne bo hotel niti videti kolesa.

Danes so skoraj vsa cestna kolesa karbonska tako, da to ni merilo. Merilo je sama teža okvirja oz. kolesa. Karbonsko kolo, ki tehta z Ultegro r8000 krepko čez 8kg ni ravno neka kvaliteta.

Cena Ultegre na Bike24 je točno taka kot si navedel toda ali je to celotna skupina? Mogoče kaj manjka?

Uroshek 08.01.2020 10:42

Ta focus iz hervisa mi je po vsej verjetnosti itak prevelik tako da odpade. Kot je napisal Obelix v enem od prejšnjih odgovorov, sem pogledal tudi ostale trgovine, in moram reči da je Orbea res zanimiva. Gledal sem predvsem ta model: http://www.sportr.si/si/izdelek/852/orca-m30/. Ima kdo kakšne izkušnje s tem kolesom?

Tako da trenutno se bolj kot ne odločam med Canyon Endurance CF 7.0 in pa Orbea Orce M30. Pri teh dveh se mi zdi da dobim najboljši price/performanc. Sta pa oba karbon in pa 105ka.

ElTorro 08.01.2020 10:56

@kicklen

@ElTorro

Če bi ti osebno vozil recimo 53/39 in 11-25 bi ti bilo kolesarjenje še vedno užitek? Tako velik užitek, da bi ob vožnji na Vršič vriskal od veselja?

V takratnih časih prav dosti izbire ni bilo, si vozil kar je bilo na razpolago. Danes so možnosti izbire ogromne zato se začetnikom ne priporoča napol tekmovalna razmerja. Človek bi se rad udobno in hitro peljal ne, da bo imel taka razmerja, da po vožnji še 1 teden ne bo hotel niti videti kolesa.

Danes so skoraj vsa cestna kolesa karbonska tako, da to ni merilo. Merilo je sama teža okvirja oz. kolesa. Karbonsko kolo, ki tehta z Ultegro r8000 krepko čez 8kg ni ravno neka kvaliteta.

Cena Ultegre na Bike24 je točno taka kot si navedel toda ali je to celotna skupina? Mogoče kaj manjka?

Konec 90ih je bilo pri kolesih kar nekaj izbire.

Kakšne veze ima prestavno razmerje s kakovostjo kolesa, in po čem sklepaš, da tisti ki sprašuje, namerava voziti na Vršič in na Krvavec, in da tega ne zmore z razmerjem 36/25? Razlike med 36 in 34 je manj kot 6% - to ni razlika med "vriskanjem od sreče" in "groznim trpljenjem". Menjava kasete je minimalen strošek, nekateri (Hervis sicer verjetno ni med njimi) ti to ob nakupu novega kolesa naredijo zastonj.

Če se tebi zdi teža okvirja edino (ali glavno) merilo za njegovo kakovost, potem... eh, brez komentarja.

Cena na Bike24 ni točno takšna, je 0,01 EUR nižja....saj menda znaš uporabljati brskalnik?

gran 08.01.2020 18:25

Uroshek, jaz sem lani kupoval specialko. Bil sem v podobnih dilemah, kot sedaj ti. Najprej sem tudi jaz iskal S okvir, ker sem visok 174 cm. Pozneje mi je Gregor Sikošek, eden boljših amaterskih kolesarjev pri nas, povedal, da on pri isti višini vozi velikost 54 oz. M in tudi meni svetoval tako velikost okvirja. Pri lokalnem trgovcu sem potem kupil Fondriest Dardo (velikost M) z Ultegro za 1700€. Geometrija okvirja je podobna kot pri Focusu iz Hervisa. Lani sem s 34/28 prišel še na vsak klanec, letos bom probal tudi Kum, Vršič, Mangartsko Sedlo in Strmo Reber. 8 kg brez pedal (toliko ima tudi moj) se sliši veliko in tudi jaz sem po nakupu gledal, katere komponente nadgradit, da bi prišel na magično številko 6.8 kg. Ampak sem po vsem prebranem na internetu opustil misel na to, ker imajo nekatere lažje komponente krajšo življensko dobo, poleg tega lažje ni vedno boljše (sploh za rekreativca). Aero komponente so težje, ampak si z njimi lahko hitrejši kot z nekaterimi drugimi lažjimi komponentami. Manjši problem je merjenje aero učinka, ker težo lahko enostavno izmeriš s tehtnico, za aerodinamiko pa rabiš vsaj vetrovnik. Z lažjim kolesom enostavneje pridobiš hitrost, z aero kolesom jo enostavneje vzdržuješ.

Pri nas nimamo skoraj nikjer resnih hribov, pa tudi skoraj nikjer resne ravnine. Težko je rečt, ali bi bilo lažje kolo na takem terenu hitrejše od aero kolesa, ampak zaenkrat mi še ni žal za nakup.

wragec 08.01.2020 21:03

Tudi sam sem lani kupoval prvo specialko in ker je izbira velika je bil kar problem. Gledal sem isti cenovni razred kot ti in na koncu izbral https://www.giant-bicycles.com/si/tcr-advanced-2. Zaenkrat s kolesom zelo zadovoljen pa tudi nova 105 oprema verjamem da mi bo dobro služila. Glej da kupiš kolo ki ti bo všeč in predvsem prave velikosti ker ni vse v cm. Jaz imam dolge noge in kratek zgornji del in kljub pomerjanju koles sem potem moral vzeti krajšo fajfo da se peljem bolj udobno. Za prvo specialko so vsi našteti ok. Mam pa razmerje 34/50 in zadaj 11/30.

Uroshek 09.01.2020 08:48

Hvala obema za odgovore :) 

@Gran, z 8kg bi bil jaz zadovoljen, ker bom (najverjetneje) kolesaril zgolj za užitek in ne na tekmah, in mi 1 kg v hrib ne bo pomenilo veliko. Pri 8kg, pa je tako ali tako že večina teh, ki jih gledam. 

@Wragec, glede velikosti, kolega ima Canyona, sicer Ultimate, vendar to velikost, ki bi jo vzel tudi jaz in bom absolutno šel preverit. Če pa se odločim za Orbeo pa se bom tudi pred tem odpravil v trgovino. Te 2 kolesa (Canyony Endurance CF 7.0, Orbea Orca M30) sta mi trenutno tudi najbolj všeč, saj se strinjam da je tudi to en pomemben vidik. :) 

Hvala vsem za odgovore, mislim da sem dobil veliko koristnih nasvetov, tako da sedaj samo še sprobam kolesa in se potem odločim. :)

Se srečamo na cesti ;)

SODROVC 09.01.2020 18:22

Kdor ne želi menjavati kolesa vsakih par let, bi si morda kupil tole? garantirajo 1 milion km. 

https://officinabattaglin.com/marosticana-slx-special-edition

Pa kolesa s titan okvirjem dandanes tudi niso več pregrešno draga. Če kupiš takega, ki ti je prav in tudi všeč, ga imaš lahko res dolgo. Po moje se še najbolj plača pogledat Chelichana bikes, Karlovac, HR. 2700 €, z ultegro opremo. 

1 2 3
Zadnji komentarji v kategoriji "CESTNO & TREKING"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI