Nakup prvega cestnega kolesa

Domov > Forum > Nakup prvega cestnega kolesa

Nakup prvega cestnega kolesa

SORTIRAJ PO:
robizo 10.01.2020 17:57

Oooo, zdravo @sodrovc, ja res so prekrasna kolesa, tudi njihove jeklenke  so lepe.  To, in seveda podobna,  so pa kolesa z dušo, ampak to vedo žal še redki tukaj. Itak  pa verjetno pridejo čez 8 do 9 kg težka in taka kolesa so pa res zanič, če bereš tole zgoraj.

Želim ti veliko lepih in varnih kilometrov !

SODROVC 10.01.2020 18:29

@robizo

Oooo, zdravo @sodrovc, ja res so prekrasna kolesa, tudi njihove jeklenke  so lepe.  To, in seveda podobna,  so pa kolesa z dušo, ampak to vedo žal še redki tukaj. Itak  pa verjetno pridejo čez 8 do 9 kg težka in taka kolesa so pa res zanič, če bereš tole zgoraj.

Želim ti veliko lepih in varnih kilometrov !


Hvala. 😄  Sem gledal teže dobrih karbonskih okvirjev in jih primerjal s težo titanovih. Par sto gr,  v istem cenovnem razredu. Ker dober, trpežen karbonski okvir niti ni nujno, da je najtežji, ni pa niti najlažji. In potem samo še komponente in obroči določajo težo. In potem, če je vse lahko, je celotno kolo drago. Jaz sem se odločil za nakup titanovega, 105 triple grupa in Mavic Xsirium Elite obroči, 28 mm Gator Hardshell gume. Dovolj udobna vožnja na dolgih turah, teža ni velika in je zanemarljiva glede na ostalo kramo na kolesu. 😜 

Tekmovalci-klancarji si pa itak izbirajo najlažje komponente, pa jim taka sestava ni pogodu. 

Jekleno specjalko pa ima v svoji kolekciji kar precej kolesarjev, sem bil presenečen, ko sem slišal marsikoga, da jo je kupil po nakupu karbonca. In vsak je bil zadovoln. 


Tale trditev ne drži več:

Consider the fact that the average enthusiast-level steel bike probably weighs about 2-3 kg more than the equivalent carbon bike.

Kako lahko jeklene vilice in okvir tehtata 2-3 kg več kot karbonski komplet? Kje je računica?


WEIGHT IS A THING OF THE PAST:


Traditionally, steel frame bikes were heavy, but thanks to today’s hi-tech steels and lightweight components it’s possible to build a steel bike that would be so light that it wouldn’t qualify for professional racing (6.8kg is the UCI’s minimum weight for a professional race bike)! The thing is, all steel weighs the same, but with modern high-end, high-tech steel the wall thickness (in the middle of a double butted tube) can be reduced to almost Coke can thickness making these bikes really light.


uroz 13.01.2020 10:08

če boš preko neta kupoval poglej še rosebikes.

niso tako znani, niti jim ni ratalo prebit trga pri nas ampak jaz sem vseeno kupil pri njih v 2018 pro SL z ultegra opremo za ceno 1,3k€ in zaenkrat sem še vedno navdušen.


z 105 opremo je pa 1100, in bi jaz tega kupil če bi takrat imeli zalogo.

Agent041 13.01.2020 10:37

Rose kolesa se brez problema kosajo s Canyoni. Tudi pri ocenah koles so hvaljeni in tudi pobirajo nazive kolesa leta. Edino pač nimajo takega velikega marketinga kot Canyon. 

Trenutno sem v nakupu novega kolesa in glavni kandidat mi je Rose X-Lite, ki je na vse strani hvaljen. Glavna prednost pa je seveda, da si lahko svobodno izbiraš komponente. Si lahko narediš prestavno razmerje po želji.

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI