Dežna jakna (vetrovka)

Domov > Forum > Dežna jakna (vetrovka)

Dežna jakna (vetrovka)

SORTIRAJ PO:
Kolesarcic 11.11.2019 15:49

Pozdravljeni,

glede na trenutne vremenske razmere (dež) me zanima, kakšno dežno jakno (vetrovko) kaj priporočate?


LP

Jofi 12.11.2019 15:55

Sam sem zelo zadovoljen z Gore Bike Wear One 1985 GTX SHAKEDRY Jacket. Kar lahko prebereš o Shakedry materialu je res. Ne prepušča a se pod njimi ne potiš bolj, kot bi se sicer. (Kroj tega modela je primeren tudi za tiste, ki nismo „izklesani“. Ključen je Gorejev Shakedry material.) In ja, res je nenormalno draga zadeva, a sem bil potrpežljiv in dočakal 50% popusta. Bližnji Black Friday bi lahko bila takšna priložnost, pa seveda tudi pred božičem. Sam sem jo kupil na www.chainreactioncycles.com. 

Kolesarcic 12.11.2019 22:59

Hvala za informacije! Super. Jo uporabljaš le takrat kot dežuje, ali bi mi prišla v poštev tudi kot navaden windstopper? Kakšna pa je kaj velikost? Ti ustreza številka, ki jo nosiš tudi sicer?

Jofi 13.11.2019 07:15

Odkar sem jo kupil, je skoraj vedno z menoj. Ja, tudi kot zaščito pred vetrom jo uporabljam. Ima pa ta mo del dokaj visok ovratnik. Velikost sem vzel za eno več, kot običajno od Gore (in eno manj kot pri Castelliju).
Kakorkoli že, priporočam Shakedry.  Se pa splača malo tudi prebrati ocene (v glavnem pri različnih spletnih trgovinah), predvsem tistih nekaj, ki so bolj negativne. Sam sem tako ugotovil, kje so se drugi ušteli pri nakupu (npr. velikost, bolj ali manj oprijet kroj ipd.) 

um_etnik 23.11.2019 09:08

Tudi jaz sem zadnje dneve, kaj dneve, tedne, prečepel pred ekranom in kupoval vetrovko. Med Gore Shakedry različnimi modeli, tudi Rapha ima enega, in Assos Equipe RS SchlossHund sem se odločil za slednjo zaradi 2 razlogov. Prvi je ta, da Shakedry še ne "znajo" barvati v slabemu vremenu in dežju bolj vidne barve. Vse vetrovke so črne ali temno plave barve. Drugi pa ta, da Gore odsvetuje nošnjo nahrbtnika čez njihov Shakedry jacket. Z drugimi besedami Sakedray rabi še nekaj razvoja in izboljšav, da bo lahko upravičil astronomsko ceno, ki jo za enkrat zanj zahtevajo. Tipično za današnji čas, prodajajo "pol proizvod", za katerega pa nihovi tržniki in marketing zahtevajo ful ceno. (kot nap. pri telefonih)

Tudi jaz sem bil potrpežljiv in dobil vetrovko na spletu pod 200€. Ne vem, ali so vnesli napačno ceno, ali je bila kakšna izjemna ponudba, ampak čez 4 dni je bila cena popravljena na običajno ceno za ta produkt.





LosBlancos 16.11.2020 17:43

Tudi sam razmisljam v nabavo kvalitetne dezne jakne. Mogoce kake alternative tem dragim? 

Ima kdo kaj od Endure ali podobno? 

Benjany 16.11.2020 19:30

https://www.wiggle.co.uk/assos-schlosshund-equipe-rs-jacket

nejc100 25.11.2020 08:02
Pozdravljen, ne kupuj dežne jakne, ker jo nimaš za kaj rabit, razen, če se voziš v dežju. Dežna jakna, za normalno uporabo je neuporabna, ker slabo "diha" in si pod njo moker. Jakna spet ni tako tanka, da bi jo zložil in spravil v žep in uporabljal le ko dežuje oz. je mokra cesta. Raje kupi tanko vetrovko. lp
Nikita 25.11.2020 16:55

@um_etnik

Tudi jaz sem zadnje dneve, kaj dneve, tedne, prečepel pred ekranom in kupoval vetrovko. Med Gore Shakedry različnimi modeli, tudi Rapha ima enega, in Assos Equipe RS SchlossHund sem se odločil za slednjo zaradi 2 razlogov. Prvi je ta, da Shakedry še ne "znajo" barvati v slabemu vremenu in dežju bolj vidne barve. Vse vetrovke so črne ali temno plave barve. Drugi pa ta, da Gore odsvetuje nošnjo nahrbtnika čez njihov Shakedry jacket. Z drugimi besedami Sakedray rabi še nekaj razvoja in izboljšav, da bo lahko upravičil astronomsko ceno, ki jo za enkrat zanj zahtevajo. Tipično za današnji čas, prodajajo "pol proizvod", za katerega pa nihovi tržniki in marketing zahtevajo ful ceno. (kot nap. pri telefonih)

Tudi jaz sem bil potrpežljiv in dobil vetrovko na spletu pod 200€. Ne vem, ali so vnesli napačno ceno, ali je bila kakšna izjemna ponudba, ampak čez 4 dni je bila cena popravljena na običajno ceno za ta produkt.





Cena pod 200 eur, torej ajde 150 eur? Ste zmešani? A je iz zlata?

Jaz imam tako iz Hoferja, lepo se da spakirati skupaj in na koncu imam majhno kepico, katera gre komot v zadnji žep. Aja uporabnost? Veter me ne prepiha, tudi če malo prši si suh. Cena je bila nekaj čez 10 eur. Preplačujete zadeve, kot bi bili Pogačarji in Rogliči. Voziti je potrebno, obračati pedala... draga vetrovka tega ne bo počela!

um_etnik 25.11.2020 21:01

No, Nikita, tale post te ne bo ravno lansiral med nesmrtne. Se pa strinjam s teboj, da je vetrovka zelo draga.

Kaj si sploh hotel povedat?

Da je Hoferjeva vetrovka po uporabnosti in funkcionalnosti adekvatna Assosovi ali Gorejevi Shakedry jakni/vetrovki!!!???

Da lahko tako drago vetrovka upravičeno nosita samo kolesarja takega kova kot sta Roglič in Pogačar!!!???

Zadnji stavek je pa vsebinsko sploh cvetka za v pomožno šolo.

ElTorro 25.11.2020 22:49

Poanta - kolikor sem jo jaz razumel - je da se lahko tudi v slabem vremenu čisto normalno pelješ brez da porabiš 500 EUR za high tech oblačila.

Nikita 26.11.2020 08:54

@ElTorro

Poanta - kolikor sem jo jaz razumel - je da se lahko tudi v slabem vremenu čisto normalno pelješ brez da porabiš 500 EUR za high tech oblačila.

Točno tako. Koliko nas si/ne more privoščiti tako dragih oblačil? Ampak bolj je smiselno vprašanje, če je to smiselno? Kar je napisal "um_etnik" je zame brez repa in glave, v glavnem na kratko: ni kaj prida premislil, predno je to napisal.

Vsak si naj obleče, kar hoče. Taki, kateri imate ali dosti denarja, ali pa enostavno mislite, da bo vetrovka kolesarila namesto vas... pač kupite oblačila res za 500 eur, če vse seštejemo sedaj pozimi.

Moja skupno težko presežejo 70 eur (torej zimske hlače, jakna, neki dres, protipotna majica, navadne nogavice in obuvalo iz Hoferja ali Lidla za 25 eur). Ti čevlji so res zaradi cenenosti težji za polovco... ampak je tudi trening težji in zame namen dosežen. Saj nisem dirkač, da bi moral imeti tako in tako povprečje. Moj cilj je voziti toliko in toliko ur oz. km, pa je lahko oprema...? Čelada je bila kupljena pred leti v Ljubljani znižana za nekaj čez 20 eur. Zakaj bi dajal stotko, če mi tudi ta dobro služi. In niti se ne opazi...

In delam okrog 1.200 km na mesec s trekingom in to samo po svoji občini. Pa mi ni hladno, ne prevroče... če prvo, se "pojaća" tempo, pri drugem primeru malo popustim... Aja, očala so prav tako iz omenjenih trgovin, težko stanejo več kakor 5 eur.

V glavem bom s cenejšimi oblačili in obuvali (letni cestni čevlji so me stali pod 100 eur, čeprav so Northwawe), hlače kupim, ko so znižane vsaj za 40%... drese nosim stare, saj je bilo tega nekdaj veliko več na dosegu roke...) in letos bom naredil nekaj pod 15.000 km, po vseh terenih, s tremi različnimi kolesi in še bi lahko opisoval raznolikost mojega kolesarjenja.

Ja, če nisi Roglič... res ni prepovedano imeti vrhunsko opremo, ampak za konec: je vse to za veliko večino vas potrebno? Ni smiselno denar uporabiti za kaj bolj uporabnega?

majkl_t 26.11.2020 13:20

O smiselnosti porabljanja denarja je brezpredmetno razpravljati, kakor komu paše.

Pa tudi če nekdo odkarta 200€+ za dežno jakno in jo niti ne rabi...In kaj potem, njegova stvar.

Dajte že enkrat pogledat izven svojih okvirjev.





kamencek 26.11.2020 13:48

No, jaz bi pa kdaj pa kdaj rad kupil kakšen kos obleke v Hofru, ali Lidlu, ker slišim, da je kakovost za tako nizko ceno čisto dobra.

Ampak hudič je v tem, da so dobri kosi obleke hudičevo izmuzljivi.

Na noben način mi namreč ne rata dobiti primerne velikosti, ali sploh kosa obleke ne glede na velikost, ker je vedno vse izropano.

Nimam časa, volje in živcev, da bi ob osmih zjutraj stal pred trgovino, potem v tropu hijen planil vanjo in se kot zadnji obupanec tepel za edini kos obleke, ki bi mi bil prav.

ElTorro 26.11.2020 14:56

@majkl_t

O smiselnosti porabljanja denarja je brezpredmetno razpravljati, kakor komu paše.

Pa tudi če nekdo odkarta 200€+ za dežno jakno in jo niti ne rabi...In kaj potem, njegova stvar.

Dajte že enkrat pogledat izven svojih okvirjev.





Jaz mislim, da je to, kar je napisal nikita smiselno v kontekstu vprašanja ki je bilo postavljeno.

Jasno, vsak od nas ima drugačne finančne zmožnosti, drugačne prioritete glede porabe denarja in konec koncev drugačne potrebe po oblačilih, ker vsak od nas drugače reagira na manj ugodne vremenske razmere.

S tega vidika se strinjam - če nekdo hoče dati 300 EUR za vetrovko, naj jih pač da. Mogoče zasluži dovolj, da mu to ni omembe vreden znesek... mogoče so mu kolesarska oblačila izredno pomembna.... mogoče ga začne sekati v hrbtu že če ga samo sapica prepiha ko je moker....  dokler ni moj denar, mi je vseeno - vsakomur svoje.

Ampak dokler ni napisal svojih izkušenj s "poceni robo", se je ta tema brala tako, kot da moraš biti srečen, če uspeš kupiti uporabno vetrovko pod 200 EUR. Kar pa seveda na splošno gledano ni res.

um_etnik 26.11.2020 18:07

Nikita,

Dončić je kupil mercedes GLE AMG pa ni Lewis Hamilton, čeprav bi mu Dacia 4X4 ravno tako dobro služila

Dragić je kupil vilo s 600m2, pa ni Donald Thrump in bi v 80m2 stanovanju v bloku ravno tako lahko živel

Mirko Tuš si kupi Pinarello Dogmo in ni Chris Froom, in bi bil na 10X cenejšem biciklu ravno tako počasen

Skupno vsem tem primerom je, da jim je to VŠEČ, da UŽIVAJO in da se pri tem DOBRO POČUTIJO in, najvažnejše, da LAHKO!!!

V tej temi je bilo v začetku govora o zelo dragi Gore vetrovki, kateri sem se pridružil. Po enem letu si jo pa potegnil iz naftalina, popolnoma izmaličil s primerjavami z neprimerljivo robo iz Hoferja in bebavimi tezami, da ti draga vetrovka ne bo pomagala obračati pedala.

Kje si jemlješ pravico citirati moj post in se ob tem spraševati, če je moj nakup smiselen!!

Kdo si ti, ki mi boš sodil kako naj jaz trošim svoj denar!!!

Skoči pokonci in pokukaj iznad svojih plank, da boš videl svet v katerega se nesramno vtikaš. 

Nauči se na pamet kar je napisal @majk_t in to ponavljaj do onemoglosti





Nikita 26.11.2020 18:32

@um_etnik

Nikita,

Dončić je kupil mercedes GLE AMG pa ni Lewis Hamilton, čeprav bi mu Dacia 4X4 ravno tako dobro služila

Dragić je kupil vilo s 600m2, pa ni Donald Thrump in bi v 80m2 stanovanju v bloku ravno tako lahko živel

Mirko Tuš si kupi Pinarello Dogmo in ni Chris Froom, in bi bil na 10X cenejšem biciklu ravno tako počasen

Skupno vsem tem primerom je, da jim je to VŠEČ, da UŽIVAJO in da se pri tem DOBRO POČUTIJO in, najvažnejše, da LAHKO!!!

V tej temi je bilo v začetku govora o zelo dragi Gore vetrovki, kateri sem se pridružil. Po enem letu si jo pa potegnil iz naftalina, popolnoma izmaličil s primerjavami z neprimerljivo robo iz Hoferja in bebavimi tezami, da ti draga vetrovka ne bo pomagala obračati pedala.

Kje si jemlješ pravico citirati moj post in se ob tem spraševati, če je moj nakup smiselen!!

Kdo si ti, ki mi boš sodil kako naj jaz trošim svoj denar!!!

Skoči pokonci in pokukaj iznad svojih plank, da boš videl svet v katerega se nesramno vtikaš. 

Nauči se na pamet kar je napisal @majk_t in to ponavljaj do onemoglosti





Poslušaj pametnjakovič! Ti si uporabil neki izraz "pomožna šola" zame. Tako, da se nekam v svojo rit zaleti, če si že pozabil na bonton! In kupi si, kar hočeš... nikjer nisem napisal, da je PREPOVEDANO. Sem pa uporabil besedo SMISELNO. In še to... kakor za koga. Si butast, ali se delaš, da tega ne rezumeš?


In tudi svoje izkušnje... s poceni robo (pa si lahko kupim tudi dražjo, brez problema) sem napisal: svoje odkolesarim, če so čevlji že težji, je pač vožnja nekoliko težja, če mi je prevroče, ker pač roba ni nekaj extra gonim malo počasneje.

In na cesti ravno gledate če ima kdo kavbojke za 100 eur ali samo za 15? Težko... ker oboje izgleda dokaj podobno, neko smiselnost edino dobi, če gresta oba nekam na bal... tam pa "izbranci" to takoj opazijo. In morda tega s cenenimi kavbojkami pač izločijo... nič hudega. Sam itak nimam neke klike, s katero bi se družil in ne vedel goviriti o čem drugem, kakor o povprečju, pa dragih jaknah, katere gonijo namesto mene in podobne bedarije. Toliko!

majkl_t 26.11.2020 20:18

Pa še ena omembe vredna misel.

Vsa hi-tech oz. draga oz. profi roba, ki jo določen segment ljudi kupuje JE NUJNA, ker se s časom ta tehnologija prenese v nižje range in se s tem le ti tudi izboljšujejo in je sicer v razmaku "n" let, to dosegljivo večini.

Lep primer je par generacij stara Dura-Ace in aktualna 105 grupa.



um_etnik 26.11.2020 21:08

Nikita, nič bat. Nisem jezen nate!

Jezim se nase ker se grem nateravat s teboj, ko bi vendar moral vedeti, da boš prej ali slej pristal na tem nivoju.

Dobro, jaz te puščam znotraj ograje, ki jo očitno niti nisi poizkušal preskočiti, kar bi bilo pri tvojih letih verjetno prevelik napor. 

SODROVC 27.11.2020 08:55

Pred dvema letoma sem kupil v Hoferju hlačke za 24€. Niso uporabne niti za 1/2 ure na trenažerju. Kroj ni v redu, podloga ni prišita tako, da je primerna samo za pokončno vožnjo. Še ne predraga šola...

kamencek 27.11.2020 10:00

Hvala za izkušnjo, @SODROVC!

SODROVC 27.11.2020 17:20


Jaz sem v eni spletni trgovini pri nas kupil dežno vetrovko firme Mammut. So imeli znižanje in pravo št. Sem pa vzel malo večjo, da imam lahko spodaj še toplo/prehodno jakno. Za dež je čisto v redu imeti kaj nepremočljivega, običajne vetrovke, ki malo bolje "dihajo", ne zdržijo dolgo nebeškega blagoslova. Saj če ni preveč hladno še gre, ampak ves dan? Lani sem se nasankal, ker sem za popotovanje vzel vetrovko, ki diha. In sem eno dopoldne in še en cel dan kolesaril moker.

PS: Gamaše Velotoze so OK, ampak se noge znojijo in imaš na koncu dneva znotraj vse mokro. Pa je vseeno bolje, kot da ti dež sproti spira in hladi noge.

SODROVC 27.11.2020 17:20


1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI