Ali je smiselna zamenjava seta obročev?

Domov > Forum > Ali je smiselna zamenjava seta obročev?

Ali je smiselna zamenjava seta obročev?

SORTIRAJ PO:
Lentus 17.02.2020 17:47

Trenutno imam na svojem Giantu TCR 2, zmontirane tovarniški set obročev PR2 in Giantove tubeless plašče. Giantov set, koliko sem gledal tehta čez 2.000g. Zato me zelo mikajo novi, lažji obroči, in sem si omislil nekaj iz malo nižjega cenovnega razreda. V mislih imam Fulcrum Racing 5. Vendar ti obroči niso namenjeni za tubeless plašče in bi moral dati zračnico.

Dejansko bi moral prešaltati iz tubelessa na klinčer.

Sedaj me pa zanima, ali bi bil sploh kaj bistveno na boljšem, tako glede teže kot vodljivosti, če dam gor Fulcrum Racing 5 Wheelset, z namontiranimi klinčerji z zračnico seveda, proti temu kar ima sedaj. 

Primoz75 17.02.2020 18:36

Racing 5 je lažji obroč od tvojega (1650 vs...?)

tudi tubeless je clincher ;) Sam ali obdržal PR2 ali pogledal malo višje za Fulcrum 3 ali morda podoben DT swiss set koles. (PR1600...) 

Lentus 18.02.2020 15:36

Ja, Racing 5 je z 1650 grami kar nekaj lažji od PR2. Ampak, ker za razliko od PR2 ni tubeless, moram dodati zračnici, kar je takoj dodatnih 200g po obodu in se prednost Fulcruma v veliki meri izgubi. Tako si vsaj jaz kot laik in začetnik, to predstavljam.

Torej bom pogledal nekaj v smeri TL ready obročev. Upam, da se da dobiti kakšen set do 300€.

Ima mogoče kdo kakšen predlog?

Primoz75 18.02.2020 15:56

do 300 eur? bolj težko bš našel kaj, kar bo bistveno drugače ko PR2...

Agent041 18.02.2020 19:41

Cero AR30 Evo

Še nekaj malega dodaš in imaš bomba obroče 😉

https://www.cycledivision.co.uk/cero-ar30-evo-wheelset-8948

BosS 19.02.2020 07:23

Do 300 EUR, nisem zasledil obročev, da bi bili Tubuless ready.

S plašči iz zračnicami skupaj v kompletu je morebiti tudi aktualen komplet:

• Sprednje in zadnje kolo Fulcrum R4 C17
  • Hitra zapenjalca Fulcrum
  • 2 plašča Vittoria Zaffiro Pro 3 700x25
  • 2 zračnici Continental Race 28 z dolžino ventilov 60 mm

https://maxisport.si/trgovina/sestavni-deli-koles/cestne-komponente/seti-koles/

Bembara71 19.02.2020 10:00

Imam skoraj enako kolo. Bolj kot obročniki so me motile gume. Ravno sem montiral Vision team 35sl in Vittoria corsa. Obročniki niso tubeless readi. Pa kaj? Je problem dati trak in ventilčke? Ja pa za obročnike sem dal 210€ na spletu bi bili pa še pod 200€ Samo toliko v info nekaterim.

kicklen 19.02.2020 11:08
@Lentus

Trenutno imam na svojem Giantu TCR 2, zmontirane tovarniški set obročev PR2 in Giantove tubeless plašče. Giantov set, koliko sem gledal tehta čez 2.000g. Zato me zelo mikajo novi, lažji obroči, in sem si omislil nekaj iz malo nižjega cenovnega razreda. V mislih imam Fulcrum Racing 5. Vendar ti obroči niso namenjeni za tubeless plašče in bi moral dati zračnico.

Sedaj me pa zanima, ali bi bil sploh kaj bistveno na boljšem, tako glede teže kot vodljivosti, če dam gor Fulcrum Racing 5 Wheelset, z namontiranimi klinčerji z zračnico seveda, proti temu kar ima sedaj. 

Z racing 5 ne bos kaj dosti na boljsem. Racing 4 ali racing 3 oz. Scirocco ali zonda so obroci, ki so dejanski upgrade. Zakaj bi za cesto potrebovam TLR? Plasci TLR so tezji pa se sama packarija je k je treba popravlat.
wavemaker 20.02.2020 17:23

Jaz sem isto na giantu in sem pr2 obroče zamenjal za te:

https://www.wiggle.co.uk/prime-baroudeur-se-road-wheelset/

Sem jih stehtal in imajo 1520g. So tubeless ready, ampak zraven priložijo zračnice in dva plašča, ni logike ampak ok. Plašče bom znucal, potem grem na tubeless.

Pri pospeševanju se čuti, da so lažji, drugače pa ni razlike, saj je nima kje biti. Bolj je v glavi, ker veš da maš pol kile lažje kolo...

Šibka točka so baje ležaji, ampak stanejo par eur, tako da me ne briga.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI