Zamenjava disk zavor... pomoč izbire

Domov > Forum > Zamenjava disk zavor... pomoč izbire

Zamenjava disk zavor... pomoč izbire

SORTIRAJ PO:
Djsajmy 19.02.2020 20:47


Na svojem kolesu imam namen zamenjati disk zavore za ta nove, boljše...

Kolo ima CL sistem (spredaj BB matica, zadaj shimano notranja).

Sedaj pa me zanima izbor diskov XT RT-MT800 kjer obstajata dva modela interni ter eksterni

  • 180mm intern (RT-MT800-MI)
  • 180mm extern (RT-MT800-ME

Kater od zgoraj naštetih je nato pravi za sprednjo/zadnjo pesto?

Pri prejšnjih diskih teh razlik ni bilo...

kicklen 20.02.2020 06:58

@Djsajmy


Na svojem kolesu imam namen zamenjati disk zavore za ta nove, boljše...

Kolo ima CL sistem (spredaj BB matica, zadaj shimano notranja).

Sedaj pa me zanima izbor diskov XT RT-MT800 kjer obstajata dva modela interni ter eksterni

  • 180mm intern (RT-MT800-MI)
  • 180mm extern (RT-MT800-ME

Kater od zgoraj naštetih je nato pravi za sprednjo/zadnjo pesto?

Pri prejšnjih diskih teh razlik ni bilo...

Torej, če prav razumem potrebuješ za spredaj zunanji (extern), zadaj pa notranji (intern) tip rotorja. Extern / intern pomeni ravno to kar si tudi že sam napisal - tip pritrjevanja rotorja.



Djsajmy 20.02.2020 09:00

Torej tole ni nič drugo kot, da je pri rotorju priložena drugačna matica glede na način pritrditve?

matejk 21.02.2020 07:34

@Djsajmy

Torej tole ni nič drugo kot, da je pri rotorju priložena drugačna matica glede na način pritrditve?


Točno, rotor je povsem enak, razlika je v priloženem center-lock "lockringu", ki je je lahko tak, da ga privijas z zunanje ali z notranje strani; ponavadi spredaj potrebujes orodje za gonilni ležaj, torej orodje zgrabi lockring z zunanje strani (external), zadaj pa pa potrebujes orodje za kaseto, ki zgrabi z notranje strani (internal). Ti imas kot zgoraj opisano oba sistema, torej moras tako ali tako narociti oba, lahko pa seveda uporabis svoje stare lockringe, saj gre za upgrade. LP

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI