Pomoč pri izbiri obročnikov 27,5/650b za gravel kolo

Domov > Forum > Pomoč pri izbiri obročnikov 27,5/650b za gravel kolo

Pomoč pri izbiri obročnikov 27,5/650b za gravel kolo

SORTIRAJ PO:
aiken 11.03.2020 18:19

Na gravel kolesu sem se letos odločil, za zamenjavo obročnikov. Sedaj imam gor neke WTB obročnike, ki skupaj z zračnicami, brez plaščev in diskov tehtajo slabih 2,3 kg. Če bi izbiral, bi seveda kakšne lažje, pripravljen sem dati nekje 500 do 600 EURl. Precej ponudbe sem že pogledal, pa ne pridem naprej. No, pa tudi to je res, da kaj dosti ne spremljam novosti oziroma razvojnih trendov.

Zato vas prosim za nasvete, na kaj naj bom pozoren in tudi vaše izkušnje oziroma priporočila, kaj kupiti.

nemelk 12.03.2020 11:33

Ponudbe imaš malo morje - kakor za cestno kolo. Mislim, da imaš pri Mavic-u https://shop.mavic.com/en-int/allroad-gravel/wheels.html in Fulcrum-u https://www.fulcrumwheels.com/en/wheels/gravel-solutions dobre in dokaj lahke wheelsete za tvoj budget + garancijo lahko urediš v SLO.

650B vzemi v primeru, da res voziš tudi kakšne bolj grobe traile, gozdne poti, traktorske vlake itd.. če si večinoma na makadamu/asfaltu (bikepacking) kupi 700c.

Glede na trenutno 'vpetje' rotorjev bodi pozoren, da imajo novi wheelseti enako pritrditveni sistem (6 lukenj ali centerlock - CL). Glede same širine pest spredaj in zadaj pa prav tako mislim, da imaš trenutno vse po standardu zato ne bi smelo biti težav (za enkrat) :) 

Prav tako preveri ali imaš sedaj verižnik Shimano ali mogoče Sram. Račne za te dve grupi se razlikujeta in nista kompatibilni ena z drugo..

Če si resnično 'zelenec' na tem področju pojdi v kakšno boljšo bike trgovino in malo povprašaj svetovalce.

.....

aiken 12.03.2020 12:28

Hvala @nemelk za izčrpen odgovor ! Žal mi okvir ne dopušča širših plaščev od 25-27 mm pri obročih 700c, pri obročnikih 650b pa nekje 40 mm., zato sem malo omejen z notranjo širino obroča nekje največ do 23-24 mm.  Spredaj imam 12x100, zadaj pa 12x142 pesta, rotorji na 6 vijakov. Nekaj wheelsetov se prodaja s CL, pa so poleg  priloženi adapterji na 6 Bolt. Znajo biti s tem kakšne težave ?

Po tujih testih se hvalijo raznorazni Hunt in Prime obročniki, ne vem pa, kako se obnesejo na daljši rok, kot pa je testno obdobje. Ali je bolj smiselno vzeti nekaj od bolj priznanih in preizkušenih znamk, ki si jih že naštel, pa še kakšen DT Swiss zraven, tudi če so težji in dražji ? Mogoče kakšna malo boljša custom varianta ?

fuego 13.03.2020 08:51

In zakaj potrebuješ na gravel kolesu lažje obroče? Saj ni to specialka za vzpone. :) Manj komplicirat, več gonit pa bo.

aiken 13.03.2020 16:53

Tole je bila pa globoka misel, @fuego. Čeprav, če bi seštel koliko prevozim s kolesi (tudi vožnje v službo in nazaj), je vprašanje, če skupaj ne naredim več kilometrov, kot pa ti.

Vseeno hvala za skrb glede mojega časa na kolesu-ih, pa tudi za poglobljen odgovor glede obročnikov.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI