Rabim mnenje - Focus Izalco Race 9.8 2019

Domov > Forum > Rabim mnenje - Focus Izalco Race 9.8 2019

Rabim mnenje - Focus Izalco Race 9.8 2019

SORTIRAJ PO:
LaMar 27.03.2020 10:25

Pozdravljeni.

Proti večini na tem forumu sem kolesarski laik, zato bi želel vaše mnenje.

Zadnji dve sezoni sem vozil fitnes kolo Giant Fastroad SLR1 (Tiagra oprema)- cca 2000km/sezono.

Sedaj se mi "lušta" da bi presedlal na specialko. Iščem nekaj do 2k€.

V oke mi je padel Focus Izalco Race 9.8 2019 z opremo:

  • Okvir: Carbon SL, caliper, di2 ready
  • Vilice: Carbon, Caliper, 100mm quick release
  • Zavore: Shimano Ultegra R8000 Caliper
  • Prednji menjalnik: Shimano Ultegra R8000
  • Zadnji menjalnik: Shimano Ultegra R8000
  • Prest. ročice: Shimano Ultegra R8000
  • Gonilka: Shimano ultegra R8000 52/36T
  • Krmilo: BBB Deluxe, ALU
  • Nosilec krmila: BBB Deluxe, alu
  • Sedež: Prologo Kappa RS STN Rail
  • Sedežna opora: BBB CPX Plus, Carbon
  • Obroči: DT Swiss P1850 Spline 23
  • Plašči: Continental Ultra Sport II, 700x25C

Zanima me vaše mnenje o tem kolesu - kaj so njegovi + in -? 

Morda svetujete kako drugo kolo v tem rangu(do 2k€)?

Za vsak nasvet najlepše hvala, lp 

p.s. ostanite zdravi in doma!

piki7 27.03.2020 12:22

Glavno vodilo pri nakupu kolesa je, da ti je všeč (in seveda prave velikosti).

Focus, Scott, Canyon, Pinarello, Bianci, Merida,  itd, itd, vse super firme koles, če jih vozijo ekipe Pro toura, bodo verjetno dobre tudi za nas, rekreativce :)

Sam vozim že 3-jega Focusa, 1x treking, 2x specialko (Variado pred desetletjem in sedaj Cayo). Kaj naj rečem?  Zame super (cca. 3k/leto), težav nisem imel nobenih, geometrija dovolj udobna, da ne pridem polomljen s fure. Za kolo skrbim normalno (umivanje, mazanje, servisi), verjetno bi imel enake ali vsaj zelo podobne izkušnje tudi z drugimi znamkami koles.

Ne morem torej trditi, da je kolo boljše/slabše od ostalih v tem cenovnem razredu, lahko edino povem, da s kolesom nisem imel nobenih težav.

Kupi tisto, kar ti je všečno, in uživaj.

majkl_t 27.03.2020 13:28

1600€ (11-11.si) se mi zdi ok cena za to kolo, obroči ter plašči so sicer osnovni, tako da je to za moje pojme edini minus, ki ga vidim po specifikacijah za kolo tega ranga.

Ampak je pri večini koles tega ranga tako....

Jaz bi se probal dogovoriti za boljše obroče in plašče, pa prideš ravno nekje na 2000€.



Ban 27.03.2020 13:32

Sam bi izbral takega scotta, predvsem zato, ker je lažji od fokusa

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/cestno-kolo-scott-addict-10-2020-p-29783.html

ElTorro 27.03.2020 15:32

@piki7

Glavno vodilo pri nakupu kolesa je, da ti je všeč (in seveda prave velikosti).

Focus, Scott, Canyon, Pinarello, Bianci, Merida,  itd, itd, vse super firme koles, če jih vozijo ekipe Pro toura, bodo verjetno dobre tudi za nas, rekreativce :)

Kupi tisto, kar ti je všečno, in uživaj.

To.

Vse ostalo je drugotnega pomena. 

Pri opremi je za rekreativce glavno vprašanje: "Ali bo to pripomoglo k uživanju na kolesu?"

obelix 27.03.2020 18:03

Jaz bi ti priporocal nekaj s kompakt gonilko.  Naknadna menjava ni zanemarljiv strosek.  

Za tvoje kilometre bi jaz priporocal kolo s endurance geometrijo. 

gran 27.03.2020 18:28

Lani sem kupil Fondriest Dardo za enako ceno, zdaj mi je malenkost žal, da nisem vzel Addict 10 takrat, ker je kolo lažje, jaz pa sem po naravi hribolazec. Ampak takrat mi je bil vizualno bolj všeč Fondriest in ima malce bolj agresivno geometrijo, zato sem raje vzel tega namesto Addict 10. 

LaMar 02.04.2020 13:53
@obelix

Jaz bi ti priporocal nekaj s kompakt gonilko.  Naknadna menjava ni zanemarljiv strosek.  

Za tvoje kilometre bi jaz priporocal kolo s endurance geometrijo. 


Sem zdaj začel res  iskat nekaj za bolj udobno vožnjo...padel mi je v oči Scott Addict 10. Sicer malo dražji, ampak po nemških testih sodeč se je zelo dobro izkazal. Kaj pa vem?!? Potrebno malo prespat zadevo....
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI