Shimano Di2 guruji?

Domov > Forum > Shimano Di2 guruji?

Shimano Di2 guruji?

SORTIRAJ PO:
putimir1 29.03.2020 19:27

Zdravo, je kak Di2 guru med nami?

Pri FW update-u sem namreč prišel do "fatal" težave, in sicer mi e-tube ne "zazna" več master enote in junction-a...


Več detajlov, če je že kdo s tem imel težave...


Hvala!

big.G 29.03.2020 22:54

Si poizkusil z odklopom baterije za 15min? 

nejc100 30.03.2020 10:05

Izključi baterijo za 3 do 5 ur, nato priklopi in pojdi na e-tube in ponovno inštaliraj vse komponente. Če boš delal preko telefona, pazi da te kdo ne pokliče, ker ti bo ponovno vse zablokiralo. lp

putimir1 30.03.2020 10:30

Živjo, hvala! Sicer sem že odklopil baterijo, sicer ne za 5 ur, za 15 minut pa...pa je bilo enako.

Zamenjal sem tudi kabel, če bi bil slučajno kaj okvarjen, enako.

Poskusim še za par ur in sporočim...


Na weightweenies sem sicer prebral, da ne bi smel posodobiti baterije, ker da v določenih primerih odpove sistem, če ima baterija FW > 3.0.5 in da "there is no way back"

nejc100 31.03.2020 13:42
@putimir1

Živjo, hvala! Sicer sem že odklopil baterijo, sicer ne za 5 ur, za 15 minut pa...pa je bilo enako.

Zamenjal sem tudi kabel, če bi bil slučajno kaj okvarjen, enako.

Poskusim še za par ur in sporočim...


Na weightweenies sem sicer prebral, da ne bi smel posodobiti baterije, ker da v določenih primerih odpove sistem, če ima baterija FW > 3.0.5 in da "there is no way back"


Posodabljaš to preko telefona ali računalnika-kabla? Jaz, recimo preko računalnika nisem mogel, ker mi ni zaznal povezave oz. na vmesniku se je lučka ugasnila. Potem sem to naredil preko telefona brez težav, moraš pa imeti vmesnik d-fly. lp

putimir1 31.03.2020 14:44

Evo sem rešil s pomočjo ShimanoRoadSlovenia: prej sem imel na voljo samo BCR2. Dobil sem tudi PCE1, kjer jih prav tako ni zaznal (baje pride včasih do napak pri flash-anju tudi preko kabla. Ampak je situacija je tukaj precej enostavna, ker lahko uporabiš "single unit connection", direktno preko e-tube kabla, kjer ti software, ko ne najde enote, ponudi, da jo sam specificiraš in potem ponudi flash te enote.

Ko sem to storil, sta se obe enoti začei odzivati; vse skupaj sem skabliral nazaj in vse veselo dela naprej :D


Jeeee

naky 02.07.2020 06:58

Živjo,


jaz pa imam problem z Di2 in sicer mi sistem neha delovati kar naenkrat, kot da je mrtva baterija. npr. filal sem v petek, v soboto naredil 100km, v sredo baterija umrla. je kdo imel takšne težave? Baterija stara 15 mesecov. Sedaj sem zamenjal baterijo za novo in težava ostaja. Poizkusil bom z izklaplanjem komponent, da bom lahko določil, kje je "skriti porabnik" energije.

Trenutno sem izklopil zadnji "motorček/menjalnik" in je peti dan baterija "zelena", kljub par vožnjam. Kakšna ideja, kaj bi lahko porabljalo energijo na zadnjem motorčku?


Če se je kdo soočil s takšno težavo, bi prosil za nasvet, je pa firmware posodobljen na "latest", kar tudi nism izključil, da bi lahko bil problem.


lp   

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI