Cestno kolo

Domov > Forum > Cestno kolo

Cestno kolo

SORTIRAJ PO:
UroshR89 11.04.2020 00:07

Pozdravljeni,

Iščem cestno kolo. Nisem popoln začetnik, saj sem pred leti že vozil "specialke".

Trenutno sem precej v temi, kaj kupiti za kako ceno zato vprašam tule.

Budget: največ 1700-1800 eur!

Največkrat sem pogledal znamke Scott, Fondriest in Giant...

Katera znamka trenutno ponuja največ v svojem cenovnem razredu?

Kaj mi svetujete? 

Nejc1986 11.04.2020 08:51

Jaz sem novembra 18 kupil giant tcr advanced z ultegro za 1600. Zelo zadovoljen. 

V ožjem izboru je bila še Trek emonda.

Sicer bo pa treba kaj več napisati; iščes aero kolo, imaš raje vzpone?

Predvsem pa probaj kako se počutiš na kolesu. Kar paše nekomu drugemu , ni nujno da paše tudi tebi (in obratno).

Lp

UroshR89 11.04.2020 09:24
Neko udobno kolo tudi za vzpone, zadnje čase s trekingom rad zavijem  na višje predele...
LeQuack 11.04.2020 09:42

Lahko kupiš gravel kolo, ki je praktično specialka na katere lahko daš tudi širše gume, in geometrijo imajo mogoče malo bolj udobno. Trenutno so to najbolj prodajan tip. Slabost so ponavadi malo večja teža, npr. 8kg vs 9-10kg za isti cenovni razred, in pa malo počasnejši (tu je odvisno kakšne gume daš gor predvsem). Prednost je da so robustni, lahko greš z njimi offroad, in imajo malo nižje prestavno razmerje, tako da se v klanec ne mučiš tako zelo.

Primeri (te vsi so nekje slabih 1500€):

https://www.canyon.com/en-si/road-bikes/gravel-bikes/grail/grail-al-6.0/2369.html?dwvar_2369_pv_rahmenfarbe=SR%2FBK

https://www.cube.eu/en/2020/bikes/road/cyclocross-gravel/nuroad/cube-nuroad-race-blackngreyblue-2020/

https://www.scott-sports.com/global/en/product/scott-addict-gravel-30-bike?article=274776022

Nejc1986 11.04.2020 09:51

@UroshR89
Neko udobno kolo tudi za vzpone, zadnje čase s trekingom rad zavijem  na višje predele...

Najprej se odloči ; gravel/endurance . 

Jaz bi pogledal kako endurance specialko. Npr giant defy. Mogoče willier gtr 105 (če se ne motim je taka oznaka;naj Me kdo popravi če se motim); pri a2u v Šenčurju so jo imeli za 1350eur, vendar je bila meni preveč pokončna drža.

A gledaš z diski ali brez? Jaz sem namenoma gledal navadne zavore.

UroshR89 11.04.2020 12:30

Bolj se nagibam k endurance modelom. Nekak me na makedam ne vleče zato graveli odpadejo 

sixsl 11.04.2020 14:20

@UroshR89

Bolj se nagibam k endurance modelom. Nekak me na makedam ne vleče zato graveli odpadejo 

Mah na tako vprašanje je resnično težko odgovoriti. Prevladuje več dejavnikov, na koncu koncev lahko tudi barva, kolo ti more biti vizualno všeč. Od zgoraj omenjenih znamk, mislim, da ti za to ceno ponudi največ Giant.

Lahko kupiš cenejše kolo, ba boljše obročnike. Kolegi s foruma so ti podali nekaj iztočnic, odloči se sam. Za  to ceno je kar dosti izbire. Ko se odpro trgovine si  vzemi npr. 3 modele in če se da vsakega poglej in tisto kar ti najbolj sede tako občutek kot vizualnost pa kupi. Želim ti srečen nakup.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI