preskok iz 50/34 na 52/36

Domov > Forum > preskok iz 50/34 na 52/36

preskok iz 50/34 na 52/36

SORTIRAJ PO:
ElTorro 29.04.2020 11:10

@Mile
@ElTorro
@Pinocio

Dajte no,vsi kateri vozite 50/36/11/34 ali 50/34/11/32, ste že mogoče razmišljali,da bi prešaltal na MTB ali treking.Samo vprašam.😊😜

Nekateri profiji dajo na najtežjih etapah spredaj 34 in zadaj 32. Vprašaj še njih ;)

Dajo 1× na leto za en dan, za Mortirolo. Naši forumaši so tam redne stranke. Še 2 zobčka več pa rata reduktor. Res ne bi trekkinga s triplo ? 

Imam starega Roga Seniorja, ki ima najlažje razmerje 47-26.

Res ne bi ti raje namesto svojega bicikla vzel trekinga s triplo, ali pa prešaltal na MTB? Samo vprašam...ker compact in semi-compact je očitno za loserje s premalo baze. Še 39 je bolj tako - za podpiranje lenobe, a ne?

In ja, profiji dajo parkrat na leto za en dan. Ker imajo serviserje s kupom kaset in posameznih zobnikov, ki jim to vsak dan menjajo, če je treba. Velika večina rekreativcev pa ima gor cel čas isto kaseto, ki mora podpirati tako vožnjo po ravnem, kot tiste bolj strme klance.

Mile 29.04.2020 16:44

Na tripli imam tudi kresničke. Me zanima ali gre to tudi na 32-34.

gregmej 06.05.2020 15:50

Sem šel iz alu specialke na karbon in ravno obratno zamenjal razmerje iz 52/36 na 50/34, ker gonim večinoma klance. Zadaj pa pri obeh 11-32, sicer imam na alu bajku 105, na karboncu pa ultegro. Pri najbolj strmih klancih (dvomestne cifre naklonov) je fajn imeti lažje razmerje, je pa tudi karbonsko kolo z ultegro vsaj 1 kg lažje, kar je verjetno tudi nekaj poznati. Mogoče se mi kdaj na spustu zdi, kot da mi "zmanjka" prestav, da bi lahko obrnil tudi 52-11, ampak nad 60 km/h za nas amaterje/rekreativce itak ni kaj več dosti za vrtet. Pa tudi če greš na Franjo ali Alpe ne boš na koncu šprintal 60 km/h. Tako da je 50/34 po mojem čisto v redu, klance se da lepo vrtet, če hočeš gonit na 60 kadence daš pač spredaj na velik zobnik. Še bivši profi, ki zdaj postavlja KOM-e na Stravi, Phil Gaimon vozi spredaj 50 in zadaj kaseto 10-32 (Sram red) in pravi, da je super ker lahko vozi dosti klancev na velikem občročniku spredaj...https://www.youtube.com/watch?v=D2xWvZRESvw

To je moje skromno mnenje, komur paše pa naj vozi 53/39 in zadaj 11-23, zaradi mene lahko tudi železen okvir s prestavnimi ročicami na okvirju, če ima to vselje. Ali pa si daš gor celo zobnike za TT 58/44 ali kaj takega pa pojdi s tem gonit na Vršič, Krvavec, Pavličevo sedlo, Nanos (iz Sanaborja), Sveto Goro (nad NG), Sabotin po italijanski strani - vojaška cesta max. naklon mislim da okoli 28% - itd. Vsak ima svoje veselje, važno je da z veseljem kolesarimo, se kdaj tudi namučimo - to je v DNK-ju cestnega kolesa. Veliko kilometrov in užitkov vsem želim. 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI