Izbrati pravo električno kolo ni lahko

Domov > Forum > Izbrati pravo električno kolo ni lahko

Izbrati pravo električno kolo ni lahko

SORTIRAJ PO:
aljoman 13.08.2020 06:28
@obelix
O kateri znamki in modelu je govora?
Tole meni izgleda kot copy/paste iz neke reklame za kakšno kitajsko znamko.

jesen 13.08.2020 11:32

Ne gre za reklamo, nisem navajal nobenih imen, sem pa z kolesom zelo zadovoljen tako po cenovni plati kot po tehnični. Res nima super močne baterije in motorja ampak za mojo kondicijo je več kot dovolj.

Cvika 13.08.2020 12:31

jesen

in skrbno paziš, da od te tvoje dobre izkušnje (ti jo privoščim) ne bo profitiral noben drug uporabnik foruma..., čeprav te direktno vprašajo...  

Hkrati pa v drugih temah (tudi v tej na začetku) sprašuješ po nasvetih? 

Skoraj sem spregledala, da zdaj vem, da obstajajo e-"kolesa" za še vedno aktivnejše kolesarje in tista za bolj lene. (Sem mislila, da izbiraš stopnjo pomoči, če lahko.)


gorann316998 17.08.2020 22:28

Ebajk mtb full suspension je najboljsi nakup, kar sem kdaj naredil. Pa imam se specialko in mi ni problem kolesarit. 

Ne razumem tega neodobravanja nad ekolesi, to je cist drug svet kolesarjenja. Gres lahko vsak dan nekam, kamor drugace ne bi sel zlepa.

Ali je to pomanjkanje moci, kondicije, debelost, ali lenoba, nima to veze, vazno da gres in se imas fajn. 

Pol se pa iscejo izgovori, dokler bom sposoben bom gonil navadno kolo, ebajk je goljufanje samega sebe...

Zakaj bi moral vsakic trpet za 500-1000m visincev, ce gres lahko lepo z ebajkom gor, spijes pivo pa nazaj dol v dolino

Ce bo dnar si kupim se specialko ebajk. 

Lp, goran


crni2 18.08.2020 07:21

gorann316998: ... Zakaj bi moral vsakic trpet za 500-1000m visincev, ce gres lahko lepo z ebajkom gor, spijes pivo pa nazaj dol v dolino ...


Ta stavek pove vse o tebi kot 'kolesarju'!

Če je kolesarjenje to, da se bojiš 500-1000 v.m, potem pa piješ pivo, hm, ne vem, kolesarji imamo ravno nasproten pristop. Žalostno, da je takih kar nekaj in da delijo 'nasvete' po forumih. Takle mamo.  :-(

fuego 18.08.2020 08:26
@gorann316998

Ebajk mtb full suspension je najboljsi nakup, kar sem kdaj naredil. Pa imam se specialko in mi ni problem kolesarit. 

Ne razumem tega neodobravanja nad ekolesi, to je cist drug svet kolesarjenja. Gres lahko vsak dan nekam, kamor drugace ne bi sel zlepa.

Ali je to pomanjkanje moci, kondicije, debelost, ali lenoba, nima to veze, vazno da gres in se imas fajn. 

Pol se pa iscejo izgovori, dokler bom sposoben bom gonil navadno kolo, ebajk je goljufanje samega sebe...

Zakaj bi moral vsakic trpet za 500-1000m visincev, ce gres lahko lepo z ebajkom gor, spijes pivo pa nazaj dol v dolino

Ce bo dnar si kupim se specialko ebajk. 

Lp, goran



Odvisno zakaj greš na kolo...če delaš cel dan z ljudmi je fajn it mal na kolo, da se ornk prešvicaš in prevetriš možgane. Vsaj jaz ne grem na kolo samo zaradi razgledov ampak, da se mal zmatram. Da bi si pa kupil e kolo samo zaradi tega, da bi se v hrib namesto 13 peljal 18 pa nima smisla. Prvič je e kolo dosti dražje od navadnega, dražje je tudi vzdrževanje. Sem pa več na specialki in, če naredim en 100km krog z cca. 1000vm sem s specialko še vedno hitrejši kot bi bil z e kolesom, da ne govorim o tem, da mi je vožnja s specialko po asfaltu ljubša kot z e MTB-jem...In ko vidim, da si folk kupuje e MTB je fura se pa po asfaltu..jao..Bi si ga pa omislil, če bi vozil traile in se mi ne bi dalo 5x gonit v klanc da se spuščam. Večino ljudi, pa si kupuje e kolesa za vožnjo po asfaltu. Sem pa tip kolesarja, ki rad goni klance. Bi ga pa kupil ženi, ker se ji ne ljubi gonit pa bi jo tako lažje prepričal, da grema kdaj skupaj kaj daljšega odgonit.
obelix 18.08.2020 08:42

Kaj Crni2, pri tebi več kot očitno velja "kdor ni z nami, je proti nam" :(  . Ok, povedal si že večkrat svoje mnenje, ampak ni ti treba pa vedno pograbit in raztrgat vsakega mnenja, ki se ne sklada ravno s tvojim. Marsikdo od nas se tudi zadrži, ko bere kakšne tvoje nebuloze, vključeno s tisto eno stran nazaj, ki je sam presežek demonstracije osebne omejenosti. Pa brez zamere ampak daj pusti si kdaj odprto opcijo, da mogoče pa nimaš vedno prav. Če imaš e kolesa v zobeh, dej potem ne beri te teme.


Ja, meni tudi zgoraj napisano vse pove, kakšen kolesar je gorann, eden takih, ki zna na kolesu dejansko uživat in fura tisto kar mu paše.

crni2 18.08.2020 09:09

Par besed, čeprav je debata kot v mnogo temah presegla zastavljen okvir.

Verjetno imamo podobno mnenje o tistih, ki ponaredijo/prepišejo npr. doktorsko dizertacijo. Pa so se ti osebki prav dobro počutili, ko so jih nazivali dr.,  ko so dobili boljšo službo, plačo ... Naziv se jim je odvzel, bilo je nemalo posmeha. To niso dr. znanosti (ali pač tisto, kar so dosegli na njihov specifičen način). Vprašanje je, ali so na forumih ali kje drugje svetovali drugim, kako priti do akademskega naziva ali celo kako pogoljufati ... Mislim, da smo vsi forumaši tu enotnega mnenja.

Podobno je z e-kolesarji. To niso kolesarji, temveč so e-kolesarji (če e-kolo ni že bolj e-motor kot kolo). Zanimivo pa je, da se ti osebki rinejo na kolesarki forum. Res ne vem, kaj jih žene v to! Če bi delili nasvete na svojem e-forumu, in bi se klasičen kolesar vtikal v izmenjavo mnenj, hm, potem je treba tega kolesarja vprašati po zdravju, ne pa e-kolesarje.

Torej obelix in goran316998, če sta vidva tista dva, ki znata dejansko uživat na 'kolesu' tako, da uporabljata e-pogon, pa še zasluženo (?) pivo na vrhu klanca, potem res ne vem več, kako naj še demonstriram mojo omejenost ali kakšno nebulozo še napišem.

Bi bilo pa fino, da bi se po zgledu 'Tekač' ali 'NaProstem', tu odprla še opcija 'eKolo', da se ne meša zrnje s plevelom in da se zmanjša raven neustreznih komentarjev, ne glede s katere strani prihajajo.

gorann316998 18.08.2020 11:40
@fuego
@gorann316998

Ebajk mtb full suspension je najboljsi nakup, kar sem kdaj naredil. Pa imam se specialko in mi ni problem kolesarit. 

Ne razumem tega neodobravanja nad ekolesi, to je cist drug svet kolesarjenja. Gres lahko vsak dan nekam, kamor drugace ne bi sel zlepa.

Ali je to pomanjkanje moci, kondicije, debelost, ali lenoba, nima to veze, vazno da gres in se imas fajn. 

Pol se pa iscejo izgovori, dokler bom sposoben bom gonil navadno kolo, ebajk je goljufanje samega sebe...

Zakaj bi moral vsakic trpet za 500-1000m visincev, ce gres lahko lepo z ebajkom gor, spijes pivo pa nazaj dol v dolino

Ce bo dnar si kupim se specialko ebajk. 

Lp, goran



Odvisno zakaj greš na kolo...če delaš cel dan z ljudmi je fajn it mal na kolo, da se ornk prešvicaš in prevetriš možgane. Vsaj jaz ne grem na kolo samo zaradi razgledov ampak, da se mal zmatram. Da bi si pa kupil e kolo samo zaradi tega, da bi se v hrib namesto 13 peljal 18 pa nima smisla. Prvič je e kolo dosti dražje od navadnega, dražje je tudi vzdrževanje. Sem pa več na specialki in, če naredim en 100km krog z cca. 1000vm sem s specialko še vedno hitrejši kot bi bil z e kolesom, da ne govorim o tem, da mi je vožnja s specialko po asfaltu ljubša kot z e MTB-jem...In ko vidim, da si folk kupuje e MTB je fura se pa po asfaltu..jao..Bi si ga pa omislil, če bi vozil traile in se mi ne bi dalo 5x gonit v klanc da se spuščam. Večino ljudi, pa si kupuje e kolesa za vožnjo po asfaltu. Sem pa tip kolesarja, ki rad goni klance. Bi ga pa kupil ženi, ker se ji ne ljubi gonit pa bi jo tako lažje prepričal, da grema kdaj skupaj kaj daljšega odgonit.

Men je vse to jasno
gorann316998 18.08.2020 11:45

@crni2

Par besed, čeprav je debata kot v mnogo temah presegla zastavljen okvir.

Verjetno imamo podobno mnenje o tistih, ki ponaredijo/prepišejo npr. doktorsko dizertacijo. Pa so se ti osebki prav dobro počutili, ko so jih nazivali dr.,  ko so dobili boljšo službo, plačo ... Naziv se jim je odvzel, bilo je nemalo posmeha. To niso dr. znanosti (ali pač tisto, kar so dosegli na njihov specifičen način). Vprašanje je, ali so na forumih ali kje drugje svetovali drugim, kako priti do akademskega naziva ali celo kako pogoljufati ... Mislim, da smo vsi forumaši tu enotnega mnenja.

Podobno je z e-kolesarji. To niso kolesarji, temveč so e-kolesarji (če e-kolo ni že bolj e-motor kot kolo). Zanimivo pa je, da se ti osebki rinejo na kolesarki forum. Res ne vem, kaj jih žene v to! Če bi delili nasvete na svojem e-forumu, in bi se klasičen kolesar vtikal v izmenjavo mnenj, hm, potem je treba tega kolesarja vprašati po zdravju, ne pa e-kolesarje.

Torej obelix in goran316998, če sta vidva tista dva, ki znata dejansko uživat na 'kolesu' tako, da uporabljata e-pogon, pa še zasluženo (?) pivo na vrhu klanca, potem res ne vem več, kako naj še demonstriram mojo omejenost ali kakšno nebulozo še napišem.

Bi bilo pa fino, da bi se po zgledu 'Tekač' ali 'NaProstem', tu odprla še opcija 'eKolo', da se ne meša zrnje s plevelom in da se zmanjša raven neustreznih komentarjev, ne glede s katere strani prihajajo.


Priporocam, da gres kdaj z nekom na turco, ki ima ebajk. Se ti bo pogled na to spremenil hitro. 

Ebajk je kolo, skoda drugace govorit. Ce ne poganjas ne gre nikamor, enako kot navadno kolo. 


fuego 18.08.2020 13:46
@gorann316998

@crni2

Par besed, čeprav je debata kot v mnogo temah presegla zastavljen okvir.

Verjetno imamo podobno mnenje o tistih, ki ponaredijo/prepišejo npr. doktorsko dizertacijo. Pa so se ti osebki prav dobro počutili, ko so jih nazivali dr.,  ko so dobili boljšo službo, plačo ... Naziv se jim je odvzel, bilo je nemalo posmeha. To niso dr. znanosti (ali pač tisto, kar so dosegli na njihov specifičen način). Vprašanje je, ali so na forumih ali kje drugje svetovali drugim, kako priti do akademskega naziva ali celo kako pogoljufati ... Mislim, da smo vsi forumaši tu enotnega mnenja.

Podobno je z e-kolesarji. To niso kolesarji, temveč so e-kolesarji (če e-kolo ni že bolj e-motor kot kolo). Zanimivo pa je, da se ti osebki rinejo na kolesarki forum. Res ne vem, kaj jih žene v to! Če bi delili nasvete na svojem e-forumu, in bi se klasičen kolesar vtikal v izmenjavo mnenj, hm, potem je treba tega kolesarja vprašati po zdravju, ne pa e-kolesarje.

Torej obelix in goran316998, če sta vidva tista dva, ki znata dejansko uživat na 'kolesu' tako, da uporabljata e-pogon, pa še zasluženo (?) pivo na vrhu klanca, potem res ne vem več, kako naj še demonstriram mojo omejenost ali kakšno nebulozo še napišem.

Bi bilo pa fino, da bi se po zgledu 'Tekač' ali 'NaProstem', tu odprla še opcija 'eKolo', da se ne meša zrnje s plevelom in da se zmanjša raven neustreznih komentarjev, ne glede s katere strani prihajajo.


Priporocam, da gres kdaj z nekom na turco, ki ima ebajk. Se ti bo pogled na to spremenil hitro. 

Ebajk je kolo, skoda drugace govorit. Ce ne poganjas ne gre nikamor, enako kot navadno kolo. 



Ni res...z e kolesom se v breg sploh ne zašvicaš..vidim, ko me kdaj kdo prehiti pa goni ko po ravnem. Večinoma si e kolesa kupuje folk, ko drgač v kak breg z navadnim kolesom sploh ne bi prilezel. Se pa ta razlika pozna pri strmejših naklonih. Pri 5% klancu se tut s specialko pelješ 20. Da o ravnini ne govorim, kjer jih vedno prehitevam.
gorann316998 18.08.2020 14:15

@fuego

@gorann316998

@crni2

Par besed, čeprav je debata kot v mnogo temah presegla zastavljen okvir.

Verjetno imamo podobno mnenje o tistih, ki ponaredijo/prepišejo npr. doktorsko dizertacijo. Pa so se ti osebki prav dobro počutili, ko so jih nazivali dr.,  ko so dobili boljšo službo, plačo ... Naziv se jim je odvzel, bilo je nemalo posmeha. To niso dr. znanosti (ali pač tisto, kar so dosegli na njihov specifičen način). Vprašanje je, ali so na forumih ali kje drugje svetovali drugim, kako priti do akademskega naziva ali celo kako pogoljufati ... Mislim, da smo vsi forumaši tu enotnega mnenja.

Podobno je z e-kolesarji. To niso kolesarji, temveč so e-kolesarji (če e-kolo ni že bolj e-motor kot kolo). Zanimivo pa je, da se ti osebki rinejo na kolesarki forum. Res ne vem, kaj jih žene v to! Če bi delili nasvete na svojem e-forumu, in bi se klasičen kolesar vtikal v izmenjavo mnenj, hm, potem je treba tega kolesarja vprašati po zdravju, ne pa e-kolesarje.

Torej obelix in goran316998, če sta vidva tista dva, ki znata dejansko uživat na 'kolesu' tako, da uporabljata e-pogon, pa še zasluženo (?) pivo na vrhu klanca, potem res ne vem več, kako naj še demonstriram mojo omejenost ali kakšno nebulozo še napišem.

Bi bilo pa fino, da bi se po zgledu 'Tekač' ali 'NaProstem', tu odprla še opcija 'eKolo', da se ne meša zrnje s plevelom in da se zmanjša raven neustreznih komentarjev, ne glede s katere strani prihajajo.


Priporocam, da gres kdaj z nekom na turco, ki ima ebajk. Se ti bo pogled na to spremenil hitro. 

Ebajk je kolo, skoda drugace govorit. Ce ne poganjas ne gre nikamor, enako kot navadno kolo. 



Ni res...z e kolesom se v breg sploh ne zašvicaš..vidim, ko me kdaj kdo prehiti pa goni ko po ravnem. Večinoma si e kolesa kupuje folk, ko drgač v kak breg z navadnim kolesom sploh ne bi prilezel. Se pa ta razlika pozna pri strmejših naklonih. Pri 5% klancu se tut s specialko pelješ 20. Da o ravnini ne govorim, kjer jih vedno prehitevam.

Odvisno kolk poganjas, to si tko reku kot da bi jest reku da specialkarji ne svicajo, ker sm vidu enga da je vozil 20 po ravnem

Jest skoz svicam, pulz je med 130-160 na ebajku v hrib, je pa res da vse kome podrem, kar pomeni da ni slo pocas. Nc bat, oznacim na stravi da je e bike ride, da ne goljufam :)

fuego 18.08.2020 15:20

@gorann316998

@fuego

@gorann316998

@crni2

Par besed, čeprav je debata kot v mnogo temah presegla zastavljen okvir.

Verjetno imamo podobno mnenje o tistih, ki ponaredijo/prepišejo npr. doktorsko dizertacijo. Pa so se ti osebki prav dobro počutili, ko so jih nazivali dr.,  ko so dobili boljšo službo, plačo ... Naziv se jim je odvzel, bilo je nemalo posmeha. To niso dr. znanosti (ali pač tisto, kar so dosegli na njihov specifičen način). Vprašanje je, ali so na forumih ali kje drugje svetovali drugim, kako priti do akademskega naziva ali celo kako pogoljufati ... Mislim, da smo vsi forumaši tu enotnega mnenja.

Podobno je z e-kolesarji. To niso kolesarji, temveč so e-kolesarji (če e-kolo ni že bolj e-motor kot kolo). Zanimivo pa je, da se ti osebki rinejo na kolesarki forum. Res ne vem, kaj jih žene v to! Če bi delili nasvete na svojem e-forumu, in bi se klasičen kolesar vtikal v izmenjavo mnenj, hm, potem je treba tega kolesarja vprašati po zdravju, ne pa e-kolesarje.

Torej obelix in goran316998, če sta vidva tista dva, ki znata dejansko uživat na 'kolesu' tako, da uporabljata e-pogon, pa še zasluženo (?) pivo na vrhu klanca, potem res ne vem več, kako naj še demonstriram mojo omejenost ali kakšno nebulozo še napišem.

Bi bilo pa fino, da bi se po zgledu 'Tekač' ali 'NaProstem', tu odprla še opcija 'eKolo', da se ne meša zrnje s plevelom in da se zmanjša raven neustreznih komentarjev, ne glede s katere strani prihajajo.


Priporocam, da gres kdaj z nekom na turco, ki ima ebajk. Se ti bo pogled na to spremenil hitro. 

Ebajk je kolo, skoda drugace govorit. Ce ne poganjas ne gre nikamor, enako kot navadno kolo. 



Ni res...z e kolesom se v breg sploh ne zašvicaš..vidim, ko me kdaj kdo prehiti pa goni ko po ravnem. Večinoma si e kolesa kupuje folk, ko drgač v kak breg z navadnim kolesom sploh ne bi prilezel. Se pa ta razlika pozna pri strmejših naklonih. Pri 5% klancu se tut s specialko pelješ 20. Da o ravnini ne govorim, kjer jih vedno prehitevam.

Odvisno kolk poganjas, to si tko reku kot da bi jest reku da specialkarji ne svicajo, ker sm vidu enga da je vozil 20 po ravnem

Jest skoz svicam, pulz je med 130-160 na ebajku v hrib, je pa res da vse kome podrem, kar pomeni da ni slo pocas. Nc bat, oznacim na stravi da je e bike ride, da ne goljufam :)


Potem pa nevem zakaj si e bike nabavu, če švicaš...če si napisu, da se ti ni za matrat s 500-1000vm? :) Daš na boost mode in se peleš langzam gor...majčko maš suho, spiješ v miru pir in greš v dolino pa še zebe te ne, ker nisi moker..:)


gorann316998 18.08.2020 16:03

Je razlika peljat 7-10kmh v hrib na specialki in komaj dihat na 160 utripa skoz, ali pa 130-160 utripa pa na turbo in gres za 60% hitreje

V obeh primerih si presvican, s to razliko da s specialko ali navadnim mtb pocakam en mesec na naslednjo rundo :)

ElTorro 18.08.2020 16:42

@crni2

Par besed, čeprav je debata kot v mnogo temah presegla zastavljen okvir.

Verjetno imamo podobno mnenje o tistih, ki ponaredijo/prepišejo npr. doktorsko dizertacijo. Pa so se ti osebki prav dobro počutili, ko so jih nazivali dr.,  ko so dobili boljšo službo, plačo ... Naziv se jim je odvzel, bilo je nemalo posmeha. To niso dr. znanosti (ali pač tisto, kar so dosegli na njihov specifičen način). Vprašanje je, ali so na forumih ali kje drugje svetovali drugim, kako priti do akademskega naziva ali celo kako pogoljufati ... Mislim, da smo vsi forumaši tu enotnega mnenja.

Podobno je z e-kolesarji. To niso kolesarji, temveč so e-kolesarji (če e-kolo ni že bolj e-motor kot kolo). Zanimivo pa je, da se ti osebki rinejo na kolesarki forum. Res ne vem, kaj jih žene v to! Če bi delili nasvete na svojem e-forumu, in bi se klasičen kolesar vtikal v izmenjavo mnenj, hm, potem je treba tega kolesarja vprašati po zdravju, ne pa e-kolesarje.

Torej obelix in goran316998, če sta vidva tista dva, ki znata dejansko uživat na 'kolesu' tako, da uporabljata e-pogon, pa še zasluženo (?) pivo na vrhu klanca, potem res ne vem več, kako naj še demonstriram mojo omejenost ali kakšno nebulozo še napišem.

Bi bilo pa fino, da bi se po zgledu 'Tekač' ali 'NaProstem', tu odprla še opcija 'eKolo', da se ne meša zrnje s plevelom in da se zmanjša raven neustreznih komentarjev, ne glede s katere strani prihajajo.


Ko nekdo dejansko primerja ponarejeno doktorsko disertacijo z vožnjo e-kolesa

:facepalm:


fuego 18.08.2020 16:56
@gorann316998

Je razlika peljat 7-10kmh v hrib na specialki in komaj dihat na 160 utripa skoz, ali pa 130-160 utripa pa na turbo in gres za 60% hitreje

V obeh primerih si presvican, s to razliko da s specialko ali navadnim mtb pocakam en mesec na naslednjo rundo :)  


Se pravi da ti gre samo za hitrost ker si v obeh primerih zmatran. 😁
gorann316998 18.08.2020 17:09

Poanta je da imam na izbiro ali pocasi ali hitro, na navadnem tega ni :)

fuego 20.08.2020 08:50
@gorann316998

Poanta je da imam na izbiro ali pocasi ali hitro, na navadnem tega ni :)


Zakaj na navadnem ne bi bilo? Če goniš z lažjim razmerjem se lahko pelješ v klanc z normalnim pulzom. Da se pa peljat tudi hitro. Se pa motor pozna pri strmejših vzponih se pravi 7% +. Pri 5% vzponu z električnim nisi tolk hitrejši, ker se da tut s specialko pelat 20km/h, če mal prtisneš. Boljši amaterji se peljejo celo 30. Kolega je gonil elektičarja na polno na celjsko kočo pa ni naredil KOM-a. Kakorkol vzameš e-kolo je potuha. Za starejše ljudi ali hendikepirane je super, ker lahko gredo na kolo, ker drugače ne bi mogli, za vse ostale pa je to navadna potuha. Kolo bi moralo biti enostaven pripomoček brez vsake električne navlake gor. Potem si res neodvisen. Si ne znam predstavljat, da bi šel z električnim na daljše potovanje. Na navadnem lahko prepikneš gumo ali strgaš ketno..pri električnem pa lahko zataji marsikaj.
gorann316998 20.08.2020 09:34

Zame ni tega na izbiro, na navadnem sem zkoz v rdecem polju. Ce bi bil natreniran pol bi mel moznost pocasneje v hrib da umirim pulz. 

Vseeno zdaj vidim tud ce bi bil natreniran, da je ebajk se vedno dobra izbira, potuha gor ali dol. Zakaj pa ne, ce lahko

fuego 21.08.2020 08:18

@gorann316998

Zame ni tega na izbiro, na navadnem sem zkoz v rdecem polju. Ce bi bil natreniran pol bi mel moznost pocasneje v hrib da umirim pulz. 

Vseeno zdaj vidim tud ce bi bil natreniran, da je ebajk se vedno dobra izbira, potuha gor ali dol. Zakaj pa ne, ce lahko


Natreniran..hmmm...če nisi navajen klancev je treba postopoma. Pač ne zaženeš se v tastrmega dokler nimaš mal kondicije....tudi pri teku ne greš takoj na 10km, če nisi nikoli prej tekel.   Če hočeš na Triglav je treba tut prej na kak hrib skočit, ne gre kar tako. Bistvo športa ni iskanje bližnjic. Za šport se je treba mal pomatrat ni druge.

gorann316998 21.08.2020 09:10

Obstaja se vmesna varianta, uzivanje na kolesu in ne samo teranje. Tako kot eni ne bojo laufali maratona, bojo pa kaksn km pretekli zase, tako se bom jest vozil z ebajkom mimo kolesarjev in vljudno pozdravil, kaksnk debato navrgel, tako da bo vsem lepo

😊

fuego 21.08.2020 14:23
@gorann316998

Obstaja se vmesna varianta, uzivanje na kolesu in ne samo teranje. Tako kot eni ne bojo laufali maratona, bojo pa kaksn km pretekli zase, tako se bom jest vozil z ebajkom mimo kolesarjev in vljudno pozdravil, kaksnk debato navrgel, tako da bo vsem lepo

😊


Ko imaš kondicijo lahko prilagodiš tempo in se voziš počasi ali hitreje. Ja vedno uživam na kolesu, tudi ko ga teram. Tisti, ki ne kolesarijo tega ne razumejo.
fuego 21.08.2020 14:28

Nisem pa toliko domač z e kolesi...Kolikšen je domet baterije? Zadnjič smo s kolegi naredili s specialkami 190km turco do Logarske pa vmes še nekaj vzponov. Se da to odpeljat z e kolesom? Vsega skupaj je bilo 6 ur in pol.

tris 21.08.2020 15:05

Teoretično je mogoče prevoziti zelo dolge razdalje,......


na spodnjem kalkulatorju se poigrajte z raz.parametri.


https://www.bosch-ebike.com/en/service/range-assistant/


gorann316998 21.08.2020 18:05

Ni ebajk za dolge razdalje


fuego 23.08.2020 16:16
@gorann316998

Ni ebajk za dolge razdalje



Ja pol pa se to ne ujema s filozofijo hitreje in dlje....zagovorniki e koles ravno poudarjajo, da lahko v krajšem času več prefurajo...se pravi, če imam 3 ure časa in grem s specialko mal okol lahk nardim cca. 90 km..sem sklepal da lahko z e kolesom več...
gorann316998 23.08.2020 19:11

mogoce visincev in z dodatnimi baterijami v ruzaku, to je jasno vsem ki mamo ebajke

evo vcer sm biu na vrsicu s specialko, naredu 155km pa skoraj 2 jurja visincev, dans sem pa zakurblal ebajk mtb in se spustu navzdol po trejlu

tko da kombinacija vsega po malem je najboljsa

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI