Kaj pa zavarovanje kolesarja,kolesa ?

Domov > Forum > Kaj pa zavarovanje kolesarja,kolesa ?

Kaj pa zavarovanje kolesarja,kolesa ?

SORTIRAJ PO:
jesen 04.08.2020 07:54
 Zanima me kako je z zavarovanjem kolesa, kolesarja, skratka kaj če pride do nezgode in seveda škode ? Novo kolo se splača ali ne kasko zavarovati, pa zavarovati proti kraji ? Veliko je kolesarjev pri nas pa se ta tema nekak ne sliši pogosto. Kaj pravite, ima kdo urejeno zavarovanje in kako ?
Zmago_1 05.08.2020 07:11

Triglav pravi takole:

Kasko paket vključuje naslednja zavarovanja:

• asistenco za kolo in kolesarja,
  • zavarovanje odgovornosti kolesarja,
    • Višina kritja je do 30.000 EUR.
    • Krita je škoda, ki jo lastnik (zavarovanec, naveden na polici) in uporabnik kolesa (naveden na polici) povzroči tretjim osebam ali stvarem tretjih oseb.
    • Soudeležba zavarovanca pri škodi znaša 10 % od škode, minimalno 100 EUR, največ 500 EUR.
  • nezgodno zavarovanje in
  • kasko zavarovanje kolesa.
    • Soudeležba zavarovanca pri škodi znaša 10 % od škode, minimalno 100 EUR, največ 500 EUR.
    Letna premija znaša 30,05 EUR + 4,45 % od vrednosti (novega) kolesa.
Če ste kupili novo kolo, lahko kasko paket sklenete v roku 7 dni od dneva nakupa. Če kolo ni novo, lahko kasko paket sklenete le, če ga pregleda pooblaščena oseba zavarovalnice.

Nejc1986 05.08.2020 07:52

Jaz sem par dni nazaj sklenil pri Triglavu. Predvsem zaradi asistence na cesti . Dal sem 35eur za 1leto, brez kaska. Je malo dražje ,ker sem doplačal tudi za področje AUT, I, H in Hrvaške.

Zavarovalnica Sava ima mislimda 24eur/leto, velja pa na področju Slovenije in Hrvaške. 

Kasko bi me prišlo še dodatnih 100eur/leto za bicikel,katerega MPC je bila 2000eur.

Drobni tisk: asistenca velja med 23h in 6h in v primeru okvare velja za kolesa mlajša od 6let.

Nejc1986 05.08.2020 07:57

Popravljam; asistenca NE velja med 23h in 6h. In pa vezana je na kolo (če imaš 3kolesa kot jaz, se moraš pač odločiti za katerega skleniti). V pogojih piše tudi , da asistenca velja zgolj za dotično kolo, ki ga upravlja oseba navedena na polici.

Jaz sem lani 2x klical svojce, da so me prišli iskati na turo in se mi 35eur/leto ne zdi veliko, sploh ker se veliko vozim sam in dalec,dalec od doma...

Zmago_1 05.08.2020 08:16

S malem tekstu pise da assistenca velja v primeru nezgode ali mehanske okvare kolesa,...torej razni defekti in poki tubularjev odpadejo verjetno?! Ostane le še počena šprikla (kar se zgodi 1x na 10 let) pa še takrat lah večinoma zvoziš do doma,....ali pa strgana zajla, kar spet lah prideš za silo do doma,...in nezgode seveda

m66 05.08.2020 09:44
@Zmago_1

S malem tekstu pise da assistenca velja v primeru nezgode ali mehanske okvare kolesa,...torej razni defekti in poki tubularjev odpadejo verjetno?! Ostane le še počena šprikla (kar se zgodi 1x na 10 let) pa še takrat lah večinoma zvoziš do doma,....ali pa strgana zajla, kar spet lah prideš za silo do doma,...in nezgode seveda

Zakaj pa gumidefekt ne bi bila mehanska okvara? Pa strgana ketna se je meni že večkrat zgodila...
Zmago_1 05.08.2020 09:52

Zakaj pa gumidefekt ne bi bila mehanska okvara? Pa strgana ketna se je meni že večkrat zgodila...

Strogo gledano to ni mehanska okvara, lahko pa je, treba bi bilo vprašat,....

Kako se ti je ketna strgala in to večkrat 😀 ne poznam nobenga ki bi se mu to zgodilo,..ali si obračal na 1000W ali si jo pa gonil do 30.000km,....

Nejc1986 05.08.2020 10:29

Jaz sem lani presekal plašč in čez pol leta mi je špriklo utrgalo (tako da je feltno konkretno zakrivili).... 60km od doma... 

Nevem, priznam da grem malce bolj miren na kolo, cca 3eur / mesec se mi pa ne zdi veliko za to.

Vsak zase pa ve ,koliko ljudi ima okoli sebe,da jih lahko 24/7 poklice da ga pridejo iskati...

m66 05.08.2020 11:29
@Zmago_1

Kako se ti je ketna strgala in to večkrat 😀 ne poznam nobenga ki bi se mu to zgodilo,..ali si obračal na 1000W ali si jo pa gonil do 30.000km,....

Ne eno ne drugo, na gorcu, v 5 letih 3krat.  
ElTorro 05.08.2020 15:31
@Zmago_1

Kakšna okvara pa je defekt, če ne mehanska? Kemična? Radiološka?
Zmago_1 07.08.2020 09:05
@ElTorro

Pa glej te svoje cinične izjave si lah nekam zatakneš,...ne mislim debatirat na tak način,....

m66 07.08.2020 09:22

Oh ja, tvoja zgoraj o mojih strganih ketnah je IMO še dosti hujša. Ketne pač redno merim in menjam pri 0,7 obrabe, 1000W tud ne gonim, šaltat tud znam in ne šaltam pod obremenitvijo, ti si se pa takoj našel s svojimi dvomi o mojem postu. Na povsem korekten in  post el torra pa špilaš užaljenost. 

ElTorro 09.08.2020 19:37

@Zmago_1
@ElTorro

Pa glej te svoje cinične izjave si lah nekam zatakneš,...ne mislim debatirat na tak način,....

Kolo z preluknjano zračnico ne opravlja več svoje funkcije. Gre torej nedvomno za okvaro. Debata je lahko torej le o tem, kakšne vrste okvara je.

Tako da - če ni mehanska, kakšna je?

Cvika 11.08.2020 12:55

Bom nesramna...

Preluknjana zračnica je okvara na ravni praznega bidona. Tudi prazen bidon ne opravlja svoje funkcije.

Gumidefekt - bi morala biti za nekoga, ki se ima za kolesarja - manjša nevšečnost, ki se odpravi v caa 5-20 min (govorim o zračnicah, za tabularje nimam pojma). Ja težava je, če recimo na eni vožnji odtrgaš 2 ventilčka, pa se to zgodi na x let. Se mi je le enkrat do sedaj na gorcu, in povprečja nima smisla računati...

Strgana veriga - linki se kupijo tudi posebej, pa tudi glid krajša veriga pripelje do doma.

Aja pozabljam, da jih je kar nekaj, ki jim podsedežna torbica kazi izgled...

Konec zafrkancije..., ali je že kdo koristil asistenco in kaj dejansko krije, ali je na polici kaj bolj točno definirano, kot na spletni strani?

Nejc1986 11.08.2020 14:40

@Cvika

Bom nesramna...

Preluknjana zračnica je okvara na ravni praznega bidona. Tudi prazen bidon ne opravlja svoje funkcije.

Gumidefekt - bi morala biti za nekoga, ki se ima za kolesarja - manjša nevšečnost, ki se odpravi v caa 5-20 min (govorim o zračnicah, za tabularje nimam pojma). Ja težava je, če recimo na eni vožnji odtrgaš 2 ventilčka, pa se to zgodi na x let. Se mi je le enkrat do sedaj na gorcu, in povprečja nima smisla računati...

Strgana veriga - linki se kupijo tudi posebej, pa tudi glid krajša veriga pripelje do doma.

Konec zafrkancije..., ali je že kdo koristil asistenco in kaj dejansko krije, ali je na polici kaj bolj točno definirano, kot na spletni strani?

Se strinjam; sam imam vedno 1šlauf s sabo (dostikrat celo 2) in quick Link za  ketno. Ampak... 

Lani presekal plašč , tako da je bil neuporaben in 1x utrgalo špico, da je bila feltna ornk v osmici...

ElTorro 11.08.2020 15:24

@Cvika

Bom nesramna...

Prazen bidon opravlja svojo funkcijo - vanj lahko naliješ tekočino. Preluknjan bidon ne opravlja svoje funkcije. 

Ne vozimo vsi z zračnicami. Poleg tabularjev je vse več tudi tubelessa. 

Pa da ne bo pomote... na gorcu, kjer imam zračnice, imam vedno zraven rezervo in pumpo. Na cestnem pa imam prevoženih nekaj čez 3000 km s tubelessom brez defekta. Po tvoji logiki bi moral poleg kompleta za flikanje tubeless plaščev imeti tudi komplet za popravilo strgane verige, pa rezervno špico ali dve, pa kaj vem kaj še vse?

V življenju še mi ni šla veriga. In tako kot ti ne voziš zraven treh rezervnih zračnic, jaz pač ne vozim členov za verigo in špic... in na tubeless kolesu ne vozim zraven zračnice in pumpe.

Točno kaj krije asistenca piše v splošnih pogojih. Bolj točno ni definirano nikjer. Preluknjano zračnico krije.

Cvika 12.08.2020 12:45

ElTorro, po moji logiki, ti ni treba imeti ničesar, saj te ne hodim jaz reševat.

Če naključno pripeljem mimo, pa ponudim pomoč oz. pomagam.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI