Cestno kolo za težaka

Domov > Forum > Cestno kolo za težaka

Cestno kolo za težaka

SORTIRAJ PO:
Heroj 27.09.2020 12:42

 Že dolgo spremljam bicikel.com, pa mi še vedno nekateri pojmi niso povsem jasni.

Že nekaj časa kupujem zase cestno kolo, zdaj pa srečujem še izraze kot so gravel, ciklokros, touring itd. Kaj bi pravzaprav rad in katere so imejitve:


1. Kolo s cestno geometrijo, ne trekinge, gorce ipd.

2. Na leto prevozim nekje 1500-2000 km, a to seveda na sedanjem treking kolesu, z novim bi verjetno še dodal kakšnega jurčka.

3. Vozim večinoma po asfaltu, nekaj malega utrjen makadam, nikoli po gozdu ali še kakšnem bolj divjem terenu.

4.  Budget okoli 1000 €, ampak saj se ve, vedno se lahko doda še kakšna stotka, jurja in pol je pa res maks.

5. Glavni problem: imam 190 cm in 120 kg, kakšnih 10 kg verjetno še lahko snamem, več pa težje. Zato imam določene omejitve pri okvirju, zadnji feltni s špicami itd.


Kaj predlagate? Eni odsvetujejo karbon zaradi teže, drugi pravijo da vseeno gre, če je boljši, eni me usmerjajo na gravel (še vedno točno ne vem, kaj je to). Na trenutnem trekingu sem dal gor 25mm plašče (prej 40) in ne grem več nazaj na debelejše, toliko boljši je občutek na tankih. Pogrešam zavito balanco in prestave ob zavorah. V mladih letih sem 20 lez vozil Rogovega maratonca in sem bil super zadovoljen. Zdaj bi kaj podobnega, ampak 2020im primerno.

Kakšno potovalno geometrijo, kompakta 50/34 in zadaj obvezno največji verižnik 34, saj mi klanci nad 10% povzročajo težave, tisti 3-6% pa so ravno prava uživancija.


Se priporočam za predloge.

ElTorro 27.09.2020 19:01

Pikolovci se sicer ne bodo strinjali, ampak gravel je v osnovi cestno kolo s širšimi gumami (praviloma s profilom) in praviloma lažjimi prestavnimi razmerji.
Malo za hec - Rogova Maraton in Senior sta bila že pred 40 leti gravel bicikla :)

Če ne misliš voziti širših gum od 28 ti je v bistvu vseeno, kaj vzameš - specialko ali gravela. Vožnja po asfaltu in utrjenem makadamu bo v obeh primerih odvisna predvsem od tega, kakšne plašče boš dal gor.

Imaš pa na gravelih že v osnovi prestavna razmerja tam, kjer jih želiš (nove GRX grupe), na specialki pa je opisani 50/34 in 34 zadaj v bistvu maksimum, serijsko težko najdeš 34 zadaj, se pa da dogovoriti da se pač kaseta zamenja (če je le kletka menjalnika dovolj dolga).

S 120 kilami ne boš zlomil karbonskega okvirja. Giant daje recimo doživljenjsko garancijo za okvir, njihov TCR Advanced ima največjo težo kolesarja 125 kg (pa si lahko pri doživljenjski garanciji prepričan, da je kar nekaj rezerve). V najslabšem primeru boš morda moral menjati zadnje kolo za takšnega z 32 špicami.


Heroj 27.09.2020 20:36

Hvala ElTorro. Všeč mi je tvoja definicija gravela.


Danes že ves dan surfam in iščem všečna in primerna kolesa. Zaenkrat sem se ustavil na dveh modelih:

- Cube Nuroad Sport 2021

- Bianchi Via Nirone 7 Allroad (ampak pri slednjem mi ni všeč GRX400 grupa z 2x10, obstaja model Impulso Allroad z GRX810 in 600, ampak ga v Slo ne najdem nikjer)

Bianchi mi je bolj všeč, a vzel bi le Impulsa, pa če bi bila cena kje posezonska. V bistvu bi najbrž kar dva, še za ženo, ki mi je gledala čez ramo in se tudi zagrela. :)

obelix 28.09.2020 09:03

Moj predlog, ki skoraj povsem ustreza tvojim željam je tip kolesa kot npr. endurance kolo Giant Defy advance 2, imaš cestno kolo, udobnejšo endurance geometrijo, kolo "požre" do 35 mm široke pnevmatike, mislim da so gor 32 mm gume, ki gredo z lahkoto tudi po utrjenih makedamih, je karbonski okvir, kar bi glede na tvojo težo priporočal, ker alu cestno kolo se bi znalo zadaj kar zvijati, ko bi ga stoje pritiskal v klanec, ima diske, kar je bistveno pri tvoji težo, predvsem pa močnejše akse, kar krepko poveča togost, spet nujno pri tvoji teži, je dokaj lahko kolo, vedno super ocenjeno na testih, eno top endurance koles in ima prava prestavna razmerja za nekoga kot si ti. Edina slabost je seveda cena, giant ponuja res good value ampak vseeno bo tako kolo okoli 2000€ s popustom, trenutno še ni novih 2021 modelov.

Takoj ko boš želel ceno znižati, se boš moral odreči ali diskom, ali karbonu, ali 11. rednemu sistemu, Defy advance 3 s Tiagro bi bil ene 300€ ceneje. 

Kar se tiče tvojega izbora, Nuroad je gravel kolo, super kolo, dobra cena in oprema, ampak po moje ni kolo za tvoje potrebe, ker se boš parkrat peljal po makadamu, boš sklepal kompromis na cesti, kjer boš npr. 95%. Ni logično. Gravel kolo je težje, meni ne zgleda lepo ta prostor na vili on okvirju, ko imaš na gravel kolesu tanke gume gor, za cesto nima primernih prestavnih razmerij, se mi zdi 46 zobnik za cesto premalo, je alu, ampak verjetno je zadeva sicer vseeno močnejša kot alu specialka, pa potem je tukaj še kakšna razlika v geometriji in izdelavi okvirja, cesta in gravel imata pač različne "želje". Skratka je kar kompromis, pa vseeno ne tako zelo poceni. Predhodnik je svetova karbonskega TCR-ja, ki te pride cca. 1500€ brez diskov, je pa s klasičnimi zavorami in bolj race geometrija, čepra v ne pretirano, je vseeno kar udobno kolo. Iz tega vidika je alu nuroad kar drag. Jaz bi pogledal še malo tudi Scott Addict disk, kolo po dobri ceni v istem razredu kot Defy. Bo pa težko dobit XL a na zalogi v tem trenutku, bo treba verjetno počakat 2021 modele. Tukaj imajo enega xxl, je pa seveda tudi ta model precej nad tvojim budgetom, jaz bi šel vsaj probat, v slo te velike številke kar težko ujameš na zalogi https://www.extremevital.com/sl/kolesa/cestno-kolo-scott-addict-10-disc-grey-2020-p-29784.html?gclid=CjwKCAjw8MD7BRArEiwAGZsrBX4G_WIw7ztZVRZ7WhEhD_pYimLT-nLrhXI76JBdTJAz2ohBCBiS_hoCSGgQAvD_BwE .

Glede Biancijev, kolo ki si ga omenjal, je letos stalo 2000€ - 15% off, spet meni drago za alu gravel kolo. Pri bianchiju plačaš malo več tudi za ime, če si na budgetu, bi se jaz bolj klasičnih znamk držal.


Evo, to je moje mnenje, treba bo kakšen kompromis sprejet ali pa dvignit budget, če se odločil za alu okvir, poglej Canyon Endurance disc, pride tam okoli 1300€, če bi raje karbon kot disk zavore, potem je TCR ali Scott Addict (brez disk) tudi opcija, pride okoli 1500-1600€. V vsakem primeru pa priporočam cestno kolo, saj lahko marsikdo reče, da se na gravlu pelje skoraj tako hitro kot na cestno, samo hudič je ravno v tem "skoraj" :) . Za makadame pa obdrži trekinga. Če bi vseeno gledal v smeri grevel kolesa, poglej še Giant REvolta, Giant uporablja 48/32 gonilko, za 1800€ dobiš pa karbonski advance 3 model s GRX 400 opremo, kar je povsem ok, dobiš pa karbon okvir, disk hidravlične zavore, ne izgubiš veliko na močnejših prestavah, dokaj lahek kolo, kvaliteten okvir in doživljensko garancijo.  

obelix 28.09.2020 09:28

Aja, tvojega predloga Nuroad sport 2021 ne najdem med 2021 modeli, sem ga zamenjal z race opcijo.

Zmago_1 28.09.2020 13:51

Glede na zahteve imaš na izbiro  cestno ali gravel kolo. Par let nazaj je veljalo da cestno je karbon+rim brakes+23-28 gume, gravel pa Alu + diski+ 32-40 gume+ nekaj lažje razmerje. Sedaj ni več rim brakeov skoraj, cenovni rang ti ne dopušča carbona, torej ti ostane cestno Alu ali gravel Alu.  Glede na tvojo težo  in vožnjo po makadamu bi ti predlagal Gravel Alu 2x10 Tiagra. Ti so v rangu 1000-1200 eur+28 gume. S 25 se boš težko peljal po makadamu, nad 28 pa gre po asfaltu počasi,.....Cube Nuroad sta vzela dva kolega eden tistega za 1000 s tiagro in drugi za 1400 z GRX,  oba sta zadovoljna.

Za hitrost je pa izključno karbonska specialka s 23-25 gumami. Samo pri tvoji "teži" bi se najprej posvetil tej zadevi potem pa šele razmišljal o hitrem in lažjem kolesu :)


Heroj 28.09.2020 21:06
@obelix

Moj predlog, ki skoraj povsem ustreza tvojim željam je tip kolesa kot npr. endurance kolo Giant Defy advance 2, imaš cestno kolo, udobnejšo endurance geometrijo, kolo "požre" do 35 mm široke pnevmatike, mislim da so gor 32 mm gume, ki gredo z lahkoto tudi po utrjenih makedamih, je karbonski okvir, kar bi glede na tvojo težo priporočal, ker alu cestno kolo se bi znalo zadaj kar zvijati, ko bi ga stoje pritiskal v klanec, ima diske, kar je bistveno pri tvoji težo, predvsem pa močnejše akse, kar krepko poveča togost, spet nujno pri tvoji teži, je dokaj lahko kolo, vedno super ocenjeno na testih, eno top endurance koles in ima prava prestavna razmerja za nekoga kot si ti. Edina slabost je seveda cena, giant ponuja res good value ampak vseeno bo tako kolo okoli 2000€ s popustom, trenutno še ni novih 2021 modelov.

Takoj ko boš želel ceno znižati, se boš moral odreči ali diskom, ali karbonu, ali 11. rednemu sistemu, Defy advance 3 s Tiagro bi bil ene 300€ ceneje. 

Kar se tiče tvojega izbora, Nuroad je gravel kolo, super kolo, dobra cena in oprema, ampak po moje ni kolo za tvoje potrebe, ker se boš parkrat peljal po makadamu, boš sklepal kompromis na cesti, kjer boš npr. 95%. Ni logično. Gravel kolo je težje, meni ne zgleda lepo ta prostor na vili on okvirju, ko imaš na gravel kolesu tanke gume gor, za cesto nima primernih prestavnih razmerij, se mi zdi 46 zobnik za cesto premalo, je alu, ampak verjetno je zadeva sicer vseeno močnejša kot alu specialka, pa potem je tukaj še kakšna razlika v geometriji in izdelavi okvirja, cesta in gravel imata pač različne "želje". Skratka je kar kompromis, pa vseeno ne tako zelo poceni. Predhodnik je svetova karbonskega TCR-ja, ki te pride cca. 1500€ brez diskov, je pa s klasičnimi zavorami in bolj race geometrija, čepra v ne pretirano, je vseeno kar udobno kolo. Iz tega vidika je alu nuroad kar drag. Jaz bi pogledal še malo tudi Scott Addict disk, kolo po dobri ceni v istem razredu kot Defy. Bo pa težko dobit XL a na zalogi v tem trenutku, bo treba verjetno počakat 2021 modele. Tukaj imajo enega xxl, je pa seveda tudi ta model precej nad tvojim budgetom, jaz bi šel vsaj probat, v slo te velike številke kar težko ujameš na zalogi https://www.extremevital.com/sl/kolesa/cestno-kolo-scott-addict-10-disc-grey-2020-p-29784.html?gclid=CjwKCAjw8MD7BRArEiwAGZsrBX4G_WIw7ztZVRZ7WhEhD_pYimLT-nLrhXI76JBdTJAz2ohBCBiS_hoCSGgQAvD_BwE .

Glede Biancijev, kolo ki si ga omenjal, je letos stalo 2000€ - 15% off, spet meni drago za alu gravel kolo. Pri bianchiju plačaš malo več tudi za ime, če si na budgetu, bi se jaz bolj klasičnih znamk držal.


Evo, to je moje mnenje, treba bo kakšen kompromis sprejet ali pa dvignit budget, če se odločil za alu okvir, poglej Canyon Endurance disc, pride tam okoli 1300€, če bi raje karbon kot disk zavore, potem je TCR ali Scott Addict (brez disk) tudi opcija, pride okoli 1500-1600€. V vsakem primeru pa priporočam cestno kolo, saj lahko marsikdo reče, da se na gravlu pelje skoraj tako hitro kot na cestno, samo hudič je ravno v tem "skoraj" :) . Za makadame pa obdrži trekinga. Če bi vseeno gledal v smeri grevel kolesa, poglej še Giant REvolta, Giant uporablja 48/32 gonilko, za 1800€ dobiš pa karbonski advance 3 model s GRX 400 opremo, kar je povsem ok, dobiš pa karbon okvir, disk hidravlične zavore, ne izgubiš veliko na močnejših prestavah, dokaj lahek kolo, kvaliteten okvir in doživljensko garancijo.  



Heroj 28.09.2020 21:27

@Heroj
@obelix

Moj predlog, ki skoraj povsem ustreza tvojim željam je tip kolesa kot npr. endurance kolo Giant Defy advance 2, imaš cestno kolo, udobnejšo endurance geometrijo, kolo "požre" do 35 mm široke pnevmatike, mislim da so gor 32 mm gume, ki gredo z lahkoto tudi po utrjenih makedamih, je karbonski okvir, kar bi glede na tvojo težo priporočal, ker alu cestno kolo se bi znalo zadaj kar zvijati, ko bi ga stoje pritiskal v klanec, ima diske, kar je bistveno pri tvoji težo, predvsem pa močnejše akse, kar krepko poveča togost, spet nujno pri tvoji teži, je dokaj lahko kolo, vedno super ocenjeno na testih, eno top endurance koles in ima prava prestavna razmerja za nekoga kot si ti. Edina slabost je seveda cena, giant ponuja res good value ampak vseeno bo tako kolo okoli 2000€ s popustom, trenutno še ni novih 2021 modelov.

Takoj ko boš želel ceno znižati, se boš moral odreči ali diskom, ali karbonu, ali 11. rednemu sistemu, Defy advance 3 s Tiagro bi bil ene 300€ ceneje. 

Kar se tiče tvojega izbora, Nuroad je gravel kolo, super kolo, dobra cena in oprema, ampak po moje ni kolo za tvoje potrebe, ker se boš parkrat peljal po makadamu, boš sklepal kompromis na cesti, kjer boš npr. 95%. Ni logično. Gravel kolo je težje, meni ne zgleda lepo ta prostor na vili on okvirju, ko imaš na gravel kolesu tanke gume gor, za cesto nima primernih prestavnih razmerij, se mi zdi 46 zobnik za cesto premalo, je alu, ampak verjetno je zadeva sicer vseeno močnejša kot alu specialka, pa potem je tukaj še kakšna razlika v geometriji in izdelavi okvirja, cesta in gravel imata pač različne "želje". Skratka je kar kompromis, pa vseeno ne tako zelo poceni. Predhodnik je svetova karbonskega TCR-ja, ki te pride cca. 1500€ brez diskov, je pa s klasičnimi zavorami in bolj race geometrija, čepra v ne pretirano, je vseeno kar udobno kolo. Iz tega vidika je alu nuroad kar drag. Jaz bi pogledal še malo tudi Scott Addict disk, kolo po dobri ceni v istem razredu kot Defy. Bo pa težko dobit XL a na zalogi v tem trenutku, bo treba verjetno počakat 2021 modele. Tukaj imajo enega xxl, je pa seveda tudi ta model precej nad tvojim budgetom, jaz bi šel vsaj probat, v slo te velike številke kar težko ujameš na zalogi https://www.extremevital.com/sl/kolesa/cestno-kolo-scott-addict-10-disc-grey-2020-p-29784.html?gclid=CjwKCAjw8MD7BRArEiwAGZsrBX4G_WIw7ztZVRZ7WhEhD_pYimLT-nLrhXI76JBdTJAz2ohBCBiS_hoCSGgQAvD_BwE .

Glede Biancijev, kolo ki si ga omenjal, je letos stalo 2000€ - 15% off, spet meni drago za alu gravel kolo. Pri bianchiju plačaš malo več tudi za ime, če si na budgetu, bi se jaz bolj klasičnih znamk držal.


Evo, to je moje mnenje, treba bo kakšen kompromis sprejet ali pa dvignit budget, če se odločil za alu okvir, poglej Canyon Endurance disc, pride tam okoli 1300€, če bi raje karbon kot disk zavore, potem je TCR ali Scott Addict (brez disk) tudi opcija, pride okoli 1500-1600€. V vsakem primeru pa priporočam cestno kolo, saj lahko marsikdo reče, da se na gravlu pelje skoraj tako hitro kot na cestno, samo hudič je ravno v tem "skoraj" :) . Za makadame pa obdrži trekinga. Če bi vseeno gledal v smeri grevel kolesa, poglej še Giant REvolta, Giant uporablja 48/32 gonilko, za 1800€ dobiš pa karbonski advance 3 model s GRX 400 opremo, kar je povsem ok, dobiš pa karbon okvir, disk hidravlične zavore, ne izgubiš veliko na močnejših prestavah, dokaj lahek kolo, kvaliteten okvir in doživljensko garancijo.  Scott Addict me ni navdušil, še manj Canyon AL, ki ima nerazumno gonilko 52/36. Kompakt 50/34 je zame minimum.


Hvala za tole res izčrpno mnenje. Kar malo si me prepričal, da gravel ni za mene, ampak bolj cestni endurance z malo širšimi plašči, npr. 32mm. Malo sem raziskal in Giant Defy Advance 1 ali 2 je res zelo zelo blizu tistemu, kar iščem. Shimano mora biti vsaj 11x 105 ali Ultegra, več ne potrebujem, manj ne bi (Sore, Tiagre odpadejo, enako GRX400). Pomembno mi je, da je geometrija taka kot na endurance, ne pa ravna raztegnjena, ojačane osi in dobra široka balanca je samo plus. Ker ne lovim gramov na kolesu, bi raje imel disk zavore. Seveda bi imel karbon, a tudi dober AL bi šlo. Ali je še kaj podobno Giant Defy? Našel sem Trek Domane, ki pa je predrag.

A tole berejo kakšni prodajalci? Imate kaj zaloge v velikosti 58/59 oz. L.

fuego 28.09.2020 21:52

@Heroj

@Heroj
@obelix

Moj predlog, ki skoraj povsem ustreza tvojim željam je tip kolesa kot npr. endurance kolo Giant Defy advance 2, imaš cestno kolo, udobnejšo endurance geometrijo, kolo "požre" do 35 mm široke pnevmatike, mislim da so gor 32 mm gume, ki gredo z lahkoto tudi po utrjenih makedamih, je karbonski okvir, kar bi glede na tvojo težo priporočal, ker alu cestno kolo se bi znalo zadaj kar zvijati, ko bi ga stoje pritiskal v klanec, ima diske, kar je bistveno pri tvoji težo, predvsem pa močnejše akse, kar krepko poveča togost, spet nujno pri tvoji teži, je dokaj lahko kolo, vedno super ocenjeno na testih, eno top endurance koles in ima prava prestavna razmerja za nekoga kot si ti. Edina slabost je seveda cena, giant ponuja res good value ampak vseeno bo tako kolo okoli 2000€ s popustom, trenutno še ni novih 2021 modelov.

Takoj ko boš želel ceno znižati, se boš moral odreči ali diskom, ali karbonu, ali 11. rednemu sistemu, Defy advance 3 s Tiagro bi bil ene 300€ ceneje. 

Kar se tiče tvojega izbora, Nuroad je gravel kolo, super kolo, dobra cena in oprema, ampak po moje ni kolo za tvoje potrebe, ker se boš parkrat peljal po makadamu, boš sklepal kompromis na cesti, kjer boš npr. 95%. Ni logično. Gravel kolo je težje, meni ne zgleda lepo ta prostor na vili on okvirju, ko imaš na gravel kolesu tanke gume gor, za cesto nima primernih prestavnih razmerij, se mi zdi 46 zobnik za cesto premalo, je alu, ampak verjetno je zadeva sicer vseeno močnejša kot alu specialka, pa potem je tukaj še kakšna razlika v geometriji in izdelavi okvirja, cesta in gravel imata pač različne "želje". Skratka je kar kompromis, pa vseeno ne tako zelo poceni. Predhodnik je svetova karbonskega TCR-ja, ki te pride cca. 1500€ brez diskov, je pa s klasičnimi zavorami in bolj race geometrija, čepra v ne pretirano, je vseeno kar udobno kolo. Iz tega vidika je alu nuroad kar drag. Jaz bi pogledal še malo tudi Scott Addict disk, kolo po dobri ceni v istem razredu kot Defy. Bo pa težko dobit XL a na zalogi v tem trenutku, bo treba verjetno počakat 2021 modele. Tukaj imajo enega xxl, je pa seveda tudi ta model precej nad tvojim budgetom, jaz bi šel vsaj probat, v slo te velike številke kar težko ujameš na zalogi https://www.extremevital.com/sl/kolesa/cestno-kolo-scott-addict-10-disc-grey-2020-p-29784.html?gclid=CjwKCAjw8MD7BRArEiwAGZsrBX4G_WIw7ztZVRZ7WhEhD_pYimLT-nLrhXI76JBdTJAz2ohBCBiS_hoCSGgQAvD_BwE .

Glede Biancijev, kolo ki si ga omenjal, je letos stalo 2000€ - 15% off, spet meni drago za alu gravel kolo. Pri bianchiju plačaš malo več tudi za ime, če si na budgetu, bi se jaz bolj klasičnih znamk držal.


Evo, to je moje mnenje, treba bo kakšen kompromis sprejet ali pa dvignit budget, če se odločil za alu okvir, poglej Canyon Endurance disc, pride tam okoli 1300€, če bi raje karbon kot disk zavore, potem je TCR ali Scott Addict (brez disk) tudi opcija, pride okoli 1500-1600€. V vsakem primeru pa priporočam cestno kolo, saj lahko marsikdo reče, da se na gravlu pelje skoraj tako hitro kot na cestno, samo hudič je ravno v tem "skoraj" :) . Za makadame pa obdrži trekinga. Če bi vseeno gledal v smeri grevel kolesa, poglej še Giant REvolta, Giant uporablja 48/32 gonilko, za 1800€ dobiš pa karbonski advance 3 model s GRX 400 opremo, kar je povsem ok, dobiš pa karbon okvir, disk hidravlične zavore, ne izgubiš veliko na močnejših prestavah, dokaj lahek kolo, kvaliteten okvir in doživljensko garancijo.  Scott Addict me ni navdušil, še manj Canyon AL, ki ima nerazumno gonilko 52/36. Kompakt 50/34 je zame minimum.


Hvala za tole res izčrpno mnenje. Kar malo si me prepričal, da gravel ni za mene, ampak bolj cestni endurance z malo širšimi plašči, npr. 32mm. Malo sem raziskal in Giant Defy Advance 1 ali 2 je res zelo zelo blizu tistemu, kar iščem. Shimano mora biti vsaj 11x 105 ali Ultegra, več ne potrebujem, manj ne bi (Sore, Tiagre odpadejo, enako GRX400). Pomembno mi je, da je geometrija taka kot na endurance, ne pa ravna raztegnjena, ojačane osi in dobra široka balanca je samo plus. Ker ne lovim gramov na kolesu, bi raje imel disk zavore. Seveda bi imel karbon, a tudi dober AL bi šlo. Ali je še kaj podobno Giant Defy? Našel sem Trek Domane, ki pa je predrag.

A tole berejo kakšni prodajalci? Imate kaj zaloge v velikosti 58/59 oz. L.


Sam imam endurance kolo in sedaj še gravel kolo...glede na to, da si pisal , da se voziš večinoma po asfaltu pa po kakšnem utrjenem makadamu...sem se tudi sam parkrat peljal z endurance-om po makadamu pa to ni to...Na gravelu imam 40mm Schwalbe G one na endurance pa Durano 32mm. Ko govorijo, da prestavna razmerja niso za cesto..rad bi videl koliko jih lahko goni 46/11 po ravni cesti...Z gravelom se kamot peljem 30km avg. po asfaltu..Tudi s specialko se ne peljem dosti hitreje. Povprečni rekreativni kolesar ne bo opazil razlike razen, da je gravel  udobnejši zaradi bolj pokončne drže in širših gum, ki jih lahko voziš na 3-h barih. Sem bil pred 14-imi dnevi v KG in sem z gravelom prilezel na Vršič v 52 min. Z enduranceom bi bil mogoče hitrejši za kakšni 2 minuti. Sem bil tudi sam presenečen kako lepo gre tudi po asfaltu. Pa še prijaznejša razmerja imaš za klance, sploh ker imaš malce več kg. Razmišljam celo, da bi endurance-a in gorca prodal, ker se sedaj z gravelom lahko vozim po vseh cestah in mi ni treba razmišljat s katerim kolesom se bom danes peljal. 

Nejc1986 29.09.2020 09:51

Tudi sam ti svetujem gravel kolo. Malenkost težji in malenkost bolj "Off road" prestavna razmerja (kar Mislim da ti ni prevelik minus), je pa na makadamu opazno boljši od specialke (endurance gor ali dol) in ne toliko slabši na asfaltu, kot je endurance slabši na makadamu.

gran 29.09.2020 21:10

Razmisli o endurance ali gravel kolesu. Vse tvoje želje za 1500€ boš zelo težko dobil na novem kolesu. Scott Addict 20 (endurance, karbon, diski in 105) se dobi za okoli 1700-1800€. Gravel imajo lažja prestavna razmerja, ponavadi s 30-46 gonilko in 34 kaseto. Na cestnih redko vidiš, da bi novi imeli 1:1 razmerje, adddict recimo ima 34-50 gonilko in kaseto 32. 


Glede budgeta je tako, rabljenega boš težko trofil, da bi vsem željam ustregel. Že kolo v tvoji velikosti bo problem. Če kolo kupuješ za dlje časa, recimo 5+ let, te 200 dodatnih € pride okoli 3€ mesečno. Jaz osebno obžalujem, da nisem v startu dal nekaj več in kupil boljšega kolesa. Nekje boš moral naredit kompromis. 

Heroj 02.10.2020 08:13

@gran

Razmisli o endurance ali gravel kolesu. Vse tvoje želje za 1500€ boš zelo težko dobil na novem kolesu. Scott Addict 20 (endurance, karbon, diski in 105) se dobi za okoli 1700-1800€. Gravel imajo lažja prestavna razmerja, ponavadi s 30-46 gonilko in 34 kaseto. Na cestnih redko vidiš, da bi novi imeli 1:1 razmerje, adddict recimo ima 34-50 gonilko in kaseto 32. 


Glede budgeta je tako, rabljenega boš težko trofil, da bi vsem željam ustregel. Že kolo v tvoji velikosti bo problem. Če kolo kupuješ za dlje časa, recimo 5+ let, te 200 dodatnih € pride okoli 3€ mesečno. Jaz osebno obžalujem, da nisem v startu dal nekaj več in kupil boljšega kolesa. Nekje boš moral naredit kompromis. 


Hvala vsem za mnenja. Veliko stvari sem obdelal v glavi. Vem, da nekateri zelo navijajo za gravel kolesa, a bolj kot razmišljam, manj mi diši voziti se s 40mm široko gumo naokoli. Na makadam res bolj redko zavijem, 5-10% maks, kaj huje pa sploh ne. Trenutno vozim trekinga, na katerem imam plašče 28 mm, sem šel prav izmeriti. To mi je super, le geometrija, togost, balanca, z-en-k... prestavljanje - to me pa odbija in vodi v nadgradnjo. Aja, nisem tudi povedal, da rad šibam dol po klancih, tudi 80 km in več - pač edina prednost ter užitek ob kolesarjenju s 120 kg :). V aero pozi.


Po vsem prebranem se zelo nagibam in ogrevam za Giant Defy Advanced 2, za dobrega jurčka in pol dobim vzdržljivo endurance kolo, karbon, 105 grupo, 50/34 in 11/34 prestavna razmerja ter 32 mm plašč, praktično idealno za mojo maso in način vožnje. Le še velikost L (58-59) moram najti. Pozna kdo kje/kaj/koga ki ima to na zalogi?

obelix 02.10.2020 09:14

Super odločitev!

Glede stare zaloge bo težka, je vse pobrano. Kar je dobro, ker 2020 so imeli zelo, milo rečeno, "neposrečeno" speljane kable, 2021 model pa ima speljano zadeve precej lepše, kolikor pa vidim, pa bo cena ista. Če se prav spomnim je bil še pred kratkim en Defy advanced 2 2020 letnik v 11-11 na voljo za cca. 1850€, očitno pa bo novi s popustom ravno tam tam. Ceneje pa ne bo šlo. Takole bo pa zgledal: 

https://www.bunnyhop.de/Fahrraeder/Road/Giant-Defy-Advanced-2-2021.htm?a=article&ProdNr=21-GIA-2100063104&p=8


Najbolje, da se oglasiš v lokalni Giant trgovini, pa se pozanimaš o končni ceni in dobavi, da ga boš čim prej dobil, verjetno rabiš XL, kar pa ne naročajo na zalogo prav pogosto.




Maratonac 30.10.2020 20:15
@Heroj

 Že dolgo spremljam bicikel.com, pa mi še vedno nekateri pojmi niso povsem jasni.

Že nekaj časa kupujem zase cestno kolo, zdaj pa srečujem še izraze kot so gravel, ciklokros, touring itd. Kaj bi pravzaprav rad in katere so imejitve:


1. Kolo s cestno geometrijo, ne trekinge, gorce ipd.

2. Na leto prevozim nekje 1500-2000 km, a to seveda na sedanjem treking kolesu, z novim bi verjetno še dodal kakšnega jurčka.

3. Vozim večinoma po asfaltu, nekaj malega utrjen makadam, nikoli po gozdu ali še kakšnem bolj divjem terenu.

4.  Budget okoli 1000 €, ampak saj se ve, vedno se lahko doda še kakšna stotka, jurja in pol je pa res maks.

5. Glavni problem: imam 190 cm in 120 kg, kakšnih 10 kg verjetno še lahko snamem, več pa težje. Zato imam določene omejitve pri okvirju, zadnji feltni s špicami itd.


Kaj predlagate? Eni odsvetujejo karbon zaradi teže, drugi pravijo da vseeno gre, če je boljši, eni me usmerjajo na gravel (še vedno točno ne vem, kaj je to). Na trenutnem trekingu sem dal gor 25mm plašče (prej 40) in ne grem več nazaj na debelejše, toliko boljši je občutek na tankih. Pogrešam zavito balanco in prestave ob zavorah. V mladih letih sem 20 lez vozil Rogovega maratonca in sem bil super zadovoljen. Zdaj bi kaj podobnega, ampak 2020im primerno.

Kakšno potovalno geometrijo, kompakta 50/34 in zadaj obvezno največji verižnik 34, saj mi klanci nad 10% povzročajo težave, tisti 3-6% pa so ravno prava uživancija.


Se priporočam za predloge.


Od gum na to tvojo težo odgovarja samo Schvable  ultremo ZX . Vse ostale imajo premalo pritiska za takšno težo ! 10 atm. . Druga stvar pa je število šprikl oz. naper . Če se hočeš počutiti varno na cesti , vzemi  obroče z 32 spredaj  in 36 pod obvezno zadaj . S takšno težo pa dirkal ne boš,  tako da ti kevlar okvir sploh ni važen . Ne pozabi pa na bremze in posebno zavorne gumice , če ne boš kupil diske . Za vožnjo v skupini , imaš ti zaradi teže 2x večjo zavorno razdaljo , zato moraš imeti tudi 2x boljše gumice na zavorah. Vse ostalo kolker gnarja tolko muzike . 
puky 01.11.2020 18:55

Maratonc, ne vem, če to drži v zvezi gum. Namreč sam s svojimi 96 kilami poganjam že leta in leta na 7,5 bara gume različnih firm ( Conti, Vittoria, Panaracer itd). Nobenih težav, zaenkrat.

lp

sixsl 01.11.2020 19:18

Ma jaz imam pri tej teži Vittoria Corso-ki je tekmovalna guma pa nobenih težav.

Peeping_tom 02.11.2020 19:39

Če pristavim še svoja 2 centa:  


Sam sem dimenzij 187cm in 110-120 kg, odvisno od letnega časa :)

Zdaj brez kakršnih koli težav poganjam naokoli že 4. leto Bianchi Infinito (2012 model), s stock campagnolo 3g kolesi in 25mm  Clement LGG gumami, ki jih polnim med 7 in 8 bar, odvisno kam grem. :)


Ničkaj se ne izogibam utrjenega makadama,  prevozim pa tam nekje od 2500 - 4000km letno (res da bolj ravninskih),  pa sem do sedaj utrpel le ena 2 defekta in nič okvar.  Zame je ta bicikel perfekten,  je pa res da sem takrat naletel na enkratno ceno 1000e za 2 sezoni rabljenega...    JE pa ta okvir precej podoben novejšemu Impulsu, kar se udobja za nas 'tavelike'  tiče, ga ne menjam za nobenega drugega :) 

Hotel sem samo reči, da je tudi mene od začetka skrbela takšna teža na specialki, ampak ni panike.   V najslabšem primeru daš zadaj montirati rostfrei špice,   pa bo neuničljivo za ceno par gramov (to sem naredil na rogu  maratonu,. pa drži že 10 let...). 


Pri tej kilaži bi se pa moral bolj ukvarjati s tem, kakšne prenose boš dal gor,  pa a si pripravljen požreti spredaj triplo, al bo compact dovoj ;) 

Js imam 50/34 in zadaj 12/29....  v večini primerov je dovolj.  Recimo da se ravno fajn privlečem na Kope,  kakšnih drugih resnejših vzponov še pa nisem delal.  So pa zdaj tudi na voljo že super compacti s 46/28, pa še lazjimi.  Mogoče je to bolj enostavno skombinirati z 29-11 kaseto kot pa menjati komplet menjalnik in imeti skoz težave...?


Maratonac 05.11.2020 02:39
@puky

Maratonc, ne vem, če to drži v zvezi gum. Namreč sam s svojimi 96 kilami poganjam že leta in leta na 7,5 bara gume različnih firm ( Conti, Vittoria, Panaracer itd). Nobenih težav, zaenkrat.

lp

Zato ker nikoli nisi pogledal tovarniških specifikacij gum . Jaz imam A/F na tistem prvem, ko sem imel 100kil , pa me je v trgovini v Trbojah šef precej čudno opazoval , sam povedal pa ni , da sem pretežek . To sem občutil na kolesu , ko se je guma vsedla . Gume 22-23-25-28 mm gladke ,delujejo na kamenčke na asfaltu tako , da jih zaradi svoje trdote izstreljujejo izpod in v stran , ne pa da zaradi mehurja vozijo preko kamenčkov. Na novem imam pa prej omenjene  za 10 atm in nobenega problema . Na potovanjih so nesle 140kg čeprav imajo nosilnost 120kg. Glede špic pa tole . Hčerki je počila ena spredaj na 20 , feltna se je zvila , zaštekala ob vilice, nakar je letela preko balance . Meni je počila na 36 , 2mm , ena zadaj , pa sploh opazil nisem , šele pri čiščenju sem opazil,  da je počila. Skratka iz lastnih izkušenj vem , da v nobeni trgovini v SLO in širše nimajo že sestavljenega dirkalnega kolesa za težo 115 kg. . Bo treba obroče posebej izbrati , kakor tudi tudi gume. Tudi dresov 5x ne dobiš kar tako, kakor tudi gumice na zavorah al pa shujšat, kar jaz trenutno počnem . 19 dni 5kg. 

Maratonac 05.11.2020 02:49
@puky

Maratonc, ne vem, če to drži v zvezi gum. Namreč sam s svojimi 96 kilami poganjam že leta in leta na 7,5 bara gume različnih firm ( Conti, Vittoria, Panaracer itd). Nobenih težav, zaenkrat.

lp

Zato ker nikoli nisi pogledal tovarniških specifikacij gum . Jaz imam A/F max.8atm na tistem prvem, ko sem imel 100kil , pa me je v trgovini v Trbojah šef precej čudno opazoval , sam povedal pa ni , da sem pretežek . To sem občutil na kolesu , ko se je guma vsedla . Gume 22-23-25-28 mm gladke ,delujejo na kamenčke na asfaltu tako , da jih zaradi svoje trdote izstreljujejo izpod in v stran , ne pa da zaradi mehurja vozijo preko kamenčkov. Na novem imam pa prej omenjene  za 10 atm in nobenega problema . Na potovanjih so nesle 140kg čeprav imajo nosilnost 120kg. Glede špic pa tole . Hčerki je počila ena spredaj na 20 , feltna se je zvila , guma zaštekala ob vilice, nakar je letela preko balance . Meni je počila na 36 , 2mm , ena zadaj , pa sploh opazil nisem , šele pri čiščenju sem opazil,  da je počila. Skratka iz lastnih izkušenj vem , da v nobeni trgovini v SLO in širše nimajo že sestavljenega dirkalnega kolesa za težo 115 kg. . Bo treba obroče posebej izbrati , kakor tudi tudi gume. Tudi dresov 5x ne dobiš kar tako , niti zavornih gumic . Al pa shujšat , kar jaz sedaj počnem 19 dni 5.5kg !

Maratonac 05.11.2020 03:00
@Peeping_tom

Če pristavim še svoja 2 centa:  


Sam sem dimenzij 187cm in 110-120 kg, odvisno od letnega časa :)

Zdaj brez kakršnih koli težav poganjam naokoli že 4. leto Bianchi Infinito (2012 model), s stock campagnolo 3g kolesi in 25mm  Clement LGG gumami, ki jih polnim med 7 in 8 bar, odvisno kam grem. :)


Ničkaj se ne izogibam utrjenega makadama,  prevozim pa tam nekje od 2500 - 4000km letno (res da bolj ravninskih),  pa sem do sedaj utrpel le ena 2 defekta in nič okvar.  Zame je ta bicikel perfekten,  je pa res da sem takrat naletel na enkratno ceno 1000e za 2 sezoni rabljenega...    JE pa ta okvir precej podoben novejšemu Impulsu, kar se udobja za nas 'tavelike'  tiče, ga ne menjam za nobenega drugega :) 

Hotel sem samo reči, da je tudi mene od začetka skrbela takšna teža na specialki, ampak ni panike.   V najslabšem primeru daš zadaj montirati rostfrei špice,   pa bo neuničljivo za ceno par gramov (to sem naredil na rogu  maratonu,. pa drži že 10 let...). 


Pri tej kilaži bi se pa moral bolj ukvarjati s tem, kakšne prenose boš dal gor,  pa a si pripravljen požreti spredaj triplo, al bo compact dovoj ;) 

Js imam 50/34 in zadaj 12/29....  v večini primerov je dovolj.  Recimo da se ravno fajn privlečem na Kope,  kakšnih drugih resnejših vzponov še pa nisem delal.  So pa zdaj tudi na voljo že super compacti s 46/28, pa še lazjimi.  Mogoče je to bolj enostavno skombinirati z 29-11 kaseto kot pa menjati komplet menjalnik in imeti skoz težave...?

Rog maraton ima AL feltno in v takem primeru debelina špic oz. njihova neuničljivost nič ne pomeni , ker se zvija AL del,  kjer leži nipel , če je na posamezno špico preveč teže in se nipl ugreza, kar nosi za seboj stalno privijanje in centriranje obročev ! Jaz bi mu tudi predlagal še  triplo , jaz jo imam na vseh kolesih in  še rezervne casete . Glede gum pa tole vse dirkalne gume do 8 atm. imajo max obr. največ 50kg. Ne pozabite na težo kolesa 10kg. 



SODROVC 29.11.2020 10:07

Zdaj se da kupiti obročnike, za katere je navedeno, kolikšna je max. sistemska teža. t.j. kolo, oprema (torbe, bidoni) in kolesar. Dobro je tudi to, da so zdaj tudi že obroči za specjalke z notr. premerom 17 ali celo 19 mm. Prednost je, da se gum sedaj ne pumpa več na tako visoke bare, kot se je prej 23 mm-ske gume, vožnja je bolj udobna, pa manj je predrtij gume. Marsikdo ne ve, da se prednjo guma napumpa z nižjim tlakom kot zadnjo. 

Za težje kolesarje je pa priporočljivo, da kupijo obročnike v višjim št. naper. Jaz sem si sam spletel in scentriral prednje kolo (dinamo in 28 naper), zadnje sem pa ugodno kupil, z 32. naperami.


SODROVC 04.12.2020 15:07

@Maratonac


Js imam 50/34 in zadaj 12/29....  v večini primerov je dovolj.  Recimo da se ravno fajn privlečem na Kope,  kakšnih drugih resnejših vzponov še pa nisem delal.  So pa zdaj tudi na voljo že super compacti s 46/28, pa še lazjimi.  Mogoče je to bolj enostavno skombinirati z 29-11 kaseto kot pa menjati komplet menjalnik in imeti skoz težave...?

Jaz sem na IRIDE Special jeklenko namontiral kar 9 redno kaseto od gorca, 11-32 zob. Spredaj imam 50-34 in zadnji menjalnik s kratko kletko. Pri menjavi moram gledat, da spredaj pravočasno prestavim na 34 in ni težav. Sem pa že kupil zadnji menj. s srednjo kletko in ko bo veriga dovolj pretegnjena, bom dal novo, daljšo in še zadnji menj. bom dal gor. Bo za popotovanja OK, ker bo gor prtljaga.

Maratonac 05.12.2020 00:14

Kolk kil imaš ? Ko sva šla do S, Tr. je bila moja skupna teža 12.5kg Rog maraton , 110 jaz in z vodo 18 kg prtljage  nazaj še 2,5 več skupno 142kg na mojih dirkalnih obročih 23mm 2x 36 špic 2mm  in gumami Schwalbe Ultremo ZX 10 atm. Verjetno veš , da se jaz na tvoj  bicikel ne bi vsedel , ker ti  ne želim špice razmajt . Jaz imam tudi obroče Folcrum 1 20x24 špic , pa so še na hčerki s 65kg počle spredaj dve špici in ona je letela čez balanco,  kolo pa je imelo prevoženih 23km . Da je imela 36 špic , se feltna ne bi zvila in guma ne bi zaštekala ob vilice . 1 Dolski krog v drugem pa pred gasilskim domom v Zalogu .  Po popravilu ,sem ta sprednji obroč probal sam eno furo kot po jajcih in je zdržal . Samo vozil jih  pa ne bi nikoli,  lahko mi jih šenkaš. Pri izbiri vsake stvari na svetu moraš gledati na svojo varnost in s tem  na svoje zdravje. Zakaj bi bil polomljen za stalno samo zato , ker sem hotel biti frajer in sem izbral sicer primerno število špic , samo na eno počeno pa nisem računal !!  Ne gre tu za ohter na obroču tega dobiš na 36 špicah , ampak za zaštekanje gume  prvega kolesa ob vilice , pa se misli ob 70 /h šmirglat po asfaltu, da o letenju ne govorimo . Zakaj ? Zaradi špic ?  Kaj me briga če letijo en čez drugega tekmovalci  , jaz ne mislim in zato svetujem vsem čez 100kg , oni zmagovalci nikoli ne bodo , da se zavedajo svoje teže , da niso suhci in naj poskrbijo za sebe.  Takim pa ne morejo svetovati 60 kilaši  v nobenem primeru vsaj kar se tiče obročev in zavornih gumic . Problematični so : gume , špice , obroći in zavorne gumice . Nič drugega ! Sedaj pa poglej o čem diskutirajo . O okvirju , kasetah , zobeh  120 kilašu ! Še enkrat . V SLO ni sestavljenega kolesa za gospoda al pa je samo ne za 2 jurja . Jaz vozim in sem vozil za teboj na 5cm in še manj zato,  ker imam gor Dura ace  in 2x boljše gumice in imava enak zavorni koificient . Samo na to moraš prej misliti in izračunati ali lahko. 

SODROVC 05.12.2020 08:16

@Maratonac

Kolk kil imaš ? Ko sva šla do S, Tr. je bila moja skupna teža 12.5kg Rog maraton , 110 jaz in z vodo 18 kg prtljage  nazaj še 2,5 več skupno 142kg na mojih dirkalnih obročih 23mm 2x 36 špic 2mm  in gumami Schwalbe Ultremo ZX 10 atm. Verjetno veš , da se jaz na tvoj  bicikel ne bi vsedel , ker ti  ne želim špice razmajt . Jaz imam tudi obroče Folcrum 1 20x24 špic , pa so še na hčerki s 65kg počle spredaj dve špici in ona je letela čez balanco,  kolo pa je imelo prevoženih 23km . Da je imela 36 špic , se feltna ne bi zvila in guma ne bi zaštekala ob vilice . 1 Dolski krog v drugem pa pred gasilskim domom v Zalogu .  Po popravilu ,sem ta sprednji obroč probal sam eno furo kot po jajcih in je zdržal . Samo vozil jih  pa ne bi nikoli,  lahko mi jih šenkaš. Pri izbiri vsake stvari na svetu moraš gledati na svojo varnost in s tem  na svoje zdravje. Zakaj bi bil polomljen za stalno samo zato , ker sem hotel biti frajer in sem izbral sicer primerno število špic , samo na eno počeno pa nisem računal !!  Ne gre tu za ohter na obroču tega dobiš na 36 špicah , ampak za zaštekanje gume  prvega kolesa ob vilice , pa se misli ob 70 /h šmirglat po asfaltu, da o letenju ne govorimo . Zakaj ? Zaradi špic ?  Kaj me briga če letijo en čez drugega tekmovalci  , jaz ne mislim in zato svetujem vsem čez 100kg , oni zmagovalci nikoli ne bodo , da se zavedajo svoje teže , da niso suhci in naj poskrbijo za sebe.  Takim pa ne morejo svetovati 60 kilaši  v nobenem primeru vsaj kar se tiče obročev in zavornih gumic . Problematični so : gume , špice , obroći in zavorne gumice . Nič drugega ! Sedaj pa poglej o čem diskutirajo . O okvirju , kasetah , zobeh  120 kilašu ! Še enkrat . V SLO ni sestavljenega kolesa za gospoda al pa je samo ne za 2 jurja . Jaz vozim in sem vozil za teboj na 5cm in še manj zato,  ker imam gor Dura ace  in 2x boljše gumice in imava enak zavorni koificient . Samo na to moraš prej misliti in izračunati ali lahko. 

Jjaz sem samo odgovoril na tisti del tvojega zapisa, ki govori o prestavnih razmerjih.

Drugače se pa strinam z vsem, kar si napisal, le s tem ne, da bi en suhec ne smel svetovati drugim glede obročnikov. Sem videl, kako imaš ti pošlihtano, pa se še sam malo povečal št. špic v obročih. Spredaj 28 jeklenih, z doživljensko garancijo (karkoli že to pomeni). Spletel in scentriral sem pa sam, ker nisem našel nobenega serviserja, ki bi to naredil. Sami izgovori so jih bili. Zadaj sem pa tudi dobil samo z max. 28 špicami. Za enkrat mi bosta dva dovolj. Z več špicami se da dobiti le še za trekking kolesa. Menda...  Gumice imam pa Swissstop, držijo tudi v dežju kar primerno. Za mojo težo, seveda.

Moja izkušnja s terena z Mavic Ksirium Elite: na enem 300+ km turi mi je zadaj počila špica, obročnik jih ima pa samo 20. Ker je bilo na tisti strani, kjer je gor kaseta, ni bilo druge pomoči, kot da sem ostale špice "razcentriral" toliko, da sem  lahko prikolesaril iz Cerknega preko Kladja do Horjula. Tam me je čakal sin z drugim obročnikom, ki pa je imel malo težje prestavno razmerje.

SODROVC 05.12.2020 08:18

Kje sva se pa to potepala?


Tale je iz Genove, kjer sva šla na pizzo.


majkl_t 05.12.2020 10:42

SODROVC: brez problema se (še) da dobiti obroč za cestno kolo z 32 luknjami.

Samo en primer:


https://weightweenies.starbike.com/forum/viewtopic.php?f=113&t=159918&start=15

SODROVC 05.12.2020 11:41
@majkl_t

SODROVC: brez problema se (še) da dobiti obroč za cestno kolo z 32 luknjami.

Samo en primer:


https://weightweenies.starbike.com/forum/viewtopic.php?f=113&t=159918&start=15

Nisem zadovoln z vsakim obročem.  Notranji premer mi veliko pomeni. Sicer sem pa prepričan, da bosta moja  obročnika z 28 špicami še dolgo prenašala mojih 70 kg in še ostalo prtljago. Če bom šel pa na res zahtevne ture, z veliko pretljage, bom šel pa z bajkom, z LeeCouganom.

majkl_t 05.12.2020 12:28

Sem prepričan, da bo zdržal, 28 naper je res veliko. :)

SODROVC 28.12.2020 17:49

@Maratonac

Kolk kil imaš ? Ko sva šla do S, Tr. je bila moja skupna teža 12.5kg Rog maraton , 110 jaz in z vodo 18 kg prtljage  nazaj še 2,5 več skupno 142kg na mojih dirkalnih obročih 23mm 2x 36 špic 2mm  in gumami Schwalbe Ultremo ZX 10 atm.


Te gume, ki jih uporabljaš, so tekmovalne, vsaj v tujih revijah tako piše. Imajo pa res eno dobro lastnost, menda so prej odporne proti predrtju:

"The Ultremo ZX features Schwalbe's HD Speed Guard puncture prevention technology – the HD standing for 'high density'. It's surprisingly effective considering the low weight of these tyres."


Jaz imam kar nekaj 23 mm-skih gum, tudi še kakšno novo. Če jih potrebuješ/želiš, ti jih šenkam. Jaz vozim večinoma 28 mm-ske.

Quercus 28.12.2020 19:44

Si kaj gledal pri Author-ju ali Orbea da bi si sestavil svoj komplet?


1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI