Prva "specijalka"

Domov > Forum > Prva "specijalka"

Prva "specijalka"

SORTIRAJ PO:
Zudo93 20.10.2020 21:17

Zdravo, na vas se obračam, ker dejansko ne poznam nobenega ki bi se vsaj malo spoznal na kolesa. 

Uglavenm kar se tiče razmerja med mano in kolesom je bilo vedno bolj kot ne prevozno sredstvo do šole, pa mal za po kampu se vozt na morju, itd. uglavnem nič resnega.  Pred parimi mesci pa mi je zdravnik svetoval bolj aktivno kolesarjenje (čimveč ravnina) zaradi težav s koleni.. in res kolo mi je zelo pomagal. Vendar pa mi je bila vožnja s treking kolesom po ravnem dolgočasna in počasna, zato sem si sposodil cestno kolo da vidim če je to to. No in zgleda da me je "zakurl" ker pa je moj budget res omejen sem izbiro zožal na ta dva kolesa spodaj. Prvi je čisto v budgetu drugi pa ene 100e čez ampak če se je vredno stegnit za opremo se pač bom :D 

Torej je razlika med tiagro in 105 vredna 150e? Glede na to da sem zacetnik in si ne predstavljam da bom kar takoj delal več kot 1000km na leto?

https://www.a2u.si/cestno-kolo-lapierre-sensium-al-300

https://www.a2u.si/cestno-kolo-lapierre-sensium-al-500-2

ElTorro 20.10.2020 21:30

Težko je oceniti, koliko se nekomu splača.

Nekdo ki je navajen specialke in dela veliko kilometrov, bo pogrešal dodatno prestavo, ki jo ima 105ka.

Če greš s trekinga (z majhno kilometrino) na specialko, pri Tiagri ne boš ničesar pogrešal. 

Veliko je odvisno od tvojega karakterja.... če si tip človeka, ki se bo kasneje tolkel po glavi, ker mu bo manjkala ena prestava (pa smo včasih tudi s petimi zadaj čisto normalno vozili), potem 150 EUR ni visoka cena za mirno spanje. Če pa znaš biti zadovoljen s tem, kar imaš, kljub temu da obstajajo boljše stvari, pa denar raje porabi za kaj drugega.

Zmago_1 21.10.2020 08:42

Kot začetnik ne boš opazil nobene razlike,...in Tiagra je res dobra, jo imam tole novo 4700 in dela neprimerno bolje kot recimo starejša verzija Ultegre ali 105,...

fuego 21.10.2020 09:51
@Zmago_1

Kot začetnik ne boš opazil nobene razlike,...in Tiagra je res dobra, jo imam tole novo 4700 in dela neprimerno bolje kot recimo starejša verzija Ultegre ali 105,...

A iz Ultegre si šel na Tiagro?

Zmago_1 21.10.2020 10:57
@fuego
@Zmago_1

Na gravelu je nova Tiagra 4700 na specialki stara Ultegra 6700,...če primerjam delovanje nova Tiagra dela bistveno bolje kot utrujena Ultegra,..... pa tudi če se spomnim na delovanje te Ultegre ko je bila nova  ni bilo nikoli tako smooth kot ta Tiagra,..to so moje izkušnje, nisem pa probal 6800 ali R8000 Ultegre.....
fuego 21.10.2020 11:08
@Zmago_1
@fuego
@Zmago_1

Na gravelu je nova Tiagra 4700 na specialki stara Ultegra 6700,...če primerjam delovanje nova Tiagra dela bistveno bolje kot utrujena Ultegra,..... pa tudi če se spomnim na delovanje te Ultegre ko je bila nova  ni bilo nikoli tako smooth kot ta Tiagra,..to so moje izkušnje, nisem pa probal 6800 ali R8000 Ultegre.....

R8000 dela perfektno jo mam na Addictu. Sem imel na Foilu 6700 pa res ni bila glih ne vem kaj. Na gravelu imam pa GRX, ki dela v redu samo ne tako kot Ultegra.
ElTorro 21.10.2020 11:47

Moramo vedeti, da so sodobne grupe odlične, tudi tiste "slabše" kot so Tiagra in Sora. Napredek je na tem področju naredil svoje. Razlike so kot da se pogovarjamo o tem če se neka spletna stran naloži v 300 ali 240 milisekundah....

dean83 21.10.2020 11:56

Zdravo @Zudo93,

Absolutno nisem kompetenten, da komentiram razliko. So ti fantje že zgoraj povedali kako in kaj. Ti pa lahko povem, da sem tudi sam šel gledat ti dve kolesi, ko sem kupoval. In mi je bil bistveno bolj všečen AL300 kot AL500, pa ga žal takrat v moji velikosti ni bilo. Mi je pa pripeljal iz skladišča za test še enega - nad katerim sem bil navdušen. In sicer je bil to Sensium 300, v pravi velikosti - karbonski okvir in Tiagra oprema. Kupil na koncu nisem nobenega pri njih - ker sem se odločil za gravela od Gianta. Tega karbonca je meni takrat ponujal z nekaj popusta - sem prepričan da ga lahko dobiš tudi ti, najbrž kar pri vseh treh kolesih. Najmanj všečen od vseh treh mi je bil res AL500, pa kljub temu, da ima 105 opremo 😊

lp,Dean

Zudo93 21.10.2020 12:12

Hvala vsem za odgovore :D sicer sem zdaj ze zmenjen da mi pripeljejo v Lj 500 za probo ampak se tudi sam bolj nagibam k 300tki sploh glede na to kaj berem pod komentarji!  Moram pa itak prvo preverit kako mi sede geometrija kolesa :D 

Zudo93 21.10.2020 21:24

Danes sem bil na testu al500 in res super kolo mi bojo pa do jutri pripravili še al300 za katerega se bom najvrjetneje odločil :D sem pa zraven nabavil še super NW čevlje katere imajo 50% off tko da mislm da bo vse skp dobra kupčija :D še enkrat hvala za vse nasvete in izkušnje! 

np_pogi 22.10.2020 07:22

Poskusi se peljati tudi s karbonsko verzijo, razlika je res očitno in bo zagotovo prevagala.

Lp.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI