Nakup novega kolesa

Domov > Forum > Nakup novega kolesa

Nakup novega kolesa

SORTIRAJ PO:
m25 10.11.2020 21:26

Pozdrav vsem,

odlocam se za nakup novega cestnega kolesa in sicer znamke canyon.  Zaenkrat se odločam med:

https://www.canyon.com/en-si/road-bikes/race-bikes/aeroad/aeroad-cf-sl-7/2086.html?dwvar_2086_pv_rahmenfarbe=BK 

in

https://www.canyon.com/en-si/road-bikes/race-bikes/ultimate/ultimate-cf-sl-8/2752.html?dwvar_2752_pv_rahmenfarbe=BK%2FBK

Kakšne imate izkušnje oz. mnenja o teh kolesih?  Oz ali priporočate izbiro druge znamke, ki za isti denar ponuja več? 

Budget do 2700€.

Lp 

Rok


rs1975 11.11.2020 06:00

Ne vem, meni se to ne zdi tako ugodna cena, sicer je res, da je 400 EUR pod tvojim budgetom. Jaz osebno ne bi kupoval kolesa v tem cenovnem rangu, če ga ne morem niti videti v živo, kaj šele narediti testno vožnjo. Pač, nisem tip osebe, ki bi kupoval samo na podlagi mnenj drugih in na podlagi slik...

Sem več kot leto tudi sam kupoval novo kolo, budget do 3000 EUR. Držal sem se tega, da kolesa ne kupim, če ga prej ne probam. Tisti, ki tega niso nudili so pač odpadli. 

Na koncu sem vzel Ridley Fenix. Dobil ga z R8000 in karbonskimi obroči za 3000 EUR. Z njim več kot zadovoljen. Še bolj se pa bil zadoovljen z odnosom prodajalca. Bil fleksibilen v nulo, lahko izbiral po želji fajfo, balanco (navadno ali bolj aero). Dal mi je na izbiro 4 modele obročev (klinčer, tubular, visoke, malo nižje), po nakupu mi je dal še za test 3 dodatne sedeže, da vidim kateri mi nabolj ustreza. Skratka, skoraj kolo po želji kupca. Da ne bo pomote, tipa prej v življenju še videl nisem. 

Ko  vse to primerjam z nekaterimi, predvsem večjimi prodajalci so te želje kupca bolj pobožne želje. Grozno me je recimo zmotilo, da nobeden prodajalec Gianta ne nudi testnega kolesa. Za enega večjih, morda celo največjega proizvajalca je to sramota...

aljoman 11.11.2020 07:46

Če ti je kaj v pomoč, imam tega CANYON Ultimate CF SL Disc 9.0. Če te kaj zanima kar vprašaj, lahko tudi zs.

Imam dobro izkušnjo z nakupom, predvsem pa s ceno. Vem da je bilo kar nekaj gnojnice prelite čez spletne trgovce iz tujine, ampak tega ne bom komentiral.

Agent041 11.11.2020 09:10

Sam sem se letos odločal med Canyon Ultimate in Rose X-Lite. Odločil sem se za Rose, saj mi je bil lepši ter so bolj fleksibilni kar se tiče zamenjave komponent. Takrat sem si lahko po želji izbral vsak del kolesa. Sedaj so to sicer nekoliko omejili (kolikor vidim na strani), ampak siguren sem, da če izraziš željo, da bodo fleksibilni.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI