MTB Canyon, XT zadnji menjalnik (problem)

Domov > Forum > MTB Canyon, XT zadnji menjalnik (problem)

MTB Canyon, XT zadnji menjalnik (problem)

SORTIRAJ PO:
sgrega 16.11.2020 16:00

Pozdravljeni,

Imam MTB Canyon Nerve ES 5, letnik (mislim da ☺️ ) 2004. Imam problem, kjer mi zadnji menjalnik (pri vožnji po terenu) tolče v zadnjo vilico oz. kaseto. Kljub starosti kolesa, se mi to do sedaj ni dogajalo. Iščem po netu razne "napotke", vendar so povsod komentarji v stilu, da so Shimano XT te serije/letnika pač imeli ta problem, ki pa naj bi izviral iz napake v smislu zasnove in da so to s kasnejšimi nadgradnjami odpravili. Zdi se mi malo čudno, da se mi to 16 let ni dogajalo, sedaj pa. Bolj se nagibam k dejstvu, da je vzmet (ali kaj drugega), zaradi starosti enostavno "popustil". 

Če menjalnik na mirujočem kolesu porinem s prstom proti vilici/kaseti, slednji obstane (se ne vrne) POVSEM nazaj na prvotno mesto, ampak obstane nekje "blizu" vilice/kasete, kot da vzmet ne bi imela "moči" vrniti avtomat nižje.

Ima kdo mogoče kakšne nasvet/mnenja kako se napako lahko odpravi, če sploh? Ali je res menjalnik enostavno odslužil svoje? Ponovno, vem da je MTB star in da počasi "popušča", ampak vzmet ne more popustiti iz danes na jutri ali pač?

Hvala.

nemelk 17.11.2020 15:19

star je!

Guma 17.11.2020 15:30

Glede na letnik 2004, vzmet ni popustila iz danes na jutri. 😊

Na katerem od servisov ti menjalnik verjetno razdrejo in popravijo vprašanje pa če ni ceneje, kupiti novega sicer.

nemelk 18.11.2020 11:30

Ah kje pa - na servisu nič ne vedo! Za take zadeve se vpraša na forumu 👍

sgrega 20.11.2020 17:51

Živjo,

Hvala vsem za informacije. 

Lp

1
Zadnji komentarji v kategoriji "TEHNIČNA POMOČ IN PREDLOGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI