Popravilo trenažerja

Domov > Forum > Popravilo trenažerja

Popravilo trenažerja

SORTIRAJ PO:
Maratonac 05.12.2020 14:35
 Kot veste sem imel težave z trenažerjem , tistim na trak kot zavoro. Ko sem snel pokrove in se dotaknil osi , me je ta spekla . Ležaji so na žalost plastični in drsni ki se ob segrevanju raztegnejo in enostavno zablokirajo na osi. Snel dol vse ,  z osovino probal kako nalegajo v plastične drsne ležaje , osovina pa sploh nazaj ni šla . En drsni ležaj se je tudi zavrtel v železnem vztrajniku  . Vzel vodni smirk papir  št. 500 ga zvil v rolo in začel na suho  brusiti luknje v ležaju , toliko da je prileganje postalo normalno , prej malo ohlapno , kot pa na tesno.  Sedež ležaja na vztrajniku  , kjer se je zavrtel ležaj , nasekal  in ga prilepil z Neostikom Profesional- zdrži 100°C. na termostatih pralnih strojev. Ko montirate vse nazaj , ne pozabite na levi in desni strani najprej na podloško, ki bo vztrajnik  držala tam 1-2mm prosto gibajoč se po osi levo desno,  potem šele na števec obratov,  podlošk kolikor  jih manjka do zapolnjenosti notranjega premera , izven okvirja pa na os zatezne vijake , namontirati jermen , jermen zategniti in potem zategniti vijake osovine . Paziti da ima vztrajnik zračnost , in pazite da je števec prosto stoječ , da se vam ne obrne in strga žice . 
kamencek 05.12.2020 14:56

Sploh ne vem, kaj sem pravkar prebral :-)

Maratonac 05.12.2020 18:38
@kamencek

Sploh ne vem, kaj sem pravkar prebral :-)

Če ga nimaš pozabi , če ga pa imaš in ti bo zaribal ti bo , ko mu boš pogledal v drobovje zadnje osi vse jasno, kajti verjetno imajo tudi tisti na magnet plastične ležaje , če imaš že bolj modernega. 



Zmago_1 07.12.2020 14:34

hm,,,al pa če po petih letih reskiraš 150 eur za nov trenažer,...

SODROVC 07.12.2020 17:44

Še tolk ne, danes grejo vsi na boljše, da lahko sodelujejo na virtualnih dogodkih.

https://www.bolha.com/ostala-kolesarska-oprema/maistrova-ulica-1-lenart-v-slov-goricah-oglas-5281675

ElTorro 07.12.2020 21:31

Jaz pozdravljam vsakogar, ki stvari raje popravi kot da jih vrže stran in kupi nove. Naša potrošniška kultura proizvaja vse preveč odpadkov in drugih negativnih vplivov na okolje.

Pri tem žal tudi jaz nisem izjema - marsikdaj ni časa/volje/znanja, še posebej ko gre res za nižje zneske.... čeprav 150 EUR ni ravno zanemarljivo.

Maratonac 07.12.2020 23:28

Jaz sem tak , da ni šans , da pokvarjeno stvar zavržem , predno ji ne pogledam v drobovje in ugotovim napako. Če je napaka standardna- se pokvarjeni del da narediti ali kupiti -, potem računam  ali se splača del narediti ali kupiti . To sobno kolo sem dobil na kosovcu , ker en  cepljen , ni znal zamenjati baterije , odvrgel je še enega ampak me je nekdo prehitel in snel računalnik . Zamenjal baterijo , nareguliral merilec zatezanja traku in nazaj vpel  izpuljeni trak in je delal še 1000 ur , predno so zaribali ležaji . Popravilo ležajev je bilo pa 3 ure. Stanujem v 4.5 nadstropju in se mi ne da nosit ne dol ne gor težkih stvari. In to je vse . A ja kaj sem po poklicu . Tisto , da znam narediti vse , samo na elektroniko se ne razumem. Grem mimo iste hiše , nekdo dal pred vhod pokvarjeno tehtnico . Sam sebi rečem , ja če ni baterija crknla naj me vrag pocitra . Ker sem potem moral  sam pri sebi ugotoviti ali imam prav ali ne , sem jo vzel , zamenjal baterijo in jo imam sedaj za svoje tehtanje . No imamo tudi hišno , sam ta je moja, modra , zraven trenažerja ,lepa k hudič !

Kar se pa reskiranja tiče , danes sem reskiral popravilo dizn motorja avta in še malenkosti za 1200 € ali po vaše 8 sobnih koles ..

Maratonac 09.12.2020 23:07

Evo nasvet . Če imate doma SALAMOREZNICO in nož ne vrti več , se je obrabil plastični zobnik , ki stane 2 € . Menjava sploh ni zahtevna , hec pa je , da je Gorenje proizvajalec vseh salamoreznic , tudi tistih SImensovih in Boschovih ! Hec pa je , da ima enak oz. isti  del ,  pri vsakem od njih drugačno kataloško številko . 

SODROVC 26.12.2020 12:48

Maratonc, a bi ti poslikal tvoj trenažer pa slike sem gor naložil, da bi mi sploh vedeli, kakšni so bili trenažerji včasih. Ker zdaj so taki, da je bohpomagej. 😄

SODROVC 26.12.2020 12:49


boši 26.12.2020 16:10
@Maratonac

Evo nasvet . Če imate doma SALAMOREZNICO in nož ne vrti več , se je obrabil plastični zobnik , ki stane 2 € . Menjava sploh ni zahtevna , hec pa je , da je Gorenje proizvajalec vseh salamoreznic , tudi tistih SImensovih in Boschovih ! Hec pa je , da ima enak oz. isti  del ,  pri vsakem od njih drugačno kataloško številko . 


Tu te pa moram popravit, ne bo držalo , da je Gorenje proizvajalec vseh salamoreznic, ker Siemensovih in Boschovih zagotovo ni.
Maratonac 26.12.2020 20:30

@boši

@Maratonac

Evo nasvet . Če imate doma SALAMOREZNICO in nož ne vrti več , se je obrabil plastični zobnik , ki stane 2 € . Menjava sploh ni zahtevna , hec pa je , da je Gorenje proizvajalec vseh salamoreznic , tudi tistih SImensovih in Boschovih ! Hec pa je , da ima enak oz. isti  del ,  pri vsakem od njih drugačno kataloško številko . 


Tu te pa moram popravit, ne bo držalo , da je Gorenje proizvajalec vseh salamoreznic, ker Siemensovih in Boschovih zagotovo ni.

--------------------------------------------------------------------

Najprej sem popravil nečaku Gorenje , potem sem pa dobil iz Bosne Simens made in Slovenia in ko sem razdrl vidim , da je isti zobnik . Grem v Gorenje servis , ko zahrteva zopet kataloško št. Ko je videla da je Simens , me je poslala v servis nasproti Elektronabave  V Črnućah kjer sem potem kupil 3 zobnike za 10 € , ker me je bilo sram naročiti samo enega . Sistem v vseh pogon in prenos je enak ! 



SODROVC 26.12.2020 21:01
@Maratonac

@boši

@Maratonac

Evo nasvet . Če imate doma SALAMOREZNICO in nož ne vrti več , se je obrabil plastični zobnik , ki stane 2 € . Menjava sploh ni zahtevna , hec pa je , da je Gorenje proizvajalec vseh salamoreznic , tudi tistih SImensovih in Boschovih ! Hec pa je , da ima enak oz. isti  del ,  pri vsakem od njih drugačno kataloško številko . 


Tu te pa moram popravit, ne bo držalo , da je Gorenje proizvajalec vseh salamoreznic, ker Siemensovih in Boschovih zagotovo ni.

--------------------------------------------------------------------

Najprej sem popravil nečaku Gorenje , potem sem pa dobil iz Bosne Simens made in Slovenia in ko sem razdrl vidim , da je isti zobnik . Grem v Gorenje servis , ko zahrteva zopet kataloško št. Ko je videla da je Simens , me je poslala v servis nasproti Elektronabave  V Črnućah kjer sem potem kupil 3 zobnike za 10 € , ker me je bilo sram naročiti samo enega . Sistem v vseh pogon in prenos je enak ! 

Nabavni za embalažo iz Gorenja je bil pri nas in ga je sodelavec prosil, če mu zrihta eno res dobr TV sprejemnik. Pa mu je nabavnik povedal, da je vseeno katero od naštetih kupi (navedel mu je kar nekaj renomiranih firm, tudi nemških), ker so vse izdelane v Gorenju in da so vse enake kvalitete, ker nič neustreznega ne pride v tovarno in nič neustreznega je ne zapusti.

boši 26.12.2020 22:11
@SODROVC
@Maratonac

@boši

@Maratonac

Evo nasvet . Če imate doma SALAMOREZNICO in nož ne vrti več , se je obrabil plastični zobnik , ki stane 2 € . Menjava sploh ni zahtevna , hec pa je , da je Gorenje proizvajalec vseh salamoreznic , tudi tistih SImensovih in Boschovih ! Hec pa je , da ima enak oz. isti  del ,  pri vsakem od njih drugačno kataloško številko . 


Tu te pa moram popravit, ne bo držalo , da je Gorenje proizvajalec vseh salamoreznic, ker Siemensovih in Boschovih zagotovo ni.

--------------------------------------------------------------------

Najprej sem popravil nečaku Gorenje , potem sem pa dobil iz Bosne Simens made in Slovenia in ko sem razdrl vidim , da je isti zobnik . Grem v Gorenje servis , ko zahrteva zopet kataloško št. Ko je videla da je Simens , me je poslala v servis nasproti Elektronabave  V Črnućah kjer sem potem kupil 3 zobnike za 10 € , ker me je bilo sram naročiti samo enega . Sistem v vseh pogon in prenos je enak ! 

Nabavni za embalažo iz Gorenja je bil pri nas in ga je sodelavec prosil, če mu zrihta eno res dobr TV sprejemnik. Pa mu je nabavnik povedal, da je vseeno katero od naštetih kupi (navedel mu je kar nekaj renomiranih firm, tudi nemških), ker so vse izdelane v Gorenju in da so vse enake kvalitete, ker nič neustreznega ne pride v tovarno in nič neustreznega je ne zapusti.

Samo toliko, rezilo z zobniki sestavljamo v našem podjetju in ni Gorenje, drugače smo pa malo zašli iz teme:)

Maratonac 27.12.2020 13:18

@boši

@SODROVC
@Maratonac

@boši

@Maratonac

Evo nasvet . Če imate doma SALAMOREZNICO in nož ne vrti več , se je obrabil plastični zobnik , ki stane 2 € . Menjava sploh ni zahtevna , hec pa je , da je Gorenje proizvajalec vseh salamoreznic , tudi tistih SImensovih in Boschovih ! Hec pa je , da ima enak oz. isti  del ,  pri vsakem od njih drugačno kataloško številko . 


Tu te pa moram popravit, ne bo držalo , da je Gorenje proizvajalec vseh salamoreznic, ker Siemensovih in Boschovih zagotovo ni.

--------------------------------------------------------------------

Najprej sem popravil nečaku Gorenje , potem sem pa dobil iz Bosne Simens made in Slovenia in ko sem razdrl vidim , da je isti zobnik . Grem v Gorenje servis , ko zahrteva zopet kataloško št. Ko je videla da je Simens , me je poslala v servis nasproti Elektronabave  V Črnućah kjer sem potem kupil 3 zobnike za 10 € , ker me je bilo sram naročiti samo enega . Sistem v vseh pogon in prenos je enak ! 

Nabavni za embalažo iz Gorenja je bil pri nas in ga je sodelavec prosil, če mu zrihta eno res dobr TV sprejemnik. Pa mu je nabavnik povedal, da je vseeno katero od naštetih kupi (navedel mu je kar nekaj renomiranih firm, tudi nemških), ker so vse izdelane v Gorenju in da so vse enake kvalitete, ker nič neustreznega ne pride v tovarno in nič neustreznega je ne zapusti.

Samo toliko, rezilo z zobniki sestavljamo v našem podjetju in ni Gorenje, drugače smo pa malo zašli iz teme:)

---------------------------------------------------

Govorim izključno o znamki , ki je nalepljena na aparat .

V dobi silne inflacije 1985-7 leta pride v veleblagovnico v Knin videorekorder Gorenje . Cena 6.200.000 din . Kdoga bo kupil za tolk dnarja . In rekorder stoji , pa stoji in jaz ga gledam in gledam in ko je inflacija ceno prepolovila jaz kupim . In video dela in dela , pa se zamaže glava . Pokličem serviserja Gorenja odvije  pokrov , ko notri vse do zadnjega orginal HITACHI . Jaz imel pa tv barvni iste znamke. Že takrat je delovala tako imenovana delitev dela - mi pralne stroje vi pa akustiko , pa se menjamo ! Hja še to . Tisti TV barvni Hitachi  s 3 pozicijami na daljincu in 8 kanali  , kupljen v decembru 1978 l. še danes dela in to 42 let stal pa je 2.200 DM  v LJ nasproti Borova !





SODROVC 27.12.2020 15:02

Maratonac, dej poslikej tvoj trenažer. Ker me res zanima, kako so stvari včasih izgledale. 

Maratonac 27.12.2020 18:48

@SODROVC

Maratonac, dej poslikej tvoj trenažer. Ker me res zanima, kako so stvari včasih izgledale. 

-------------------------------------------------------------------

https://www.bolha.com/sobna-kolesa/prodam-sobno-kolo-oglas-2781657

Takšno, samo sedež sem dal dol , navaril podsedežno oporo in gor dal poldirkalni sedež .

 

SODROVC 28.12.2020 08:49

Ja, tole pa zavzame kar nekaj prostora v stanovanju. Za 50€ se pa dobi že TACX-a, ki se ga po uporabi zloži tako kot knjigo in se ga pospravi "u kraj". Pa vedno si na svoji specjalki in pomladi ni potrebno nobeno uvajanje. 😏  Ampak če služi namenu je pa čist dobr, ne?

Sem probaval to enkrat v termah Olimje, pa mi je kolke "razšretal", pol mi ga pa ni blo treba več gont. Sem imel s seboj specjalko, pa sem nadoknadil, ha-ha-ha.

Maratonac 28.12.2020 12:18

@SODROVC

Ja, tole pa zavzame kar nekaj prostora v stanovanju. Za 50€ se pa dobi že TACX-a, ki se ga po uporabi zloži tako kot knjigo in se ga pospravi "u kraj". Pa vedno si na svoji specjalki in pomladi ni potrebno nobeno uvajanje. 😏  Ampak če služi namenu je pa čist dobr, ne?

Sem probaval to enkrat v termah Olimje, pa mi je kolke "razšretal", pol mi ga pa ni blo treba več gont. Sem imel s seboj specjalko, pa sem nadoknadil, ha-ha-ha.


------------------------------------------------------------------

Zato sem zamenjal sedež . Najprej sem mislil gont samo po 5km , u stvari žena je začela po 5 km , jaz sem se priključil , potem me je pa pičilo hujšanje in rezultati so tu . Tisti orginal sedež je pa dober za 10 min. za za polure pa že mučilna naprava. Sem šel do Vinkota na Vodmat , pa sva navarila navadno podsedežno štango , na katero sem dal za začetek 190mm sedež. Otroške jedilne sedežne mize ne rabimo več , tako da je prostora dovolj , imam ga pa zraven računalnika , tako da obenem gledam program , ki si ga navijem ,! Sam problem je,  ker se vztrajnik zaradi odpora traku po 22 min preveč segreje , tako da je rezultat dneva sestavljen iz 22 min delov 

Quercus 28.12.2020 19:55

Zanimivo.

Imaš mogoče sliko?

Maratonac 28.12.2020 21:29

@Quercus

Zanimivo.

Imaš mogoče sliko?

--------------------------------------------------------------------------

 evo je .
https://www.bolha.com/sobna-kolesa/prodam-sobno-kolo-oglas-2781657



Quercus 28.12.2020 21:33

To sem pa videl.

Si pa hitro prodal.

Kako ti je to uspelo?

Maratonac 29.12.2020 10:08

@Quercus

To sem pa videl.

Si pa hitro prodal.

Kako ti je to uspelo?


----------------------------------------------------------------------------------

Nisem prodal , samo ne znam slikati svojega , da ga tu  pokažem , pa sem s skrajno muko našel sliko istega na Bolhi . 

Ni na prodajo  , delal bo do konca , ga pač rabim , ker sem sedaj v penzionu in nimam kaj delat , pa še ven ne grem zaradi korone . Je pa še en rezervni v kleti . Danes sem še uteži kupil na Bolhi , da naredim še mal keramike na prsnem košu ! 

Quercus 29.12.2020 10:10

Oprosti, nisem vedel.

S čim si ga pa podmazal?

Maratonac 29.12.2020 16:33

@Quercus

Oprosti, nisem vedel.

S čim si ga pa podmazal?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A ni hec , jaz ne grem zaradi korone nikamor , danes pa sem bil zmenjen ob 12.15 v Savskem za nakup uteži . Pa sem potres prešprical v 4.5 nadstropju . Padel je pokal i svečnik s police !

Avto je bil ravno 10 dni na servisu in v gepeku mast za ležaje , tako da sem mazal z oljem za ketne . Ko bom naslednjič razdiral , bom pa namazal s to mastjo . Je pa modre barve , kupil v avto trgoviniv Snebrjah . 

Quercus 29.12.2020 16:36

Zanimiva zgodba.

A to imaš tisto mast za podvozje?

SODROVC 30.12.2020 15:37

Če morda kdo ve: za TACX Flow Multiplayer, to so že precej stare izvedbe trenažerjev, verjetno 6-7 let stare.  Ima elektromagnetno zavoro, pa Software TSS3, če se ne motim. Nima več TACX podpore, ker ga je kupil Garmin.

Najbolj me pa zanima tole: če se ali če sploh se okvari el.magn. zavora. Če se, ali se jo da kako popraviti?

Če se je ne da, ali se da celoten sklop kupiti? Pa kakšna je cena.

Sem klical na Garmin Slo, pa je potrebno za vsak rezervni del, če sploh obstaja, poslati povpraševanje.

Hvala za odgovore.

Quercus 20.01.2021 13:47

Maratonac, kako si potem rešil zadevo?


Sodrovc, seveda lahko kupiš omenjeno zadevo po delih.

Drugače pa elektromagnetno zavoro ti bodo najbolje zrihtali v Elkostroj in SolidTrust

SODROVC 20.01.2021 17:39
@Quercus

Sodrovc, seveda lahko kupiš omenjeno zadevo po delih.

Drugače pa elektromagnetno zavoro ti bodo najbolje zrihtali v Elkostroj in SolidTrust.


Elektromagnetne zavore niti ne potrebujem, je 6 magnetov čist OK. Povezovanje na PC ali lap-top traja, pol pa samo filmčke gledaš. Zanimivo je le, če si na trenažerju par ur. V 1 uri, ko delaš namenski trening, pa to ne pride v poštev. 

Quercus 20.01.2021 20:14

Odločitev je seveda na tvoji strani.


1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI