Popravilo trenažerja

Domov > Forum > Popravilo trenažerja

Popravilo trenažerja

SORTIRAJ PO:
Maratonac 20.01.2021 21:57

Stvar deluje , samo problem zavore na trak je v temu , da se vztrajnik zaradi trenja preveč segreje in ga lahko goniš do 18 km,  potem pa čakat da se ohladi . Drsne ležaje bi bilo zato edino dobro namazati s silikonsko mastjo . Njo vročina ne topi . Men odgovarjajo vmes pavze , da se ohladim , vmes pa še z ročkami delam , da shujša  tudi v prsni koš oz. da vse malo otrdi. Delo z 2kg ročkami mi ne iritira zgornjo kilo .  S težo sem pa že na 99 ! 

SODROVC 21.01.2021 18:54

@Maratonac: Pa kaj drugega ne bi želel uporabljati? Npr. TACX na magnetno zavoro? Rabljenih je polno naprodaj in se jih dobi že za majhen denar. Majhni, lahko se jih spravi itd. Ostane več prostora v stanovanju. 

Verjetno pa ne bi želel menjati zaradi vseh pritiklin, ki ti kažejo na fiziološko stanje telesa med vadbo?

Maratonac 02.02.2021 00:48

Kdo ve , kje bi dobil trak zavoro za sobno kolo ! Sem ga znucal total !

SODROVC 03.02.2021 18:01

@Maratonac

Kdo ve, kje bi dobil trak zavoro za sobno kolo ! Sem ga znucal total !


V kleti imaš rezervo oz. rezervno sobno kolo. Če pa ne boš našel, se zmeniva za trenažer. Blagovna menjava oz. blago za uslugo. 😏  

Maratonac 03.02.2021 23:46

Kletnega je že sin rezerviral . Se je zredil odkar je hotel zaprt in sedi doma ! Če kje zvohaš vzamem 4 kom . Vse štacune so zaprte al delajo pa na splet . Sam nobeden nima na spletu ta trak ! 

SODROVC 04.02.2021 09:47
@Maratonac

Kletnega je že sin rezerviral . Se je zredil odkar je hotel zaprt in sedi doma ! Če kje zvohaš vzamem 4 kom . Vse štacune so zaprte al delajo pa na splet . Sam nobeden nima na spletu ta trak! 


Jaz ti za nedoločen čas posodim trenažer TACX Sirius. Ima novo zavorno glavo. Ti samo pridi in ga preizkusi in če ti bo ustrezal, pol ga samo trajbaj.
robizo 04.02.2021 10:34

@sodrovc, kje si pa nabavil zavorno glavo za TACXa ali so ti jo zamenjali kje na servisu ?

Imam namreč Satorija, na katerem se nabira prah zaradi težav z zavorno glavo. Sem že razmišljal, da bi ga nekako usposobil.

SODROVC 04.02.2021 11:11

@robizo

@sodrovc, kje si pa nabavil zavorno glavo za TACXa ali so ti jo zamenjali kje na servisu ?

Imam namreč Satorija, na katerem se nabira prah zaradi težav z zavorno glavo. Sem že razmišljal, da bi ga nekako usposobil.


V brskalnik vpišeš TACX Satori Resistance Unit. Ponudnikov je kar nekaj, je pa boljše, če kupiš v EU. 

https://www.bikeinn.com/bike/tacx-satori-resistance-unit-complete/137533350/p

robizo 04.02.2021 11:33

Saj mi je kar nerodno ..., Ja seveda, brskalnik bi moral uporabiti. Na nek način sem padel na limanice; ko sem prebral tvoje sporočilo, sem na hitro pomislil; "odlično, iz prve roke bom zvedel" (v tolažbo samemu sebi).

Hvala za prizanesljiv in prijazen odgovor !

SODROVC 04.02.2021 11:52

@robizo

Saj mi je kar nerodno ..., Ja seveda, brskalnik bi moral uporabiti. Na nek način sem padel na limanice; ko sem prebral tvoje sporočilo, sem na hitro pomislil; "odlično, iz prve roke bom zvedel" (v tolažbo samemu sebi).

Hvala za prizanesljiv in prijazen odgovor !


Saj si izvedel iz prve roke. Nekateri pač raje kupijo preko Aliexpresa, Alibabe, Ebaya ipd. ali pa najdejo rabljeno. Tu je novo... 😏 

Janja 09.02.2021 15:15

@Maratonac

Kdo ve , kje bi dobil trak zavoro za sobno kolo ! Sem ga znucal total !


Poskusi vprašat na Remi, če ni predrago, da novega "zašvasajo"

https://www.rematiptop.si/

Maratonac 10.02.2021 00:03

Ne boste verjeli , sploh ne vem zakaj je bil na plastični trak dodan filc kot zavorna površina . Filc se je nucal in mi prašil sobo . Zaradi prahu sem trak obrnil okoli , tako da je sedaj plastični trak kot bremza,  filca je pa z zunanje strani kot ga je še ostalo , samo drgne se ne več niti plastika praši sobo ! Čista konstrukcijska napaka proizvajalca ! Tudi kolo se sedaj ne drgne več tako močno , tako da ga lahko gonim 1 uro . Naslednja napaka bo pa BB ki ima tudi drsne ležaje ! Samo do konca marca in sezone bo zdržalo ! 

Quercus 30.03.2021 12:32

Maratonac, si potem uredil zadevo?

Zmago_1 30.03.2021 13:20

Če prav razumem si je Maratonac vzel čas pol zime da je razstavil 15 let star trenažer na prafaktorje, zamenjal drsne in kroglične ležaje, zavore, vztrajnike, verižnike itd,...si sam izdelal zobnike s stiskalnico, naročil še manjkajoče s Kitajske in vse skup sestavil nazaj, kar mu je ratalo lih do začetka  pomladi,...alternativa bi bila da gre kupit nov trenažer za 150eur ampak potem ne bi prišparal kakih 20 eur to pa ne :)

Ban 30.03.2021 15:01

Za 70 € dobiš rabljenga.

Quercus 30.03.2021 15:26

Vprašanje pa samo v kakšnem je stanju...

SODROVC 30.03.2021 15:33
@Quercus

Vprašanje pa samo v kakšnem je stanju...


Rabljenega v odličnem stanju, le brez ANT+ dodatkov (ali karkoližejepotrebnoza ZWIFT). Navaden TACX, že za 50€. 
SODROVC 30.03.2021 15:35

@Zmago_1

Če prav razumem si je Maratonac vzel čas pol zime da je razstavil 15 let star trenažer na prafaktorje, zamenjal drsne in kroglične ležaje, zavore, vztrajnike, verižnike itd,...si sam izdelal zobnike s stiskalnico, naročil še manjkajoče s Kitajske in vse skup sestavil nazaj, kar mu je ratalo lih do začetka  pomladi,...alternativa bi bila da gre kupit nov trenažer za 150eur ampak potem ne bi prišparal kakih 20 eur to pa ne :)


Ne biti preveč oster do gospoda v zgodnjih 70. letih. Ima pač žilico za razna popravila. Eni gremo za njim, važno nam je le, da ne stopicamo na mestu. 😅

Maratonac 05.04.2021 12:44
@SODROVC

@Zmago_1

Če prav razumem si je Maratonac vzel čas pol zime da je razstavil 15 let star trenažer na prafaktorje, zamenjal drsne in kroglične ležaje, zavore, vztrajnike, verižnike itd,...si sam izdelal zobnike s stiskalnico, naročil še manjkajoče s Kitajske in vse skup sestavil nazaj, kar mu je ratalo lih do začetka  pomladi,...alternativa bi bila da gre kupit nov trenažer za 150eur ampak potem ne bi prišparal kakih 20 eur to pa ne :)


Ne biti preveč oster do gospoda v zgodnjih 70. letih. Ima pač žilico za razna popravila. Eni gremo za njim, važno nam je le, da ne stopicamo na mestu. 😅



Maratonac 05.04.2021 12:56

@Zmago_1

Če prav razumem si je Maratonac vzel čas pol zime da je razstavil 15 let star trenažer na prafaktorje, zamenjal drsne in kroglične ležaje, zavore, vztrajnike, verižnike itd,...si sam izdelal zobnike s stiskalnico, naročil še manjkajoče s Kitajske in vse skup sestavil nazaj, kar mu je ratalo lih do začetka  pomladi,...alternativa bi bila da gre kupit nov trenažer za 150eur ampak potem ne bi prišparal kakih 20 eur to pa ne :

@Maratonac

Zmago ,narobe razumeš. Na trenažerju sem samo popravil vse,  kar je bilo v času njegovega  delovanja pokvarjeno . To pa so bili drsni ležaji na vztrajniku , kakor tudi ležaj  v samem vztrajniku,  ker se je zaradi zaribanja istega ,  zavrtel v svojem sedežu.   Navaril sem pa na njega cestno  podsedežno oporo in dirkalni sedež 143 mm . Tisti trenažerji , za katere govorite , da jih dobite za 50 €  teh znamk in kvalitete imajo ISTE NAPAKE in zahtevajo isti servis , po nakupu za 50 €.  Jaz sem tega dobil na kosovcu, se pravi zastonj. No sedaj ima pa za seboj že 6000 km , 5000 jaz in 1000 žena , pa funkcionira brez napake . Še cestni bi moral iti na novi servis  ! Pa še nasvet : Obrnite zavorni trak s filca na tekstil . Aja,  pa baterijo sem zamenjal , kar tudi mislim , da je bil vzrok , da so mislili , da je računalnik crknu in tako postal nezanimiv !

Rad pa šraufam bicikle in odkar sem v penziji končujem že četrtega , kot se reče iz  nič in iz nič nastane nov bicikel , ki je praktično unikat .  V  Veroni pred Julijo mi je AMERIKANEC čestital na pazi Rog Maratonu , pa ni bil edini , tudi v Monte C dva  gospoda in  v Milanu eno leto prej isto ampak za Wilierja iste barve  , ki me je tudi slikal zase , kakor potem tudi z mojim aparatom.  Zato,  ker je bil prvi Wilier  v ergeli ročno sestavljen , v ubranem barvnem spektru,  ga lopov ni smel pripeljati domov , ampak ga je skril v grmovju , kjer so ga pa zaradi bleščavosti kroma in barv videli drugi in poklicali policijo .  Hja tudi TANDEM veliki Pony Rog , sem dobil na kosovcu , pa se sedaj vsi obračajo v LJ za menoj in ženo ! Evo včeraj sem dobil nova pedala zanj. Na živce mi gre , ker sem pred 26 leti dal gor različne pedale , ker nisem imel dnarja. Hec pa je , da na njemu dvakrat na veliko piše ROG , pa me vseeno  sprašujejo, če sem ga sam naredil. 

Imam ~ 17 koles različnih namembnosti in če računaš , da imam v omari še 6 sedežev in dve podsedežni opori , pomnoži to samo s 30 € in pride ven za dobrega rabljenega dirkalca , samo v sedežih. Vsako tretje leto , pa na Braču menjam kolo , ker zaradi soli totalno zarjavi , njih pa ne računam. .

Maratonac 05.04.2021 14:19

Trenažer in pa Balance, ki je v delu in skorak končan .



Tale gre na Brač . 5 € na CPU -ju in 65€  € novih delov.


Quercus 05.04.2021 17:32

Zanimivo.

Je pa dosti kompaktibilnih delov, kajne?

SODROVC 05.04.2021 18:19

@Maratonac.
Imam ~ 17 koles različnih namembnosti in če računaš , da imam v omari še 6 sedežev in dve podsedežni opori , pomnoži to samo s 30 € in pride ven za dobrega rabljenega dirkalca , samo v sedežih. Vsako tretje leto , pa na Braču menjam kolo , ker zaradi soli totalno zarjavi , njih pa ne računam. 


Maratonac, a si vštel v "ergelo" tudi tista kolesa v Kninu? Pa saj že za vzdrževanje se porabi kar nekaj denarja, pa še dele zanje se vedno težje dobi. Vsaj jaz imam take izkušnje. In verjetno vsi, ki imajo vsaj eno retro specjalko.

PS: Tisto sliko iz Milana sem pa jaz naložil na tale forum, kje sem jo pa staknil, pa ne vem.


Maratonac 05.04.2021 20:30

Stojim na marmorju postaje in ne vem kam naj grem po karte za Genovo. Pa pride mimo en Yenki in mi reče beatifull , very good. Takoj videm , da je poznavalec in me želi slikati . Potem sem mu dal pa še svojo kamero , pa me je zeznil in obrnil na video , tako da sem jaz  8 dni mislil  da slikam , v resnici sem pa delal videe in se mi je kartica napolnila ravno pred Arenom v Veroni  in od Julije nič. Ta je hvalil Kovač-Wilierja . Drugo leto so pa  hvalili Rog Maratona . Všteta so tudi tista v Kninu sam za Brač so pa vnaprej odpisana . Eno kolo sem rade volje posodil , ker ni več prostora v kleti. Za dele sem letos zagonu že 270 € . Zadnja pošiljka 5 parov pedal . V enem paru so mi pa poslal 2 leva in  sem že reklamiral na Alibabo de . , bomo videl kaj bo . Zadnja reklamacija je bila po eni sezoni bula na gumi , pa so mi brez besed poslali z Bika.de novo. Nabavil sem keramična koleščka za zadnji menjalnik , pa ne vem ali se karamični ležaj maže ali ne . 

Maratonac 05.04.2021 22:54

Da ne boste rekel , da sem samo mehankar , prvi sax 54 članskega orkestra in to v Dalmaciji 


Maratonac 05.04.2021 23:29

Pa avio modelar tudi tudi : HOT 95 in vse ročno delp po načrtu z 2 kanalno RV napravo 

Quercus 21.08.2022 19:27

In kako je trenažer pripravljen na novo sezono?

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI