Kje sem bil 2020

Domov > Forum > Kje sem bil 2020

Kje sem bil 2020

SORTIRAJ PO:
SODROVC 23.12.2020 14:12

 Pozdravljeni.

Glede na letošnje omejitve gibanja smo manj popotovali, pa vendarle smo mamo. ne bi bilo slabo, če bi obudili spomine in priložili še kakšno fotografijo.

kamencek 23.12.2020 14:27

Mi smo raziskali in podolgem ter počez prehodili Roglo. Premalokrat se zavedamo, da znajo najlepši konci biti čisto blizu nas in da za prelep dopust ni treba na drugi konec sveta.

Ban 23.12.2020 14:43


Ban 23.12.2020 14:46


Nejc1986 23.12.2020 20:02

Sam sem dal čez večino STKPja, se udeležil diagonale (350km iz Goričkega do Obale), pa čez 2tedna diagonala iz Retec do slo:hr meje. 


Mangart, 2x Vršič, Nassfeld, 3x zoncolan, Planina pod montažem, Monte crostis, celotna Grossglockner strasse, bil prvič na Jezerskem...


Dopust preživel na Pohorju z mtb in užival na polno.


Naslednje leto pa spet Dolomiti in švicarske Alpe.


Do zdaj se je nabralo 12400km in dobrih 200.000.visincev. 


Ponosen sam nase,ker sem dal vse od sebe, sploh ker sem eden tistih, ki v času epidemije garamo v službi.

Maratonac 23.12.2020 20:04

Lansko leto sem bil na SLO obali v Salineri-Strunjan prvič v življenju . In mislim , da je to najlepši del SLO obale . To se zgodi men , ki ne samo da imam SLO v malem prstu , od Benetk do Omiša poznam vsako morsko vas , tega pa še nisem videl . Tako je lepo , da sem letos 7 dni morskega dopusta  moral tu preživeti. Na bone , medtem ko sem pa Alpski del preživel v K.g. Bila prva turista po koroni ! Nikjer nobenega do petka , pol se je pa začel !



Nejc1986 23.12.2020 20:11

Meni najljubši izlet letos... bil kar malo tecen ker je šlo poletje h koncu... pa je bilo tole direkt v žilo. iz Ovara čez Zoncolan v Sutrio in nazaj čez Zoncolan v ovaro in potem še na monte crostis, v katerega sem se zaljubil.

wavemaker 23.12.2020 21:10

Glede na situacijo je nekaj podvigov celo bilo, čeprav manj od načrtovanih. Od bolj zanimivih bi omenil vzpon do planinske koče na Alanu iz Stinice (luka za trajekt na rab). Iz 0 na 1300 m. Lep vzpon, nič prometa v zgodnjem poletju. (razen seveda spodaj od luke do magistrale)

Drugače pa 2x Mangart, 1x Vršič, 1x planina pod Montažem



Nejc1986 24.12.2020 07:19
@wavemaker

Glede na situacijo je nekaj podvigov celo bilo, čeprav manj od načrtovanih. Od bolj zanimivih bi omenil vzpon do planinske koče na Alanu iz Stinice (luka za trajekt na rab). Iz 0 na 1300 m. Lep vzpon, nič prometa v zgodnjem poletju. (razen seveda spodaj od luke do magistrale)

Drugače pa 2x Mangart, 1x Vršič, 1x planina pod Montažem




Jp,se strinjam;tale vzpon je super. Pa ko si ravno tam je treba iti še na zavizan. :)
SODROVC 24.12.2020 07:42

Jaz sem bil tudi 2x na Mangartu. Enkrat od doma preko Bovca, drugič pa od doma na Vršič, v Kr. Goro, Trbiž, Predel in na Mangartsko sedlo. Potem pa preko Bovca in Tolmina domov.

Dvodnevno turo sem pa naredil od doma in preko Notranjske do Žužemberka in potem do Sevnice, Rogaške slatine, Slovenske Konjice in Frankolovega, na Vitanje pa vse do Slovenj Gradca. 306 km, 3360 vm. 

Sem mislil, da bo jutro hladno na Notranjskem, a je bilo še hladneje na Dolenjskem. In megleno tudi. Veliko je bilo del na cestah in je bilo potrebno iskati obvoze. Bi moral imeti CX kolo in pa mtb čevlje. 😜

Naslednji dan pa do Mežice, preko Slemena do Šoštanja, Polzele, Kamnika, Škofje loke in Rovt do doma. 205 km, 2000 vm. 

Letos sem veliko kolesaril po Sloveniji. Istro sem izpustil, morda je bilo to dobro. Parkrat preko obmejnih delov Italije. Kar se tujine tiče, je bilo najdlje do Bratislave in nazaj.

Km se je bralo za malce manj kot 14.000, višincev pa za dobrih 160.00.


Nejc1986 24.12.2020 08:24

No,ampak saj ni še konec leta. :) Včasih so ravno priložnostne vožnje najlepše.  Včeraj po dolgem času spet 100km po domači regiji.

SODROVC 24.12.2020 09:21

Saj vem, sem parkrat opravil RAFA Festive 500. To je 500 km med Božičem in Novim letom. 😏

Sem upal, da bo zdravje in vreme, pa ni bilo ne v novembru ne v decembru zame ne enega ne drugega.

Morda pa bo po Božiču kaj boljše vreme in menda naj bi bilo možno gibanje izven regij, a le v športne namene. Bo moral jelko še povedat, kaj je sklenilo "vrlo rukovodstvo". In pol bom šel v Goriška Brda in obdeloval tamkajšnje klance. 

SODROVC 24.12.2020 09:30

Lani na današnji dan: 

https://www.facebook.com/photo?fbid=10214901902358007&set=pcb.10214901909438184



Nikita 26.12.2020 02:39

Za nekatere je bilo letos res porazno leto. Predvsem za specialkarje... Ta prepoved gibanja je različno zadela marsikaterega od nas.

Ker soboška občina ni ne velika, pa tudi ne majhna... se je za silo dalo. Poleti pa... malce nekam in bil sem na dveh mestih, kamor sem si po svoje tudi želel. Torej v Brdih in na Strma reber. Drži sicer, da sta to samo dve vožnji, pa vseeno.

Kako bo v 2021 lahko samo ugibamo. Zato ne bom predolg in samo še to: Vse najboljše v novem letu, veliko uspešnih in predvsem prijetnih uric na kolesu in da ne bo nesreč.

zjan 26.12.2020 07:13

za leto 2020, tole



majkl_t 26.12.2020 08:22

Čudno leto, ni kaj.

1.2. sem utrpel zlom vratu stegnenice (padec s cestnim kolesom) in bil dobra 2 meseca "off the bike".

Na trenažerju se je dodatno nabralo do danes še 1140km / dobrih 60 ur / 27076 v.m.




Odkril kar nekaj meni novih cest v SLO primorju, tujine je bilo le za odtenek.

kamencek 26.12.2020 12:08

@zjan

za leto 2020, tole




Noro, ampak tvoje vožnje izgledajo kot krvožilni sistem! :-) Kapo dol dam!!!

S čim si tole zrisal?

zjan 26.12.2020 20:18


Noro, ampak tvoje vožnje izgledajo kot krvožilni sistem! :-) Kapo dol dam!!!

S čim si tole zrisal?



Nič nisem risal.🙂. Aplikacij je polno, ki preberejo vožnje in 'narišejo'. Je pa res, da mi je to vodilo, da pri načrtovanju izberem nevoženo pot.



kamencek 27.12.2020 11:51

Saj veva, o čem govorim.

Za naziv aplikacije sem te spraševal.

zjan 27.12.2020 13:31

Bom probal na kratko opisat, kar poznam še sorodne applikacije


to kar vidiš je iz 1. 


1.  https://beta.quantified-self.io/mytracks

trenutno v beta fazi. Deluje z garmin in suunto računom, brez naročnine. Za windows, zaenkrat zelo počasna in brez različnih layerjev prikaza.


2  Strava heatmaps. Deluje za windows. Ultra hitro, omejen zoom, plačljiva verzija in vse aktivnosti morajo biti sherane-deljene, da so vidne na heatmaps.....brez različnih layerjev


3. www.heatflask.com. Brezplačno, deluje z Strava računom. Verjetno naj izbira. Zelo hiter, prikazuje še smer trase z gibljivimi pikicami in layerje po izbiri. Za windows

4. Sport tracker in Suunto app. Samo Android in IOS. deluje samo z njunima računoma. Hiter, slabost je, da ni 'big picture' ker ni možno gledat na velikem monitorju. 


Slika heatflask z belim layerjem... najbolj priporočam






one too many 30.12.2020 12:56

Redko imam priložnost se s čim pohvaliti, ampak ta tema ja pa kar nalašč zame.


Letos sem bil:

- maja na Grand Colombier

- junija na Mont Ventoux

- julija na Col de la Colombiere in Plateau des Glières

- avgusta v Pirinejih: Col du Tourmalet, Col d'Aspin, Col de Peyresourde, Col de Mente, Col de Portet d'Aspet

... pa še kje drugje. Živim v Franciji. 😉


Z urejanjem slik sem precej len in v ogromnem zaustanku. Tu je nekaj za pokušino.

Hribolaznik2239722397 10.01.2021 23:24
@one too many

Redko imam priložnost se s čim pohvaliti, ampak ta tema ja pa kar nalašč zame.


Letos sem bil:

- maja na Grand Colombier

- junija na Mont Ventoux

- julija na Col de la Colombiere in Plateau des Glières

- avgusta v Pirinejih: Col du Tourmalet, Col d'Aspin, Col de Peyresourde, Col de Mente, Col de Portet d'Aspet

... pa še kje drugje. Živim v Franciji. 😉


Z urejanjem slik sem precej len in v ogromnem zaustanku. Tu je nekaj za pokušino.

Se pravi si bil samo v svoji matični državi in nikjer drugje? No, jaz sem kolesaril tudi v sosednji državi, ne moreš verjet :)

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI