Menjava plašča specialka

Domov > Forum > Menjava plašča specialka

Menjava plašča specialka

SORTIRAJ PO:
Janja 02.06.2021 12:15
@galoper

Prebral sem vso zadevo in opazi nasvet za mazanje z milom ali čim podobnim. Morda pomaga, toda med vožnjo pri močnem pogonu v hrib ali zaviranju mi je pnevmatika zdrsnila po obroču in iztrgala ventil. 

Spet star nasvet, no ne kot Zemlja, kot pnevmatike pa prav gotovo: malo smukca - otroškega pudra med zračnico in gumo - manj verjetnosti, da bo guma potegnila zračnico. 

Maratonac 02.06.2021 16:35

Guma ti je bila premalo napumpana ,pa preveč milnice . Boh ne izolira zračnico od gume , ko je napumpana je eno telo ! Prej guma zdrsi po podlagi , dirkalno ti pobere do platna , kot pa da bi se zavrtela po obroču. 

Maratonac 02.06.2021 16:41
@fuego

Očitno se ta problem pojavlja pri novejših obročih z disk zavorami. Ponavadi so vsi malce višji in širši. Tudi sam sem se pred mesecem zafrkaval z menjavo, pa sem tudi ponavadi spravil plašč gor brez pajserjev na prejšnjih kolesih. To sem pa še s pajserjem komaj dobil. Je pa tako kot je rekel Janja...malce napumpaš zračnico, da jo potegne da se ti ne gužva med obroč in plašč in je potem s pajserjem ne predreš. V bistvu jo že prej malce napumpaš, da lažje zdrsne v plašč.

Jaz zračnico vakumunizam , zvijem je in tako iztisnem ves zrak iz nje . Ko jo zvijam pazim,  da je ravno zvita in ne zarolana . S takšno potem problemov glede zasukov ni . Ko odpreš ventil se sam rasporedi po plašču. 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI