Binachi

Domov > Forum > Binachi

Binachi

SORTIRAJ PO:
kamencek 17.02.2021 08:00

No, jaz se vračam v zablodelo temo:

Vozim karbonca, je italijan, vozim ga v lepem vremenu (ker me zebe in ker ne maram dežja) in največ kilometrine pridelam med vikendi (kesam se, manjka mi discipline, s katero bi se zgnal iz službe direktno na cesto in povrhu vsega s praznim/polnim želodcem, ker mi manjka discipline tudi pri prehranjevanju, s čimer bi lahko vnos hrane uskladil z načrtovanjem vožnje).

In zdaj spadam med snoba, ki se šopiri z nečim, česar ne rabi?

No, res je, da obleke ne kupujem na Aliexpressu in malo mi je mar, če hlače niso barvno usklajene z majico, to dvoje ne s čevlji, nogavice ne s čelado in nasploh vse skupaj deluje kot z vseh vetrov nabrano in zbobnano na kup (klinc, po dveh mesecih lovljenja ciljane majice, ki jo je zmanjkalo v točno tisti barvi, ki sem jo hotel, sem se na koncu sprijaznil s tako, ki bo še malo več dodala k 'pisan kot kurji drek' imidžu, ampak vsaj kvalitetna je in cena je bila sprejemljiva).

Aja, pa vozim se tam, kjer me nihče ne vidi, ali pa je takih čim manj.

Pa ne zato, ker bi se sramoval svoje barvne neusklajenosti, s čimer bi gobezdalom ponudil kost za glodanje, ampak zato, da se umaknem od prometa in da ne rabim tekmovati z vsakim prenapetežem, ki v meni vidi tekmeca, ki mu je treba pokazati, kdo je na cesti šef.

No, če le zmorem, včasih sprejmem izziv, da vsaj častno prežvečim poraz, ali pa da prenapeteža spustim z oblakov na tla. Menda je kanček tekmovalnosti dobrodošlo, saj se ne moreš vleči po cesti kot melanholik, ki se mu žvižga za vse.

Posipam se s pepelom, ampak svojega kolesa se mi ne da sproti čistiti. Ene dvakrat letno se sprehodim s krpo preko njega, pa še to si ne znam razložit, zakaj. Servisirajo ga na servisu, šraufat se mi ne da.

In zdaj izpadem mešanica snoba in nemarneža, ne?

Da malce popravim vtis, pri 170 pulza izdihnem tisti 'živjo', ali vsaj dvignem roko, če mi sapa zavira glas. Celo pešca pozdravim, ja. Nekdo mora razbiti stereotip, posploševanje dati na laž in sebi ter mimoidočemu polepšati dan.

In kaj sedaj?

V kateri okvir pašem? V katerega naj se zbašem?

Se smem definirati z nazivom kolesarja?

Samo uživam v tem, kar mi nudi kolo.

Na svoj način.

In prav je, da si svojega izbere vsak, ki misli, da mu vrtenje pedal lahko nekaj da.

Nejc1986 17.02.2021 08:18

Kamenček, tole je pa kot da bi sebe poslušal :) 

kamencek 17.02.2021 08:37

Me veseli :-)

Jaz enostavno ne razumem, zakaj se je treba toliko ukvarjati z drugimi.

Tudi jaz se sam pri sebi nasmehnem, ko se mimo mene pripelje domala Cipollini, ves brezhiben v svoji pojavi, z zdefiniranimi gastrocnemiusi, širšimi od mojega bedra, s tako brzino, da me prav odpihne, s čimer v trenutku zlomi vso mojo voljo in željo, da bi se mu postavil po robu.

Ampak zakaj bi mu sploh poskušal vzeti veselje, ki ga ima?

Ali pa se on namrdniti nad mojo ubogo pojavo, ki bi ga po vseh merilih morala spraviti v krohot?

Mene pogreje, ko se 'športnik' zdere na ubogo gospo, ki se je na 'njegovi' progi samo želela malo sprehoditi na svojih tekaških smučkah in z lahkoto takšno situacijo prenesem tudi na cesto, kjer vsakdo misli, da je glavni in da je vse njegovo.

To ni športnik! To je - oprostite izrazu - pezde!

In takih, je, žal, med nami, veliko preveč. Tudi med kolesarji.

Hribolaznik2239722397 18.02.2021 12:23

Edini karbonski okvir narejen trenutno v Evropi je Colnago C64... Temu primerna je tudi cena tega okvirja. Aja, pa ta okvir ni tekmovalni okvir, ni pretirano lahek...


Nakup cestnega kolesa: zelo zelo se priporoča nakup opreme v rangu Shimano 105 R7000. Gre za odlične komponente, ki niso predrage in so "future proof". Namreč kombinacija 2x11 bo globoko zasidrana v cestnem kolesarjenju tudi v prihodnosti, kar pomeni, da tisti, ki sedaj vozijo 105 R7000, bodo lahko tudi v prihodnje brez velikih težav ali stroškov nadgrajevali ali zamenjevali svoje dele.

Tako da, moj nasvet je katerakoli znamka in z okvirjem po želji, ampak oprema naj bo 105 R7000.

majkl_t 18.02.2021 16:28

@Hribolaznik2239722397

Edini karbonski okvir narejen trenutno v Evropi je Colnago C64... Temu primerna je tudi cena tega okvirja. Aja, pa ta okvir ni tekmovalni okvir, ni pretirano lahek...


Ni res, sem že prej napisal da so med drugim vsi TIME okvirji narejeni v EU (Francija ali Slovaška).

Kaj Sarto je po tvoje azijskega porekla?

Quercus 18.02.2021 16:35

Kot vem je omenjena firma italijanska

majkl_t 18.02.2021 19:01

@Quercus

Kot vem je omenjena firma italijanska


Je bilo namenjeno zgornjemu forumašu, prisotno malce sarkastičnega tona. :)

Sarto je znan tudi po tem, da je delal in baje še vedno dela okvirje za nekatere italjanske znamke.

Nejc1986 19.02.2021 05:47

@kamencek

Me veseli :-)

Jaz enostavno ne razumem, zakaj se je treba toliko ukvarjati z drugimi.

Tudi jaz se sam pri sebi nasmehnem, ko se mimo mene pripelje domala Cipollini, ves brezhiben v svoji pojavi, z zdefiniranimi gastrocnemiusi, širšimi od mojega bedra, s tako brzino, da me prav odpihne, s čimer v trenutku zlomi vso mojo voljo in željo, da bi se mu postavil po robu.

Ampak zakaj bi mu sploh poskušal vzeti veselje, ki ga ima?

Ali pa se on namrdniti nad mojo ubogo pojavo, ki bi ga po vseh merilih morala spraviti v krohot?

Mene pogreje, ko se 'športnik' zdere na ubogo gospo, ki se je na 'njegovi' progi samo želela malo sprehoditi na svojih tekaških smučkah in z lahkoto takšno situacijo prenesem tudi na cesto, kjer vsakdo misli, da je glavni in da je vse njegovo.

To ni športnik! To je - oprostite izrazu - pezde!

In takih, je, žal, med nami, veliko preveč. Tudi med kolesarji.


Tocno to. Sam vozim 2leti starega tcrja z ultegro. Ker mi je pač všeč. In 8let staro alu specialko, ki je nova stala 900eur, ampak jo še zdaj rad zajaham in naredim kako 100tko.


Ce je ob tem feltna umazana in če ne prestavi v isti milisekundi, se ne sekiram kaj dosti. In če imam ob tem lidlov dres, rumene rokavice, bele nogavice, očala za 10eur in števec za 50eur,je to čisto moja stvar. Denar je moj, če pa sem komu pregrd se pa lahko obrne stran. In če se vozim z ruzakom na specialki ali pa vsaj s torbico, ki je bolj torba, je to zato, ker mi je večji užitek biti cel dan na kolesu in spoznavati nove kraje in podobno misleče ljudi, kot pa biti obremenjen kaj si bodo popolni tujci mislili o meni na podlagi barvne usklajenosti na kolesu... 


Ampak... Ker smo si različni (in prav je tako) verjamem in vem, da je marsikomu pač všeč da je urejen na kolesu in da vozi Bianchija. Saj imamo pri bejbah tudi različne okuse, pa nebi imeli pri kombinaciji karbona, plastike, gume in aluminija...  


In ja... Šport ni zgolj tistih xy ur preživetih na kolesu (ali na fitnesu, v supergah...). Je life style, ki ti omogoča uživati življenje in lažje prebroditi kakšne manj lepe stvari. Da pa te udejstvovanje s športom še ne naredi športnika, je pa tudi, upam da, jasno... 

Quercus 19.02.2021 07:41

Vse je odvisno koliko ti kaj pomeni oziroma koliko daš na image...

Poznam modelke ki imajo super opremo in ne bodo sedle na super bicikl, imaš pa tudi modele ki v vsakdanji obleki sedejo na specialko ali gorca

-BLAŽ- 19.02.2021 08:08

Za vse, ki vam je vseeno, če vozite zanemarjene bajke me zanima, če se vam zdi smiselno menjati gate? V starih časih, ko sem delal v bajk štacuni, bi šel marsikdaj raje z golimi rokami prijemat sekret v javna skladišča kot pa vaš trak krmila. In pol se ljudje držijo za to svinjarijo in bašejo frutabele v usta....groza.

kamencek 19.02.2021 08:38

Prah na obročih in okvirju me ne moti. Takisto me ne moti pljunek blata na posedežni opori, če kje povozim kakšno lužo.

Za balanco oz. trak na njej pa skrbim, da je čisto.

Bo šlo skozi? :-)

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI