Obmurske ture

Domov > Forum > Obmurske ture

Obmurske ture

SORTIRAJ PO:
Nikita 19.02.2021 18:37

Ker se veliko vozim, večkrat pa me kdo celo kontaktira za kakšno turo po Pomurju (predvsem koristniki turizma) sem se odločil, da tu in tam kakšno turo pripnem. Morda bo komu vseeno prišlo prav. Seveda vabljeni tudi drugi, da opišete kakšno izkušnjo, dodate turo... fotografijo!

Današnja tura po Prlekiji:

Raziskovanje Prlekije

Nikita 07.03.2021 20:40

Tole je nek podaljšek...?

Zahtevnejša Prleška tura med goricamio



bog 08.03.2021 08:06

@Nikita

Tole je nek podaljšek...?

Zahtevnejša Prleška tura med goricam

Nikita 08.03.2021 13:48

In včeraj... sva s kolegom prevozila tale "podaljšek". V enem delu se nisva držala začrtnane proge, saj nama je prijazen mladi par ob neki hiši pokazal na čudovito makadamsko, deloma travniško, vendar lepo vozljivo cesto za terenska kolesa proti Jeruzalemu. Tako se nisva spustila do Gresovščaka, ampak jo mahnila čez... In približno sto, stodvajset višincev je bilo takoj manj. Ja, vzpon iz Železnih dveri proti Jeruzalemu se vleče in vleče... Ker je na tem delu Prlekije še nekaj neodkritih cest... se bom tja sigurno vrnil čez nekaj časa... verjetno z že drugim kolesom, kajti tale scott - odhaja.

Zahtevnejša Prleška tura

Nikita 19.03.2021 07:59

Ena taka klasična, primerna tako za specialkarje, kakor trekingaše... za "traktoriste" niti ne, saj vsa trasa poteka po asfaltu. Smiselno jo je voziti, kadar pač piha severni veter, da te proti koncu ture poriva, namesto obratno, kar je vsaj meni bolj smiselno...

Manjši krog po Goričkem iz Sobote

april 19.03.2021 18:21

Ta zadnji link vrne garmin connect. Trasa se ne vidi, ker najbrž ni deljena javno

Nikita 19.03.2021 22:21

@april

Ta zadnji link vrne garmin connect. Trasa se ne vidi, ker najbrž ni deljena javno


Ne odpre...vseeno, že je ravnica... V čemu je problem?

Janja 24.03.2021 21:25
@Nikita

In včeraj... sva s kolegom prevozila tale "podaljšek". V enem delu se nisva držala začrtnane proge, saj nama je prijazen mladi par ob neki hiši pokazal na čudovito makadamsko, deloma travniško, vendar lepo vozljivo cesto za terenska kolesa proti Jeruzalemu. Tako se nisva spustila do Gresovščaka, ampak jo mahnila čez... In približno sto, stodvajset višincev je bilo takoj manj. Ja, vzpon iz Železnih dveri proti Jeruzalemu se vleče in vleče... Ker je na tem delu Prlekije še nekaj neodkritih cest... se bom tja sigurno vrnil čez nekaj časa... verjetno z že drugim kolesom, kajti tale scott - odhaja.

Zahtevnejša Prleška tura

Na zemljevidu je pa katera varianta? Ta, ki sta jo vozila in jo hvališ?

Nikita 25.03.2021 19:12
@Janja
@Nikita

In včeraj... sva s kolegom prevozila tale "podaljšek". V enem delu se nisva držala začrtnane proge, saj nama je prijazen mladi par ob neki hiši pokazal na čudovito makadamsko, deloma travniško, vendar lepo vozljivo cesto za terenska kolesa proti Jeruzalemu. Tako se nisva spustila do Gresovščaka, ampak jo mahnila čez... In približno sto, stodvajset višincev je bilo takoj manj. Ja, vzpon iz Železnih dveri proti Jeruzalemu se vleče in vleče... Ker je na tem delu Prlekije še nekaj neodkritih cest... se bom tja sigurno vrnil čez nekaj časa... verjetno z že drugim kolesom, kajti tale scott - odhaja.

Zahtevnejša Prleška tura

Na zemljevidu je pa katera varianta? Ta, ki sta jo vozila in jo hvališ?

Ja, tale! Katera druga pa bi naj bila? Drži pa, da sem pripel več teh tur, dokaj podobnih in zakompliciral zadevo. Ena Gorička varianta se ne da odpreti in ne morem odkriti, zakaj se ne odpre (je odklenjena)... Danes, včeraj sem prevozil dokaj podobne zadeve, so predolge in to ni neka rekreacija za kakšnega turista, kateri pride k nam?

Janja 25.03.2021 19:21
@Nikita
@Janja
@Nikita

In včeraj... sva s kolegom prevozila tale "podaljšek". V enem delu se nisva držala začrtnane proge, saj nama je prijazen mladi par ob neki hiši pokazal na čudovito makadamsko, deloma travniško, vendar lepo vozljivo cesto za terenska kolesa proti Jeruzalemu. Tako se nisva spustila do Gresovščaka, ampak jo mahnila čez... In približno sto, stodvajset višincev je bilo takoj manj. Ja, vzpon iz Železnih dveri proti Jeruzalemu se vleče in vleče... Ker je na tem delu Prlekije še nekaj neodkritih cest... se bom tja sigurno vrnil čez nekaj časa... verjetno z že drugim kolesom, kajti tale scott - odhaja.

Zahtevnejša Prleška tura

Na zemljevidu je pa katera varianta? Ta, ki sta jo vozila in jo hvališ?

Ja, tale! Katera druga pa bi naj bila? Drži pa, da sem pripel več teh tur, dokaj podobnih in zakompliciral zadevo. Ena Gorička varianta se ne da odpreti in ne morem odkriti, zakaj se ne odpre (je odklenjena)... Danes, včeraj sem prevozil dokaj podobne zadeve, so predolge in to ni neka rekreacija za kakšnega turista, kateri pride k nam?

Iz zapisa ne znam razbrati  - je pripeta začrtana ali prevožena varijanta?

Nikita 30.03.2021 02:06
@Janja
@Nikita
@Janja
@Nikita

In včeraj... sva s kolegom prevozila tale "podaljšek". V enem delu se nisva držala začrtnane proge, saj nama je prijazen mladi par ob neki hiši pokazal na čudovito makadamsko, deloma travniško, vendar lepo vozljivo cesto za terenska kolesa proti Jeruzalemu. Tako se nisva spustila do Gresovščaka, ampak jo mahnila čez... In približno sto, stodvajset višincev je bilo takoj manj. Ja, vzpon iz Železnih dveri proti Jeruzalemu se vleče in vleče... Ker je na tem delu Prlekije še nekaj neodkritih cest... se bom tja sigurno vrnil čez nekaj časa... verjetno z že drugim kolesom, kajti tale scott - odhaja.

Zahtevnejša Prleška tura

Na zemljevidu je pa katera varianta? Ta, ki sta jo vozila in jo hvališ?

Ja, tale! Katera druga pa bi naj bila? Drži pa, da sem pripel več teh tur, dokaj podobnih in zakompliciral zadevo. Ena Gorička varianta se ne da odpreti in ne morem odkriti, zakaj se ne odpre (je odklenjena)... Danes, včeraj sem prevozil dokaj podobne zadeve, so predolge in to ni neka rekreacija za kakšnega turista, kateri pride k nam?

Iz zapisa ne znam razbrati  - je pripeta začrtana ali prevožena varijanta?

Tole je zanesljivo prevožena tura. Na Stravi ne rišem variant!

Nikita 30.03.2021 10:47

Vidim, da sem se narobe spravil k zadevi. Od sedaj naprej bom obvezno navedel, je to predlog za turo oz. neki načrt, ali pa že prevožena tura. Tudi preveril, se zadeva odpre, ali ne. Ena karta se enostavno ne odpre in ne vem čemu. Ture na garmin connectu, katere bi prišle v poštev so odklenjene (jih dajem na ogled tudi v skupini Minute za šport), ampak ne gre in ne gre... Verjetno je URL naslov morda prekopiran površno, ampak vse skupaj je sedaj že zgodovina in tisto ne bi več raziskoval.

Včeraj je padla s kolegom ena luštna proga po obronkih Slovenskih goric, torej nad Radenci in Gornjo Radgono. Ker je še nisem prekopiral v aplikacjo (ure ne nosim v stanovanje), telefon pa mi je nekje pred ciljem ravno crknil... bom naredil to danes. V petek se sicer planira ponovitev... pa bomo tudi tam videli, če ga zavijemo tudi malo kam drugam. Kdor pozna tiste kraje, polno je vzpončkov, pa spustov, vse sicer v krajši obliki, ampak so lahko strmi, pa tudi taki za šprintanje v hrib... še posebej, če si žejen in je kje v bližini kakšna pumpa ali trgovina...

Bodo pa v aprilu več sledile ture po "skrivnostih" Goričkega, kajti moram malo začeti fotografirati zaradi razpisa natečaja na temo o Goričkem... Pa tudi novo kolo bo delalo začetni izpit.

DenisG 30.03.2021 18:39

@Nikita

Ker se veliko vozim, večkrat pa me kdo celo kontaktira za kakšno turo po Pomurju (predvsem koristniki turizma) sem se odločil, da tu in tam kakšno turo pripnem. Morda bo komu vseeno prišlo prav. Seveda vabljeni tudi drugi, da opišete kakšno izkušnjo, dodate turo... fotografijo!

Današnja tura po Prlekiji:

Raziskovanje Prlekije


Pozdravljeni,


je proga primerna za MTB kolo ali bolj za cestno kolo? 

Nikita 30.03.2021 19:35
@DenisG

@Nikita

Ker se veliko vozim, večkrat pa me kdo celo kontaktira za kakšno turo po Pomurju (predvsem koristniki turizma) sem se odločil, da tu in tam kakšno turo pripnem. Morda bo komu vseeno prišlo prav. Seveda vabljeni tudi drugi, da opišete kakšno izkušnjo, dodate turo... fotografijo!

Današnja tura po Prlekiji:

Raziskovanje Prlekije


Pozdravljeni,


je proga primerna za MTB kolo ali bolj za cestno kolo? 

Proga je primerna za treking in MTB kolesa. Za cestno nikakor! Je narisana in izpeljana iz Sobote, ampak če si iz Prlekije oz. od tam štartaš... si večinoma na naravnem terenu.

DenisG 30.03.2021 19:49

Hvala za hiter odgovor. 

Proga je že prenesena in "popravljena" na 47km, tako da štartam od doma. 

Hvala za predlog. 

Nikita 31.03.2021 19:21

@DenisG

Hvala za hiter odgovor. 

Proga je že prenesena in "popravljena" na 47km, tako da štartam od doma. 

Hvala za predlog. 


Pa ne, da si iz Ljutomer oz. okolice in teh krajev ne poznaš? 🐣

DenisG 31.03.2021 20:04

@Nikita

@DenisG

Hvala za hiter odgovor. 

Proga je že prenesena in "popravljena" na 47km, tako da štartam od doma. 

Hvala za predlog. 


Pa ne, da si iz Ljutomer oz. okolice in teh krajev ne poznaš? 🐣


Priseljen v zadnjo vas pred mostom :) 

Tvoja tura gre mimo mene, tako da "prisparam" 20 km ravnine. 


Danes prispel Garmin, bicikel s servisa, tako da je vse nared. 


Upam samo, da ne bo dežja in vsaj malo sonca 🌞🤞🚴‍♂️

DenisG 07.04.2021 10:40

V nedeljo prevozil prvo turo, ki si jo objavil Raziskovanje Prlekije. 

So lepi razgledi med vinogradi v Prlekiji. 


Za vikend imam v planu prevoziti to daljšo turo. 


Nikita, 

kdaj lahko pričakujemo kakšno novo turo, ki gre malo off road?

Mogoče kakšno iz Goričkega? 


Nikita 12.04.2021 08:34

@DenisG

V nedeljo prevozil prvo turo, ki si jo objavil Raziskovanje Prlekije. 

So lepi razgledi med vinogradi v Prlekiji. 


Za vikend imam v planu prevoziti to daljšo turo. 


Nikita, 

kdaj lahko pričakujemo kakšno novo turo, ki gre malo off road?

Mogoče kakšno iz Goričkega? 

Kar se tiče Goričkega... malce napiši, kaj bi rad: približno napiši, kje bi štartal, koliko km, višince in seveda, če pride v poštev samo asfalt, ali tudi kaj drugega. Moramo pa vedeti, da je Goričko bolj ruralno območje, dočim je tisti del Prlekije pač vinogradniški.

Trenutno se malce bolj vozim še vedno po Prlekiji v bližini avtoceste, nekje med njo in Radenci. Tole turo sem prevozil zadnji čas mislim da trikrat, ima še zarisano nekoliko (15 km) daljšo turo.

Začetek je pri obeh enak, saj nekako priti do Zasadov je več ali manj enaka zgodba. Ker se pri Murščaku nekaj popravlja ceste, vemo pa, da to pri nas traja nekaj let... sem se mu izognil in ko zadeve popravijo... se bo lahko tudi na tem predelu kaj dodalo. Ostalo pa, gor in dol, gor in dol... cest je seveda več, sam sem izbral pač te.


Predlog/tudi prevoženo: 1 Prleško/štajerska tura - krajša varianta


Nikita 12.04.2021 10:22

Evo Denis G., zate tako na hitro ena srednje zahtevna gorička tura. Izhodišče je seveda iz Sobote, ti si jo pa prilagodi. Kdor dobro pozna te kraje, ceste, si lahko seveda omisli bližnjice, ali pa podaljša in oteža turo, po želji.

Predlog: 1 Gorička tura - srednje zahtevna



Nikita 27.05.2021 07:50

Po dolgem času pripenjam eno progo... v Prekmurju ravno, v Prlekiji pa so hribi. Včeraj prevozil, čeprav sem se vračal skozi Ljutomer in to odsvetujem... malo mesto, je pa vseeno mesto s temi pločniki, pa ravno se je končal delovni dan... in sem imel kar nekaj problemov z izogibanjem, pa prehodi na ali z teh stez... Tako sem progo popravil in jo usmeril za Prekmurce pri Stročji vasi mimo Pristave, Veržeja...

Cesta v Presiko in dalje je po svoje popolnoma zaprta, vendar je končana, črte zarisane, oviri pa taki, da se da priti mimo tudi z avtom. Sama trasa se lepo dvigne pri Gomili, koga zanima, ima lep pogled proti Sv. Urbanu na Hrvaškem... Ko si enkrat gori, si gori in razen hupsla pri Lačavesi in Vitanu... je vse do Kajžarja ravno, ali gre dol. Pri Kajžarju sta dva vzpona, nato pa do Ilovcev ni ravno neki vzpon. Tam je eno tristo metrov kar solidne naklonine, tudi 16%. Spust proti Stročji vasi je kar zahteven, slabo cestišče, dva na pol uničena "ležeča policaja". Paziti je potrebno, če se kdo odloči, da se bo peljal!!! Tudi cesta od Stročje vasi, mimo Pristave do tiste glavnejše ceste ni kaj prida, dalje pa ne bi smel biti problem. Še proga:

Gomila - Kajžar


Nikita 27.05.2021 09:37

@Nikita

Po dolgem času pripenjam eno progo... v Prekmurju ravno, v Prlekiji pa so hribi. Včeraj prevozil, čeprav sem se vračal skozi Ljutomer in to odsvetujem... malo mesto, je pa vseeno mesto s temi pločniki, pa ravno se je končal delovni dan... in sem imel kar nekaj problemov z izogibanjem, pa prehodi na ali z teh stez... Tako sem progo popravil in jo usmeril za Prekmurce pri Stročji vasi mimo Pristave, Veržeja...

Cesta v Presiko in dalje je po svoje popolnoma zaprta, vendar je končana, črte zarisane, oviri pa taki, da se da priti mimo tudi z avtom. Sama trasa se lepo dvigne pri Gomili, koga zanima, ima lep pogled proti Sv. Urbanu na Hrvaškem... Ko si enkrat gori, si gori in razen hupsla pri Lačavesi in Vitanu... je vse do Kajžarja ravno, ali gre dol. Pri Kajžarju sta dva vzpona, nato pa do Ilovcev ni ravno neki vzpon. Tam je eno tristo metrov kar solidne naklonine, tudi 16%. Spust proti Stročji vasi je kar zahteven, slabo cestišče, dva na pol uničena "ležeča policaja". Paziti je potrebno, če se kdo odloči, da se bo peljal!!! Tudi cesta od Stročje vasi, mimo Pristave do tiste glavnejše ceste ni kaj prida, dalje pa ne bi smel biti problem. Še proga:

Gomila - Kajžar

Saj ne boli, čudi pa me, da je nekdo spet pripel minus. Pa za božjo voljo, javno napiši, kaj te moti pri meni, da bom nehal s pripenjanjem tur in opisovanjem le teh. A res nekateri hočete imeti mrtev forum?

Sodrovc ima seveda deloma prav, zaradi politične usmerjenost in takega bolj "solo obnašanja" imam kar nekaj takih, kateri me ne marajo. Ni problem... kot sem že enkrat napisal, ne iščem nekega večjega števila prijateljev ali znancev na splošno, sem bolj sam svoj človek. Mi pa neizmerno gredo na živce zahrbtni ljudje, pa taki, kateri "vse vejo" pri šanku, od politike do športa...

Ne uporabljam ne twitterja, ne instagrama... še na facebooku je število mojih prijateljic in prijateljev dokaj nizko v primerjavi z nekaterimi. Ampak, so mi čisto dovolj. Kdo bo pa vse to spremljal...?

kamencek 27.05.2021 11:11

Dobronamerno ti pravim:

Prihrani nam politiko, večini nam dol visi zanjo. Jaz sicer preberem, ampak niti ne pomislim, da bi sodeloval, ker rajši z nekom debatiram o time lapse tehniki fotografije, s katero je nekdo 14 dni snemal lazarja, ki leze preko ceste, kot da bi eno samo besedo namenil politiki in čemerkoli, povezanim z njo.

In ne, nisem ti jaz prilepil minusa.

Tudi jaz jih dobivam in ne ganejo me.

Upam pa trditi, da se za njimi skrivajo ene in iste osebe.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI