Začetek sezone

Domov > Forum > Začetek sezone

Začetek sezone

SORTIRAJ PO:
Maratonac 26.02.2021 17:50
 Danes prvič na pol zares presedlal iz sobe na cesto. . Začel sem z Rog Maratonom , ki je stal  v kleti skoraj 7 let in je po rangu 4.dirkalc v ergerli in to zato , ker ga ni škoda voziti po pesku za poledico !  Namontiral na zadnjo feltno novo Continentalko 28mm , zamenjal obe zračnici , zamenjal sem navadne zavorne gumice z Ultreginim , ki so mi ostale od menjave pri ostalih  treh  . Zdaj bicikel zavira  na dotik . Opral ketno,  naoljil pedale , očistil prah in saje od zavor , dodal 4 žabice in kupil novo klučavnico . Šlo mi je kar dobro , čeprav sem bil oblečen za v mesto .  Jutri začenjam  pa zares !  Bom šel do Kranja in Cerkelj nazaj . Shujšal sem za 17 kg od pol septembra  in mi je zopet prav vsa silna kolesarska garderoba. A ne bi bilo škoda 1000 € stran vržt . V sobi imam čez  zimo 5000 km tako daje poleg manj žri , tudi teh par km zaslužno za izgubo teže .Načrt pa je 90 kg do konca marca 
SODROVC 28.02.2021 10:01

kdor ni nikoli shujšal za par kg ne ve, kako težko je to. Jaz sem jih imel oktobra 65, zdaj jih imam 70. Se tolažim, da so to le mišice, ampak, to je slaba tolažba. Občasno delo z utežmi in zgibi na drogu so pripomogli k temu, da so mi zdaj majčke pretesne in da gre v klance bolj počasi. Menda bo na pomlad bolje. 😅

Zmago_1 01.03.2021 07:04

Kdor ima 65 kg pa nikol ne bo razumel kako je vozit z 80+ v klance in probat bit hiter :)

majkl_t 01.03.2021 15:23
@Zmago_1

Kdor ima 65 kg pa nikol ne bo razumel kako je vozit z 80+ v klance in probat bit hiter :)

Kdor ima 80 kg pa nikol ne bo razumel kako je vozit z 65- ravnino in probat bit hiter :)
Zmago_1 02.03.2021 09:19

@majkl_t
@Zmago_1

Kdor ima 80 kg pa nikol ne bo razumel kako je vozit z 65- ravnino in probat bit hiter :)
dobr si me :-)

A prava uživancija v kolesarstvu je bit hiter  v klanec ,.....tako da ste palčki še vedno v prednosti....

SODROVC 02.03.2021 10:00

@majkl_t
@Zmago_1

Ko sem še dirkal v PSLO in v UDACE, sem bil tudi dober kronometrist, kljub samo temu, da sem imel 62-63 kg. Moraš pa bit dosleden, kar se tiče kadence in HR. In držat tempo in ne pozabit pravilno dihat. No, po novem gre vse preko powermetra. Smo pa lahki kolesarji menda hendikepirani tudi za navzdol, kar pa ne drži vedno. Odvisno od zavitosti ceste.😏

Ban 02.03.2021 10:33

Pogačar ima 66 kg, Gana pa 82, pa je bil Gana zadnjič v kronotu samo par sekund pred Pogijem.

Maratonac 02.03.2021 11:52

Do KR -PR-CR- Zaloga - Vodic in Šmartnega je kar nekaj klancev . Vsi so šli skozi , samo na Brodu še ne gre. Je tudi prevelik promet , pločnik je pa uničen . Se spomnim pred 11 leti , ko sem moral klanček iz Povodja v Šmartno 2x počivat . Zaenkrat sem še na istem kolesu kot takrat in je težji od najlažjega za 5kg.  Brodski klanec sem odpeljal z Wilerjem ko sem imel 90kg. Skupna razlika je 12kg,  kar se pa že pozna !Ja morte računat , da imam samo 80% kapaciteto pljuč . Po mojih izkušnjah težji kolesarji lažje vrtijo v veter . Enkrat me je burja v Trstu premetavala za 1m proti sredini ceste od bolnice  dol proti Barkovljah  . Če bi bil lažji bi me tudi odpihnila v padec. Včeraj sem šel zopet na kolo , samo sem se vrnil po 500m nazaj , je bilo premrzlo . Spet bo pel sobni , kakor kaže cel teden!

majkl_t 02.03.2021 16:47

@Ban

Pogačar ima 66 kg, Gana pa 82, pa je bil Gana zadnjič v kronotu samo par sekund pred Pogijem.

Dobr, pustmo zdej profije, tam so razlike bistveno manjše kot pri nas; rekreačih. :)

@SODROVC

Ko sem še dirkal v PSLO in v UDACE, sem bil tudi dober kronometrist, kljub samo temu, da sem imel 62-63 kg. Moraš pa bit dosleden, kar se tiče kadence in HR. In držat tempo in ne pozabit pravilno dihat. No, po novem gre vse preko powermetra. Smo pa lahki kolesarji menda hendikepirani tudi za navzdol, kar pa ne drži vedno. Odvisno od zavitosti ceste.😏

Se strinjam, itak.

@Zmago_1
dobr si me :-)

A prava uživancija v kolesarstvu je bit hiter  v klanec ,.....tako da ste palčki še vedno v prednosti....

Mal heca. :)

Ah, dokler uživamo je to to.

SODROVC 02.03.2021 17:03

@Maratonac

Do KR -PR-CR- Zaloga - Vodic in Šmartnega je kar nekaj klancev . Vsi so šli skozi , samo na Brodu še ne gre. Je tudi prevelik promet , pločnik je pa uničen . Se spomnim pred 11 leti , ko sem moral klanček iz Povodja v Šmartno 2x počivat . Zaenkrat sem še na istem kolesu kot takrat in je težji od najlažjega za 5kg.  Brodski klanec sem odpeljal z Wilerjem ko sem imel 90kg. Skupna razlika je 12kg,  kar se pa že pozna !Ja morte računat , da imam samo 80% kapaciteto pljuč . Po mojih izkušnjah težji kolesarji lažje vrtijo v veter . Enkrat me je burja v Trstu premetavala za 1m proti sredini ceste od bolnice  dol proti Barkovljah  . Če bi bil lažji bi me tudi odpihnila v padec. Včeraj sem šel zopet na kolo , samo sem se vrnil po 500m nazaj , je bilo premrzlo . Spet bo pel sobni , kakor kaže cel teden!

Jaz sem se včeraj zapeljal v Vipavsko dolino (izvoz za Vogrsko) in potem kolesaril  od tam do Kromberka, Grgarja, Solkana, pa po kolesarski do Plav in potem v Goriška Brda. 116 km in dobrih 2660 vm. Vmes sem obiskal Vinasrtvo Šibav v Neblem. Kratke hlačke, zgoraj lahka švic majčka, dres s kratkimi rokavi in na spustih brezrokavnik. Noge in roke že imam malo zagorele. Zdaj je tam res lepo, nekatero sadno drevje že cveti. Verjetno bom šel pojutrišnjem spet, ker potem bo spet slabo vreme.

SODROVC 02.03.2021 17:20