Karbonski obroči in pulziranje

Domov > Forum > Karbonski obroči in pulziranje

Karbonski obroči in pulziranje

SORTIRAJ PO:
zorzjv 10.03.2021 20:38

Živijo

A ima še kdo problem pri pulziranju pri rahlem zaviranju. V konkretnem primeru gre za NOVE karbonske DT Swiss obroče z NOVIMI Swiss stop gumicami na NOVEM kolesu. Zadeva se ZELO občuti. Gre seveda za  RIM brake.

Rešitve ?


Lpj

Zmago_1 11.03.2021 08:00

In kaj naj bi to pomenilo pulziranje? Misliš tresenje ob bremzanju?

Tresenje je lah posledica več faktorjev, najprej mi na misel pridejo:

-Zavorne gumice (če so nove še niso uležane po feltni) s časom se tole uredi

-Neravna zavorna površina (če so feltne res nove so se lahko zrahljale in je potrebno prvit napere oz. niplne) ter jih poravnat

-Krmilni ležaj vilice (če je vse okoli felten novo in kolo staro) je tole  najverjetnejši razlog tresenja posebej če trese spredaj

Od manj verjetnih pa:

-Izrabljeni ležaji v feltni, oz luft v ležajih felten (če so feltne nove bi tole izpustil)

-slabo montirane gume/zračnice oz kake bule (tole bi sicer treslo tudi brez bremzanja)

KAVITATOR+ 11.03.2021 08:22

lahko so pregrobe gumice - če proizvajalc dovoli probaj Campagnolo rdeče za karbon

zorzjv 11.03.2021 08:53

živijo 


@Zmago_1: ja tako ... ob nežnem bremzanju.  Cel paket je popolnoma NOV .. vse .. ni nobenih luftov v headseatu in podobno. . A res lahko pričakujem da se zadeva udela ? ?? 

@Kovitator+: ja lahko bi bilo tudi to ... čeprav ko berem po furumih .. vsem ki imajo te težave pravijo probaj swiss stop ;) ... je pa definitivno za probat..

Hvala za odgovore .. ako ima še kdo kako idejo prosim javite


lpj


hmhm123 11.03.2021 14:40

Kaj pa površina obroča, ali je mogoče na kakšnih mestih malo bolj mastna, in zato pulzira. To se rado zgodi kadar se montirajo plašči, in je obroč masten od odtisov rok.

zorzjv 11.03.2021 21:25

@hmhm123

Kaj pa površina obroča, ali je mogoče na kakšnih mestih malo bolj mastna, in zato pulzira. To se rado zgodi kadar se montirajo plašči, in je obroč masten od odtisov rok.

Živijo 


Bi bilo prelepo da bi bilo samo to .. ne je čist drugače 


lpj

Agent041 12.03.2021 06:49

Mogoče sem jaz imel nekaj podobnega. Samo z zadnjim kolesom. Zanimivo da tudi s SwissStop Black Prince. Ki so po proizvajalcu original za obroče.

Najprej sem rešil tako da sem zamenjal zavorne gumice. Ampak je še vedno malo "trzalo" ob bremzanju. Dokončno sem rešil, da sem nastavil zavorno čeljust tako, da je najprej dotik bil iz leve strani in nato še z desne. Ne dosti, ampak čisto malenkost. Toliko da se pač ena stran prej dotakne. Če bi bilo dosti, bi si lahko na eni strani verjetno prej uničil zavorno površino.

Moraš pa verjetno ugotoviti, na kateri strani je povzročitelj trzanja in potem narediti, da se nasprotna stran prej dotakne. 

zorzjv 13.03.2021 20:43

Živijo 


@Agent041 .. tole je za probat.

Sicer  ne vem koliko časa že imaš obroče .. ampak .. sama se pa zadeva še ni "udelala" ?


Lpj 

Agent041 14.03.2021 12:48

@zorzjv

Živijo 


@Agent041 .. tole je za probat.

Sicer  ne vem koliko časa že imaš obroče .. ampak .. sama se pa zadeva še ni "udelala" ?


Lpj 

Niti nisem drugače kasneje poskusil, ampak mislim da bi bilo enako. Sicer pa ni nujno, da so krivi obroči, ali pa zavorne gumice. Lahko je kaj narobe z zavornimi čeljusti. Okvir upam da ne. (samo na glas razmišljam).

Meni je tako vredu, tako da naprej nisem eksperimentiral.

kovit 14.03.2021 15:43
Imel isti problem, poleg tega še cviljenje, ki je bil vzrok da se jih je prejšnji lasnik naveličal. vse ok vse z biciklom in pa neenakomerno bremzanje, kot ti praviš pulziranje. Imam fulcrum 50 speed in rdeče campa gumice. odpravil problem z rednim čiščenjem zavorne površine z robči za brisanje dojenčkovih ritk. Pa da ne boš mislil da te zajeb...Poskusi, skodovat ne more. Aja pa ni nujno po pampers, jaz imam tiste iz eurospina ;)
Hribolaznik2239722397 15.03.2021 20:46

Samo 1 razlog je lahko: Neravna (ne dovolj ravna ali ne dovolj gladka\drseča) površina na obročih pri stiku z zavornimi gumicami.

koi 18.03.2021 18:02

Poskusi zav.gumice CORIMA RED (pluta)


lpk

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI