Nakup kolesa

Domov > Forum > Nakup kolesa

Nakup kolesa

SORTIRAJ PO:
Simon_992 03.04.2021 11:22

Pozdravljeni, želim kupiti prvo cestno kolo, tip bolj endurance. Problem so pojavi, ker je res težko dobiti kaj na zalogi. Iščem nekaj v tem rangu:

-Giant contend sl 1
-Canyon endurace al 7.0
-Rose pro sl 
-Scott addict 10/20 (2020)
-Van Rysel Edr af 105

Torej endurance ali ne preveč agresivno race pozicijo. Sem cca 186-87cm razkorak 88cm. Cena do 1500€

Kakšni predlogi? Outlet, ker mi je vseeno za diske, tako, da lahko so tudi starejši letniki,

Nejc1986 04.04.2021 20:12

Kot si že ugotovil je težava z zalogo. Kaj od naštetih se sploh da dobiti? 

Simon_992 05.04.2021 07:08

V moji velikosti trenutno nic🙄 edino van rysel v nemciji, cakam odgovor ce bi poslali v slo. Cakam se na odgovor za wilier gtr 105 in pa en cube model, specialized allez elite. Celo Ribble samo tam je dostava sele 12 julij + carina. Kaj v tem rangu sem zgresil🤔. Fuji pa moja custva zal pusti hladna😅

Maratonac 05.04.2021 12:38

Kje si našel neke znamke koles? Pojdi po vrsti poznanosti znamk . In za 1440 € je tale predlagana Bottechia čist v redu . Komu bi prodal bicikel Van Rysel , Rose , ko ga boš želel zamenjati ! Jaz bi se odločil za Wilierja , ne moreš zgrešiti .

https://www.muziker.si/wilier-gtr-team-red-white-glossy-l-2021

Simon_992 05.04.2021 16:30

Bottechia samo eno leto garancije to res ne pride v postev :)

Mogoce wilier cakam ce bodo se dobili v xl velikosti.

Sicer pa van rysel bivsi btwin, ponuja ogromno za ceno, pa tudi testi jih pohvalijo,enako Rose tako, da tukaj ne vidim problema. Edino ce so ti testi bolj tako. 

Kje bi si lahko prebral kaj vec o wilier gtr?

SODROVC 05.04.2021 18:36
@Simon_992

Bottechia samo eno leto garancije to res ne pride v postev :)

Mogoce wilier cakam ce bodo se dobili v xl velikosti.

Sicer pa van rysel bivsi btwin, ponuja ogromno za ceno, pa tudi testi jih pohvalijo,enako Rose tako, da tukaj ne vidim problema. Edino ce so ti testi bolj tako. 

Kje bi si lahko prebral kaj vec o wilier gtr?

Jaz sem kupil titan okvir, pa sem potem prebral Warranty proizvajalca, v katerem piše, da za Slovenijo ne dajo garancije. Očitno so imeli monade z "našim folkom". No, če je proizvajalec drugače na dobrem glasu, enoletna garancije ne igra velike vloge, ker okvir sigurno zdrži dlje. In Bottechia ni kar en X proizvajalec (čeprav zanje dela okvirje nekdo drug).

Simon_992 05.04.2021 18:39
Se eno, kaj pravite na primerjavo caad 13 klasicne zavore ultegra, proti wilier gtr? Torej aluminj proti karbonu? Enaka cena oziroma cca 50€+-
majkl_t 05.04.2021 18:59

Ne verjamem, da je kaj dosti razlike, če primerjaš dober alu in basic karbon.

Kar ti pač vizualno bolj odgovarja, ali pa morda višji rang opreme, renome prodajalca in s tem povezane naknadne storitve,...

ElTorro 05.04.2021 22:38

Razlika med dobrim alu in karbonom je načeloma v pobiranju tresljajev.

Med mojim starim alu in sedanjim karboncem je razlika precej opazna. Je pa res, da za razliko od prej vozim sedaj tubeless in težko ocenim, kolikšen del dodanega udobja je zaradi karbona, koliko pa zaradi nižjega tlaka v gumah.

Zmago_1 06.04.2021 08:29

Če bi kupoval za isti denar raje vzamem npr. karbonc+105 kot pa ALU+Ultegra.

Pri nakupu ne razmišljaj o prodaji,..če ti je všeč VanRysel go for it! Vsako kolo ranga 1500 eur staro 3 leta boš prodal v rangu 500+- eur,...

Konkretno bi pogledal še CUBE v Domžalah in pa še en nasvet: Če ni specialke ki si si jo zamislil na zalogi, poglej gravel od tega proizvajalca isti rang,..ponavadi v tem rangu 1500 eur so gravel/specialka praktično enako kolo s širšimi gumami na Gravelu.

Da koles ni so bučke,...mogoče tega določenega dotičnega modela ki si si ga zamislil res nimajo, da pa kar vseh koles ni,...od dveh znamk sem dobil dve ponudbi prejšni teden, res pa je dobava 14 dni  do 3 tedne iz centralnih skladišč v DE oz kjerkoli pač,...

ElTorro 06.04.2021 10:42

Med aktualno 105 in Ultegro ni razlike (razen par gramov, toliko pa je itak karbonski okvir lažji od alu), tako da ob isti ceni praktično ni dileme.

Maratonac 06.04.2021 19:38

Tisti  novi kolesar , ki bo kupoval svojo prvo dirkalno rabljeno kolo , bo gledal samo na ime . In čim bolj zveneče bo , prej se bo zanj odločil! Tisti , ki se pa dobro spoznajo , pa nikoli več ne bodo kupili kolesa za 500+ € ampak  novega  od 2000 €  pa naprej ! Brez veze je kupovati za svojega prvega dirkalca novega , pa potem ugotoviš,  da ni vse tako dobro,  kot si mislil. Kupiš rabljenega in ga dograjuješ po svojem čejfu , potem ko se ti  posamezni komponente pokvarijo ali dotrajajo. Namesto Sore s časom imaš   gor  Ultrego in Dura Ace ! Mic po mic .

SODROVC 06.04.2021 20:53
 kupoval samo nova kolesa. In nisem nikoli obžaloval, ker @Maratonac

Tisti  novi kolesar , ki bo kupoval svojo prvo dirkalno rabljeno kolo , bo gledal samo na ime . In čim bolj zveneče bo , prej se bo zanj odločil! Tisti , ki se pa dobro spoznajo , pa nikoli več ne bodo kupili kolesa za 500+ € ampak  novega  od 2000 €  pa naprej ! Brez veze je kupovati za svojega prvega dirkalca novega , pa potem ugotoviš,  da ni vse tako dobro,  kot si mislil. Kupiš rabljenega in ga dograjuješ po svojem čejfu , potem ko se ti  posamezni komponente pokvarijo ali dotrajajo. Namesto Sore s časom imaš   gor  Ultrego in Dura Ace ! Mic po mic .

Jaz v to nisem prepričan. Ko smo bili mladi in ni bilo koles, smo delali tako. In potem smo imeli delo z zamenjavo delov. Sicer so bili dostopni in veliko smo samo naredili/poservisirali, ampak slab okus mi je pa še ostal. In zato sem že od leta 1985 kupoval nova kolesa in nisem tega nikoli obžaloval. Ker se dolgo voziš brez kakšnih koli stroškov. 
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI