Zwift trenirang plani

Domov > Forum > Zwift trenirang plani

Zwift trenirang plani

SORTIRAJ PO:
Broken Lizard29175 19.04.2021 13:13

Zdravo,

slabih 14 dni nazaj dobil Tacx Flux S Smart trenazer. Pocasi malce zacenjam trenirat za zunanje voznje, zato sem se odlocil da poizkusim Zwift 4weeks FTP Booster plan treningov.

Moti me predsvsem da vedno bolj ko berem o Zwift planih treningov, vse vec je graj na racun spisanih treningov, da so spisani povsem napacno, da naj bi mora biti intenzivnos posameznega treninga obrnjena (najprej intenzivno in potem bolj v izi).

Ze ena povsem banalna stvar ki me je zmotiral v teh 4ih tednih programa npr. je ta da v celem programu ni niti enega kompletnega dneva za pocitek. V prvem tednu sicer je dan "ko se ne trenira" ampak to je dan 1 urne voznje v zelenem obmocju FTP-ja, sepravi brez pocitka cel teden oz. 4 tedne. Ko malce gledam druge plane treniranj pravijo 2-3 dni v tednu intenzivnega treninga, ostalo popolno pocivanje.

Zanima me tisti ki imate pravtako Zwift ali pa katero drugo aplikacijo povezano z pametnim trenazerjem, kako se zadeve lotite ker tole z Zwiftom ocitno nekaj ne bo vredu. 

Agent041 19.04.2021 14:39

https://www.youtube.com/watch?v=xmVZshpLaqs

ElTorro 19.04.2021 16:57

Nimam Zwifta, ampak čisto z vidika treniranje je program, kot si ga opisal, popolna neumnost.

Dejstvo je, da so dnevi za počitek nujno potrebni. Pri vseh športih, ne samo v kolesarstvu.

Če pogledaš aplikacije, ki so namenjene treningu (Zwift je v prvi vrsti igra) hitro vidiš, da so v planih treningov ponavadi v enem tednu 2-4 težki treningi, 1-2 lažja/recovery in 1-3 prosti dnevi. Poleg tega je praviloma prisotna tudi periodizacija v smislu 2-3 tedne se trenira na polno, potem je en teden čisto na easy, in potem se cikel ponovi.

Mitko 19.04.2021 18:28

Pocasi malce zacenjam trenirat za zunanje voznje, zato sem se odlocil da poizkusim Zwift 4weeks FTP Booster plan treningov.

To ni program "za mal zunaj začet" ampak program, ki predvideva, da imaš ze dobro bazo. Vzemi 12week ftp builder, bo dovolj, če želiš dobro osnovo narest. Pa še za tega je fajn, da imaš nekaj kondicije. 
Broken Lizard29175 20.04.2021 11:15

@Agent041

https://www.youtube.com/watch?v=xmVZshpLaqs

Saj to sem sel gledat, in par forumov prebral ista mnenja.

@ElTorro

Nimam Zwifta, ampak čisto z vidika treniranje je program, kot si ga opisal, popolna neumnost.

Dejstvo je, da so dnevi za počitek nujno potrebni. Pri vseh športih, ne samo v kolesarstvu.

Če pogledaš aplikacije, ki so namenjene treningu (Zwift je v prvi vrsti igra) hitro vidiš, da so v planih treningov ponavadi v enem tednu 2-4 težki treningi, 1-2 lažja/recovery in 1-3 prosti dnevi. Poleg tega je praviloma prisotna tudi periodizacija v smislu 2-3 tedne se trenira na polno, potem je en teden čisto na easy, in potem se cikel ponovi.

To mi je bila prva cudna stvar v treningih, nikjer recovery dni in nic. Katero aplikacijo potem uporabljat oz. katere trening plane uvozit v Zwift in se potem po njih naprej orientirat?

@Mitko

Pocasi malce zacenjam trenirat za zunanje voznje, zato sem se odlocil da poizkusim Zwift 4weeks FTP Booster plan treningov.

To ni program "za mal zunaj začet" ampak program, ki predvideva, da imaš ze dobro bazo. Vzemi 12week ftp builder, bo dovolj, če želiš dobro osnovo narest. Pa še za tega je fajn, da imaš nekaj kondicije. 

Imam dobro osnovo, nisem zacetnik kot mislis, imam konkretno kilometrazo ze za seboj samo teli treningi se mi zdijo nesmiselni zato tudi sprasujem. 4week ftp bulider sem si izbral da pridem iz "zimskega" spanca. Bi se ze prej zacel ukvarjat z vsem tem pa vsi vemo kaksni so dobavni roki trenazerjev, narocen v sredini decembra, dobil pa sem ga sele 14 dni nazaj dejansko.

Mitko 20.04.2021 16:21
Potem ti ta plan ne bo delal tezav 👍 V enem mesecu po uro na dan se ne mores skurit s tem planom. Intenzivnost je visoka ali pa nizka. Znotraj plana imas dovolj pocitka.
ElTorro 21.04.2021 00:46

To mi je bila prva cudna stvar v treningih, nikjer recovery dni in nic. Katero aplikacijo potem uporabljat oz. katere trening plane uvozit v Zwift in se potem po njih naprej orientirat?

Za resen trening je bolj primeren TrainerRoad kot Zwift....je pa seveda bolj suhoparno gledati na ekranu črto in graf kot pa Zwiftovo pokrajino. 

Tudi Sufferfest je dober glede tega - za workoute in training plane imajo Neala Hendersona (njegova varovanca sta pobrala tako moški kot ženski rekord na 1h), tako da plani ziher niso slabi.... pa manj suhoparno je kot TrainerRoad......je pa precej manj izbire pri workoutih kot na TrainerRoadu.

Milk- 21.04.2021 15:56
@ElTorro

Za resen trening je bolj primeren TrainerRoad kot Zwift....je pa seveda bolj suhoparno gledati na ekranu črto in graf kot pa Zwiftovo pokrajino. 

Tudi Sufferfest je dober glede tega - za workoute in training plane imajo Neala Hendersona (njegova varovanca sta pobrala tako moški kot ženski rekord na 1h), tako da plani ziher niso slabi.... pa manj suhoparno je kot TrainerRoad......je pa precej manj izbire pri workoutih kot na TrainerRoadu.

Milk- 21.04.2021 16:08

Zwift je precej neuporabna stvar. Jaz sem ga zelo hitro odpisal. To je v resnici "IGRICA" in tak je tudi njegov nivo. Za resne kolesarje, sploh take, ki tekmujejo ni ravno idealen. Za ta namen je veliko boljša aplikacija Rouvy. Tu imaš veliko zelo kvalitetno posnetih realnih tras. Imaš skoraj vse pomembne klance na svetu, in trase večtedenskih dirk (tour, vuelta). Na njem so ves čas organizirane tekme in skupinske vožnje, lahko se dogovoriš za skupni štart na določeni trasi ali pa si med tistimi, ki so traso že prevozili izbereš virtualne partnerje in kolesariš ali tekmuješ z njimi. Mislim, da je tudi cenejši kot Zwift.

Milk- 21.04.2021 16:17

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI