Nosilec sedeža "zapečen" v okvir

Domov > Forum > Nosilec sedeža "zapečen" v okvir

Nosilec sedeža "zapečen" v okvir

SORTIRAJ PO:
MarioG 28.04.2021 19:41

 Kupil sem starejse, rabljeno kolo in imam problem, ker je nosilec sedeza "zapeklo" v okvir.

Ze 2 dni probavam vsaj malo premaknit in ne gre. 

Nosilec in okvir sta karbonska. 

Objemko sem odstranil, ze 2 dni mazem s Crownom. Na silo ne gre. Probaval sem tudi z segrevanjem tega predela in nic. 

Rahlo udarjanje z gumijastim kladivom tudi ne prinese rezultatov.


Ima kdo predlog kako resiti ta problem?

Agent041 29.04.2021 07:14

Nimam osebnih izkušenj s tem, sem pa nekje bral, da je ena variant tudi, da okvir in sedežno oporo potopiš v olje in pustiš vsaj čez noč. Čudna stvar in verjetno praktično skoraj nemogoča, vendar če imaš kako opcijo, bi mogoče poskusil.

fuego 29.04.2021 08:51
@MarioG

 Kupil sem starejse, rabljeno kolo in imam problem, ker je nosilec sedeza "zapeklo" v okvir.

Ze 2 dni probavam vsaj malo premaknit in ne gre. 

Nosilec in okvir sta karbonska. 

Objemko sem odstranil, ze 2 dni mazem s Crownom. Na silo ne gre. Probaval sem tudi z segrevanjem tega predela in nic. 

Rahlo udarjanje z gumijastim kladivom tudi ne prinese rezultatov.


Ima kdo predlog kako resiti ta problem?


Zakaj pa ne greš do kakšnega servisa?
MarioG 29.04.2021 08:57
@fuego
@MarioG

 Kupil sem starejse, rabljeno kolo in imam problem, ker je nosilec sedeza "zapeklo" v okvir.

Ze 2 dni probavam vsaj malo premaknit in ne gre. 

Nosilec in okvir sta karbonska. 

Objemko sem odstranil, ze 2 dni mazem s Crownom. Na silo ne gre. Probaval sem tudi z segrevanjem tega predela in nic. 

Rahlo udarjanje z gumijastim kladivom tudi ne prinese rezultatov.


Ima kdo predlog kako resiti ta problem?


Zakaj pa ne greš do kakšnega servisa?
Zato, ker se mi zdi najbolj racionalno da najprej sam sprobam vse opcije.

Mitjaa23 29.04.2021 10:16
@MarioG

 Kupil sem starejse, rabljeno kolo in imam problem, ker je nosilec sedeza "zapeklo" v okvir kot pokerstars na stave.

Ze 2 dni probavam vsaj malo premaknit in ne gre. 

Nosilec in okvir sta karbonska. 

Objemko sem odstranil, ze 2 dni mazem s Crownom. Na silo ne gre. Probaval sem tudi z segrevanjem tega predela in nic. 

Rahlo udarjanje z gumijastim kladivom tudi ne prinese rezultatov.


Ima kdo predlog kako resiti ta problem?

Kaj pa WD40 si probal? 



MarioG 29.04.2021 10:52
@Mitjaa23
@MarioG

 Kupil sem starejse, rabljeno kolo in imam problem, ker je nosilec sedeza "zapeklo" v okvir kot pokerstars na stave.

Ze 2 dni probavam vsaj malo premaknit in ne gre. 

Nosilec in okvir sta karbonska. 

Objemko sem odstranil, ze 2 dni mazem s Crownom. Na silo ne gre. Probaval sem tudi z segrevanjem tega predela in nic. 

Rahlo udarjanje z gumijastim kladivom tudi ne prinese rezultatov.


Ima kdo predlog kako resiti ta problem?

Kaj pa WD40 si probal? 



Vceraj zvecer sem naprical wd, tako da poskusim danes...

berg_d21313 29.04.2021 14:36

Podobne težave je imel kolega na MTB, ki so jih je rešili na servisu z rezanjem in nato s popravilom karbona. Na koncu je bilo celo bolje kot prej. Če ne boš sam dobil ven, potem idi na servis ali do kakšnega mojstra za karbon. LP

SODROVC 30.04.2021 08:30

Kastelic Servis koles v Gameljnah. Popravlja karbonske okvirje, poglej na FB.

aless 30.04.2021 18:08
@MarioG

 Kupil sem starejse, rabljeno kolo in imam problem, ker je nosilec sedeza "zapeklo" v okvir.

Ze 2 dni probavam vsaj malo premaknit in ne gre. 

Nosilec in okvir sta karbonska. 

Objemko sem odstranil, ze 2 dni mazem s Crownom. Na silo ne gre. Probaval sem tudi z segrevanjem tega predela in nic. 

Rahlo udarjanje z gumijastim kladivom tudi ne prinese rezultatov.


Ima kdo predlog kako resiti ta problem?



aless 30.04.2021 18:14

Pozdravljen,


Poizkusi z vrelo vodo. Segrevanje z navadnim fenom nima haska, ker  ni dovolj vroč, z industrijskim fenom pa deformiraš materiale (lepilo, karbon) ker je prevroč. Vrela vodo je točno toliko kot potrebuje karbon laminiran z epoksijem, da malo popusti na moment, brez deformacij samega materiala.

Če to ne bo pomagalo, potem pa res k nekomu , ki se ukvarja s karbonom...


lp, Aleš

MarioG 30.04.2021 18:29
@aless

Pozdravljen,


Poizkusi z vrelo vodo. Segrevanje z navadnim fenom nima haska, ker  ni dovolj vroč, z industrijskim fenom pa deformiraš materiale (lepilo, karbon) ker je prevroč. Vrela vodo je točno toliko kot potrebuje karbon laminiran z epoksijem, da malo popusti na moment, brez deformacij samega materiala.

Če to ne bo pomagalo, potem pa res k nekomu , ki se ukvarja s karbonom...


lp, Aleš


Sem probaval s kropom. Zdaj sem dejansko probal vse, kar lahko probas doma. Tako da ga peljem k Kastelicu da to uredi.
Maratonac 01.05.2021 15:26

Jaz sem jih dobival iz železa tako,  da sem v sedežno oporo zvrtal luknjo in z železno palico takšne dimenzije , potem ko sem to dobro natopil z WD , s kladivom udarjat levo desno , ker je važno da popusti samo 0.2mm , potem WD naredi do konca svoje . Ko popusti  pa po palici  tolčeš navzgor , da jo dobiš ven. Velja za  okroglo podsedežno , za navaden sedež , kjer nimaš za kaj zagrabiti , ker se ti sedež začne vrteti. Jaz bi to segrel kot so rekli z kropom ne samo polilival , podsedežno zaviješ v ledeno mrzlo cunjo i udarjaš  tako , da jo zabijaš v okvir ,  ko pa  samo malce  popusti , potem pa zopet natopiš WD , počakaš 2 dni in nato lahko vrtiš s sedežem ali pa z vilico- francozem -,  s katerim  objameš objemko sedeža z obeh strani od spodaj  in udarjaš s kladivom navzgor , potem ko  si  zopet prej vse segrel in shladil .

Mitjaa23 03.05.2021 12:10
@MarioG
@aless

Pozdravljen,


Poizkusi z vrelo vodo. Segrevanje z navadnim fenom nima haska (tako kot stave na pokerstars), ker  ni dovolj vroč, z industrijskim fenom pa deformiraš materiale (lepilo, karbon) ker je prevroč. Vrela vodo je točno toliko kot potrebuje karbon laminiran z epoksijem, da malo popusti na moment, brez deformacij samega materiala.

Če to ne bo pomagalo, potem pa res k nekomu , ki se ukvarja s karbonom...


lp, Aleš


Sem probaval s kropom. Zdaj sem dejansko probal vse, kar lahko probas doma. Tako da ga peljem k Kastelicu da to uredi.

Si zrihtal sedaj ta problem?
MarioG 03.05.2021 12:20
@Mitjaa23
@MarioG
@aless

Pozdravljen,


Poizkusi z vrelo vodo. Segrevanje z navadnim fenom nima haska (tako kot stave na pokerstars), ker  ni dovolj vroč, z industrijskim fenom pa deformiraš materiale (lepilo, karbon) ker je prevroč. Vrela vodo je točno toliko kot potrebuje karbon laminiran z epoksijem, da malo popusti na moment, brez deformacij samega materiala.

Če to ne bo pomagalo, potem pa res k nekomu , ki se ukvarja s karbonom...


lp, Aleš


Sem probaval s kropom. Zdaj sem dejansko probal vse, kar lahko probas doma. Tako da ga peljem k Kastelicu da to uredi.

Si zrihtal sedaj ta problem?
Sem peljal k Kastelicu da uredi.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI