Kot kolesar čez mejo

Domov > Forum > Kot kolesar čez mejo

Kot kolesar čez mejo

SORTIRAJ PO:
sarabande 29.04.2021 09:26

 Pozdravljeni,

ve kdo, kako je zdaj s prehajanjem čez mejo za kolesarje?
Recimo, se da kolesariti čez prelaz Jezersko v Avstrijo ali pa na Pavličevo sedlo?


Nikita 29.04.2021 16:52

Mi Prekmurci imamo kar tri meje "na nosu", pa ne vem, kam jo lahko mahnem. Ena država ima to, druga to, pa ena ukinja to in druga uvede tretje? Najmanj leto dni bo, ko sem bil nazadnje v Avstriji s kolesom... Sedaj se mi niti ne da študirati vse te omejitve.

Sicer pa... upam, da imaš v okolici in sami regiji dovolj cest in lepih krajev... izdrži oz. izdržimo še pol leta, leto dni... Saj se bo enkrat valjda to nehalo?

SHad 30.04.2021 07:43

@sarabande

 Pozdravljeni,

ve kdo, kako je zdaj s prehajanjem čez mejo za kolesarje?
Recimo, se da kolesariti čez prelaz Jezersko v Avstrijo ali pa na Pavličevo sedlo?


Imaš sporočilo.




Maratonac 03.05.2021 01:49

Jaz vem kako ! Ko boste cepljeni , bo cel svet vaš ! Jaz sem že danes drugič , samo še 15 dni počakam in 14. in 15. etapa Gira je pred mano !

franklin 03.05.2021 07:47

Nisem bil v tujini že od septembra, pa živim 3-4 km od slovensko-madžarske meje...

Naj že enkrat vse odprejo, da bomo svobodni..virus itak potuje po zraku in ne pozna meja..


Nekateri se "švercajo" na Madžarsko  preko mejnega prehoda Pince...tja priti ni problem, problem je vrnitev v Slovenijo, ker imamo mi huda pravila (5 dni karantene, itd..).

um_etnik 03.05.2021 22:10

Maratonac, verjetno so te ubodili z Pfizerjem. Za CRO je dovolj, da preteče 14 dni po drugem primerku in vsopiš BP. Za Italjane pa naše potrdilo o ceplenju ni nikakršen dokument, ki bi ti omogočil vztop v Italijo brez karantene. Tudi prebolelost Covida oni ne upoštevajo za vstop v I. Danes sem se v Trstu pogovarjal z iatijanskim državljanom, ki besni nad tem, da že mesece ni bil v svoji prikolici v Kanegri, ker, tako pravi, ne bo za 2 dni bivanja v CRO primoran naresti test, ob vrnitvi v Trst 5 dni karantene in potem ponovni test, da se bo lahko vrnil na delo. 

um_etnik 03.05.2021 22:25

Sedanji ukrepi v Italiji trajajo do 15.5. Potem se bo v Rimu ponovno odločevalo kaj in kako naprej. Po vsej verjetnosti bo za prehod EU meja potrebna usklajena akcija uvedbe enotni cepilnih potrdil, priznanih od vseh držav. To se naj bi zgodilo, glejga zlomka kakšen slučaj, v začetku junija, ko se bo začel turizem cepljenih.

Verjetno boš za pohajkovanje po svetu moral, kljub cepljenju še malo počakati, 14. in 15. etapo Gira pa boš po vsej verjetnosti spremljal doma na TV, kakor večina necepljenih, hihi

SODROVC 05.05.2021 08:13

Ne glede na vse ukrepe Italije, pri nas kolesari veliko Italjanov. Pridejo čez mejo tam, kjer ni nobenih kontrol. Že samo v Goriških Brdih je nekaj takih prehodov.

Nikita 05.05.2021 20:27

@SODROVC

Ne glede na vse ukrepe Italije, pri nas kolesari veliko Italjanov. Pridejo čez mejo tam, kjer ni nobenih kontrol. Že samo v Goriških Brdih je nekaj takih prehodov.

Saj človek ni spraševal ravno o tem! Tudi pri nas se da priti čez, ni noben problem makar "prestopiti" Kučnico (mejni potoček med Slovenijo in Avstrijo na Goričkem)... Vsaj zame je problem v tem, kaj pa, če me ujamejo? Probajmo se meniti, kaj je uradno dovoljeno, potem pa itak vsak po svoje, če tako želi.

Vsaj SHad ga maha preko meje po "svoji presoji" in včasih me prijemlje smeh od  njegovih razlag, kaj lahko in kaj ne. Če ga pa enkrat ujamejo... oz. bo vojak zanikal, da ga je pustil "samo skozi" Avstrijo... pa je že lahko problem?

Zase pravim, da sem "prestar", da me vlačijo po raznih zaslišanjih, da me mogoče aretirajo in še kaj... Trenutno imamo glede na pandemijo dokaj veliko "svobodo", ker se lahko vozimo po celi državi. Prej po občinah (po asfaltu je bil moj najdaljši krog 35 km, po kombinaciji makadam/asfalt pa nekje 62 km), nato po statističnih regijah (kar malo manjša omejitev, pa velik korak za nas kolesarje), sedaj pa vsepovsod... Tako, da me tako strahovito niti ne vleče ven... šel bi, če bi lahko, ampak neke sreče ne bom preizkušal!

SODROVC 06.05.2021 16:01

@Nikita

@SODROVC

Ne glede na vse ukrepe Italije, pri nas kolesari veliko Italjanov. Pridejo čez mejo tam, kjer ni nobenih kontrol. Že samo v Goriških Brdih je nekaj takih prehodov.

Saj človek ni spraševal ravno o tem! Tudi pri nas se da priti čez, ni noben problem 


 Odgovoril sem @um-etnik-u, ti pa spet odgovarjaš na post, ki se ni nanašal nate. Pol pa pi.diš, da te noben ne mara. 😂

Nikita 07.05.2021 08:05

😏

@SODROVC

@Nikita

@SODROVC

Ne glede na vse ukrepe Italije, pri nas kolesari veliko Italjanov. Pridejo čez mejo tam, kjer ni nobenih kontrol. Že samo v Goriških Brdih je nekaj takih prehodov.

Saj človek ni spraševal ravno o tem! Tudi pri nas se da priti čez, ni noben problem 


 Odgovoril sem @um-etnik-u, ti pa spet odgovarjaš na post, ki se ni nanašal nate. Pol pa pi.diš, da te noben ne mara. 😂

Kaj se pa greš? Sem napisal kaj takega? Vidim, da se s tabo ne da pogovarjati. Iz vsega se res vidi, da si nekomu odgovoril in ne meni, vendar je bilo moje pisanje dobronamerno. Pač sem izhajal iz dejstva, da je bolje, da se napiše točno, kaj je dovoljeno in ne, da je nekdo nekje trikrat šel čez... pa ni dovoljeno. Posledično lahko nekomu nehote s tem prinese težave. Vsaj tako mislim.

To o tem, da me nihče ne mara pa je tvoje mnenje. Imam svoj krog prijateljev in prijateljic, nekega večjega števila si ne iščem. Tudi na profilu facebook se vidi, da sem glede števila res "reven". Po svoje sem bolj "solo" človek in to mi odgovarja in predvsem, to tebe nič ne briga! Tudi twiterja, instagrama... ne uporabljam. Nisem ne Trump, ne Janša, da bi zapravljal čas z nepotrebnimi debatami z neznanimi ljudmi, kamor tudi ti spadaš!

um_etnik 07.05.2021 09:49

@SODROVC,

To kar bom napisal ni za objavo in se s tem ne baham, ampak jaz sem se, in se še, med pandemijo pri eventualnem prenašanju virusa vseskozi držal samo enega pravila, da s svojim ravnanjem ne ogrožam drugih in da drugi ne ogrožajo mene. Pika.

V tem kontekstu sem vseskozi, od lanskega začetka, vozil po vseh občinah in tudi čez mejo. To dela tudi ogromno Italijanov pri nas. Meje so sedaj odprte, kar pomeni, da na njih ni več kontrol in da ni potrebe po iskanju "skrivnih" mejnih prehodov. Ko pa si enkrat čez mejo si pomešan z "domorodci" in te nihče ne bo ustavil in kontroliral. V vsem tem obdobju nisem videl niti slišal niti za en primer sankcioniranja kolesarja, ne pri nas, ne pri Italijanih. Seveda pišem samo za področje Obale.

SODROVC 07.05.2021 10:07

@um_etnik

@SODROVC,

To kar bom napisal ni za objavo in se s tem ne baham, ampak jaz sem se, in se še, med pandemijo pri eventualnem prenašanju virusa vseskozi držal samo enega pravila, da s svojim ravnanjem ne ogrožam drugih in da drugi ne ogrožajo mene. Pika.

V tem kontekstu sem vseskozi, od lanskega začetka, vozil po vseh občinah in tudi čez mejo. To dela tudi ogromno Italijanov pri nas. Meje so sedaj odprte, kar pomeni, da na njih ni več kontrol in da ni potrebe po iskanju "skrivnih" mejnih prehodov. Ko pa si enkrat čez mejo si pomešan z "domorodci" in te nihče ne bo ustavil in kontroliral. V vsem tem obdobju nisem videl niti slišal niti za en primer sankcioniranja kolesarja, ne pri nas, ne pri Italijanih. Seveda pišem samo za področje Obale.

Jaz se v časih omejitev tudi v sosednje občine nisem vozil. V Italijo si pa ne upam zato, ker so tam še vedno precej stroge omejitve in če te dobijo brez potrdila o cepljenju, si ga naje.ou. Vsaj tako mi pravijo naši kolesarji. Mi je pa en naš rekel, da če greš čez mejo z nevpadljivim dresom, da menda ni težav. (da ni kakšen vpadljiv dres slovenskih klubov).

Imam pa tudi znance v Italiji, ki vsake toliko napišejo, koliko kolesarjev so kaznovali in kako visoke so bile kazni.

Nikita 07.05.2021 12:40

@SODROVC

@um_etnik

@SODROVC,

To kar bom napisal ni za objavo in se s tem ne baham, ampak jaz sem se, in se še, med pandemijo pri eventualnem prenašanju virusa vseskozi držal samo enega pravila, da s svojim ravnanjem ne ogrožam drugih in da drugi ne ogrožajo mene. Pika.

V tem kontekstu sem vseskozi, od lanskega začetka, vozil po vseh občinah in tudi čez mejo. To dela tudi ogromno Italijanov pri nas. Meje so sedaj odprte, kar pomeni, da na njih ni več kontrol in da ni potrebe po iskanju "skrivnih" mejnih prehodov. Ko pa si enkrat čez mejo si pomešan z "domorodci" in te nihče ne bo ustavil in kontroliral. V vsem tem obdobju nisem videl niti slišal niti za en primer sankcioniranja kolesarja, ne pri nas, ne pri Italijanih. Seveda pišem samo za področje Obale.

Jaz se v časih omejitev tudi v sosednje občine nisem vozil. V Italijo si pa ne upam zato, ker so tam še vedno precej stroge omejitve in če te dobijo brez potrdila o cepljenju, si ga naje.ou. Vsaj tako mi pravijo naši kolesarji. Mi je pa en naš rekel, da če greš čez mejo z nevpadljivim dresom, da menda ni težav. (da ni kakšen vpadljiv dres slovenskih klubov).

Imam pa tudi znance v Italiji, ki vsake toliko napišejo, koliko kolesarjev so kaznovali in kako visoke so bile kazni.

Nekako v tej vsebini sem pričakoval odgovore. Enako gledam na prehod meje z Avstrijo, Madžarsko, Hrvaško. Meni je vse blizu, pa rajši ne tvegam, tudi, ker se razni ukrepi spreminjajo iz dneva v dan. Baje bi se lahko samo peljal skozi v 20 kilometerskem obmejnem pasu na Madžarskem, ampak tam imajo še "ruske" navade. To pa bi naj pomenilo, da prvo oni govorijo in potem ti, če te sploh kaj vprašajo. Malo karikiram, ampak tako bi naj bilo, kajti sam s to policijo nimam nekih pripetljajev in tudi upam, da jih nikoli ne bom imel.

In Sodrovc, zdaj se ne jezi, če se spet vmešavam v debato. Kot sem že napisal, po mojem je dobrodošla vsaka pomoč, pametno pisanje, kajti samo tako bomo imeli manj problemov. Lep dan vsem forumovcem! 😍

SODROVC 07.05.2021 14:05
@Nikita

@SODROVC

@um_etnik

@SODROVC,

To kar bom napisal ni za objavo in se s tem ne baham, ampak jaz sem se, in se še, med pandemijo pri eventualnem prenašanju virusa vseskozi držal samo enega pravila, da s svojim ravnanjem ne ogrožam drugih in da drugi ne ogrožajo mene. Pika.

V tem kontekstu sem vseskozi, od lanskega začetka, vozil po vseh občinah in tudi čez mejo. To dela tudi ogromno Italijanov pri nas. Meje so sedaj odprte, kar pomeni, da na njih ni več kontrol in da ni potrebe po iskanju "skrivnih" mejnih prehodov. Ko pa si enkrat čez mejo si pomešan z "domorodci" in te nihče ne bo ustavil in kontroliral. V vsem tem obdobju nisem videl niti slišal niti za en primer sankcioniranja kolesarja, ne pri nas, ne pri Italijanih. Seveda pišem samo za področje Obale.

Jaz se v časih omejitev tudi v sosednje občine nisem vozil. V Italijo si pa ne upam zato, ker so tam še vedno precej stroge omejitve in če te dobijo brez potrdila o cepljenju, si ga naje.ou. Vsaj tako mi pravijo naši kolesarji. Mi je pa en naš rekel, da če greš čez mejo z nevpadljivim dresom, da menda ni težav. (da ni kakšen vpadljiv dres slovenskih klubov).

Imam pa tudi znance v Italiji, ki vsake toliko napišejo, koliko kolesarjev so kaznovali in kako visoke so bile kazni.

Nekako v tej vsebini sem pričakoval odgovore. Enako gledam na prehod meje z Avstrijo, Madžarsko, Hrvaško. Meni je vse blizu, pa rajši ne tvegam, tudi, ker se razni ukrepi spreminjajo iz dneva v dan. Baje bi se lahko samo peljal skozi v 20 kilometerskem obmejnem pasu na Madžarskem, ampak tam imajo še "ruske" navade. To pa bi naj pomenilo, da prvo oni govorijo in potem ti, če te sploh kaj vprašajo. Malo karikiram, ampak tako bi naj bilo, kajti sam s to policijo nimam nekih pripetljajev in tudi upam, da jih nikoli ne bom imel.

In Sodrovc, zdaj se ne jezi, če se spet vmešavam v debato. Kot sem že napisal, po mojem je dobrodošla vsaka pomoč, pametno pisanje, kajti samo tako bomo imeli manj problemov. Lep dan vsem forumovcem! 😍


Saj se ne jezim, samo omenil sem, kar sem. In ti dam prav glede prehodov meja in bolj zadržanega odnosa do policije. 
um_etnik 07.05.2021 18:18


Po eni strani pa dam Maratoncu prav, namreč on pravi, ko boste enkrat cepljeni bo celi svet vaš.

@SODROVC, @Nikita,

Z ozirom na to, da obadva veliko kolesarita in da so vajina leta vse prej kot rosno mlada vas sprašujem: Ali sta že cepljena?

SODROVC 07.05.2021 19:06

@um_etnik


Po eni strani pa dam Maratoncu prav, namreč on pravi, ko boste enkrat cepljeni bo celi svet vaš.

@SODROVC, @Nikita,

Z ozirom na to, da obadva veliko kolesarita in da so vajina leta vse prej kot rosno mlada vas sprašujem: Ali sta že cepljena?


Jaz sem cepljen s krampom za ušesa. Tako se reče v naših krajih, če se občasno mal butasto vedeš/obnašaš. 😂

Mene je zdravnica menda dala na čakalno listo že lani, pa še nisem prišel na vrsto. Morda pa se ji ne zdi, da sem tega potreben, ker si misli, da sem "več al mejn" doma. Moji kolesarski kolegi pravijo, da so bili po cepljenju teden-dva bolj na energetskem minimumu, a si potem telo opomoglo. Niso se pa ukvarjalo z ničemer drugim, kot s počitkom in prehranjevanjem. Za ogrevanje so mel pa kar domačga mačka. Tapravga.

Si mislim, da se bom moral dati cepiti, drugače ne bom mogel nikamor v Evropo ali pa na HR. In v planu imam 1200 km. brevet, preko A v CZ, SVK, A, in Madžarsko. Bomo videli.

Nikita 08.05.2021 16:10
@um_etnik


Po eni strani pa dam Maratoncu prav, namreč on pravi, ko boste enkrat cepljeni bo celi svet vaš.

@SODROVC, @Nikita,

Z ozirom na to, da obadva veliko kolesarita in da so vajina leta vse prej kot rosno mlada vas sprašujem: Ali sta že cepljena?

Da, z enim odmerkom Astrazenice... nekje proti koncu februarja. Presenetljivo hitro prišel na vrsto, še kolegi se čudijo. Nekje konec maja drugi odmerek. Kot pravi Sodrovc: kdor ima pomisleke glede cepljenja se bo MORAL če ne zaradi drugega, kot za prehod meje... Vsi, kateri nekako mislite, da vam ne bo potrebno neko potrdilo, se morda motite in da vam po svoje ne bo potem žal? Ampak, vsak je svojega telesa gospodar! In nobenih stranskih učinkov nisem občutil!

mark 25.05.2021 10:00

No, saj to je spet ena taka nelogika.  Tudi cepljeni, preboleli še sploh pa cepljeni le s 1. odmerkom lahko prenašajo virus, pa jim pri prehodu meje ni treba imeta opravljenega testa. In tako zna tudi ostati.

Nikita 25.05.2021 11:37

@mark

No, saj to je spet ena taka nelogika.  Tudi cepljeni, preboleli še sploh pa cepljeni le s 1. odmerkom lahko prenašajo virus, pa jim pri prehodu meje ni treba imeta opravljenega testa. In tako zna tudi ostati.

Saj se ve, da cepljenje po svoje ne more preprečiti okužb, kajti res lahko ljudje virus nosijo naprej kljub cepljenju. Je pa cepljenje predvsem zato, da PREPREČI težji potek bolezni, predvsem za starejše, kamor spadam tudi sam. In verjetno tudi težje zbolim, če sploh, po nekem času, ko sem se cepil? Seveda v državah odgovorni to vedo... in počasi sproščajo te razne prepovedi. Naš ven, njihov notri in obratno in če sta cepljena... naj ne bi bilo neke večje nevarnosti za res zelo težak potek bolezni. Vsaj v večni. Tako včeraj na Faktorju, če sem jo dobro razumel, dr. Tina Bregant. Mene so v soboto cepili še drugič in upam, da sem s tem sebe zavaroval do te mere, da zdravstvo z meno ne bi smelo imeti dodatnih problemov? Tista maska v trgovini me tudi ne moti oz. v bloku, ko se "penjam" tri nadstopja gor ali dol...

Kako bo s prehodi meje? Danes, jutri bom kontaktiral zdravnika in ga prosil za potrdilo. Velja to za mejo...? Verjetno ne, kajti v sam Evropi so malce spali, pa verjetno tudi neko digitalno enotno potrdilo, njegova varnost glede osebnih podatkov in še česa... ni tako enostavno izdati, kakor se nam na hitro zdi?

aljoman 25.05.2021 11:57

dr. Tina Bregant 🙊 je pediatrinja. Si prepričan da je "modrovala" o covidu in cepivih? 

ElTorro 25.05.2021 12:22

Nekateri nikoli ne bodo razumeli, da zadeva ni binarna - da ali ne, vse ali nič, črno ali belo.

Edini način, da se epidemijo v celoti obvlada je ta, da smo zaprti vsi brez izjem - le tako se virusu popolnoma onemogoči širjenje. Menda je vsem jasno, da je to nemogoče - če bi bili vsi zaprti, po enem tednu začnemo umirati od lakote, brez bolnišnične oskrbe je tudi velik problem, če ubijemo gospodarstvo bomo lačni čez eno leto, ko zmanjka rezerv, in tako naprej.

Vlada mora torej iskati kompromis med dvema popolnoma nasprotnima ciljema - obvladovati epidemijo in omogočati normalno življenje. Zato je odločila, da so bile živilske trgovine odprte, ostale pa ne. Zato je odločila, da podjetja lahko nakupujejo gradbeni material, fizične osebe pa ne.

Ne zato, ker Lojze Privatnik ne more širiti virusa... in ne zato, ker virus ne gre v Lidl in Tuš. Zato, ker je razlika, če hodi v trgovine sto tisoč ali milijon ljudi.

Enako velja za cepljene. Vsak lahko prenaša virus. Tudi tisti, ki je Covid že trikrat prebolel in bil osemkrat cepljen. 100% zaščite ni. Je pa bistveno manj verjetno, da bo virus prenašal nekdo, ki je cepljen, kot nekdo, ki ni cepljen. 

Zato je čisto logično, da za CPT veljajo drugačna pravila kot ostale - ker so faktorji tveganja bistveno drugačni. Nelogično bi bilo, če bi iste omejitve veljale za osebe, ki imajo 99% verjetnost, da prenašajo virus in tiste, ki imajo 1% verjetnost (karikirano, da se ne bo kdo obešal na številke).

Če kdo še zmeraj ne razume, in ker je to kolesarski forum - razlika je, če se z Vršiča spuščaš s 100 km/h ali 10 km/h. Tudi pri 10 lahko padeš - ampak je verjetnost padca precej manjša, in če že padeš, so posledice bistveno blažje. Ali si morda rečemo: "Ah, tudi pri 5 km/h lahko padem, tako da je vseeno kako hitro peljem"?

Nočem se spuščati v posamezne ukrepe - za vsakega od njih ima vsak od nas svoje mnenje, če je bil potreben, upravičen in logičen, ali ne. Vsak od nas bo našel vsaj en ukrep, s katerim se ne strinja - nekateri manj, drugi seveda več.

Ampak prav smešno mi je brati zapise v smislu "kako pa virus ve, če stojiš 1 meter ali 1,5 metra od nekoga", "kako pa virus ve, da je Lojze privatnik, in ne sme na njega", "zakaj imeti maske, če obstaja možnost da se tudi z maskami okužimo" in podobne. 

Ker tudi na biciklu nosimo čelade, čeprav vemo, da se nam lahko tudi s čelado na glavi kaj hudega zgodi. Pa nihče ne reče "kaj če mi čelada - Francl jo je imel ko ga je zadel kamion, pa mu ni nič pomagalo". In tudi pri čeladah so razlike - za mladoletne so obvezne, za odrasle pa ne. Pa nihče ne reče "kako pa asfalt ve, če je glava ki je udarila v njega polnoletna?".

kamencek 25.05.2021 13:07

@ElTorro, lepo razmišljaš in strinjam se s teboj.

Problem je v tem, ker ljudem tega ne moreš dopovedati.

Vsi se samo cmerijo, kaj vse jim je bilo odvzeto, omejeno, prepovedano, vsak se počuti osebno prizadetega, ker mu - pazi - kot odrasli osebi nekdo nekaj prepoveduje in omejuje. To se vendar ne sme! Živimo v demokraciji, kjer je svoboda osnovna pravica posameznika!

Vse lepo in prav, dokler ne pozabimo, da nas lahko ubije organizem, ki nas rabi, da lahko preživi tudi sam.

Grozno je gledati, kako so ljudje postali razvajeni in prepričani, da se svet vrti okrog njih in kako je ves luksuz samoumeven. Ja, razumem, predolga desetletja nam gre že predobro in človek se hitro navadi dobrega.

Toda, hudiča, ljudem mora klikniti, da je zdravje in življenje pomembnejše in dragocenejše od 14-dnevnega namakanja jajc na morju, posedanja na terasah lokalov in skakanja čez državne meje kar tako malo, za zabavo, za občutek, da nisi z ničemer omejen in zato, da nafutraš ego, češ, pripada mi vse to.

Kdo bo kaj zamudil, če se svet ustavi za neki krajši čas, da pandemija ugasne?

Kakšna mora biti oseba, ki stoji sredi množice in se dere 'uprl se bom vsemu temu' že zaradi ideje upora samega?

SODROVC 25.05.2021 15:09

Ena mlajša ženska mi je povedala, da zaradi multiple skleroze prejema biološko zdravilo, ki dokazano izniči vpliv cepiv proti Covid-19. Pa jo vseeno silijo in silijo v cepljenje. Seveda jih sprašuje nazaj, zakaj bi se cepila, če mi dokazano ne koristi, mi pa lahko škoduje. 

Tudi jaz sem na razne konce spraševal, zakaj se ljudem, ki prejemajo različna biološka zdravila, enostavno da neko potrdilo, ki bi jih enkrat za vselej rešilo dilem okoli cepljenja. Enaki/podobni odgovori in bla-bla.

Pazi tole: Danes se grem cepiti, pa vprašam, če se res ne smem voziti s kolesom.

"Ja tak da ne, tja se pejte usest, ker se vam lahko začne vrteti in lahko padete po tleh!" Pa pravijo, da ni stranskih učinkov. 😜 Pridem domov in preberem, kaj piše na kartici. O, šit, datum ni pravi! Cepili so mene, zasluge grejo pa nekomu, ki se ni! Že tako imam dosti svojih let, še dodatna, četudi virtualna, mi niso potrebna. Grem nazaj in smo lepo uredili še administracijo. Aja, pa sem šel tja s kolesom, sem nekako bolj navajen, kot pa pešhoje. 

Hkrati je bi to tudi družaben dogodek, sem srečal znanke in znance, ki jih že dolgo nisem. In pade beseda tudi na to, da zdaj pa ne smemo na pir, da ne izniči vpliva cepiva. Ma ne, ti so to zamešal z mlekom, je bil soglasen odgovor. No, mal heca po vseh teh frustracijah, ki smo jih bili in smo jih še deležni.

Smo pa imeli vsaj en del GIRA v Brdih, kjer se mask ni nosilo, če ste opazili. Kot je en od tujih kolesarjev napisal na Twitter-ju: "Kako lepo je bilo, tako kot pred pandemijo." 

majkl_t 25.05.2021 16:36

Se strinjam, prav idilično je bilo na Eurosport 1 gledati nedeljsko etapo, predvsem odseke na naši strani meje in res bombastično vzdušje. Kapo dol vsem, ki ste/so bili tam.

bruhnmici 25.05.2021 17:13

O cepivu, prenosih in delovanju. Kot zanimivost. (vir: mmc/iz komentarja članka)

https://www.jazmp.si/2020/12/21/comirnaty-mrna-cepivo-proti-covid-19-s-spremenjenimi-nukleozidi/

To so navodila za uporabo cepiva Pfizer Javne agencije Republike Slovenije za zdravila in medicinske pripomočke

Kaj je Comirnaty in za kaj se ga uporablja?
Comirnaty je cepivo za preprečevanje koronavirusne bolezni 2019 (COVID-19) pri ljudeh, starih 16 let in več.
Ali se s cepivom Comirnaty lahko cepijo ljudje, ki so že preboleli COVID-19?
Ni bilo dovolj podatkov iz kliničnega preskušanja, da bi lahko zaključili, kako dobro cepivo Comirnaty deluje pri ljudeh, ki so že imeli COVID-19.
Ali lahko cepivo Comirnaty zmanjša prenos virusa z ene osebe na drugo?
Vpliv cepljenja s cepivom Comirnaty na širjenje virusa v skupnosti še ni znan. Zaenkrat še ni znano, do kolikšne mere cepljeni ljudje še lahko prenašajo in širijo virus.
Kako dolgo traja zaščita po cepljenju s cepivom Comirnaty?
Trenutno ni znano, kako dolgo traja zaščita, ki jo daje cepivo Comirnaty. Ljudi, cepljene v kliničnem preskušanju, bodo še naprej spremljali dve leti, da bodo zbrali več informacij o trajanju zaščite.


1) Cepivo preprečuje bolezen Covid-19.
2) Vpliv na širjenje virusa v skupnosti še ni znan.
3) Dolžina trajanja zaščite ni znana.

...

S trditvami, da cepljenje zmanjšuje možnost prenosa virusa, se sam proizvajalec Pfizer očitno ne strinja.

crni2 25.05.2021 18:32

Še en vpogled v tematiko, ki jo je bruhnici zgoraj nakazal:

Patra Karla Gržana verjetno ni potrebno posebej predstavljati, vedno ga je užitek poslušati

Pater dr. Karel Gržan: "Po tem pismu bom uvrščen med teoretike zarote." / Sanje


Moje mnenje je, da smo na začetku obdobja, ko se bomo strogo delili na cepljene in necepljene.

Posledica --> trenje in sovraštvo med ljudmi, sorodniki ... Ostre omejitve kdo lahko kam, kasneje odpoved službe za necepljene ... cepljeni (= poskusni zajčki?) se že danes nemalokrat odločajo za ta korak samo zaradi možnosti turizma. Vsi (50+ let) smo brali kot mularija znanstveno fantastiko. Jutri to ne bo več fantastika, znanost pa žal še manj... Kam gremo in kje bomo končali, pa je odvisno od vsakega posameznika. 

ElTorro 25.05.2021 20:00

@SODROVC

Ena mlajša ženska mi je povedala, da zaradi multiple skleroze prejema biološko zdravilo, ki dokazano izniči vpliv cepiv proti Covid-19. Pa jo vseeno silijo in silijo v cepljenje. Seveda jih sprašuje nazaj, zakaj bi se cepila, če mi dokazano ne koristi, mi pa lahko škoduje. 

Tudi jaz sem na razne konce spraševal, zakaj se ljudem, ki prejemajo različna biološka zdravila, enostavno da neko potrdilo, ki bi jih enkrat za vselej rešilo dilem okoli cepljenja. Enaki/podobni odgovori in bla-bla.

Pazi tole: Danes se grem cepiti, pa vprašam, če se res ne smem voziti s kolesom.

"Ja tak da ne, tja se pejte usest, ker se vam lahko začne vrteti in lahko padete po tleh!" Pa pravijo, da ni stranskih učinkov. 😜 Pridem domov in preberem, kaj piše na kartici. O, šit, datum ni pravi! Cepili so mene, zasluge grejo pa nekomu, ki se ni! Že tako imam dosti svojih let, še dodatna, četudi virtualna, mi niso potrebna. Grem nazaj in smo lepo uredili še administracijo. Aja, pa sem šel tja s kolesom, sem nekako bolj navajen, kot pa pešhoje. 

Hkrati je bi to tudi družaben dogodek, sem srečal znanke in znance, ki jih že dolgo nisem. In pade beseda tudi na to, da zdaj pa ne smemo na pir, da ne izniči vpliva cepiva. Ma ne, ti so to zamešal z mlekom, je bil soglasen odgovor. No, mal heca po vseh teh frustracijah, ki smo jih bili in smo jih še deležni.

Smo pa imeli vsaj en del GIRA v Brdih, kjer se mask ni nosilo, če ste opazili. Kot je en od tujih kolesarjev napisal na Twitter-ju: "Kako lepo je bilo, tako kot pred pandemijo." 


Kdo pravi, da cepivo nima stranskih učinkov?

Ravno tako sem zelo skeptičen glede "dokazano izniči cepivo"... takšne stvari so zapisane v "navodilih za uporabo" cepiva, in nekako dvomim, da zdravstveno osebje namerno dela v nasprotju s temi "navodili".

ElTorro 25.05.2021 20:08

@bruhnmici

O cepivu, prenosih in delovanju. Kot zanimivost. (vir: mmc/iz komentarja članka)

https://www.jazmp.si/2020/12/21/comirnaty-mrna-cepivo-proti-covid-19-s-spremenjenimi-nukleozidi/

To so navodila za uporabo cepiva Pfizer Javne agencije Republike Slovenije za zdravila in medicinske pripomočke

Kaj je Comirnaty in za kaj se ga uporablja?
Comirnaty je cepivo za preprečevanje koronavirusne bolezni 2019 (COVID-19) pri ljudeh, starih 16 let in več.
Ali se s cepivom Comirnaty lahko cepijo ljudje, ki so že preboleli COVID-19?
Ni bilo dovolj podatkov iz kliničnega preskušanja, da bi lahko zaključili, kako dobro cepivo Comirnaty deluje pri ljudeh, ki so že imeli COVID-19.
Ali lahko cepivo Comirnaty zmanjša prenos virusa z ene osebe na drugo?
Vpliv cepljenja s cepivom Comirnaty na širjenje virusa v skupnosti še ni znan. Zaenkrat še ni znano, do kolikšne mere cepljeni ljudje še lahko prenašajo in širijo virus.
Kako dolgo traja zaščita po cepljenju s cepivom Comirnaty?
Trenutno ni znano, kako dolgo traja zaščita, ki jo daje cepivo Comirnaty. Ljudi, cepljene v kliničnem preskušanju, bodo še naprej spremljali dve leti, da bodo zbrali več informacij o trajanju zaščite.


1) Cepivo preprečuje bolezen Covid-19.
2) Vpliv na širjenje virusa v skupnosti še ni znan.
3) Dolžina trajanja zaščite ni znana.

...

S trditvami, da cepljenje zmanjšuje možnost prenosa virusa, se sam proizvajalec Pfizer očitno ne strinja.


Temu se reče znanstveno pravilno izražanje.

Če za nekaj nimaš dovolj podatkov, potem rečeš "tega ne vem". To v tem primeru ne pomeni, da cepljenje ne zmanjšuje možnosti prenosa - zgolj to, da (še) ni na voljo dovolj podatkov, da bi lahko trdili tako ali drugače.

Gre recimo za čisto nasprotje trditvi "biološko zdravilo X dokazano izniči učinek cepiv" - znanstvenik ne bo tega nikoli izjavil brez res trdnih dokazov in preprosto neverjetno je, da bi nekdo naredil tako temeljite raziskave o vplivu zdravila X na vsa cepiva proti Covidu.

Se pa vsekakor trditev "to je dokazano" sliši veliko bolj zanesljiva kot "nimamo dovolj podatkov, da bi lahko zaključili". In povprečen človek pač zagrabi tisti, kar se mu sliši bolj zanesljivo, pa čeprav je morda čisto izmišljeno.

rs1975 26.05.2021 05:44


1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI