Kot kolesar čez mejo

Domov > Forum > Kot kolesar čez mejo

Kot kolesar čez mejo

SORTIRAJ PO:
sarabande 29.04.2021 09:26

Pozdravljeni,

ve kdo, kako je zdaj s prehajanjem čez mejo za kolesarje?
Recimo, se da kolesariti čez prelaz Jezersko v Avstrijo ali pa na Pavličevo sedlo?

Nikita 29.04.2021 16:52

Mi Prekmurci imamo kar tri meje "na nosu", pa ne vem, kam jo lahko mahnem. Ena država ima to, druga to, pa ena ukinja to in druga uvede tretje? Najmanj leto dni bo, ko sem bil nazadnje v Avstriji s kolesom... Sedaj se mi niti ne da študirati vse te omejitve.

Sicer pa... upam, da imaš v okolici in sami regiji dovolj cest in lepih krajev... izdrži oz. izdržimo še pol leta, leto dni... Saj se bo enkrat valjda to nehalo?

SHad 30.04.2021 07:43

@sarabande

Pozdravljeni,

ve kdo, kako je zdaj s prehajanjem čez mejo za kolesarje?
Recimo, se da kolesariti čez prelaz Jezersko v Avstrijo ali pa na Pavličevo sedlo?

Imaš sporočilo.

Maratonac 03.05.2021 01:49

Jaz vem kako ! Ko boste cepljeni , bo cel svet vaš ! Jaz sem že danes drugič , samo še 15 dni počakam in 14. in 15. etapa Gira je pred mano !

franklin 03.05.2021 07:47

Nisem bil v tujini že od septembra, pa živim 3-4 km od slovensko-madžarske meje...

Naj že enkrat vse odprejo, da bomo svobodni..virus itak potuje po zraku in ne pozna meja..

Nekateri se "švercajo" na Madžarsko  preko mejnega prehoda Pince...tja priti ni problem, problem je vrnitev v Slovenijo, ker imamo mi huda pravila (5 dni karantene, itd..).

um_etnik 03.05.2021 22:10

Maratonac, verjetno so te ubodili z Pfizerjem. Za CRO je dovolj, da preteče 14 dni po drugem primerku in vsopiš BP. Za Italjane pa naše potrdilo o ceplenju ni nikakršen dokument, ki bi ti omogočil vztop v Italijo brez karantene. Tudi prebolelost Covida oni ne upoštevajo za vstop v I. Danes sem se v Trstu pogovarjal z iatijanskim državljanom, ki besni nad tem, da že mesece ni bil v svoji prikolici v Kanegri, ker, tako pravi, ne bo za 2 dni bivanja v CRO primoran naresti test, ob vrnitvi v Trst 5 dni karantene in potem ponovni test, da se bo lahko vrnil na delo. 

um_etnik 03.05.2021 22:25

Sedanji ukrepi v Italiji trajajo do 15.5. Potem se bo v Rimu ponovno odločevalo kaj in kako naprej. Po vsej verjetnosti bo za prehod EU meja potrebna usklajena akcija uvedbe enotni cepilnih potrdil, priznanih od vseh držav. To se naj bi zgodilo, glejga zlomka kakšen slučaj, v začetku junija, ko se bo začel turizem cepljenih.

Verjetno boš za pohajkovanje po svetu moral, kljub cepljenju še malo počakati, 14. in 15. etapo Gira pa boš po vsej verjetnosti spremljal doma na TV, kakor večina necepljenih, hihi

SODROVC 05.05.2021 08:13

Ne glede na vse ukrepe Italije, pri nas kolesari veliko Italjanov. Pridejo čez mejo tam, kjer ni nobenih kontrol. Že samo v Goriških Brdih je nekaj takih prehodov.

Nikita 05.05.2021 20:27

@SODROVC

Ne glede na vse ukrepe Italije, pri nas kolesari veliko Italjanov. Pridejo čez mejo tam, kjer ni nobenih kontrol. Že samo v Goriških Brdih je nekaj takih prehodov.

Saj človek ni spraševal ravno o tem! Tudi pri nas se da priti čez, ni noben problem makar "prestopiti" Kučnico (mejni potoček med Slovenijo in Avstrijo na Goričkem)... Vsaj zame je problem v tem, kaj pa, če me ujamejo? Probajmo se meniti, kaj je uradno dovoljeno, potem pa itak vsak po svoje, če tako želi.

Vsaj SHad ga maha preko meje po "svoji presoji" in včasih me prijemlje smeh od  njegovih razlag, kaj lahko in kaj ne. Če ga pa enkrat ujamejo... oz. bo vojak zanikal, da ga je pustil "samo skozi" Avstrijo... pa je že lahko problem?

Zase pravim, da sem "prestar", da me vlačijo po raznih zaslišanjih, da me mogoče aretirajo in še kaj... Trenutno imamo glede na pandemijo dokaj veliko "svobodo", ker se lahko vozimo po celi državi. Prej po občinah (po asfaltu je bil moj najdaljši krog 35 km, po kombinaciji makadam/asfalt pa nekje 62 km), nato po statističnih regijah (kar malo manjša omejitev, pa velik korak za nas kolesarje), sedaj pa vsepovsod... Tako, da me tako strahovito niti ne vleče ven... šel bi, če bi lahko, ampak neke sreče ne bom preizkušal!

SODROVC 06.05.2021 16:01

@Nikita

@SODROVC

Saj človek ni spraševal ravno o tem! Tudi pri nas se da priti čez, ni noben problem 

Odgovoril sem @um-etnik-u, ti pa spet odgovarjaš na post, ki se ni nanašal nate. Pol pa pi.diš, da te noben ne mara. 😂

Nikita 07.05.2021 08:05

😏

@SODROVC

@Nikita

@SODROVC

Saj človek ni spraševal ravno o tem! Tudi pri nas se da priti čez, ni noben problem 

Odgovoril sem @um-etnik-u, ti pa spet odgovarjaš na post, ki se ni nanašal nate. Pol pa pi.diš, da te noben ne mara. 😂

Kaj se pa greš? Sem napisal kaj takega? Vidim, da se s tabo ne da pogovarjati. Iz vsega se res vidi, da si nekomu odgovoril in ne meni, vendar je bilo moje pisanje dobronamerno. Pač sem izhajal iz dejstva, da je bolje, da se napiše točno, kaj je dovoljeno in ne, da je nekdo nekje trikrat šel čez... pa ni dovoljeno. Posledično lahko nekomu nehote s tem prinese težave. Vsaj tako mislim.

To o tem, da me nihče ne mara pa je tvoje mnenje. Imam svoj krog prijateljev in prijateljic, nekega večjega števila si ne iščem. Tudi na profilu facebook se vidi, da sem glede števila res "reven". Po svoje sem bolj "solo" človek in to mi odgovarja in predvsem, to tebe nič ne briga! Tudi twiterja, instagrama... ne uporabljam. Nisem ne Trump, ne Janša, da bi zapravljal čas z nepotrebnimi debatami z neznanimi ljudmi, kamor tudi ti spadaš!

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI