Na Boč

Domov > Forum > Na Boč

Na Boč

SORTIRAJ PO:
Nikita 27.05.2021 07:43

@kamencek

Slovenščina mi dela probleme, saj nimam pojma, o kakšnem Igrišču govoriš, oprosti.

Prosim za screenshot.

Imajo pač tako poimenovanje... namesto kaj vem Ture, proge... je to Igrišča. Torej mesto, kam si naložiš razne proge in jih potem s pomočjo navigacije uporabljaš. Nimam števca v stanovanju... tako, da bolj podrobno ne morem opisati. Imajo tudi npr. poimenovanje Zgodovina, pa bi lahko bilo komot npr. Vožnje?

Ko bom imel naslednjič števec v stanovanju zaradi polnjenja... bom še enkrat pogledal, kaj se je zgodilo sedaj, ko sem izbrisal iz Activity štiri podatke, kateri pa so prišli gor... ker je prva številka verjetno letnica, je pač števec kreiral letnico mislim da 2038 in mogoče se tudi zato pri evidenci ne upošteva. En kolega ima kup pripomb na te programe pri Garminu... Stravo imam reda radi... pa se tam kaj prida niti ne zadržujem. Morda pa bo le treba? Leta nazaj se spomnim, ko se je Marko Baloh hudoval, da ima Garmin dokaj slabo baterijo in da proizvajalcem, prodajalcem teh izdelkov ni mogel dopovedati, da se pa nekateri brez prestanka vozijo tudi 15 in več ur... No, te baterije bodo verjetno sčasoma postale manjši problem, razen, če si nekdo ne omisli namesto deset podatkov za spremljanje kakšnih trideset?

Kako, da ti dela slovenščina probleme? Kar se tiče števca bi lahko brez problema tudi sam uporabljal angleščino... ampak čemu? Moj jezik je le moj jezik (dobro, drugi po vrsti, prvo je prekmurščina, he, he...).

kamencek 27.05.2021 08:39

Mislim, da mi je sedaj jasno. Govoriš o Courses.

Če te prav razumem, kreirano turo iz Courses preneseš v števec, potem jo odvoziš, shranjene vožnje pa ti števec potem ne kaže v dnevniku aktivnosti?

Tudi mene živcirajo vse te baterije. Ne moreš več na kolo, preden ne preveriš napolnjenosti vseh baterij - v mojem primeru štiri: števec, luč, merilec srčnega utripa in telefon. Ko že misliš, da si vse preveril in je vse napolnjeno, ti pa sredi vožnje naenkrat neha delati kadenca in na prvem kolesarskem servisu, kjer se ustaviš, te oropajo za trikratno vrednost Cr3032 baterije le zato, ker so odvili in privili en ubogi vijak :-/

Zelo me že moti in najrajši bi se vsega znebil.

Garmin je to zagato vsaj delno rešil s prenosnim polnilcem:

https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/p/pn/010-12562-00

Pol življenja že delam z računalniki in vso možno elektroniko in prevodi iz angleščine v slovenščino so za večino stvari tako butasti in neposrečeni, da so že neuporabni.

'Igrišče'? Lepo prosim, no! Bi lahko bil prevod še bolj neumen, kot je?

Pa imam slovenščino rad. Pravzaprav jo obožujem, saj je bogat in razkošen jezik, v katerem je izraznost omejena zgolj z omejenostjo pisca.

Prekmurščina? Meni ni več smešno, ko prvošolček med poukom pri učenju črke 'Š' kot iz topa ustreli 'šuma'! Še Prekmurci sami ne znajo razložit, zakaj se pačijo s spakedranščino tam, kjer je že beseda iz knjižne slovenščine preprostejša v rabi in izgovorjavi od prekmurske, katera ni več ne tič in ne miš.

Pa brez zamere, saj se zavedam, kaj pomeni nacionalni ponos in ljubezen do narečja. Želim le poudariti, da je raba narečja včasih res zgolj element nastopaštva. Ja, domačina se v narečju sporazumeta mimogrede, ko pa začneš zavijati gorenjcu po prekmursko in ta zavija z očmi, ker je komunikacija motena, je pa to res že otročje.

Nikita 27.05.2021 08:49

@kamencek

Mislim, da mi je sedaj jasno. Govoriš o Courses.

Če te prav razumem, kreirano turo iz Courses preneseš v števec, potem jo odvoziš, shranjene vožnje pa ti števec potem ne kaže v dnevniku aktivnosti?

Tudi mene živcirajo vse te baterije. Ne moreš več na kolo, preden ne preveriš napolnjenosti vseh baterij - v mojem primeru štiri: števec, luč, merilec srčnega utripa in telefon. Ko že misliš, da si vse preveril in je vse napolnjeno, ti pa sredi vožnje naenkrat neha delati kadenca in na prvem kolesarskem servisu, kjer se ustaviš, te oropajo za trikratno vrednost Cr3032 baterije le zato, ker so odvili in privili en ubogi vijak :-/

Zelo me že moti in najrajši bi se vsega znebil.

Garmin je to zagato vsaj delno rešil s prenosnim polnilcem:

https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/p/pn/010-12562-00

Pol življenja že delam z računalniki in vso možno elektroniko in prevodi iz angleščine v slovenščino so za večino stvari tako butasti in neposrečeni, da so že neuporabni.

'Igrišče'? Lepo prosim, no! Bi lahko bil prevod še bolj neumen, kot je?

Pa imam slovenščino rad. Pravzaprav jo obožujem, saj je bogat in razkošen jezik, v katerem je izraznost omejena zgolj z omejenostjo pisca.

Prekmurščina? Meni ni več smešno, ko prvošolček med poukom pri učenju črke 'Š' kot iz topa ustreli 'šuma'! Še Prekmurci sami ne znajo razložit, zakaj se pačijo s spakedranščino tam, kjer je že beseda iz knjižne slovenščine preprostejša v rabi in izgovorjavi od prekmurske, katera ni več ne tič in ne miš.

Pa brez zamere, saj se zavedam, kaj pomeni nacionalni ponos in ljubezen do narečja. Želim le poudariti, da je raba narečja včasih res zgolj element nastopaštva. Ja, domačina se v narečju sporazumeta mimogrede, ko pa začneš zavijati gorenjcu po prekmursko in ta zavija z očmi, ker je komunikacija motena, je pa to res že otročje.

Gozd se po prekmursko ne reče "šuma", ampak: loug! 👌

kamencek 27.05.2021 09:02

Če se ne motim, je štajersko podobno, 'log' ("Tam gôri, v logi".)

Pa se izraz 'loug' uporablja le za Murine bregove, obrasle s travo, grmovjem in drevjem, ali pa se to na splošno uporablja tudi za gozdove v notranjosti, više nad reko?

Pogosto sem ob Muri, rastje je tam drugačno od klasičnega gozda, kakršen prevladuje višje.

Nikita 27.05.2021 09:35
@kamencek

Če se ne motim, je štajersko podobno, 'log' ("Tam gôri, v logi".)

Pa se izraz 'loug' uporablja le za Murine bregove, obrasle s travo, grmovjem in drevjem, ali pa se to na splošno uporablja tudi za gozdove v notranjosti, više nad reko?

Pogosto sem ob Muri, rastje je tam drugačno od klasičnega gozda, kakršen prevladuje višje.

Kolikor jaz vem, je loug pač gozd. Ni nujno, da je to neki pragozd oz. nekaj velikega, pač gozd. Star sem preko šestdeset in vedno smo uporabljali ta izraz. Tudi sam se veliko vozim s kolesom ob Muri... zdaj ravno se ne poglabljam, kaj točno raste ob bregovih razen raznega grmičevja... vsekakor pa mislim, da nekih iglavcev ni.

ElTorro 27.05.2021 12:53

Garmin za 130 EUR prodaja power bank z minimalno kapaciteto? Respect - kolesarjem res lahko prodaš karkoli :)

Neumen prevod "Courses" pa verjetno izvira iz golfa - "Golf course" je igrišče za golf, in veleumni Garminov prevajalec je pač uporabil isto besedo.

kamencek 27.05.2021 12:57

Sploh ne sprašuj, koliko stane baterija za DSLR :-)

SODROVC 28.05.2021 06:25

@kamencek

Slovenščina mi dela probleme, saj nimam pojma, o kakšnem Igrišču govoriš, oprosti.

Prosim za screenshot.

Igrišča = New File. Sem mu ob nakupu nekajkrat kaj svetoval, pa mu je slovenščina bolj priročna. Ko se navadiš na izraze kar gre...

Imam 4 Garmine različnih oznak. V 810 vnesemo nove GPX Track-e v New File (igrišče). Ko ga odklopimo od PC-ja, se te datoteke prenesejo v Courses in mapa New File je prazna. 

@Nikita: Glede datumov v Garmin Connect je pa tako, da je zabeležen datum prenosa datotek. Ko se klikne nanjo, se odprejo lepo po datumih. 

Sicer je težko dajati nasvete na daljavo, ker ne vidimo vsega, kar vidi uporabnik. Zato pa imajo računalniški servisi možnost povezave na daljavo, da vidijo, kaj je v PC-ju in po tel. svetujejo uporabniku, kaj in kje se mora kaj popraviti.

Nikita 28.05.2021 07:28

@SODROVC

@kamencek

Prosim za screenshot.

Igrišča = New File. Sem mu ob nakupu nekajkrat kaj svetoval, pa mu je slovenščina bolj priročna. Ko se navadiš na izraze kar gre...

Imam 4 Garmine različnih oznak. V 810 vnesemo nove GPX Track-e v New File (igrišče). Ko ga odklopimo od PC-ja, se te datoteke prenesejo v Courses in mapa New File je prazna. 

@Nikita: Glede datumov v Garmin Connect je pa tako, da je zabeležen datum prenosa datotek. Ko se klikne nanjo, se odprejo lepo po datumih. 

Sicer je težko dajati nasvete na daljavo, ker ne vidimo vsega, kar vidi uporabnik. Zato pa imajo računalniški servisi možnost povezave na daljavo, da vidijo, kaj je v PC-ju in po tel. svetujejo uporabniku, kaj in kje se mora kaj popraviti.

Meni je takrat marsikdo svetoval in za to sem hvaležen. Tudi tebi, vem pa, da ko sem malce bolj podrobno spraševal določene, morda že kar čudne zadeve, se je našel en forumovec, kateri me je začel osebno žaliti. Žal nekateri, če že ne morejo pomagati, potem zanalašč škodujejo, kar pa je narobe.

Če si sam naravnam jezik na angleščino, tudi ne bo problemov. Marsikaj razumem, če me hipotetično odvržete s padalom nad Anglijo ali ZDA, me tudi ne bodo prodali. Ni pa moje znanje tekoče, pa tudi ob hitrem govorjenju, npr. komentatorja na Eurosportu, marsikaj ne uspevam prevesti. Šolo sem končal 1977 leta in tisto učenje angleščine na Ekonomski šoli je bilo vse prej, kakor primerno času. Poslušali smo neke vinil plošče in nato kot papige ponavljali stavke.

Po svoje imam glede števca samo en problem: manjkata mi dve turi, ker sem ju neprevidno izbrisal. In ena, katera mi je beležila statistiko na nepravem kolesu. To ni tak problem... bom pa tekom vikenda ponovno prenesel ti dve turi... pa malo pogledal, kaj se kje vidi. Datum tistih štirih datotek, katere števec itak ni upošteval, je bilo leto 2038 ali nekaj takega. Verjetno se da preimenovati...

To s servisi pa je tako, tako... En dan itak mislim iti na Telemach, da mi ugotovijo, kaj je narobe: ali telefon, ali kakšna nastavitev pri obeh, saj mi bluetooth ne dela... iz čistega mira. Kolega sicer pravi, da je kriv telefon. Pa malo tudi dvomim, kajti če ga izklopim, mi tista res neumna aplikacija vlade (Ostani zdrav) takoj javi, da ne dela. Neki uradni servis pri nas za Garmin pa ne mislim kontaktirati, saj mi tisti prodajalec iz leta 2017 (morda več tam ne dela), enostavno obnašalsko ni odgovarjal.

SODROVC 28.05.2021 08:46

Grmin servis: delati morajo po navodilih firme. Pred časom sem želel, da mi menjajo ekran na Ogregon 300, pa so mi ponudili 100€ popusta pri nakupu novega. Pa sem v Nemčiji kupil ekranček in ga sam zamenjal. 

Same naprave bi še bile OK, so pa sofware-sko na marsikaterem področju res slabe. Recimo debelina cest v/na zemljevidu Oregon 600. So tako tanko narisane, da so res slabo vidne. In potem je še vijoličasta črta čisto tanka. Starejše verzije zemljevidov so bile pa super (Oregon 300, Dakota).

kamencek 28.05.2021 12:59
@Nikita

Po svoje imam glede števca samo en problem: manjkata mi dve turi, ker sem ju neprevidno izbrisal. In ena, katera mi je beležila statistiko na nepravem kolesu. To ni tak problem... bom pa tekom vikenda ponovno prenesel ti dve turi... pa malo pogledal, kaj se kje vidi. Datum tistih štirih datotek, katere števec itak ni upošteval, je bilo leto 2038 ali nekaj takega. Verjetno se da preimenovati...

In zakaj nisi tega prej povedal?

Seveda ti števec ne kaže teh 4 datotek! 

Pokazal jih bo šele leta 2038 :-)

Nikita 28.05.2021 14:12

@kamencek
@Nikita

In zakaj nisi tega prej povedal?

Seveda ti števec ne kaže teh 4 datotek! 

Pokazal jih bo šele leta 2038 :-)

Mislim, da sem to napisal, le slabo si prebral, he, he...

Sem pa danes ponovil vajo... spet je dalo prenešeni turi na Igrišča oz. Courses... Potem sem to dal na Activity... vendar ne pomaga. Sem pa v sili... pozabil preimenovati. Kaj vem, verjetno je struktura prenešene datoteke enaka ostalim oz. se ne poruši ob preimenovanju. To moram še enkrat ponoviti in potem pač čakam konec leta.

kamencek 28.05.2021 14:14

Želim si, da bi lahko gledal, kaj počneš.

Zagotovo je zadeva čisto enostavno rešljiva.

Če najdem čas, se lahko preko vikenda, enkrat proti večeru, povežem na tvoj računalnik in greva skupaj čez to.

SODROVC 28.05.2021 16:26
@kamencek

Če najdem čas, se lahko preko vikenda, enkrat proti večeru, povežem na tvoj računalnik in greva skupaj čez to.

In potem, ko je mojster poezan s PC-jem, naenkrat vse zgleda čisto enostavno. Vsaj jaz imam take izkušnje (pa ne zaradi Garmina).
Nikita 28.05.2021 17:28
@kamencek

Može!

kamencek 05.06.2021 21:57

@Nikita, imaš zasebno sporočilo.

Nikita 06.06.2021 08:21
@kamencek

@Nikita, imaš zasebno sporočilo.

Ja videl... komaj danes. Drugi vikend se preko zasebnega spročila javim, da pogledava, kako je s tistim prenosom. Me res zanima... če pri Garminu niso predvideli, da bi nekdo vmes rad prenesel vožnjo tudi nazaj na števec, če ga je izbrisal...

1 2
Zadnji komentarji v kategoriji "PROFILI, ZEMLJEVIDI, ..."
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI