Ogled etape Gira

Domov > Forum > Ogled etape Gira

Ogled etape Gira

SORTIRAJ PO:
jole 16.05.2021 18:14
 Naslednji vikend sta dve etapi v bližini (Zoncolan, Gorica) pa me zanima kako je kaj s prehajanjem meje (recimo prehodi v Gorici ali pa Rateče za Zoncolan), ali kaj kontrolirajo?
um_etnik 16.05.2021 22:21

Če prečiš mejo s kolesom praviloma ne kontrolirajo, če pa greš čez z avtom se zna zgoditi, da te ustavijo karabinjerji. Če imaš s seboj negativen test je OK. Prebolelost in cepljenje pri njih ne šteje. Če trofneš na idiota, kar je v policijskih vrstah dokaj verjetno, boš zajetno prispeval v italijansko državno blagajno. Žal ti prečenje meje brez negativnega testa ne priporočam. Če pa kljub vsemu greš ti pa iz vsega srca želim vso srečo!!!

jole 17.05.2021 07:34

Hvala za info, sem sicer cepljen ampak glede na povedano bo očitno boljša varianta ogled pred TV.

Nejc1986 17.05.2021 08:39

Tudi sam sem cepljen in ja... Za1x to ni dovolj. Sem ravno spraševal po uradni poti kaj in kako in tekom dneva dobim info... Ker nekaj časa je bilo planirano, da greš lahko v Italijo samo z negativnim testom, vendar moraš takoj ob prihodu v Italijo test ponoviti... Javim ko kaj izvem. 

Nejc1986 17.05.2021 08:56

UPDATE : http://www.rome.embassy.si/index.php?id=5940

um_etnik 17.05.2021 10:24

Kako pa država SLO skrbi za nas pa naj omenim, da Italijani brez kontrol naših redarjev in policistov že ves čas pandemije polnijo svoje avt. rezervoarje v OMV na Lazaretu. Tudi na Obali jih je vsak dan več, ker Slovenci namreč priznavamo njihovo prebolelost in potrdila o ceplenju, nazajgrede pa se ušmuglajo čez kakšen nefrenkventiran prehod, ki jih je na Z meji vse polno, ko so pa enkrat doma v Italiji pa jim itak noben  ne more dokazati, da so prečili mejo. Kako prav ima naš zamejski rojak Boris Pahor, ki pravi, da bi v osnovne šole uvedel predmet "Nacionalna zavest" seveda na zdravi osnovi, ne na osnovi škodljivega nacionalizma! Kako se naj dvignemo iz svoje hlapčevske zgodovine, če nas država obravnava kot hlapce!? Se oproščam za napisano, vendar me ob gledanju dogajanja na meji že eno leto stiska srce in ranjen ponos

Nikita 17.05.2021 13:30

😍😍

@um_etnik

Kako pa država SLO skrbi za nas pa naj omenim, da Italijani brez kontrol naših redarjev in policistov že ves čas pandemije polnijo svoje avt. rezervoarje v OMV na Lazaretu. Tudi na Obali jih je vsak dan več, ker Slovenci namreč priznavamo njihovo prebolelost in potrdila o ceplenju, nazajgrede pa se ušmuglajo čez kakšen nefrenkventiran prehod, ki jih je na Z meji vse polno, ko so pa enkrat doma v Italiji pa jim itak noben  ne more dokazati, da so prečili mejo. Kako prav ima naš zamejski rojak Boris Pahor, ki pravi, da bi v osnovne šole uvedel predmet "Nacionalna zavest" seveda na zdravi osnovi, ne na osnovi škodljivega nacionalizma! Kako se naj dvignemo iz svoje hlapčevske zgodovine, če nas država obravnava kot hlapce!? Se oproščam za napisano, vendar me ob gledanju dogajanja na meji že eno leto stiska srce in ranjen ponos

Čeprav veljam za pristaša desnice... se s tabo strinjam. Že, da z nakupom bencina tujci polnijo tudi našo blagajno, pa vseeno. Po svoje pa tudi drži... da vsaj pri nas lahko skoraj za vsakim ovinkom preideš državno mejo vsaj z Avstrijo... zdaj, če te ujamejo in kakšne so sankcije pa ne vem. Mislim, da nobena država nima hermetično zaprte meje, kakšno kontrolo vsaj v notranjosti pa bi lahko imeli... vsaj mi? Vlada ima že itak dokaj nizko podporo, vsako sekundo opozicija išče načine, da jo odstrani in tako nekako ne razumem, da res dela včasih eno za tujce, drugo za nas?

Mi smo predaleč, da bi nas več šlo v Goriška brda. Nekaj jih bo... vendar glede na napovedi slutim, da bo "sralo iz vsake nebeške luknje"... Lani smo hoteli iti gledal dve etapi na Madžarsko... pa ništa. Letos... dobro, vsaj prvo etapo naše dirke se bo dalo gledati nekje na tistih vinskih cestah med Lenartom in Šentiljem.

ElTorro 17.05.2021 15:02

Ne razumem, kaj točno je tukaj problem pri naši državi?

A bi morali zaostriti pogoje za vstop v državo, ali v čem je problem, da "država ne skrbi za nas"?

Mene osebno ne skrbi pretirano, da bodo cepljeni in preboleli poskrbeli za nova žarišča epidemije pri nas...

SODROVC 18.05.2021 07:42
@ElTorro

A bi morali zaostriti pogoje za vstop v državo, ali v čem je problem, da "država ne skrbi za nas"?

Mene osebno ne skrbi pretirano, da bodo cepljeni in preboleli poskrbeli za nova žarišča epidemije pri nas...

Mi v Italijo ne smemo, razen pod določenimi pogoji (preberi zgornje prispevke). Italjani pa se vozijo pri nas že ves čas pandemije. Sem o tem pisal že lani. Pridejo vse do Osrednjeslovenske regije in še po njej. Kaj pa je  teh par deset km od Gorice. 
ElTorro 18.05.2021 08:29

@SODROVC
@ElTorro

Mi v Italijo ne smemo, razen pod določenimi pogoji (preberi zgornje prispevke). Italjani pa se vozijo pri nas že ves čas pandemije. Sem o tem pisal že lani. Pridejo vse do Osrednjeslovenske regije in še po njej. Kaj pa je  teh par deset km od Gorice. 

Samo to, da imajo Italijani tako ostre pogoje za vstop menda ni krivda naše države?

um_etnik 18.05.2021 19:27

Samo to, da imajo Italijani tako ostre pogoje za vstop menda ni krivda naše države?

SEVEDA JE!!!!!

Mizerija naše vlade je v tem, da se ne zna, ni zmožna ali pa jo to enostavno niti ne zanima, doseči z Italijansko vlado recipročen dogovor o prečenju njunih državljanom čez državne meje pod ISTIMI pogoji!! Tako delajo države, ki jim je mar za svoje državljane, ki imajo nacionalen ponos, ki so državotvorne. Če imajo Italijani za vstop v Italijo za Slovenske državljane pogoje, kot jih imajo, bi morala imeti iste tudi SLO za Italijane, ki vstopajo v Slovenijo. 

Take, kot si ti, je imel v mislih pisatelj Boris Pahor, ko je obelodanil svojo misel o uvedbi Nacionalne vzgoje, kot predmet v osnovni šoli. S svojimi vprašanji vanjo vsekakor sodiš 

ElTorro 18.05.2021 19:57

In katere države v EU imajo medsebojne dogovore o preferenčni obravnavi?

Saj pa tukaj ne gre za neka bilateralna pogajanja ali pa sankcije. Vsaka država postavi pogoje za vstop takšne, kakršne misli da potrebuje za obvladovanje epidemije.

Če Italija meni, da je ob vstopu potrebna 5-dnevna karantena, prav gotovo ne bo rekla "eh, če Slovenci nas spustijo tja, bomo pa še mi njih".

Saj menda razumemo, kaj je cilj ukrepov o omejitvi gibanja med epidemijo, ne?

Nikita 18.05.2021 20:09

@ElTorro

In katere države v EU imajo medsebojne dogovore o preferenčni obravnavi?

Saj pa tukaj ne gre za neka bilateralna pogajanja ali pa sankcije. Vsaka država postavi pogoje za vstop takšne, kakršne misli da potrebuje za obvladovanje epidemije.

Če Italija meni, da je ob vstopu potrebna 5-dnevna karantena, prav gotovo ne bo rekla "eh, če Slovenci nas spustijo tja, bomo pa še mi njih".

Saj menda razumemo, kaj je cilj ukrepov o omejitvi gibanja med epidemijo, ne?

No ja... vmešam se toliko... mi se lahko po svoje še tako zategnemo za svoje državljane... nas je dva milijona, Italijanov pa petdeset. Vsaj ta vlada ni skregana s sosedi, kakor je bila prejšnja. Naše popuščanje (do navadnih ljudi vseeno ni ravno pošteno) ima verjetno ozadje... Po drugi strani je zadnji val vlada obravnavala tako, tako... Ne pravim, da niso vedeli kaj delajo, marsikaj so pa vseeno pušnili mimo. Ker veliko gledam oddaj Faktor na TV3 (vsaj za silo uravnoteženi kometarji, čeprav bolj desni za razliko od nacionalke, kjer so več ali manj strogo levi) se marsikaj izve tudi s korektnim komentarjem. In ta je bil tudi v smeri, da tudi ostale države, ravno tako kot naša, kar sem že omenil, niso kaj prida "zadevale" v nulo ukrepe... Seveda pa je najlažje biti general po bitki, kakor se temu pravi.

Se mi kregali ali ne... kdor bo hotel preko meje bo dosegel vse pogoje najlažje, če se cepi in pika. Tako pač je, to je dejstvo, uvajajo se ta in ta potrdila in rahljajo ali ukinjajo ukrepi za tiste, kateri nekaj glede tega imajo. In če bo vse po sreči, imam čez nekaj dni še drugi odmerek cepiva, nato počakam največ 14 dni in verjetno lahko grem preko meje... na nosu pa jih imam kar tri oz. pet, če računam še našo deželo Štajersko in Prlekijo, he, he... Malo heca, a?

ElTorro 18.05.2021 21:08

Jaz se vsekakor strinjam, da je naša vlada v zadnjem letu naredila marsikaj narobe. Kar se mene tiče, si ne zaslužijo pozitivne ocene...

Ampak za to, da rabimo ob vstopu v Italijo karanteno, pač niso krivi. Smešno je pričakovati, da bodo Italijani imeli eno pravilo za celo EU, ampak za nas pa bodo naredili izjemo. 

In edini razlog, da te izjeme nimamo, je to, da je naši vladi vseeno za nas. Japajadeje. Mislim, ja, verjetno jim je res vseeno za nas, ampak to nima veze z Italijo pa karanteno.

Nikita 19.05.2021 08:27

@ElTorro

Jaz se vsekakor strinjam, da je naša vlada v zadnjem letu naredila marsikaj narobe. Kar se mene tiče, si ne zaslužijo pozitivne ocene...

Ampak za to, da rabimo ob vstopu v Italijo karanteno, pač niso krivi. Smešno je pričakovati, da bodo Italijani imeli eno pravilo za celo EU, ampak za nas pa bodo naredili izjemo. 

In edini razlog, da te izjeme nimamo, je to, da je naši vladi vseeno za nas. Japajadeje. Mislim, ja, verjetno jim je res vseeno za nas, ampak to nima veze z Italijo pa karanteno.

Dal sem ti minus... vladni ukrepi so več ali manj motili največ levake, pa razne aktiviste (vsaj polovica se napaja na državnih dudah in ne delajo nobene koristi za družbo) in seveda leve stranke, za katere vemo, da se jim gre samo za oblast.

So ukrepi motili nas starejše? Verjetno bolj malo, napake so seveda bile, ampak, kot sem že napisal, delale so jih vse države, tudi Unija kot celota. V Bruslju se je spalo, predvsem na prehodu iz 2019 na 2020... in nekaj stotisoč Azijcev je pripotovalo iz Kitajske... v severno Italijo kljub temu, da se je že takrat vedelo za virus. Dalje itak vse vemo.

Mi se moramo zavedati, da bi tudi leve vlade sprejemale ukrepe (pri nas, v Novi Zelenadiji so na oblasti...) in da je veliko takih pri nas, katere itak vse moti in to imajo že po defoltu. Žal enotni nismo, nobena domovinska vzgoja to v enem, dveh ali petih letih ne more spremeniti. Ob prehodu iz socializma v demokratično družbo smo "pobrkali" veliko stvari, največ pa v tem, da se ne zavedamo, da je demokracija predvsem obveznost do drugih, do odgovornega obnašanja in šele nato pridejo na vrsto pravice!

Dobro, politika taka ali drugačna... naslednje dni bo zanimivo, kaj bo s temi potrdili, kaj bodo različne države vseeno še zahtevale kljub potrdilom. Tu bo največji "hec"...

aljoman 19.05.2021 08:39

@Nikita
Dal sem ti minus... vladni ukrepi so več ali manj motili največ levake, pa razne aktiviste (vsaj polovica se napaja na državnih dudah in ne delajo nobene koristi za družbo) in seveda leve stranke, za katere vemo, da se jim gre samo za oblast.

Ko nekdo nekoga zmerja z levakom, se moje spoštovanje do dotičnega preneha. Prosim, vzdrži se političnega komentiranja na kolesarskem forumu. Rad berem tvoje kolesarske zapise in naj tako ostane, pri kolesarskih zapisih.

majkl_t 19.05.2021 08:53
Pa kaj k*rac je treba na vsakem koraku to nič vredno politiko zraven mešat??????
Nejc1986 19.05.2021 09:45

@majkl_t
Pa kaj k*rac je treba na vsakem koraku to nič vredno politiko zraven mešat??????

Bi ti dal 2 "lajka" če bi se dalo... 

Skratka... za Italijo potrdilo o cepljenju ni dovolj, za AUT pa mora biti v angleškem ali nemškem jeziku... Če koga zanima. 

Nikita 19.05.2021 09:59
@aljoman

@Nikita

Ko nekdo nekoga zmerja z levakom, se moje spoštovanje do dotičnega preneha. Prosim, vzdrži se političnega komentiranja na kolesarskem forumu. Rad berem tvoje kolesarske zapise in naj tako ostane, pri kolesarskih zapisih.

Ojoj... saj je po svoje vse politika! Tudi ukrepi, pa cepljenje, izdajanje potrdil tu in tam... Je to tako težko razumeti. Glede levakov... v Sloveniji se ekstremno delimo na leve in desne, sredinskih je tako malo, da so nepomembni. Sam spadam, se kar prištevam med desnico, čeprav nisem ravno radikalen. Preko nekih dejstev pa tudi ne morem samo tako, kakor bi bilo tule nekaterim všeč. Tako osebno mislim, da nisem napisal čisto nič narobe! Drži pa, če bi popljuval vlado do amena, bi bilo pač vse v redu! Klicaj, ne vprašaj.

Nikita 19.05.2021 10:00
@Nejc1986

@majkl_t

Skratka... za Italijo potrdilo o cepljenju ni dovolj, za AUT pa mora biti v angleškem ali nemškem jeziku... Če koga zanima. 

Kolikor vem, tudi to ni dovolj... za Avstrijo. Moraš izpolniti neki spletni obrazec!

Nejc1986 19.05.2021 10:06
@Nikita
@Nejc1986

@majkl_t

Kolikor vem, tudi to ni dovolj... za Avstrijo. Moraš izpolniti neki spletni obrazec!

Tako je, za I in AUT potrebuješ še spletni obrazec. 
aljoman 19.05.2021 10:10

@Nikita
Drži pa, če bi popljuval vlado do amena, bi bilo pač vse v redu! Klicaj, ne vprašaj.

Ne rabiš se postavljat na nobeno stran. Enostavno se vzdržiš komentiranja politike. 

Za A naj bi bilo dovolj že potrdilo o protitelesih (vir: včerajšnji Dnevnik).

sixsl 19.05.2021 12:01

Tako je, dejmo govorit o kolesarskem svetu. Pustimo tole politiko nekje v ozadju. A si za leve ali desne od tega navadni državljan itak nič nima. Delam že 20 let za minimalca in mi ne ena ne druga stran oblasti ne stopi nasproti, tako kot ne 10.000-im državljanov. Ko jih jebe!

V glavnem tisti, ki boste v nedeljo v Brdih ali kje na italijanski strani bodite glasni. Mogoče Tratniku uspe veliki met.

Aja,... pa Pogi pride na dirko po Sloveniji, tako, da za kolesarske užitke ne bomo prikrajšani.

Maratonac 19.05.2021 14:49

@jole
 Naslednji vikend sta dve etapi v bližini (Zoncolan, Gorica) pa me zanima kako je kaj s prehajanjem meje (recimo prehodi v Gorici ali pa Rateče za Zoncolan), ali kaj kontrolirajo?

Če nisi CEPLJEN ne hodi nikamor , kajti od samih kolesarjev nisi zaželjen , še manj od gledalcev ob progi ! Si videl , da imajo vsi gledalci maske na obrazu ? Pri nas kolesarji mislijo , da jim jih na kolesu , kjer se srečujejo med seboj na 30cm , ni potrebno nositi .

rs1975 20.05.2021 05:42

Če nekdo po vsem tem sranju in nerazumljivih ukrepih še vedno slepo zagovarja vlado potem mu ni pomoči. Edino naj se spelje na forume, kjer skupaj s svojimi pristaši orgazmirajo nad čelavim....

@aljoman - se strinjam, tudi meni gre pošteno na živce to označevanje drugače mislečih z levaki, komuniti, ipd. Zelo redko sem se udeležil volitev, ker pač neke pametne opcije ni bilo niti na levi, niti na desni. Očitno sem po sili razmer postal levak in komunist, ker si upam razmišljati s svojo glavo in nisem vodljiva ovca... 

Nikita 20.05.2021 09:32

@rs1975

Če nekdo po vsem tem sranju in nerazumljivih ukrepih še vedno slepo zagovarja vlado potem mu ni pomoči. Edino naj se spelje na forume, kjer skupaj s svojimi pristaši orgazmirajo nad čelavim....

@aljoman - se strinjam, tudi meni gre pošteno na živce to označevanje drugače mislečih z levaki, komuniti, ipd. Zelo redko sem se udeležil volitev, ker pač neke pametne opcije ni bilo niti na levi, niti na desni. Očitno sem po sili razmer postal levak in komunist, ker si upam razmišljati s svojo glavo in nisem vodljiva ovca... 

Če smo se nekako zmenili, da politike ne komentiramo, potem to velja tudi zate?

Ker pa si se že oglasil, ti lahko postrežem z nekaj dokaj sprejemljivimi kontra argumenti:

- označevanje drugače mislečih s komunisti, levaki ni nobena posebnost. Drugače misleči od nas nas označujejo npr. s kleriki, domobranci. Za razliko od nas drugače mislečih mi oz. ogromna večina ne časti domobrancev, veliko nas je nevernih. Levaki se kar klanjajo rdeči zvezdi, morilcem, tudi pokloni pred spomenikom dokazanega morilca Borisa Kidriča (kako zlobna, zločinska je bila šele njegova žena) dokazujejo, da so po svoje komunističnega mišlenja. In še to glede tega: domobranci so kot gibanje nastali komaj leta 1943 kot odgovor na komunistično nasilje. Vsaj jaz... niti ne vem, kakšne uniforme so nosili, kakšen prepoznaven znak? Ne častim jih... kako sem torej lahko domobranec za razliko od veliko drugače mislečih, kateri hodijo na razne partizansko/komunistične maškerade?

- udeležba na volitvah je seveda prostovoljna. Žal pa bi lahko temu rekli tudi takole: najlažje je kritizirati politike, sam pa ne storiš ničesar, da bi se odločil za nekoga... za boljšega med slabimi, če že tako misliš, da ni nič "pametnega med njimi"!

- te floskule, da vi, kateri se volitev ne udeležujete in zaradi tega razmišljate s svojo glavo je že milijonkrat prežvečena floskula. Kaj, ko bi si izmislili nekaj, kar pije vodo in bi bilo bolj unikatno?

- tvoja politična kultura se kaže tudi v izrazu glede izgleda premiera. Saj je najlažje, "ćelavi, jajo...", a?

- mi nekateri to vlado podpiramo in ni nas malo, čeprav nam "ni pomoči". Malce žališ... Se pa ne izpostavljamo, ne pljuvamo po politiki po ulicah, po medijih je tega veliko manj v primerjavi z levaki, kateri to počnejo celo med epidemijo. Argumenti za podporo vladi: na oblast je prišla po demokratični poti. Šarec je sam odstopil, vzrok za odstop si je zakuhal že s prevzemom oblasti. Kot humorist na vaških veselicah (neke politične kilometrine pač ni imel) enostavno ni dojel, da s stranko Levica ne bo mogel dolgo sodelovati. Ko ga je zapustil še edini pametni minister v tisti vladi, torej finančni minister, je bilo vsega konec. Ta vlada je prevzela oblast v težkem trenutku, še pred uradnim prevzemom oblasti so začeli razni "besposličari", pa del javnega sektorja, predvsem pa kulturniki in umetniki, kateri se več al manj napajajo z državnega proračuna, delajo pa skoraj nič koristnega za državo, torej so ti začeli trenirati kolesarjenje ob petkih (no, vsaj nekaj povezano z našim portalom, a?). In to se nadaljuje več ali manj do današnjih dni... interpelacije, pa metanje polen pod noge tudi samo reda radi, ustavna obtožba, katera ne bo prešla verjetno niti praga parlamenta in še kaj... ta vlada ima železne živce in je najboljša v zgodovini Slovenije. Tudi, ker je veliko denarja razdelila državljanom, ohranila veliko delovnih mest, čeprav tu in tam... se je denar res metal malo preveč stran. Ukrepi so podobni kakor v drugih državah, nekateri ostrejši, nekateri milejši, nekateri res brez veze, nekateri pijejo vodo. Vsi, kateri vse veste se malo osredotočite tudi na druge države in primerjajte... kako je bilo tam? Ne spremljati samo razne Potrče in statistično enega izmed stotih strokovnjakov, kateri trdijo, da ni ne virusa, ne tega in onega.

Toliko, s tem "politično debato" s svoje strani na tej temi zaključujem. Upam, da nikogar osebno ne žalim, zato lepo prosim, da se tudi drugi tako obnašajte. In si bomo dobri... še naprej!

majkl_t 20.05.2021 10:27

LOL

Nikita, je treba imet zadnjo besedo a?

Nikita 20.05.2021 11:41
@majkl_t

LOL

Nikita, je treba imet zadnjo besedo a?

👌

rs1975 20.05.2021 14:34
@Nikita

@rs1975

Ker pa si se že oglasil, ti lahko postrežem z nekaj dokaj sprejemljivimi kontra argumenti:

- označevanje drugače mislečih s komunisti, levaki ni nobena posebnost. Drugače misleči od nas nas označujejo npr. s kleriki, domobranci. Za razliko od nas drugače mislečih mi oz. ogromna večina ne časti domobrancev, veliko nas je nevernih. Levaki se kar klanjajo rdeči zvezdi, morilcem, tudi pokloni pred spomenikom dokazanega morilca Borisa Kidriča (kako zlobna, zločinska je bila šele njegova žena) dokazujejo, da so po svoje komunističnega mišlenja. In še to glede tega: domobranci so kot gibanje nastali komaj leta 1943 kot odgovor na komunistično nasilje. Vsaj jaz... niti ne vem, kakšne uniforme so nosili, kakšen prepoznaven znak? Ne častim jih... kako sem torej lahko domobranec za razliko od veliko drugače mislečih, kateri hodijo na razne partizansko/komunistične maškerade?

- udeležba na volitvah je seveda prostovoljna. Žal pa bi lahko temu rekli tudi takole: najlažje je kritizirati politike, sam pa ne storiš ničesar, da bi se odločil za nekoga... za boljšega med slabimi, če že tako misliš, da ni nič "pametnega med njimi"!

- te floskule, da vi, kateri se volitev ne udeležujete in zaradi tega razmišljate s svojo glavo je že milijonkrat prežvečena floskula. Kaj, ko bi si izmislili nekaj, kar pije vodo in bi bilo bolj unikatno?

- tvoja politična kultura se kaže tudi v izrazu glede izgleda premiera. Saj je najlažje, "ćelavi, jajo...", a?

- mi nekateri to vlado podpiramo in ni nas malo, čeprav nam "ni pomoči". Malce žališ... Se pa ne izpostavljamo, ne pljuvamo po politiki po ulicah, po medijih je tega veliko manj v primerjavi z levaki, kateri to počnejo celo med epidemijo. Argumenti za podporo vladi: na oblast je prišla po demokratični poti. Šarec je sam odstopil, vzrok za odstop si je zakuhal že s prevzemom oblasti. Kot humorist na vaških veselicah (neke politične kilometrine pač ni imel) enostavno ni dojel, da s stranko Levica ne bo mogel dolgo sodelovati. Ko ga je zapustil še edini pametni minister v tisti vladi, torej finančni minister, je bilo vsega konec. Ta vlada je prevzela oblast v težkem trenutku, še pred uradnim prevzemom oblasti so začeli razni "besposličari", pa del javnega sektorja, predvsem pa kulturniki in umetniki, kateri se več al manj napajajo z državnega proračuna, delajo pa skoraj nič koristnega za državo, torej so ti začeli trenirati kolesarjenje ob petkih (no, vsaj nekaj povezano z našim portalom, a?). In to se nadaljuje več ali manj do današnjih dni... interpelacije, pa metanje polen pod noge tudi samo reda radi, ustavna obtožba, katera ne bo prešla verjetno niti praga parlamenta in še kaj... ta vlada ima železne živce in je najboljša v zgodovini Slovenije. Tudi, ker je veliko denarja razdelila državljanom, ohranila veliko delovnih mest, čeprav tu in tam... se je denar res metal malo preveč stran. Ukrepi so podobni kakor v drugih državah, nekateri ostrejši, nekateri milejši, nekateri res brez veze, nekateri pijejo vodo. Vsi, kateri vse veste se malo osredotočite tudi na druge države in primerjajte... kako je bilo tam? Ne spremljati samo razne Potrče in statistično enega izmed stotih strokovnjakov, kateri trdijo, da ni ne virusa, ne tega in onega.

Toliko, s tem "politično debato" s svoje strani na tej temi zaključujem. Upam, da nikogar osebno ne žalim, zato lepo prosim, da se tudi drugi tako obnašajte. In si bomo dobri... še naprej!

Tipični janšist. Dej si še nick zamenjaj, ker se nekako ne ujema z filozofijo, katero zagovarjaš... 

Nikita 20.05.2021 18:29
@rs1975
@Nikita

@rs1975

Tipični janšist. Dej si še nick zamenjaj, ker se nekako ne ujema z filozofijo, katero zagovarjaš... 

O politiki ne... ampak komentar je od tipične budale! Trotl niti ne ve, od kod meni nick! Si kdaj ti blesavi slišal za film Nikita?

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI