Ogled etape Gira

Domov > Forum > Ogled etape Gira

Ogled etape Gira

SORTIRAJ PO:
koi 20.05.2021 18:37

🙈🙈

Ogled etape Gira!!!!

rs1975 21.05.2021 06:28
@Nikita
@rs1975
@Nikita

@rs1975

Če nekdo po vsem tem sranju in nerazumljivih ukrepih še vedno slepo zagovarja vlado potem mu ni pomoči. Edino naj se spelje na forume, kjer skupaj s svojimi pristaši orgazmirajo nad čelavim....

@aljoman - se strinjam, tudi meni gre pošteno na živce to označevanje drugače mislečih z levaki, komuniti, ipd. Zelo redko sem se udeležil volitev, ker pač neke pametne opcije ni bilo niti na levi, niti na desni. Očitno sem po sili razmer postal levak in komunist, ker si upam razmišljati s svojo glavo in nisem vodljiva ovca... 

Če smo se nekako zmenili, da politike ne komentiramo, potem to velja tudi zate?

Ker pa si se že oglasil, ti lahko postrežem z nekaj dokaj sprejemljivimi kontra argumenti:

- označevanje drugače mislečih s komunisti, levaki ni nobena posebnost. Drugače misleči od nas nas označujejo npr. s kleriki, domobranci. Za razliko od nas drugače mislečih mi oz. ogromna večina ne časti domobrancev, veliko nas je nevernih. Levaki se kar klanjajo rdeči zvezdi, morilcem, tudi pokloni pred spomenikom dokazanega morilca Borisa Kidriča (kako zlobna, zločinska je bila šele njegova žena) dokazujejo, da so po svoje komunističnega mišlenja. In še to glede tega: domobranci so kot gibanje nastali komaj leta 1943 kot odgovor na komunistično nasilje. Vsaj jaz... niti ne vem, kakšne uniforme so nosili, kakšen prepoznaven znak? Ne častim jih... kako sem torej lahko domobranec za razliko od veliko drugače mislečih, kateri hodijo na razne partizansko/komunistične maškerade?

- udeležba na volitvah je seveda prostovoljna. Žal pa bi lahko temu rekli tudi takole: najlažje je kritizirati politike, sam pa ne storiš ničesar, da bi se odločil za nekoga... za boljšega med slabimi, če že tako misliš, da ni nič "pametnega med njimi"!

- te floskule, da vi, kateri se volitev ne udeležujete in zaradi tega razmišljate s svojo glavo je že milijonkrat prežvečena floskula. Kaj, ko bi si izmislili nekaj, kar pije vodo in bi bilo bolj unikatno?

- tvoja politična kultura se kaže tudi v izrazu glede izgleda premiera. Saj je najlažje, "ćelavi, jajo...", a?

- mi nekateri to vlado podpiramo in ni nas malo, čeprav nam "ni pomoči". Malce žališ... Se pa ne izpostavljamo, ne pljuvamo po politiki po ulicah, po medijih je tega veliko manj v primerjavi z levaki, kateri to počnejo celo med epidemijo. Argumenti za podporo vladi: na oblast je prišla po demokratični poti. Šarec je sam odstopil, vzrok za odstop si je zakuhal že s prevzemom oblasti. Kot humorist na vaških veselicah (neke politične kilometrine pač ni imel) enostavno ni dojel, da s stranko Levica ne bo mogel dolgo sodelovati. Ko ga je zapustil še edini pametni minister v tisti vladi, torej finančni minister, je bilo vsega konec. Ta vlada je prevzela oblast v težkem trenutku, še pred uradnim prevzemom oblasti so začeli razni "besposličari", pa del javnega sektorja, predvsem pa kulturniki in umetniki, kateri se več al manj napajajo z državnega proračuna, delajo pa skoraj nič koristnega za državo, torej so ti začeli trenirati kolesarjenje ob petkih (no, vsaj nekaj povezano z našim portalom, a?). In to se nadaljuje več ali manj do današnjih dni... interpelacije, pa metanje polen pod noge tudi samo reda radi, ustavna obtožba, katera ne bo prešla verjetno niti praga parlamenta in še kaj... ta vlada ima železne živce in je najboljša v zgodovini Slovenije. Tudi, ker je veliko denarja razdelila državljanom, ohranila veliko delovnih mest, čeprav tu in tam... se je denar res metal malo preveč stran. Ukrepi so podobni kakor v drugih državah, nekateri ostrejši, nekateri milejši, nekateri res brez veze, nekateri pijejo vodo. Vsi, kateri vse veste se malo osredotočite tudi na druge države in primerjajte... kako je bilo tam? Ne spremljati samo razne Potrče in statistično enega izmed stotih strokovnjakov, kateri trdijo, da ni ne virusa, ne tega in onega.

Toliko, s tem "politično debato" s svoje strani na tej temi zaključujem. Upam, da nikogar osebno ne žalim, zato lepo prosim, da se tudi drugi tako obnašajte. In si bomo dobri... še naprej!

Tipični janšist. Dej si še nick zamenjaj, ker se nekako ne ujema z filozofijo, katero zagovarjaš... 

O politiki ne... ampak komentar je od tipične budale! Trotl niti ne ve, od kod meni nick! Si kdaj ti blesavi slišal za film Nikita?

Ajde Črtomir, odjebi!

aljoman 21.05.2021 06:32
Ko je bil ta forum še živ, so takele paciente kot je Nikita, enostavno bannali. Zadeva rešena.
Nikita 21.05.2021 07:27

@aljoman: banaj se sam...

Vse, kar sem napisal drži vodo, kakor temu pravimo. Res sem se preveč razpisal, nisem pa točno jaz začel. In nobenemu nisem prvi napisal, da je "pacient", da je "omejen", ti in še kateri pa, da smo "janšisti", pa "kleriki" in podobne neumnosti. Dovolj je desni, desnjaki, kakor jaz pišem za vas, da ste levaki! Če te je tako zmotil pridevnik "levak" se ti po svoje lahko opravičim, vendar... večina vas ni ne levih, ne desnih, ampak ste "protijanševsko" razpoloženi, še vedno v rožice zavijate zgodbe o hrabrih partizanih in porednih domobrancih. Kaj si torej?

Lepo sem napisal, ne žalimo se osebno! Ampak, nekaterim to dopovedati, a druge bi banali? Kje je tu tvoja poštenost, iskrenost, ene vrste politična neopredeljenost? Je pač ni!

aljoman 21.05.2021 07:38

Poglej Nikita, s politiko si pravzaprav ti začel v tej debati. Spustil si se na nivo, ki pritiče... ne bom se spuščal na tvoj nivo. To da žališ vsevprek, je značilno za vas. Vsi, ki jim trenutna politika ni blizu, so za vas levičarji, levaki, delomrzneži, trenirkarji, čefurji, rdečkarji, pedri... 

Pojdi raje na kolo in objavi kako lepo turo tu gor, to mi je fino brat od tebe. Politiko pa pusti pri miru, vsaj na kolesarskem forumu. Srečno.

Nikita 21.05.2021 07:59

@aljoman

Poglej Nikita, s politiko si pravzaprav ti začel v tej debati. Spustil si se na nivo, ki pritiče... ne bom se spuščal na tvoj nivo. To da žališ vsevprek, je značilno za vas. Vsi, ki jim trenutna politika ni blizu, so za vas levičarji, levaki, delomrzneži, trenirkarji, čefurji, rdečkarji, pedri... 

Pojdi raje na kolo in objavi kako lepo turo tu gor, to mi je fino brat od tebe. Politiko pa pusti pri miru, vsaj na kolesarskem forumu. Srečno.

Če ti politika ni blizu, potem ne vem, čemu je tebe, druge zmotil izraz levičarji, levaki? Tega seveda ne boš vedel obrazložiti. Če meni kdo napiše, da sem domobranec, klerik... sicer kaj odvrnem, ne velikokrat, izraz klerik, cerkveni... pa me nasmeji. Vse sem, samo veren ne.

Ne vse, veliko nevladnih organizacij, veliko članov kakšnih društev, kot je pisateljsko, pa veliko zaposlenih predvem na Ljubljanski univerzi... koliko jih je viška in koliko od teh dela kaj koristnega za državo? Pa kup "kulturnih" delavcev tipa "zlatko". Napajajo se že desetletja iz proračuna in vzeli so si pravico, da do konca življenja imajo to za samoumevno. To so delomrzneži in pika. Naj grejo na trg in si tam preskrbijo sredstva za življenje, kakor to dela kakšna Mojca in Tine na Gorenskem, pa Pištek in Mariška na Goričkem in še bi se dalo naštevati. Ti delomrzneži se ne zavedajo, da mora nekdo trdo delati osem ur za njih in to za malo plačilo, za minimalca.

Predno boš spet kaj odpisal si točno preberi... "ne vsi, ne vse" sem napisal. Da ne boš ne ti, pa še kateri mislil, da trdim, da ne rabimo marsikaj v tej državi. Nobenega gledališča, da nihče več naj ne piše romanov, pesmi, da se naj nobena organizacija ne buni proti vladi, če ta kaj ne dela prav. Ampak dandanes protestirajo vsepovprek samo, da vladi nagajajo. V tem je point obnašanja levakov, pa če hočeš delomrznežev, trenirkarjev...

aljoman 21.05.2021 08:07

Smešiš se s svojimi političnimi objavami. To je kot tist vic, ko Janez vozi po avtocesti v napačno smer in si misli, kakšni ... (tukaj vstavi po želji, kreteni, trenirkarji, delomrzneži, zlatkoti...), vsi vozijo v napačno smer.

Zdaj te imam pa dovolj, prelep dan je danes, da bi mi ga ti lahko pokvaril. Srečno! O&O.

Nikita 21.05.2021 09:03

@aljoman

Smešiš se s svojimi političnimi objavami. To je kot tist vic, ko Janez vozi po avtocesti v napačno smer in si misli, kakšni ... (tukaj vstavi po želji, kreteni, trenirkarji, delomrzneži, zlatkoti...), vsi vozijo v napačno smer.

Zdaj te imam pa dovolj, prelep dan je danes, da bi mi ga ti lahko pokvaril. Srečno! O&O.

He, he... lep dan tebi. Mi smo itak zmenjeni, da gremo s kolesi malo v Prlekijo. Danes ogled Gira odpade... tile sprinti me ne zanimajo, nekako tudi na splošno Giro letos vsaj po nekih ekstra zvenečih imenih ni najbolj zanimiv.

Jutri? Mi na kolo dopoldan, popoldan pa se ve... to je nekako sigurno eden najbolj športnih popoldnevov v življenju... najprej Giro, potem nogomet in Španci, pa "naš finale", kjer o svoji usodi odloča tudi soboška Mura, po koncu malce, le malce prediha, morda se v ponovitvi še enkrat ogleda vzpon na Zoncolan in nato košarka in Dallas... Ja, dneva si ne pokvarimo, sam sem si ga polepšal, ko sem se malo znesel nad enim... pa bom tiho! 😍

Nikita 23.05.2021 10:09

Za božjo voljo, naj vas nekaj "političnih" komentarjev ne vrže iz tira. Nič o Giru, pa je naš Tratnik včeraj dal vse od sebe. Kolega je rekel, da se je pitbull boril z hrtom v teku na hrib?

Po svoje škoda, ne razumem pa se toliko v te reči, bo imel Tratnik danes dovolj moči, volje in dovoljenje ekipe, da ponovno proba pobegniti?

bog 23.05.2021 19:44

Slike gledalcev z današnje ture.

Ena pri nas ena v Italiji. Le katera je pri nas?

SODROVC 23.05.2021 19:50
@Nikita

Za božjo voljo, naj vas nekaj "političnih" komentarjev ne vrže iz tira. Nič o Giru, pa je naš Tratnik včeraj dal vse od sebe. Kolega je rekel, da se je pitbull boril z hrtom v teku na hrib?

Po svoje škoda, ne razumem pa se toliko v te reči, bo imel Tratnik danes dovolj moči, volje in dovoljenje ekipe, da ponovno proba pobegniti?

S Tratnikom sva skoraj sovaščana/someščana, zato zanj vedno navijam. In ko mi je žena včeraj rekla, da je Jan v begu, sem rekel, da danes ne, jutri, Brdih. Pa je rekla naj si sam ogledam (jaz sem gledal za nazaj, da vidim kdo vse gre v beg itd.). In potem sem dal " vživo". Ja, bilo je super, ampak, glede na to, da je on odličen za vse terene, razen za super klance, se je odlično obnesel. Sem danes govoril s kolesarji iz FV G (Itakija), pa so rekli, da je neverjeten, da se je, s takimi telesnimi karakteristikami, sploh boril za tako visoko uvrstitev. Ima že svetovni sloves, tudi druge nacije ga poznajo. 
Nikita 23.05.2021 20:09

@SODROVC
@Nikita

S Tratnikom sva skoraj sovaščana/someščana, zato zanj vedno navijam. In ko mi je žena včeraj rekla, da je Jan v begu, sem rekel, da danes ne, jutri, Brdih. Pa je rekla naj si sam ogledam (jaz sem gledal za nazaj, da vidim kdo vse gre v beg itd.). In potem sem dal " vživo". Ja, bilo je super, ampak, glede na to, da je on odličen za vse terene, razen za super klance, se je odlično obnesel. Sem danes govoril s kolesarji iz FV G (Itakija), pa so rekli, da je neverjeten, da se je, s takimi telesnimi karakteristikami, sploh boril za tako visoko uvrstitev. Ima že svetovni sloves, tudi druge nacije ga poznajo.

Meni Tratnik takoj pade "v ušesa", saj ima zanimivi naglas... in berem, da je iz Idrije.

Meni osebno se je pa zdel prenos dirke dokaj skromen glede grafike... Vsi seveda nismo iz zahodnega dela države... tako seveda nisem večkrat vedel, kje približno so eni in glavnina? Je pa to bila v bistvu druga etapa, katero sem gledal in niti ne vem, kako so prenašali ostale etape? To imajo Francozi veliko bolje urejeno... in upam, da bodo imeli tudi naši na naši dirki!

Je pa bil komentator srbskega jezika solidno "zmeden", čeprav se je trudil, da veliko pove: v glavnem je bila zanj Gorica slovenska, Nova gorica pa italijanska, he, he...

mark 25.05.2021 09:47

Meni se prenos niti ni zdel slab. Malce me je motilo, da so praktično vedno, ko je režiser objavil kakšne helikopterske posnetke Slovenije, te (delno) prekrili s kakšnimi intervjuji, reklamami itd. Sta mi šla tudi malo na živce komentatorja, ki sta kar naprej ponavljala mantro o železni zavesi, ki je razen mogoče nekaj let po vojni tu nikoli ni bilo. Mi smo vedno brez problemov prehajali to mejo, vsekakor veliko lažje kot recimo madžarsko,  češko ali kakšno drugo na vzhodu. Če bi komentatorja omenila kakšno besedo, da so tudi na oni strani meje slovenske vasi, bi bilo pa to že preveč. Sta se sicer kar lepo naučila izgovorjave slovenskih imen, bi pa lahko vedela, da smo tudi pred Rogličem in Pogačarjem imeli kakšnega kolesarja, zato modroumne ugotovitve, da bo pa zdaj kolesarjenje v Sloveniji postalo postalo popularno, niso na mestu.

Naj še kakšno o politiki. Hvala bogu, da je bilo malo provokacije, vsaj pride kakšen post na zelo mrtev forum. Kolikor sem jaz razumel, Nikita ni nikogar označil za levaka, pač pa ste se nekateri sami prepoznali v tej besedi. Že veste zakaj. Kolikor vem pa levičar in komunist za razliko od ZDA pri nas ni psovka. Jaz uporabljam še besedo kvazilevičarji, gre praviloma za stranke, ki se deklarirajo za levosredinske, so pa po programu predvsem liberalne, levega je pri njih samo to, da nasprotujejo Janši.  

Ne vem, kaj ima sicer domobranstvo veze s kolesarskim forumom in kaj to Nikita vleče sem, ampak naj ga dopolnim, da se je domobranstvo delno popolnilo iz bele garde in vaških straž, ki so bile primarno sestavljene za ohranitev reda in obrambo pred komunističnim nasiljem, potem pa se prerasle v okupatorju zelo koristne pomožne enote. Sodelovali so z Italijanskimi okupatorji, a so prejemali orožje in usklajevali akcije tudi z zavezniki (Angleži), česar mnogi ne vedo. Itak so pa Angleži na tem prostoru zmešali največ dreka in so posredno mogoče odgovorni celo za več mrtvih kot Nemci. Si bom dovolil omeniti še plavo gardo (bolj off topic pa že ne morem), ki je bila izrazito protiokupatorska in bila celo pripravljena sodelovati s komunisti, a so jo ti prevarali in pri njenem uničenju pomagali Nemcem. Ko sem še hodil v šolo, pa je bila v učbenikih plava garda omenjena samo kot ena oblika kolaborantov, kar pa je čista izmišljotina.

SODROVC 25.05.2021 11:14

Malo za sprostitev: 

https://www.facebook.com/monadeancazade/videos/466921804383403

Ja, Angleži so zelo dolgo dobavljali orožje tudi četnikom. Ampak o teh stvareh pri nas (pa verjetno tudi pri njih), noče nihče nič več vedeti. 

Ma pestmo stat politiku, dajmo račt kšnu wad bičiklet, no. 😂

Maratonac 25.05.2021 20:25
@Nikita

Vse, kar sem napisal drži vodo, kakor temu pravimo. Res sem se preveč razpisal, nisem pa točno jaz začel. In nobenemu nisem prvi napisal, da je "pacient", da je "omejen", ti in še kateri pa, da smo "janšisti", pa "kleriki" in podobne neumnosti. Dovolj je desni, desnjaki, kakor jaz pišem za vas, da ste levaki! Če te je tako zmotil pridevnik "levak" se ti po svoje lahko opravičim, vendar... večina vas ni ne levih, ne desnih, ampak ste "protijanševsko" razpoloženi, še vedno v rožice zavijate zgodbe o hrabrih partizanih in porednih domobrancih. Kaj si torej?

Lepo sem napisal, ne žalimo se osebno! Ampak, nekaterim to dopovedati, a druge bi banali? Kje je tu tvoja poštenost, iskrenost, ene vrste politična neopredeljenost? Je pač ni!

Maratonac 25.05.2021 20:32

@Maratonac
@Nikita

@Maratonac
@Nikita

Vse bi bilo v redu da ste desni ampak vi SDS niste  desna ampak KLEROFAŠISTIČNA STRANKA  in v temu je edini  problem ! Plus tega , da jo vodi norec , ki ob sebi zbira ravno takšne ! Razmisli o temu , zakaj je "katoliška"  Ljudmila , kar naenkrat najbolj priljubljena ?  Ja zato ker nima diagnoze in  to da  je kdo veren ali ne pa nima  nobene veze !

mark 26.05.2021 08:58
@Maratonac
@Maratonac
@Nikita

Vse bi bilo v redu da ste desni ampak vi SDS niste  desna ampak KLEROFAŠISTIČNA STRANKA  in v temu je edini  problem ! Plus tega , da jo vodi norec , ki ob sebi zbira ravno takšne ! Razmisli o temu , zakaj je "katoliška"  Ljudmila , kar naenkrat najbolj priljubljena ?  Ja zato ker nima diagnoze in  to da  je kdo veren ali ne pa nima  nobene veze !

Takele bi pa res bilo potrebno banat, ker to pa je sovražni govor enega levaškega ekstremista. In levi ekstremisti so "zaslužni" za precej več mrtvih v Evropi od 60 ih let naprej (razni Baader-Meinhofii) kot desni. Mislim, da ni prav žaliti (zmejanje s fašisti je po sodni praksi celo kaznivo) simpatizerje stranke, ki ima še vedno daleč največ pristašev v Sloveniji, kljub temu, da vsi vodilni mediji zganjajo sistematično propagando proti stranki in njenemu voditelju (velikokrat sicer čisto upravičeno, ne pa vedno). Če mislite, da počnejo kaj nezakonitega jih prijavite, kolikor vem imamo še vedno neodvisna tožilstva in sodišča, oziroma so ti pretežno levo usmerjeni (ustavno sodišče in del tožilstva, sodniki pa kakor kdo, načeloma bi moralo biti njihovo delo neodvisno od politične usmerjenosti).Ne vem, ali rabite vi kakšno diagnozo, mogoče bi bilo kakšen dan brez poročil in časopisov čisto dovolj za ohladitev preveč razgrete glave.

mark 26.05.2021 09:06
@Maratonac
@Nikita

Nikita, "klerik" ni nobena zmerljivka, ampak samo neuki in nerazgledani levaki (pa tudi desnjaki in srednjaki, ampak ti sebe seveda ne bodo imenovali tako) mislijo, da to je. Klerik je duhovniški začetnik. Tudi klerikalec naj načeloma ne bi bila zmerljivka, to je namreč bil v zgodovini pripadnik klerikalne stranke oziroma klerikalizma, torej človek, ki je zagovarjal verske vrednote, s čemer ni bilo nič narobe, sploh če vemo, da so bili klerikalci tudi nekateri največji znanstveniki v zgodovini. Skozi obdobje "komunizma" pa se je temu pojmu, tako kot veri in cerkvi prilepil pomen nazadnjaštva in je dobil negativno konotacijo.

aljoman 26.05.2021 09:24

Fantje, povsem ste zašli. Za prepucavanje in zmerjanje je primeren kak drug forum.

Nikita 26.05.2021 11:56

@aljoman

Fantje, povsem ste zašli. Za prepucavanje in zmerjanje je primeren kak drug forum.

To drži, vendar bi bilo tudi zate v redu, da si prebereš, kaj si pisal prej! Zdaj, ko si videl, da pa le vsi niso nastrojeni proti vladi, SDS-u... se delaš mirovnika. Nekako ni v redu, čeprav upam, da nisi osebno užaljen? Veš meni gredo hudo na živce ljudje, kateri se deklarirajo kot ne levi in ne desni, vendar ob prvi priliki pljuvajo proti desnjakom... in najdejo se tudi "primerki" obratnega obnašanja, čeprav jih je vseeno manj. Taki navadno največ vejo, še posebej naslonjeni na šank, kakor se žargonsko pravi.

Kar se pa tiče Maratonca pa bi mu odgovoril samo toliko (Mark mu je vse itak pojasnil), da preveč bere samo Dnevnik, Mladino, gleda... Vsaj jaz preberem tudi kaj v Mladini, pa Studio City si vmes pogledam in še kaj.

Posebne teme o Giru nimamo... mogoče bi tule nadaljevali s kolesarstvom, mene pa po svoje tudi ne moti, če se malce zaide... Še o tistem komentatorju srbskega govornega področja: mislim, da je rekel, da se piše Paunović, večkrat je povedal, da je dirkal, nekaj govoril o Čerinu, tudi o srbskih trenerjih in da jih je vsaj polovica na bolniški zaradi virusa. Vojsko je služil na Pokljuki v tisti športni četi in še kaj... Tako me je res malo začudilo, da ni opazil, da daje Gorico v Slovenijo, Novo Gorico pa v Italijo. Ampak... saj se je človeško motiti, ane?

aljoman 26.05.2021 12:04
@Nikita

@aljoman

To drži, vendar bi bilo tudi zate v redu, da si prebereš, kaj si pisal prej! Zdaj, ko si videl, da pa le vsi niso nastrojeni proti vladi, SDS-u... se delaš mirovnika. Nekako ni v redu, čeprav upam, da nisi osebno užaljen? Veš meni gredo hudo na živce ljudje, kateri se deklarirajo kot ne levi in ne desni, vendar ob prvi priliki pljuvajo proti desnjakom... in najdejo se tudi "primerki" obratnega obnašanja, čeprav jih je vseeno manj. Taki navadno največ vejo, še posebej naslonjeni na šank, kakor se žargonsko pravi.

Ne vem zakaj si se ravno v vseh temah name obesil? In kaj sem pravzaprav pisal, da te tako boli?
Nikita 27.05.2021 07:54
@aljoman
@Nikita

@aljoman

Ne vem zakaj si se ravno v vseh temah name obesil? In kaj sem pravzaprav pisal, da te tako boli?
Nič me ne boli... si mi pa pripel naziv "pacient" in morda še kaj... Ni lepo, čeprav iz tega več ne mislim delati neki problem.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI