Vzhodne ture za Pomurce

Domov > Forum > Vzhodne ture za Pomurce

Vzhodne ture za Pomurce

SORTIRAJ PO:
Nikita 17.05.2021 09:07

 Pozdravljeni... tu bi rad pripenjal ture po Vzhodni Sloveniji in pridobil vaša mnenja... o slabih cestah, zaporah ter podobne reči.

Vsaj meni je postalo Goričko po svoje dolgočasno... tam ni več ničesar, kar bi lahko "odkril"! Bližnja Prlekija je tudi več ali manj veliki meri raziskana...

Tako mi ostane, da si ogledujem kraje tam nekje do Celja, do skrajnega juga, do Maribora...

Pripenjam eno turo, mislim na vožnjo izključno s specialko, vse bi naj bil asfalt... in morda kakšno opozorilo, da je kje cesta v popolnem remontu, da je tu in tam zaprt kakšen most...

Sobota - Cirkulane - blizu Ptuja - Radenci - Sobota

galoper 18.05.2021 10:26

V iskalnik vtipkaj 'Razmere na cestah' in pokaže se ti zemljevid, ki ga lahko povečaš za izbrano področje. Ko bom našel dovolj nizko ceno za bivanje v Prekmurju, se bom preselil, da bom lahko kolesaril tudi po Madžarski, ker je malo prometa.


Agent041 18.05.2021 11:56
@galoper

V iskalnik vtipkaj 'Razmere na cestah' in pokaže se ti zemljevid, ki ga lahko povečaš za izbrano področje. Ko bom našel dovolj nizko ceno za bivanje v Prekmurju, se bom preselil, da bom lahko kolesaril tudi po Madžarski, ker je malo prometa.



Toliko samo za info, ne pozabi vzeti v obzir, da so ceste na Madžarskem totalka katastrofa!
galoper 18.05.2021 13:29
@Agent041
@galoper

V iskalnik vtipkaj 'Razmere na cestah' in pokaže se ti zemljevid, ki ga lahko povečaš za izbrano področje. Ko bom našel dovolj nizko ceno za bivanje v Prekmurju, se bom preselil, da bom lahko kolesaril tudi po Madžarski, ker je malo prometa.



Toliko samo za info, ne pozabi vzeti v obzir, da so ceste na Madžarskem totalka katastrofa!


galoper 18.05.2021 13:33

Hvala za opozorilo. Čez 1000km po Madžarski sem že prekolesaril, glede na izkušnjo o redkem prometu res nimam strahu pred slabimi cestami. Izbira smeri je pomembna, saj sem 3x menjal zračnico.


Nikita 18.05.2021 15:47

@galoper

V iskalnik vtipkaj 'Razmere na cestah' in pokaže se ti zemljevid, ki ga lahko povečaš za izbrano področje. Ko bom našel dovolj nizko ceno za bivanje v Prekmurju, se bom preselil, da bom lahko kolesaril tudi po Madžarski, ker je malo prometa.


To o razmerah na cestah tudi ni še zdaleč najbolj točno... kakor vidim, ni označeno zaprtje ceste do Leskovca, pa tudi most pri Forminu izgleda ni zaprt? Nekdo se moti, ali forumovec pri temi o Boču, ali ta portal? Tako nekako bolj upam na razna vaša zapažanja. Kar se tiče pripete trase bom to probal peljati drugo soboto ali nedelje, pač če "Bog da"... mislim pa na vreme.

Kar se tiče cest na Madžarskem... so v globalu res slabše, kakor pri nas, se pa tudi pri njih najdejo prave lepotice... ni vse tako črno, kakor se prvi trenutek zdi.

Nikita 21.05.2021 09:09

Žal nekih odzivov, če je s traso kaj narobe, ali potrditev, da je vse v redu, ni... Bo že, da se bom peljal brez zapletov. In nova uganka zame, za nekoga, kateri te ceste pozna... pa upam, da mi kaj svetuje.

Deset let je približno, ko smo se vozili okoli Borla, pa preko jezu in kanala... pri Žetalah preko Donačke, na koncu pa je bil vzpon na Janški vrh. Spomnim se samo, da sem pred vrhom zavil v neki "prepad" in gori ravno nisem bil, spomnim se še enega ostrega ovinka na vzponu... in to je to. Ker vodita gor na ta vrh dve cesti... bi lepo prosil, da me nekdo popravi, če sem traso speljal po napačni? In če je še kaj narobe... To se bo vozilo nekje proti koncu junija, tako, da neke večje sile ni. Še trasa:

Vzpon na Janški frh


1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI