Crank Brothers Eggbeater

Domov > Forum > Crank Brothers Eggbeater

Crank Brothers Eggbeater

SORTIRAJ PO:
Hribolaznik2239722397 07.06.2021 14:38
 Vprašanje glede pedal Crank Brothers Eggbeater. Namen imam uporabiti ta pedala na MTB in na cestnem kolesu, seveda v kombinaciji z MTB čevlji s trdim podplatom. Kakšne izkušnje imate s temi pedali? Hvala.
copi 07.06.2021 14:49

@Hribolaznik2239722397
 Vprašanje glede pedal Crank Brothers Eggbeater. Namen imam uporabiti ta pedala na MTB in na cestnem kolesu, seveda v kombinaciji z MTB čevlji s trdim podplatom. Kakšne izkušnje imate s temi pedali? Hvala.


Kupi Shimano 



Hribolaznik2239722397 07.06.2021 15:34

Imam že Shimano SPD SL za na cestno kolo. Problem je, če človek želi na kak izlet in pri tem narediti še par korakov, recimo na kakem prelazu. Tam si človek navadno zaželi še kakega sprehoda. Zato je Eggbeater odlična opcija, predvsem zaradi svoje teže (ta namreč znaša 285 g za dotična pedala). Ker v Sloveniji ta firma ni tako v uporabi kot v tujini, me zanima če kdo to uporablja in kakšne so izkušnje. Odgovor v stilu kupi si kaj drugega (že imam vse drugo) me ne zanima.

copi 07.06.2021 15:44
@Hribolaznik2239722397

Imam že Shimano SPD SL za na cestno kolo. Problem je, če človek želi na kak izlet in pri tem narediti še par korakov, recimo na kakem prelazu. Tam si človek navadno zaželi še kakega sprehoda. Zato je Eggbeater odlična opcija, predvsem zaradi svoje teže (ta namreč znaša 285 g za dotična pedala). Ker v Sloveniji ta firma ni tako v uporabi kot v tujini, me zanima če kdo to uporablja in kakšne so izkušnje. Odgovor v stilu kupi si kaj drugega (že imam vse drugo) me ne zanima.

Potem pa ne sprašuj in kupi! Če si še že odločil kaj boš kupil. 



leopardTrek 07.06.2021 17:56
@Hribolaznik2239722397
 Vprašanje glede pedal Crank Brothers Eggbeater. Namen imam uporabiti ta pedala na MTB in na cestnem kolesu, seveda v kombinaciji z MTB čevlji s trdim podplatom. Kakšne izkušnje imate s temi pedali? Hvala.
Vcasih sem to vozil (osnovni model), pa sem rekel nikoli vec. Ne vem, ce so mi zdrzali vec kot pol leta brez problemov, stalni problemi z lezaji, potrebno jih je zelo redno mazati, dobijo luft....no mogoce so zdaj kaj boljsi...

Hribolaznik2239722397 07.06.2021 23:16
@leopardTrek
@Hribolaznik2239722397
 Vprašanje glede pedal Crank Brothers Eggbeater. Namen imam uporabiti ta pedala na MTB in na cestnem kolesu, seveda v kombinaciji z MTB čevlji s trdim podplatom. Kakšne izkušnje imate s temi pedali? Hvala.
Vcasih sem to vozil (osnovni model), pa sem rekel nikoli vec. Ne vem, ce so mi zdrzali vec kot pol leta brez problemov, stalni problemi z lezaji, potrebno jih je zelo redno mazati, dobijo luft....no mogoce so zdaj kaj boljsi...


Ja, zdaj so izboljšani. Saj zato, če je kdo, ki vozi bolj zadnje generacije... Slišal sem 1 negativno stvar in to je, da se krilca pedal vrežejo v podplat čevlja. Ampak to se da elegantno rešit z nakupom jeklenih ploščic, ki zaščitijo tudi najdražje karbonske podplate... 
vrbinct 08.06.2021 14:13

Alternativa Crank Brothers Eggbeater so tudi: https://www.bicikel.com/mali-oglasi/prodam-pedale-ritchhey-20295

Tudi Ritchey-eva pedala so kvalitetna, lahka, predvsem pa jih lahko uporabiš z MTB čevlji. Včasih sem jih vozil v kombinaciji s cestnim kolesom in cestnimi čevlji s karbonskim podplatom.

LeQuack 08.06.2021 18:31

Škoda ker ne prodajajo več Speedplay Frog. To so bila super pedala za na cesto, ampak s SPD nastavki.

aljoman 09.06.2021 06:51

Prvo verzijo sem uporabljal eno sezono. Nikakor se jih nisem uspel navadit. To vpetje z vseh strani je sicer super, ampak meni je redko uspelo vpeti z lahkoto. 

Zamenjal sem jih s Shimanovim osnovnim modelom 520. Zapenjanje dosti bolj enostavno, so pa nekaj težji.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI