Dirka po Sloveniji

Domov > Forum > Dirka po Sloveniji

Dirka po Sloveniji

SORTIRAJ PO:
Nikita 12.06.2021 12:15

Nobenega razmišljanja, komentarja, strokovne ugotovitve, opisa kakšnega dogodka...

Bo že držalo, da leži Slovenija nekje v Indijskem oceanu? Morda ni na štartu noben znan svetovni kolesar? Ne prenaša je ne televizija, ne kakšen drug medij? In še bi lahko našteval v prid temu, da je zadeve več kakor nezanimiva? Ni tudi nagrad, pa ne točk za svetovno lestvico? Nenazadnje nimamo v Sloveniji nobene turistične ali naravne znamenitosti?

Le kako si dovolim, da opozarjam na dogodek, a?

SODROVC 13.06.2021 06:58

Te dni je lepo vreme, na cestah se veliko dogaja (je treba it navijat, ne?), pol se pa zavleče in se na komentiranje tu gor pozabi. Itak pa komentirati tu gor ni isto, kot po FB. Ni možno 😜 hitro naložiti par fotografij in selfijev in biti "slaven"😜. 

Moje ugotovitve glede (za nazaj) ogledanih prenosov: Komentator Koušca ( ki mu menda cestno kolesarstvo ni všeč, vsaj tako je rekel enkrat v Podnanosu, kjer sem se ustavil "na pivo". Trudi se, za.ebe pa tudi, pol ga sicer g. M. Hvastja popravlja, ampak... 

No, včeraj, ko je bil pobeg tik pod Dobrovim (Dobrovo v Goriških Brdih) in se je videlo grad, ga je g. Koušca zamešal za grad Kromberk in ko je prišel potem tja še peloton...

Ampak, drugače je pa prenos res dober, veliko se vidi. Me pa zanima, kaj porečejo župani, ki za reklamo mest plačajo, potem so pa vmes komercialne reklame in ni nobenega komentarja. slika je pa majhna.


Nikita 13.06.2021 07:19

@SODROVC

Te dni je lepo vreme, na cestah se veliko dogaja (je treba it navijat, ne?), pol se pa zavleče in se na komentiranje tu gor pozabi. Itak pa komentirati tu gor ni isto, kot po FB. Ni možno 😜 hitro naložiti par fotografij in selfijev in biti "slaven"😜. 

Moje ugotovitve glede (za nazaj) ogledanih prenosov: Komentator Koušca ( ki mu menda cestno kolesarstvo ni všeč, vsaj tako je rekel enkrat v Podnanosu, kjer sem se ustavil "na pivo". Trudi se, za.ebe pa tudi, pol ga sicer g. M. Hvastja popravlja, ampak... 

No, včeraj, ko je bil pobeg tik pod Dobrovim (Dobrovo v Goriških Brdih) in se je videlo grad, ga je g. Koušca zamešal za grad Kromberk in ko je prišel potem tja še peloton...

Ampak, drugače je pa prenos res dober, veliko se vidi. Me pa zanima, kaj porečejo župani, ki za reklamo mest plačajo, potem so pa vmes komercialne reklame in ni nobenega komentarja. slika je pa majhna.

Vsi vi, kateri v živo spremljate etape... (mi smo predaleč) res imate probleme s časom, to se strinjam. Vseeno bi se lahko kaj pisalo, ampak, pač je tako, da je čas sveta vladar, denar pa po svoje izgublja pomen, a?

Lani sem se vozil po teh krajih... in tudi mislim, da sva s kolegom peljala dol proti Soči, etapa pa je potekala navbreker, vzpon se imenuje Vrhpolje oz. nekaj takega. Naj me nekdo popravi, da sedaj to ne iščem po zemljevidu. Njihov spust je bil po mojem nekje drugje, kakor sva se vzpenjala s kolegom... kolikor se spomnim, je bil najih dolg okrog 8 km... sicer konstantno tam nekje med 5 in kaj vem največ 8 procentov... me je pa takrat kar utrudilo. Vseeno sem malce pretežek in tudi štirideset let starejši od npr. Pogačarja. Pa pustimo mene... tu res nisem pomemben.

Prenos: kar precej časa gledam Eurosport in poslušam srbski komentar. Neverjetno, koliko pohval je izrekel na račun urejenosti, lepot Goriških brd, ni skoparil z navdušenjem, kaj vse so gledalci pripravili ob progi. Naša dva, torej Kovšca in Hvastija sta bila bolj bleda... mene je motilo tudi, da je bilo premalo opisovanja krajev in še česa. Vsi vendar nismo tam doma. Še najbolj pa me moti, da ni nekega zemljevida, kjer bi se sproti vrisovalo, kje so kolesarji. Za nekoga, kot sem sam, bi bilo to zanimivo in bi me še dodatno pritegnilo, da se čez leto, dve... spet malce s kolesom pojavim tam. No toliko...

Malce smo tudi podebatirali... verjetno je Pogačar toliko nadzoroval potek, da je Italijanu prepustil zmago, njemu razen za statistiko itak ni pomenila praktično nič? Baje je bila najvišja točka letošnje celotne dirke le nekaj čez 700 nad morjem... to drži? Vsaj včerajšnja etapa je bila dokaj težka... in da se ne vzpnejo čez sedemsto...?

Tule je vsaj denar sveta vladar... in ravno zaradi pomanjkanja le tega pogrešam še kakšno etapo, tudi, da zavije v bolj odročje kraje... a kaj, ko vse stane?

SODROVC 13.06.2021 13:47

V Plavah se začne vzpon proti prelazu Vrhovlje (domačini ga imenujejo Vrhulje), ki je bil že tudi vključen v eno izmed tras Gira. No, tik pod vrhom so zavili proti Koradi, vendar so kmalu zavili levo in se po hitrem spustu pripeljali do Dobrovega v Goriških Brdih. In ta grad je Koušca zamenjeval z drugimi gradovi. Jaz tiste kraje poznam odlično in se je tudi meni zamalo zdelo, da tuji komentatorji vejo o lepotah Slovenije več kot naš. Hvastja ve več o vsem, brez njega bi bilo komentiranje na nizkem nivoju.

Vzpon na Ravnico je pa težak vzpon, spust v Grgar pa tudi ni od muh. Zaključek na Sv. Goro je pa ubijalski za vsakega povprečnega kolesarja. Ga pa veliko tekmovalcev v PSLO odpelje, le počasneje kot profiji.

To, da komentirajo, da smo Slovenci postali taki navijači šele z dobo Rogliča, se pa krepko motijo. Slovenci smo navijali in so nam navijali na Franji, pa na drugih maratonih tudi. Npr. na Češnjah (LJ-Vič-Ajdovščina-Dobrovo.)

Da ne govorim o navijačih na rellyjih in v Planici. No, v Planici so nam bili blizu tudi Poljaki. 

nemelk 14.06.2021 14:54

@Nikita - svetujem, da se javiš organizatorju in da sedež drugo leto v enega izmet sponzorskih avtomobilov. Tako boš najbolje doživel dirko in obenem raziskal zate tako nepoznane in oddaljene kraje!

SODROVC 14.06.2021 17:10

@nemelk

@Nikita - svetujem, da se javiš organizatorju in da sedež drugo leto v enega izmet sponzorskih avtomobilov. Tako boš najbolje doživel dirko in obenem raziskal zate tako nepoznane in oddaljene kraje!


Jaz si grem kraje v živo ogledat. Z avtom do neke točke, pol pa gasa s kolesom. Poznam pa ljudi, ki si stalno nekaj novega kupujejo, pol pa ne grejo niti 40-60 km daleč na ogled Gira v Slo ali pa na ogled dirke po Slo. Taki pač so eni. (Ne rečem, da je Nikita tak, da ne bo pomote.)

Sem si pa danes za nazaj ogledal sobotno etapa na ES. Tipi morajo te etape res že par dni prej prekolesariti (vsaj tako sem razumel), ker sta komentirala vzpon iz Podsabotina proti Solkanu, kot da bi ga u nulo poznala. Koušca se lahko skrije glede poznavanja cest in to. 

Komentar enega Brica, enega izmed mnogih, ki imajo kmečki turizem: "Pridejo naši in vzamejo sobo. Pol grejo pa v trgovino po hrano in pivo. Ne spoznajo nič lokalne prehrane, ne kupijo niti ene buteljke. Sadje? Ma bejžte no!" 

Nikita 15.06.2021 09:40

@nemelk

@Nikita - svetujem, da se javiš organizatorju in da sedež drugo leto v enega izmet sponzorskih avtomobilov. Tako boš najbolje doživel dirko in obenem raziskal zate tako nepoznane in oddaljene kraje!

Tebi pa iskreno svetujem, da si kupiš bonton! Eni pač... ne morete iz svoje pokvarjene, zahrbtne in da ne napišem še kaj več, kože.

A si že slišal za rek, da če nekomu ne moreš, nočeš pomagati, mu vsaj ne škodi, ne bodi zajezljiv oz. žaljiv! "Gmizdavci" podobnega profila mi grejo strahotno na živce!

Mitjaa23 18.06.2021 10:31

@Nikita

@nemelk

@Nikita - svetujem, da se javiš organizatorju in partypokre stavnici, da sedež drugo leto v enega izmet sponzorskih avtomobilov. Tako boš najbolje doživel dirko in obenem raziskal zate tako nepoznane in oddaljene kraje!

Tebi pa iskreno svetujem, da si kupiš bonton! Eni pač... ne morete iz svoje pokvarjene, zahrbtne in da ne napišem še kaj več, kože.

A si že slišal za rek, da če nekomu ne moreš, nočeš pomagati, mu vsaj ne škodi, ne bodi zajezljiv oz. žaljiv! "Gmizdavci" podobnega profila mi grejo strahotno na živce!

Jah eni pač svoj ego zdravijo s tem, da žalijo in ponižujejo ostale uporabnike. Zgleda jim v življenju ni bilo lepo, da sedaj svoje frustracije pišejo tukaj. Škoda...


1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI