Cestni obroči za težje kolesarje

Domov > Forum > Cestni obroči za težje kolesarje

Cestni obroči za težje kolesarje

SORTIRAJ PO:
stankob 18.06.2021 12:11

 Živjo,


lani sem 10 let starega cestaka Fuji Roubaix z obroči Mavic Axium za novega Scotta Addict 20 z obroči Syncros RP2,0 (obročne zavore). Težava je, ker so mi počile prvo 2 špici zadaj (na nepogonski strani). Potem so mi menjali špice za DT champion in po 2500km sem imel spet eno počeno. Vem da so problem kg (110) vendar s starimi axiumi nisem imel popolnoma nobenih težav, kljub občasnem makadamu in vseh vzponih. Po pravilu mi skoraj vedno počijo špice po kakšnem vzponu na hrib. Syncrosi imajo 24 špic (pletenje 2-1). Cestne luknje jim očitno ne škodijo, bolj klanci (sicer so obroči popolnoma ravni). Tudi sicer slišim jokanje zadjih špic pri kakem vzponu...

Torej, ima kdo kakšno efektivno rešitev? Na prvo žogo sem razmišljal o novem paru Axiumov - ampak nisem prepričan, če bodo tako držali, kot tisti it leta 2010. Rajši bi izbral zadnje pesto z 32 luknjami, obroč (hm, 25; 35: ali višji obroč?) in špice (DT swiss, naj bi bile najboljše) Potem spet, najboljše naj bi bile straight pull - ravne špice, ampak pri takih custom zadevah, sem videl da je bistveno več izbire pest z 32 luknjami s starimi špicami J-bend.  Pozna kdo kakega mojstra (relacija primorska, LJ...); ki je specializiran za take zadeve? Načeloma nisem proti niti narejenim obročem... 

Pa lep dan vsem, k se vam je dalo to prebrat :)

wragec 19.06.2021 05:53

Poišči na FB Aljaž Trenta. Je iz Postojne in strokovnjak za obroče. 

KAVITATOR+ 20.06.2021 12:44

lahko si imel slabo sestavljen obročnik- prenizka in neenakomerna nateznost. 

Za 110kg vozača je več nepaer dobrodošlo prav tako težji oz bolj tog obroč 

stankob 21.06.2021 11:11
@wragec

Poišči na FB Aljaž Trenta. Je iz Postojne in strokovnjak za obroče. 


Hvala, sem ga kontaktiral :) Zgleda, da bova rešila neki.
Hribolaznik2239722397 22.06.2021 13:48

Ni neke filozofije. 110kg + teža kolesa + oprema in si že čez dovoljeno največjo obremenitev. Izogibaj se lahkih obročev in začni uporabljat obroče z 28 ali 32 špicami.

SODROVC 23.06.2021 06:39
@Hribolaznik2239722397

Ni neke filozofije. 110kg + teža kolesa + oprema in si že čez dovoljeno največjo obremenitev. Izogibaj se lahkih obročev in začni uporabljat obroče z 28 ali 32 špicami.

o drži. Že pri nakupu si lahko ogledaš, kakšna je skupna/sistemska nosilnost obročev. Malo poglej na Bike24 ali pa na Rosebikes. DT Swiss so vredu zadeva.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI