S kolesom Kr.gora-Trbiž-Predel-Mangart

Domov > Forum > S kolesom Kr.gora-Trbiž-Predel-Mangart

S kolesom Kr.gora-Trbiž-Predel-Mangart

SORTIRAJ PO:
wili1 21.06.2021 13:26

 Da še tukaj povprašam...kako je s prehodom meje s kolesom iz Kr.gore-Trbiž-Predel....te kje kdo kaj vpraša o PTC? Oziroma je kje na meji kakšna kontrola ali so meje prazne...

HVala

majkl_t 22.06.2021 07:52

Za vikend je šla kolegica ta krog in žive duše ni bilo na mejnih prehodih.

nemelk 22.06.2021 08:51

S kolesom iz Kr. Gore v Trbiž greš po kolesarski stezi, na kateri pa ni mejne kontrole oz. mejnega prehoda v smislu hišice itd.. 


sarabande 22.06.2021 09:26

Za vse vrste prehodov (s hišico ali brez) veljajo isti pogoji. Tukaj so trenutno veljavna pravila za vstop v Avstrijo:

http://www.dunaj.veleposlanistvo.si/index.php?id=6176

Vprašanje je, če kdo kontrolira pohodnike/kolesarje/izletnike, ki prečkajo mejo tam, kjer ni mejnih organov. Po mojem te lahko policija ustavi kjerkoli v Avstriji. To je v teoriji, kako je v praksi pa ne vem.

Ban 22.06.2021 10:36

On gre v Italijo.

sarabande 22.06.2021 10:46

Hvala za prippombo. No, tole velja za Italijo:

http://www.rome.embassy.si/index.php?id=5940

Ostalo je po mojem isto kot v Avstriji. Policija te lahko ustavi kjerkoli.

Ban 22.06.2021 11:50

Ja, lahko te ustavijo kjerkoli. Ampak kolikšna je verjetnost da te ustavijo na tistih parih km, ki jih narediš po Italiji? Od KG do Trbiža je itak kolesarska pot, od Trbiža do Predela je sicer cesta, ampak je skoraj brez prometa in naselij, na Predelu pa itak ni policije.

um_etnik 22.06.2021 18:39

Dovoljeni ni, ustavil pa te (verjetno) ne bo nihče. 

Fantje, cepite se pa bo vse dovoljeno!

nemelk 22.06.2021 23:07

LOL, ja, cepite se!!!

SODROVC 23.06.2021 06:49
@um_etnik

Dovoljeni ni, ustavil pa te (verjetno) ne bo nihče. 

Fantje, cepite se pa bo vse dovoljeno!


To sploh ne drži. Pa kolkr sem bral navodila za v tujino, je potrebno izpolniti še spletni obrazec in ga sprintati. Pa na certifikat cepljenja je potrebno počakati. In potem je treba to nositi s seboj. In masko tudi. In držati se je potrebno protikoronskih ukrepov. 
Nikita 23.06.2021 07:08

@SODROVC
@um_etnik

Dovoljeni ni, ustavil pa te (verjetno) ne bo nihče. 

Fantje, cepite se pa bo vse dovoljeno!


To sploh ne drži. Pa kolkr sem bral navodila za v tujino, je potrebno izpolniti še spletni obrazec in ga sprintati. Pa na certifikat cepljenja je potrebno počakati. In potem je treba to nositi s seboj. In masko tudi. In držati se je potrebno protikoronskih ukrepov. 
A ne velja ta obrazec samo za Avstrijo?

Vse postaja že smešno... vsaka država ima nekaj svojega in vsaj sam... se držim svoje pokrajine, niti na Štajersko si ne upam, he, he... Šalo na stran, v soboto bom verjetno probal po dveh letih malce na Hrvaško, v "naš" priljubljeni lokal Orient v Štrigovi, kjer nekje na sredini rekreativne ture pač paše malica in pivo. Upam, da me spustijo notri? Cepljen sem, tiste papirje sem si skeniral in vse dal na en papir... pa bomo videli!

um_etnik 23.06.2021 08:40

@SODROVC, 

To kar si repliciral na moj post spoh ne drži. Haha, sem odgovoril v tvojem stilu!

Beri

Z nikito se pa strinjam, da je vse že skrajno tragikomično! 

Nikita, jaz že 1 mesec hodim na ture na Hrvaško. Na meji Hrvatom pokažem osebno in potrdilo o cepljenju. Ravno tako našim, ko se vračam. In to je to! Brez zapletov in komplikacij!

um_etnik 23.06.2021 09:05

@SODROVC

Da boš videl, kako moja navedba še kako drži, preberi še tole

um_etnik 23.06.2021 09:14

Jasno, bo pa še nekaj vode preteklo do trenutka, ko bodo 3 sveti protikoronski ukrepi ukinjeni!

Da skrajšam

@wili1, če nimaš PCT, legalno na ta giro ne moreš. 

Fantje, cepite se pa bo vse dovoljeno! Hihihi, vztrajam!

um_etnik 25.06.2021 22:42

HAT Test lahko naredite v KG pri policijski postaji (moder kontejner) vsak dan od7 - 9, in od 18 - 20. Obvestilo o rezultatu na SMS je zastonj, za tiskano verzijo hočejo 10 €. To je legalna verzija.

Drugače pa sem danes naredil krog KG, Trbiž, Nivejsko Sedlo, Racolana, Tabla, Trbiž, KG in sem videl ogromno Slovencev v avtomobilih, na kolesih in motorjih, ogromno A in D avtomobilov in motorjev, skratka, promet je bil konkreten. Policaja pa nobenega,

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI