Kdaj zamenjati plašč

Domov > Forum > Kdaj zamenjati plašč

Kdaj zamenjati plašč

SORTIRAJ PO:
hihitavec 08.07.2021 07:24

Zdravo,

poleg tega, da mi je počila zračnica se je naredila tudi zareza v plašču (kakšnih 4mm velika). Plašč je Continental Grand Prix 5000. Ali je najbolje kupiti nov plašč? Star je sicer 3 mesece in prevoženih je bilo okrog 3000 km.

Hvala za nasvete.

bruhnmici 08.07.2021 11:46

Namesto tebe bi plašč zamenjal, ker ne veš, kako globoka je zareza in koliko so vlakna poškodovana ter kaj se bo z njo ob obremenitvah čez čas dogajalo. Zračnica lahko ob pritisku 6-8.5 bara zelo hitro naredi svoje (v obliki balončka pogleda ven). Če se ti je to zgodilo na stenah plašča, ki so že tako ali tako tanjše, je zadeva še toliko bolj občutljiva.

Najbolj varno je kupiti nov plašč in ga namestiti zadaj. Tisto preostalo "staro", ki je še o.k., daš spredaj, pa bo obraba čez čas približno enaka. Pozicijo indikatorja splošne obrabe tekalne površine plašča (luknjica na tekalni površini) imaš sicer pri strani nakazanega z majhnim  trikotnikom. 

Mimogrede sam uporabljam enake plašče in sem z njimi zelo zadovoljen. 

Srečno in varno.




Zmago_1 08.07.2021 13:39

Menjaj! Ko sem hotel šparat z obrabljeno gumo zadaj in sem mislil še parkrat in potem je kr šlo in šlo dokler me 1x ni ujel dež in v ovinku sem šel naravnost ker mi je odneslo zadnjo gumo in to na ravnini.....

Janja 08.07.2021 14:57

Vzdolžne zareze so problematične zaradi napetosti na konceh - napetost prerezane dolžine se skoncentrira v teh dveh "točkah"... in, kot je rekel bruhnmici, zračnica pogleda ven.

Za priti do doma (oz. za čas do novega plašča) pomaga, da se prepreči razteg plašča v prečni smeri,  - z notranje strani podloži nekaj neraztegljivega a upogljivega - amerikanci imenjujejo 1 dolar solution - zaradi zloženega bankovca.

V škatlici s flikami imam v ta namen kos plastične tube od zobne paste.

crni2 08.07.2021 15:08
… V škatlici s flikami imam v ta namen kos plastične tube od zobne paste.
Pomaga tudi ovitek od Frutabele. Meni se je podobno zgodilo pri spustu s Pavliča, ko mi je razneslo zračnico. Je zdržala guma in rezervna zračnica še na Jezersko s. in do LJ.
Agent041 08.07.2021 15:28

en gel stalno v rezervi v žepu in ovitek je rešitev za prečne gumidefekte

hihitavec 08.07.2021 19:26

Hvala za nasvete. Plašč je že zamenjan. :)

Nejc1986 09.07.2021 17:41

Pravilno. Dodajam zgolj to, da je pametno imeti bolšji (novejši) plašč spredaj. Prednje kolo boš težje ujel, ko bo zdrsnil... 


Sam zamenjam zadnjega po cca 5500-6000km ali prej če je potrebno, starega prednjega dam zadaj za nadaljnjih 1500-2000km in spredaj novega. 

Maratonac 13.07.2021 01:25

Men je na Sori pri Medvodah , ko so delali pločnik betonski okrušek od robnika trotoarja prerezal novo gumo . Se moraš pač sprijazniti z okvarami , sploh pa takšnimi , ki pomenijo življenje ! Mimogrede , prodajajo se podloge za takšne primere , ki preprečujejo zračnici preboj na svobodo. Jaz imam prijatelja , ki ima 50kg in mu zadostuje  pritisk 5 atm in on odvozi do kraja tako poškodovane in podložene gume . Kdaj zamenjati plašč ? Takrat ko se ti iz polokrogline kotalnega dela gume naredi 1cm široka ravnina. 

bog 13.07.2021 11:59

Maratonci tečejo zadnji krog.😘

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI