karbonski okvir - problem z mat barvo

Domov > Forum > karbonski okvir - problem z mat barvo

karbonski okvir - problem z mat barvo

SORTIRAJ PO:
diavolo1983 16.07.2021 20:02
Zdravo vsem, 

Sem nov tukaj na forumu. Imam vprašanje glede barve na karbonskem okvirju. Na zgornji cevi karbonskega okvirja se mi je nekako ‘sprala’ barva do te mere, da se že skoraj vidijo karbonska vlakna. Vsaj meni tako izgleda. Kolo je mat črne in bordo barve ta problem pa se mi je pojavil samo na zgornji cevi. Kako je prišlo do tega si sploh ne znam razložiti. Kolo je novo. Čistil sem ga samo z vodo. Nikoli s čistili. Kolo je še v garanciji. Ima kdo mogoče možno razlago kaj se je tukaj dogajalo? Kakšne so tukaj možnosti uveljavljati garancijo na okvir? Kaj sploh storiti?  

Pralagam forografijo.


Hvala za odgovore.

lp


steveO 17.07.2021 22:19

Jaz bi poskusil uveljaviti garancijo. Če pa ne boš uspešen pa pelji h Kastelicu v Gunclje, on bo vedel kaj narediti.


Janja 20.07.2021 11:10

Ni rešitev,

bolj verjetno, kot da se je sprala, da je odrgnjena/zdrajsana. Ga mogoče tu držiš, ko ga nosiš, ali celo drgneš z nogo med vožnjo, ali da drsa ključavnica - no vsekakor mislim, da se to ne bi smelo kar tako dogoditi.

Jaz imam obdrgnjeno eno gonilko, pa med vožnjo sploh ne vem, da se je dotikam...

Zmago_1 20.07.2021 13:36

Meni se je na Madonetu naredilo isto na zgornji štangi,...zgledal je kot da je barva+lak nekak  odstopu od karbona, čeprav na otip se ni čutilo nič......pripisal sem to soncu in švicu, motilo me pa ni.

Nikita 20.07.2021 20:47

Verjetno je tudi, da kvaliteta izdelave pada? Lani kupil, letos začel voziti točno 1. aprila novo fitnes kolo, sicer ni karbonec, pa vseeno. Po nekaj dnevih sem opazil, da manjka na štangi barve za cca. 2 kvadratna milimetra... Iz čistega mira. Ker zaradi tega ne mislim delati panike pri dobavitelju... sva s Foejem dala gor za pikico temeljne barve in za silo se je skrilo. Vseeno... stari treking ima še vso barvo, sicer malce zbledelo...???

Leclerc 21.07.2021 07:21

meni je, sicer pri enem izmed prvih alu cannondalejev starem 23 let, mat barva praktično vsa odstopila, zato od takrat kupujem samo še shiny variante, ker lak ni brezveze ampak je tudi svojevrstna zaščita...tko da tale mat moda ni glih obstojna...žal pa v ponudbi prevladuje

fuego 21.07.2021 09:28
@diavolo1983
Zdravo vsem, 

Sem nov tukaj na forumu. Imam vprašanje glede barve na karbonskem okvirju. Na zgornji cevi karbonskega okvirja se mi je nekako ‘sprala’ barva do te mere, da se že skoraj vidijo karbonska vlakna. Vsaj meni tako izgleda. Kolo je mat črne in bordo barve ta problem pa se mi je pojavil samo na zgornji cevi. Kako je prišlo do tega si sploh ne znam razložiti. Kolo je novo. Čistil sem ga samo z vodo. Nikoli s čistili. Kolo je še v garanciji. Ima kdo mogoče možno razlago kaj se je tukaj dogajalo? Kakšne so tukaj možnosti uveljavljati garancijo na okvir? Kaj sploh storiti?  

Pralagam forografijo.


Hvala za odgovore.

lp



Barva lahko malce zbledi...imam isto Addicta 2 leti starega pa se mi nič podobnega ni pojavilo pa ga čistim vsaj 1x tedensko. Vidim pa ključavnico na sliki, morda je res od tega.
diavolo1983 26.07.2021 16:18

V nekaterih opisih kolesarskih hlač berem, da preprečujejo tudi ‘kakršnekoli odrgnine’ na kolesu. Se pravi, bi lahko zdrgnil cev s hlačami? Če ja, potem je to edino možno s čimer bi si lahko poškodoval cev. Ključavnica težko, da bi naredila kaj škode, ker ni nikoli drgnila ob zgornjo cev…

diavolo1983 26.07.2021 16:47
oz. bi bila ena od možnosti, ker sem se s hlačami včasih dotaknil cevi. Sicer nisem na njej nikoli sedel... 


kamencek 27.07.2021 07:29

Brez zamere, ampak ali ne bi preprosto zamižal na eno oko in zlizanost barve sprejel kot dejstvo, da je kolo športni rekvizit, namenjen rabi in ne predmet za v vitrino?

Nikita 27.07.2021 07:43

@kamencek

Brez zamere, ampak ali ne bi preprosto zamižal na eno oko in zlizanost barve sprejel kot dejstvo, da je kolo športni rekvizit, namenjen rabi in ne predmet za v vitrino?

Ja... in ne! "Ja" ravno zaradi tega, kar si napisal, "ne" pa tudi zato, ker kolesa po svoje niso poceni in pričakuješ, da nimajo ravno napake take vrste, če je krivda pač pri izdelovalcu?

Sam sicer glede Treka nisem kompliciral, kaj vem, morda mi je dol z "nebes" kaj priletelo na štango in bi bila reklamacija neupravičena. Vsi pa niso taki... moji kolegi iz Sobote vejo, da je meni vseeno, kako kaj izgleda, kaj vse je na kolesu, kako sem oblečen... meni je glavno, da se vozim.

Diavolo je lepo vprašal, mislim, da je dobil več ali manj vsa iskrena mnenja... zdaj pa je na njemu, da se odloči, kako naprej. Lep dan vsem!

kamencek 27.07.2021 07:50

Mah, jaz vidim v reklamacijah le zoprnijo.

Sezona je, kolo je brezhibno, on pa ga bo peljal nazaj v trgovino in celo poletje čakal, da mu pošljejo na novo pobarvan okvir nazaj iz tovarne, da se bo morda še odpeljal kakšno turo, preden se vreme do konca pokvari.

Jaz imam nepobarvan karbon, vse je lisasto in roka kar sama išče pot do okvirja, da bi še malo podrgnila, da pogliha lise, čeprav se v istem hipu zavem, da to ne bo nič pomagalo :-)

Taki smo, hočemo, da se vse sveti in da je vse brezhibno, ampak na koncu vedno pozabljamo, da smo kupili v bistvu potrošni material, ki ne bo več nikoli tak, kot je bil, ko smo ga videli v izložbi in nas je privabil s svojim minljivim bliščem.

sixsl 27.07.2021 08:48

Mah ljudje na svojo lastnino različno gledamo. Če je zadeva nova bi se tudi meni zdelo tole trapasto gledati.

Jaz priznam, da bi reklamiral, verjetno bi to naredilo 95% ljudi. Odvisno kako gledaš, jaz imam cestaka vedno čistega pa ga normalno vozim, ga nimam v nobeni vitrini. Poznam pa ljudi, ki svojega jeklenega konjička  2 krat na teden peljejo v avtopralnico. Sam naredim to 1 krat letno, priznam, da imam do kolesa veliko lepši odnos kot do avta pa je tudi potrošni material.

Vsak po svoje pa bo za vse najbolj prav.

diavolo1983 27.07.2021 13:31

Kolo sem nabavil z namenom, da kolesarim, ne da mi stoji doma nedotaknjen v nekem kotu. 

Mi je jasno, da se čez čas opazijo sledi uporabe. Imel pa sem prej 20 let staro specialsko skoraj brez praske in je bil okvir skoraj lepše ohranjen kot na pol leta starem scottu... Pa ne kompliciram zdaj za vsako piko, prasko itd.  

Res je, da je kolo športni rekvizit za uporabljat ampak za ta rekvizit daš kar nekaj denarja. Ni to žoga za 50€, ki se ti predre, se sprijazniš, da tak je in kupiš pač novo. 

Za reklamacijo bom preveril kak in kaj. V primeru, da je ne upoštevajo in bi me to v bodoče še nerviralo bom pa dal pobarvat. 

kamencek 27.07.2021 14:37

Ne me narobe razumeti, saj nisem hotel dajati težave z bledenjem barve v nič.

Hotel sem le poudariti, da je težava nepomembna.

Če malce karikiram: moja specialka je brez barve z namenom prihranka na teži. Pri tebi specialka hujša kar sama :-)

Ko boš kolo nekam naslonil in ti po nesreči malce zdrsne, ali pa v primeru, da padeš, bo kozmetična napaka veliko hujša, pa sem prepričan, da ne boš dal kolesa na barvanje.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI