Vuelta

Domov > Forum > Vuelta

Vuelta

SORTIRAJ PO:
Nikita 20.08.2021 10:04

Ne morem verjeti; naš kolesar prvi favorit, v rdeči majici, Polanc kot pomočnik visoko, Tratnik ima pač neko drugo vlogo... in nobene besede tukaj na forumu?

Mi, kateri podrobnosti ravno ne vemo, pa nas marsikaj zanima, tako glede taktike, kakor ozadja... bi bili verjetno veseli, če bi se kaj kresala mnenja, dal kakšen zanimiv podatek in še kaj.

Bi kdo zagnal temo?

Za začetek, kaj se meni: je včeraj Roglič prepustil zmago, ker se ni hotel vseeno preveč naprezati? Malo je glede tega namignil srbski komentator. V smislu, da ima Roglič še nekaj etap pisanih njemu na kožo pred sabo in da ni potrebno, da se napol stre na vsaki etapi?

aljoman 20.08.2021 11:20

Tukaj boš našel še kaj zanimivega v zvezi z Vuelto: runda.si

Mitjaa23 20.08.2021 17:35
@Nikita

Ne morem verjeti; naš kolesar prvi favorit, v rdeči majici, Polanc kot pomočnik visoko, Tratnik ima pač neko drugo vlogo... in nobene besede tukaj na forumu?

Mi, kateri podrobnosti ravno ne vemo, pa nas marsikaj zanima, tako glede taktike, kakor ozadja stave 22bet... bi bili verjetno veseli, če bi se kaj kresala mnenja, dal kakšen zanimiv podatek in še kaj.

Bi kdo zagnal temo?

Za začetek, kaj se meni: je včeraj Roglič prepustil zmago, ker se ni hotel vseeno preveč naprezati? Malo je glede tega namignil srbski komentator. V smislu, da ima Roglič še nekaj etap pisanih njemu na kožo pred sabo in da ni potrebno, da se napol stre na vsaki etapi?

Mah kaj pa vem po mojem mnenju pa ni ravno prepustil zmage... njegova izjava je bila v tem smislu, da je bil nasprotnik pač močnejši in da je vseeno zadovoljen. Sicer bi z zmago dobil še 4 sekunde, ampak vseeno. Ročlič je po mojem mnenju zoper najmočnejši na Vuelti... bi pa js na njegovem mestu malce majico posodil komu drugemu...



ElTorro 20.08.2021 17:53

Zmag se v takšnih situacijah ne prepušča. Če bi lahko, bi zmagal. 

BosS 20.08.2021 19:29

Zadnji teden je brutalen in po vseh izkušnjah, ki jih že ima, ve, da ne gre razmetavati z močmi. Danes pa res škoda za Valverdeja in primer, kako hitro gre lahko vse narobe.

ZEBRA 23.08.2021 13:37

Nikita,glede na tvoj prvi odstavek v povem postu je moje mnenja tako,da smo se 15-20 let nazaj kolesarji družili med seboj,se pogovarjali in izmenjavali informacije. Zdaj pa se vsak ukvarja samo še sam s seboj,ne vidijo okolice,žal.

Glede Vuelte pa mislim,da kot sem včeraj videl Primoža,če pride srečno do cilja bo zmagal in to prepričljivo.

Nikita 24.08.2021 10:04

@ZEBRA

Nikita,glede na tvoj prvi odstavek v povem postu je moje mnenja tako,da smo se 15-20 let nazaj kolesarji družili med seboj,se pogovarjali in izmenjavali informacije. Zdaj pa se vsak ukvarja samo še sam s seboj,ne vidijo okolice,žal.

Glede Vuelte pa mislim,da kot sem včeraj videl Primoža,če pride srečno do cilja bo zmagal in to prepričljivo.

Saj vse to drži, nekako pa ne morem razumeti, da so na forumu sami strokovnjaki (pa kakšen redek amater kot jaz...), katerim ni za debato, ker itak vse vejo?

Glede Rogliča: saj je njemu dovolj, da spremlja konkurente, jih prešprinta pri cilju in pobira bonifikacijske sekunde. Tako na enem izmed medijev in še prav imajo. Je pa tudi nekje zapisano, da je zadnji teden ahilova tetiva tudi za Rogliča? Kdo ga bo ravnotakrat napadel oz. imel še voljo, moč?

ZEBRA 24.08.2021 13:23

Zadnji teden bo za vse ahilova peta,napadali bodo pa tisti,ki bodo imeli še kaj dinamita v nogah..😁

Jaz še vedno stavim na Primoža .

sixsl 24.08.2021 18:15

Uff... Primož in asfalt imata pa posebej podpisano pogodbo😁.

Upam oz. verjamem, da se bo vse na koncu obrnilo v njegov prid.

ZEBRA 24.08.2021 20:34

Na tekmah pride tudi do padcev. No big deal. 

Nikita 25.08.2021 09:58

Kaj menite, sam se ne morem opredeliti? Je bilo Rogličevo dejanje pametno, ali se je zaletel? Dobro, vnaprej seveda ni vedel, da bo padel, pa vseeno? Tudi, je bilo pametno, da vseeno glavnina toliko zaostane, da oni izgubijo rdečo majico (zaradi nje je po dirki kar precej obveznosti in izgube časa za nosilca te majice)?

SlowEddy 25.08.2021 10:35

Priznam, da čedalje manj razumem taktike moštev v zadnjih treh letih. Vse je postavljeno na glavo. Kot , da bi dirkali vsak za sebe, s tem mislim na moštvo. Včerajšnji napad Primoža me je presenetil saj v ubežni skupini ni bilo nobenega od JUMBE kateri bi ga potem počakal in potegnil naprej. Še bolj dvorezno, se mi je zdelo ob padcu, imel je srečo v nesreči , da ni polomil kolesa saj zopet ni imel nikogar ob sebi iz moštva, JUMBOV spremljevalni  avto pa je bi daleč zadaj, celo zadaj za Bernalom, Yeatsom,...

Včeraj je imela JUMBO jajca , da je takole pustila Primoža v napad. Ne oporekam napadu ZELO POGUMNO ampak JUMBO ni imela pripravljene strategije, torej nekoga izmed njih spredaj s tem da je bil njihov avto daleč zadaj.

Drugače pa izgleda , da je Primož zelo motiviran, močan in če ne bo imel smole bo lahko Vuelta njegova.

Primož, če tole bereš slučajno, MADONA NE DRSAJ SE VEČ Z RITJO PO ASFALTNI PODLAGI IN OSTANI NA KOLESU drugače nas bo tvoje privržence infarkt !!!!!!!

BosS 25.08.2021 11:37

Ena od bolj nerazumljivih akcij v preteklih etapah je bil napad Yates-a, ko je spravil v težave Bernala.
Res zanimivo, kot to nenehno prepuščanje majice vodilnega Jumba Visme, ki očitno nima dovolj močne ekipe, za kontroliranje dirke.

crni2 25.08.2021 12:57

Hm, no ja, što da kažem, ...

... meni je zelo všeč način dirkanja zadnjih let 'all inn'.  Nam na kavču je fino filozofirat, samo na terenu ob trenutnem vložku je situacija popolnoma drugačna. Vizija posameznega kolesarja na trenutno situacijo je nekaj tretjega! Če ima kdo kaj proti, naj pokusi! Podpiram poskuse vseh kolesarjev (jebi kapital/ekipo), da sebe izvlečejo iz povprečja ali da si olajšajo bodoči vložek.  Samo še, da se tako kot na OI, prepovejo radijske postaje (človek na človeka, uporaba svojih možganov ...) , pa smo zmagal ..       :-)

Dajmo naši (in njihovi), da sesujemo manj pripravljene. ŽIVELO KOLESARTSVO V IZVORNI OBLIKI !!! Če pa kolesar ne zna pripraviti kemije znotraj ekipe, da bi ga podpirala, pa jebi ga ... 

Lepo se mejmo še naprej na kavču!   ;-)

bog 25.08.2021 13:42

pa više na asfaltu nego na guzici

Nikita 25.08.2021 20:00

Moje gledanje: Primož je vozil zadnji klanec oz. tisto strmino na koncu res pametno, prav tako Mas, vendar je bil na koncu Španec pač manj močan. Oba sta se malo  zaletela... pa uvidla, da bo sapa pošla. Nekoliko popustila in rajši počasi lovila Norvežana, potem pa na vso moč, kateri je pač močnejši. Primož je dokazal... da je trenutno močnejši. In to je to.

Dalje... samo da ne bo padcev!

Nikita 26.08.2021 19:36

Nič ne pišete o morda odločilni 14. etapi oz. da je vsaj "kraljevska"? Kolega pravi, da je nekje v bližini najhujši, najbolj brutalen hrib na svetu glede dirk? Tokrat bi naj peljali nekje blizu, ne pa gor po njem?

SODROVC 27.08.2021 11:15

@BosS

Zadnji teden je brutalen in po vseh izkušnjah, ki jih že ima, ve, da ne gre razmetavati z močmi. Danes pa res škoda za Valverdeja in primer, kako hitro gre lahko vse narobe.


Smola, da si tako naštimou + in - za ovrednotenje komentarja. Običajno je "palc gor" na levi. 😜

SODROVC 27.08.2021 11:23
@Nikita

@ZEBRA

Nikita,glede na tvoj prvi odstavek v povem postu je moje mnenja tako,da smo se 15-20 let nazaj kolesarji družili med seboj,se pogovarjali in izmenjavali informacije. Zdaj pa se vsak ukvarja samo še sam s seboj,ne vidijo okolice,žal.

Glede Vuelte pa mislim,da kot sem včeraj videl Primoža,če pride srečno do cilja bo zmagal in to prepričljivo.

Saj vse to drži, nekako pa ne morem razumeti, da so na forumu sami strokovnjaki (pa kakšen redek amater kot jaz...), katerim ni za debato, ker itak vse vejo?

Glede Rogliča: saj je njemu dovolj, da spremlja konkurente, jih prešprinta pri cilju in pobira bonifikacijske sekunde. Tako na enem izmed medijev in še prav imajo. Je pa tudi nekje zapisano, da je zadnji teden ahilova tetiva tudi za Rogliča? Kdo ga bo ravnotakrat napadel oz. imel še voljo, moč?

Bernal je v eni izmed izjav za tisk rekel, da se špara za zadnji teden, ki bo zelo naporen. (In tam naj bi strl Primoža (moj komentar)). In za ta komentar so me nekateri obtožili obrekovanja ipd.. Kako se je potem za čuditi, če na tem forumu, kjer se izjave ne da več izbrisati, ni kakšnih močnih komentarjev in dajanja "nasvetov" za taktike v naslednjih etapah. 
Nikita 27.08.2021 12:07

So pa fantje vmes tudi za vice. Bernal poganja trenažer in se na vse pretege trudi, da bi zadel s prazno plastenko koš. Meče mimo, mimo pride tudi Roglič in ga zbode:

"Se vidi, da ne veš igrati košarke! Še dobro, da si kolesar!" Meni je zadeva kar smešna.

Nikita 30.08.2021 07:13

Razočaran! Kot prvo, nič me ne zasipate s kakšnimi strokovnimi komentarji in sem prepuščen pač svojemu "znanju", katero je pač primerno temu, da sem dal besedo v narekovaja, he, he...

Malo me čudi, če že Jumbo Vimsma vozi v stilu, da drži razliko od favoritov. Kajti po mojem lahko Roglič ti dve slabi minuti nadoknadi vsaj s kronometrom? Težko bo pa to naredil en Bernal, Carapaz...? Oni bi morali napadati, zadnji dve etapi pa za dremanje ob televizorju ali bolje, da si nekje v naravi.

Ima kdo kakšno mnenje?

Primoz75 30.08.2021 15:09

Mnenje? Favoriti se 'šparajo' za dve močni gorski etapi, ki jih še čakajo. Bernal bo šel 'All in' na eni od teh dveh. Seveda, če ga je še kaj v nogah. 

Vseh 4-5 glavnih konkurentov Rogle vejo, da ga v kronometru ne bodo premagali. Morajo biti prej uspešni. Osebno v teh dveh etapah pričakujem kar napadov na Roglo (in ne na rdečo majico, ta norvežan bo itak kmalu odpadel) :) 



bog 30.08.2021 15:10

ne

one too many 30.08.2021 16:47

Odd Christian Eiking se bo po mojem enkrat zlomil in kasiral minute.
Guillaume Martin je na primerljivih kronometrih zaostal 3 minute za Pogačarjem ali Rogličem. Sicer je dober klančar, ampak bolj za top 10.
Tudi če odmislimo kronometer, sta oba kolesarja vsakič, ko se je zares dirkalo kasirala 10 s ali 20 s, npr. 12 in 14 etapa.

Lopez zaostaja 1:48 za Rogličem vendar je katastrofalen v kronometru. Lani je na Touru na zadnjem kronometru izgubil precej mest. Za Rogličem je zaostal kar 4:30.

Haig in Ineos zaostajajo že več kot 2 minuti. Dodaj še minuto za kronometer in je jasno, da nimajo šans.

Edini, ki je nevaren, je Mas. Na Touru je v tretjem tednu zelo dobro vozil v klanec. Sam je dal že več komentarjev, da nima šans. Do sedaj tudi še ni dokazal, da je bolši od Rogliča. Lahko pa ima Roglič slab dan in zaostane minuto. Če bo to v prvi gorski etapi, bodo zavohali kri.

Misilm, da nekih presenečenj ne bo in se bodo napadli samo na zaključkih etap, ker Ineousu in Movistarju manjkata po dva kolesarja. Da je šel Carapaz domov, kaže da nekega upanja v Ineous na stopničke nimajo. Prdvidevam, da bo v Yates v zaključku etap napadel za zmago v etapi. Lopez bo napadal, ker hoče dobiti dovolj prednosti pred kronometrom, da obrani tretje mesto.

copi 30.08.2021 18:15

Sicer ne vem kaj je to ena taktika jumba. Čakajo konkurenco, da pride v formo oz. pri taki taktiki bo konkurenca  zavohal kri. Roglič mi pa ne deluje prepričljivo. Lahko, da se motim mislim pa, da bo pestro in zmaga ni tako samoumevna kot si nekateri mislite. 

Nikita 31.08.2021 08:42

Torej kdaj? 16. in 17. etapa? Meni se zdi, da sta to zadnji težji gorski etapi, pride potem samo še kronometer zadnji dan. Proti cilju se trasa vzpenja. A bo Roglič čakal zadnji dan, pa tudi ostali?

fuego 31.08.2021 09:10

16. je ravninska...17. in 18. sta gorski...

Nikita 31.08.2021 09:14
@fuego

16. je ravninska...17. in 18. sta gorski...

Ja,  imaš prav. Današnja je res ravninska. Enostavno sem se zmotil, gledal danes itak ne bi. Meni nekako tisto vozičkanje po ravnem in potem tisti šprint, ko vsi divjajo, kot bi jih pustili z vrvice, ni zanimivo.

copi 31.08.2021 09:18

Ja zanimivo bo. Me prav zanima ali se bo gemblanje Jumbu izplačalo. 

Mitjaa23 31.08.2021 11:07
@Nikita
@fuego

16. je ravninska...17. in 18. sta gorski...

Ja,  imaš prav. Današnja je res ravninska tako pravi bet365 slovenija. Enostavno sem se zmotil, gledal danes itak ne bi. Meni nekako tisto vozičkanje po ravnem in potem tisti šprint, ko vsi divjajo, kot bi jih pustili z vrvice, ni zanimivo.

Tudi meni ne sedejo te ravninske etape... bi bilo bolje da bi bile dolge cc 20 km in potem v šprintu obračunajo kdo je jači... se mi pa zdi da bo jutri Primož napadel rdečo majico in jo potem zadržal do konca... tak mam občutek.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI