Dnevna redna/občasna vožnja v službo

Domov > Forum > Dnevna redna/občasna vožnja v službo

Dnevna redna/občasna vožnja v službo

SORTIRAJ PO:
MihaPR 13.09.2021 17:29

Zanimajo me vaše izkušnje z rednim ali občasnim commutingom na delovno mesto s kolesom. In sicer predvsem tisti, ki ste na periferiji Ljubljane oziroma ostalih mest, torej naredite 15,20km+ v eno smer. 

Zanima me predvsem kako se zorganizirate, oprema, vozite civilna oblačila s seboj ali ne, kam spravite kolesa, kakšne posebnosti v jesenskem/zimskem času (poleg vožnje po temi tja in nazaj), itd. Iz firbca pa tudi kako je na delovnem mestu to urihtano, ste čudaki ali normalneži, ki jim priskrbijo celo tuš :)

Hvala.

Griljo 13.09.2021 17:53

Občasno vozim na relaciji KR - LJ - KR. Poleti je super, jesen še gre, zime se pa raje izogibam :) 

Civilno opremo v ruzak, pa brisačo in kakšne vlažilne robčke, pa se v službi čisto dobro da zrihtat za delovni dan, brez da bi se bilo treba slabo počutit :) Edino čevlje imam pa kar v službi civilne, to vzame največ prostora. Pa nepremočljiv ruzak si je dobro zrihtat, nikoli ne veš, kaj te popoldne čaka, še posebej, če se voziš z računalnikom v ruzaku. Kolo imam pa na srečo lahko v pisarni, tako da vsaj s tem ni skrbi. Če bi bil še tuš, bi bilo pa idealno :) Časovno pa 10min razlike, kot če bi hodil z avtom.

Razmišljam pa, da bi za pozno jesenski čas zjutraj šel z vlakom in kolo na vlak, nazaj pa s kolesom, pa še prešvicanemu dnevu v pisarni se izogneš. Nisem pa še preizkusil ...

Sprejeto je pa dobro, malo sicer sem čudak, ampak bolj v pozitivnem smislu. 

KAVITATOR+ 15.09.2021 08:35

Sam sem včasih šel vsak dan - in je dobr filing mimo vseh zastojev.

Cestak, oprema kolesarska (tudi čevlji)

Seboj pa civilne cunje, brisača in kaj za pod zob 

V sluzbi  smo kasenje imeli tudi tuš pred tem pa pod pipo in zmočiš brisačo.

Zakon ker ne izgubljaš časa in živcev med zastoji

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI