Nastavitev menjalnika

Domov > Forum > Nastavitev menjalnika

Nastavitev menjalnika

SORTIRAJ PO:
Afna1972 25.04.2022 18:08

 Pozdrav vsem,čez zimo sem imel kolo trek na sobnem trenazerju tacx, sedaj pa mi zunaj nagaja menjalnik, ob prestavitvi na največji zobnik mi zadaj vrže verigo iz zobnika med prostor do feltne.. če pustim prestavno ročico na drugi hitrosti,potem je zadaj na zadnjem zobniku. Kaj se je predstavilo oziroma kaj prestaviti? Hvala


Oldcoyote 25.04.2022 19:32
@Afna1972

 Pozdrav vsem,čez zimo sem imel kolo trek na sobnem trenazerju tacx, sedaj pa mi zunaj nagaja menjalnik, ob prestavitvi na največji zobnik mi zadaj vrže verigo iz zobnika med prostor do feltne.. če pustim prestavno ročico na drugi hitrosti,potem je zadaj na zadnjem zobniku. Kaj se je predstavilo oziroma kaj prestaviti? Hvala


S spodnim vijakom nastavi hod verige...v smeri urinega kazalca kakšna dva obrata...probaj in popravi po potrebi. S tem vijakom nastavljaš hod verige. Zgornji nastavlja hod verige na mali verižnik.

Afna1972 25.04.2022 21:20

Preizkusimo se jutri enkrat, danes obrnil za 3 x pa ni bilo dovolj.. hvala

Agent041 26.04.2022 07:35

Če si za 3x (po 360stopinj) obrnil, pa še vedno ni dovolj, je že malo čudno. Pazi da nisi mogoče napačni vijak privijačil! Torej gre se za spodnja dva vijaka (od treh na sliki). Ta dva pravzaprav omejujeta hod verige skrajno levo in desno, da ne more pasti veriga med špice ali dol k okvirju.

Privijačiti moraš vijak, kjer je zraven črka L (Low gear). Ko privijačiš, gre spodnja kletka v smeri notranjosti menjalnika (in narazen ko odvijačiš).

Če je potreba, se enako naredi tudi za najmanjši zobnik zadaj. Če imaš v celoti zamaknjen set proti obroču, je možno, da ti trenutno (oziroma pred tem prvim mešetarjenjem) sploh ni šlo na najmanjši zobnik. V tem primeru malo odviješ vijak kjer je črka H (High gear). Če pa gre na zadnji zobnik, pa pustiš na miru.

Ampak da si sploh prišel do teh "napačnih" nastavitev, si verjetno za zimo za trenažer, moral kontra nastavljati, ali?

Afna1972 26.04.2022 14:09

Ne, za trenazer ni bilo nič predelave.  Očitno je nekaj okvare na menjalniku, ker z spodnjim vijakom ne dosežem nobenega premika, z zgornjim pa lahko odmikam.   Lahko da bin počil vijak ali kaj podobnega..  Verjetno bo šel kar na servis.. 

Agent041 26.04.2022 20:03

Pojdi kar na servis, kajti velika šansa je potem, da imaš zvit nosilec menjalnika. Naj ti to tudi preverijo. Če nisi nič pred trenažerjem spreminjal, prej pa je bilo v redu, bi kar sigurno bilo to. Ti ga zravnajo, oz. rajši naj kar menjajo, saj ne stane veliko. Seveda če imajo takega sploh na zalogi.

Afna1972 27.04.2022 09:54

Res je zvit oziroma sedaj že počen.. se menja.. hvala vsem..

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI