Vzpon Ljubelj? - po asfaltu do tunela

Domov > Forum > Vzpon Ljubelj? - po asfaltu do tunela

Vzpon Ljubelj? - po asfaltu do tunela

SORTIRAJ PO:
g825256 05.05.2022 13:06

 Pozdrav,

imam v planu daljšo turo s cestakom, ki se konča v Tržiču in razmišljam, da bi potegnil še do tunela.

Ker nisem s teh koncev in gledam cesto le preko google maps street viewa, se mi zdi cesta zelo ozka, hitra in s neosvetljenimi tuneli.

"Lokalci" oz izkušnje, kako je s tem vzponom? ...bo adrenalinski zaradi prometa, ki bo na knap divjal mimo mene?

Hvala in Lp!


Tuhtr 05.05.2022 17:26

Cesta ni ozka, avtomobili pa znajo kar hitro "švigati" mimo. Vmes je en krajši tunelček, mogoče zaradi lastne varnosti zadnja lučka ne bi škodila.

lp




aljoman 06.05.2022 07:32

Glavni cesti se da precej ogniti po desni strani čez vasi, se pa višje gori priključi na glavno cesto, tam kjer je bil GG (hotel Gora). Lučka je pa zelo dobrodošla čez tisti krajši tunelček, ki se zdi daljši ker je cesta precej strma :)

nemelk 06.05.2022 09:40

Tako je. Greš za center Tržiča in nato v centru iz glavne ceste levo proti Podljubelju, mimo (bivše) Križajeve bajte.. Ta ozka/stranska cesta mislim, da 2x prečka glavno cesto (nadvoz). V kraju Podljubelj te nadvoz pripelje na desno stran glavne ceste in potem slediš tej ožji cesti do bivšega hotela/gostišča GG, kot je že omenil aljoman zgoraj. Sicer se lahko že kakšen km prej priključiš na glavno cesto ampak jaz vseeno rajši še pretrpim tisti zoprn strm ovinek čez gozd in se na cesto priključim pri GGju. Tisti zadnji tunel je malo zoprn ampak se da tudi brez lučke - za svojo varnost imam že kar nekaj časa vedno na kolesu vsaj zadnjo rdečo.. Sam tunel gor grede ni tako zoprn kakor potem ko boš pičil dol.. malo pozornosti pa bo šlo!! Srečno.

bruhnmici 06.05.2022 12:50

Za edini tunel skozi katerega pravzaprav greš/ker temu se ne da izogniti je pametno imeti zadnjo lučko. Naklon v tunelu te kar precej upočasni, hitrost avtomobilov pa je kar visoka. Po spominu mislim, da se pri izhodu iz tunela giblje okrog 10 %.

S tvojo dobro vidnostjo ne bo na tistem mestu nobenih težav. Srečno v gorenjskih koncih.

sixsl 06.05.2022 14:21

Koliko pa je cca. dolg tale tunel, takole za lažjo predstavo.

Se vidi, da je pomlad, mogoče se pa tudi forum prebuja👍.

g825256 06.05.2022 18:26

130m

Griljo 13.05.2022 10:58

Kar hitro se pride skozi tale tunel. Je pa meni osebno zaradi prometa precej zoprn vzpon na Ljubelj, je še precej lepših v naših koncih.

Rookie.rok2980229802 17.05.2022 11:14

Živjo,


tunelu se izogneš tako, da greš skozi center Tržiča in po levem bregu Bistrice. Glavni cesti se priključiš šele zgoraj pod plazom, ki je sedaj zavarovan z visoko zaraščeno steno. Od tam naprej si do tunela na glavni cesti, mine pa hitro, tudi promet ni hiter, ker so večinoma ostri ovinki. Torej na cesti si od 12,8km po sledi.


Srečno in brez skrbi.


https://ridewithgps.com/trips/85672786


Sem javno objavil sled z marca. Sem pa bil z MTBjem, tako da povsod ne boš mogel po isti sledi

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI