Trenažer po poškodbi

Domov > Forum > Trenažer po poškodbi

Trenažer po poškodbi

SORTIRAJ PO:
Lajci007 02.06.2022 11:23

Pozdravljeni

zanimam se za nakup trenažerja - namen: rehabilitacija po poškodbi kolena in trening med zimo.

Ker že imam specialko, razmišljam da kupim trenažer in ne sobnega kolesa. Trenažer zato, da ne ostanem kje bogu izza nogu v primeru bolečin v kolenu. Seveda bom potem praktično uporabljal med zimo, da se ne bo gor nabiral prah.


Rad bi vsaj, da ima možnost povezljivosti na katero od aplikacij, da ne vrtim v prazno.


Sedaj pa vprašanje kaj se bolj splača kupiti:

- pogon s kolesom (npr. Kickr Snap / Tacx Flow Smart - potrebno dokupiti še vijak za os in plašč)

- direktni pogon (tukaj sem gledal predvsem Tacx Flux S - potrebno dokupiti še adapter in verižnik).

Predvsem me vaše zanima mnenje/izkušnje teh trenažerjev (npr. obraba plašča, glasnost...) oz. ali bi priporočili še kater drug trenažer? Zgornji limit je 500-600 €, več ne vem če bi bil pripravljen plačati.

Hvala vnaprej za odgovore :)

Lp

Žiga

Mitko 02.06.2022 12:36

Glede na budget niti ne rabis veliko razmišljati: Wahoo Kickr Core. Z nekaj volje ga najdeš tudi za 600€. Direct drive trenažerji so povsem druga izkušnja kot wheelon trenažerji in ti ne bo žal. So tišji, natančnejši pri branju moči in bolje simulirajo klance. Core je best bang for the buck IMHO.

Za začetek ne rabiš dokupovati kasete. Vzemi s kolesa obstoječo, če se zaenkrat še nimaš namena voziti zunaj.

leopardTrek 03.06.2022 06:52

Ali pa kakšen Elite Suito, mislim da se prodajajo zdaj okrog 500- 550€.

Lajci007 19.06.2022 09:35

Hvala obema za odgovor,


nekako se sedaj nagibam bolj k Elite Suitu glede na to, da za ceno Kickrja pri Elitu dobim še kaseto in ostalo opremo (podloga, zaščita ipd.) + 1 mesec Zwift.

Tudi ocene s testov na internetu so kar dobre.


Zdaj pa čimprej razmigati koleno in začet vrtet pedala :D

kovac71 20.06.2022 05:52
@Lajci007

Hvala obema za odgovor,


nekako se sedaj nagibam bolj k Elite Suitu glede na to, da za ceno Kickrja pri Elitu dobim še kaseto in ostalo opremo (podloga, zaščita ipd.) + 1 mesec Zwift.

Tudi ocene s testov na internetu so kar dobre.


Zdaj pa čimprej razmigati koleno in začet vrtet pedala :D



kovac71 21.06.2022 10:56

Tudi sam imam podobne težave kot ti...nabavil sem si ELITE SUITO in sem zelo zadovoljen. V kompletu (lahko) dobiš ANT, podlogo, zadnji verižnik. 

Glede verižnika ti morda priporočam da vzameš enakekga kot imaš sedaj na specialki (ali 9 ali 10 ali 11 redni); načeloma ne boš imel problema pri nastavljanju prestav...


Pa uspešno rehabilitacijo ti želim!

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI