Primerjava razmerij

Domov > Forum > Primerjava razmerij

Primerjava razmerij

SORTIRAJ PO:
robert.p 07.06.2022 16:52

Pozdravljeni,


prosil bi za pomoč pri razumevanju razmerij. Izbiram med 2 treking kolesoma:


1. spredaj 1 zobnik 40 ter zadaj 11-46, 10 speed


2. spredaj 2 zobnika 46/30 ter zadaj 11-36, 9 speed 


Kolesarim rekreativno večinoma po cesti, občasno off-road. Potrebujem torej širino prestav za dokaj hitro vožnjo po ravnem kakor tudi za še kar zahtevne klance. Cestno mi ne ustreza, ker je pač omejeno samo na cesto :)


Če mi lahko mogoče nekdo poda primerjavo s cestnim razmerjem npr 50/34, 11-34. Kolo z dvema zobnikoma je dokaj podobno, za tistega z enim pa mislim, da nima dovolj širine.


Bi bil zelo hvaležen :-)


Lp, Robert


Nikita 08.06.2022 10:25

Po mojem popolnoma amaterskem, ljubiteljskem poznavanju teh zadev... jaz bi vzel varianto 2. Ker kolesariš večinoma po cesti, si s tem bistveno hitrejši. Prva varianta je bolj gorsko kolo, bi rekel?

ojanez 08.06.2022 10:52

Na sledeči povezavi si poglej tabelo razmerij, ki jo lahko prilagajaš glede na svoje velikosti zobnikov:

https://www.bikecalc.com/gear_ratios

2. varianta z dvema zobnikoma spredaj ima malenkost boljše razmerje za klance in kar nekaj boljše razmerje za ravnino od tvoje 1. variante.

robert.p 08.06.2022 15:15

Hvala res obema za odgovor!

Ja, po izračunu je pri prvi varianti razpon razmerij od 0.87 do 3.64, pri drugi pa 0.83 do 4.18. 

Problem pa je tudi v tem, ker pri prvi varianti je oprema Deore, pri drugi pa Acera/Altus, kar je slabše. Ravno zaradi tega sem tudi neodločen. Slabša oprema za boljše razmerje :-/ 


1. varianta: Dual Sport 3 | Trek Bikes

2. varianta: Dual Sport 2 | Trek Bikes

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI