Kakšna je pot na naslednjih odsekih?

Domov > Forum > Kakšna je pot na naslednjih odsekih?

Kakšna je pot na naslednjih odsekih?

SORTIRAJ PO:
hrabroslaw4521 15.06.2022 19:05

 ŽIvjo,

drugi teden se s kolesom odpravljam na kolesarjenje po Emini romarski poti. Originalno je pot samo za pešačenje, jaz bi jo pa opravil s kolesom z nekaj prilagoditvami. Ker pa nekaterih odsekov ne poznam, bi vas prosil za pomoč. Imam cestno kolo, ampak mi ni nobenega problema, da grem po makedamu, ki je zbit, samo da ni šoder, da koplje. 

1. odsek: Libuče - Podkraj pri Mežici (možen prehod na mejnem prehodu? )

2. odsek: Črna na Koroškem . Javorje - cerkev svete Magdalene - Zgornji Kotnik - Zgornji in Spodnji Razbor - Podgorje

3. odsek: Grad Podsreda - Križe - Kostanjek - Brestanica

4. odsek: Gornji Ig - Rakitna

Hvala za odgovore, Andraž



rs1975 16.06.2022 05:54
@hrabroslaw4521

 ŽIvjo,

drugi teden se s kolesom odpravljam na kolesarjenje po Emini romarski poti. Originalno je pot samo za pešačenje, jaz bi jo pa opravil s kolesom z nekaj prilagoditvami. Ker pa nekaterih odsekov ne poznam, bi vas prosil za pomoč. Imam cestno kolo, ampak mi ni nobenega problema, da grem po makedamu, ki je zbit, samo da ni šoder, da koplje. 

1. odsek: Libuče - Podkraj pri Mežici (možen prehod na mejnem prehodu? )

2. odsek: Črna na Koroškem . Javorje - cerkev svete Magdalene - Zgornji Kotnik - Zgornji in Spodnji Razbor - Podgorje

3. odsek: Grad Podsreda - Križe - Kostanjek - Brestanica

4. odsek: Gornji Ig - Rakitna

Hvala za odgovore, Andraž



3. točka: je asfalt, edino vzpon iz Podsrede proti Koprivnici je sedaj v delu, ravno tam kjer je najbolj strm del (15%) in je makadam. Sicer obstaja kolesarska pot, ampak ta kolesarska ima 3 odseke po 16%...

Nejc1986 16.06.2022 17:03

4. Od Gornjega Iga do prevala ,kjer se desno zavije za Kurešček je 10km solidnega makadama. Ti boš nadaljeval naravnost,kjer boš imel še cca 4km (popravite me če se motim ) enakega makadama do glavne ceste Rakitna - Preserje.


Jaz s specialko še nisem šel, ampak baje hodijo.... 

hrabroslaw4521 16.06.2022 21:38

@rs1975
3. točka: je asfalt, edino vzpon iz Podsrede proti Koprivnici je sedaj v delu, ravno tam kjer je najbolj strm del (15%) in je makadam. Sicer obstaja kolesarska pot, ampak ta kolesarska ima 3 odseke po 16%...

Hvala za odgovor. Ta cesta, ki si jo napisal je glavna cesta, ki pelje preko Velikega Kamna in naprej proti Senovem in Brestanici? Ker na Geopediji sem gledal še eno cesto, ki gre malo pred gradom Podsreda naprej proti kraju Križe, ampak kaže, da je makedam. 

Mi pa ni problema, da je kakšen klanec malo bolj divji :) Če je pa preveč divji pa grem tudi zraven kolesa :)

hrabroslaw4521 16.06.2022 21:48
@Nejc1986

4. Od Gornjega Iga do prevala ,kjer se desno zavije za Kurešček je 10km solidnega makadama. Ti boš nadaljeval naravnost,kjer boš imel še cca 4km (popravite me če se motim ) enakega makadama do glavne ceste Rakitna - Preserje.


Jaz s specialko še nisem šel, ampak baje hodijo.... 


Hvala za odgovor. Če je soliden makedam mi sploh ne bo problema :) Edino tamle me zanima, če si mislil Krim ne Kurešček?
Nejc1986 16.06.2022 22:11
@hrabroslaw4521
@Nejc1986

4. Od Gornjega Iga do prevala ,kjer se desno zavije za Kurešček je 10km solidnega makadama. Ti boš nadaljeval naravnost,kjer boš imel še cca 4km (popravite me če se motim ) enakega makadama do glavne ceste Rakitna - Preserje.


Jaz s specialko še nisem šel, ampak baje hodijo.... 


Hvala za odgovor. Če je soliden makedam mi sploh ne bo problema :) Edino tamle me zanima, če si mislil Krim ne Kurešček?

U,shit... Ja,zafrknil sem. Krim se mislil . Tnx za popravek .
rs1975 17.06.2022 05:43

@hrabroslaw4521

@rs1975
3. točka: je asfalt, edino vzpon iz Podsrede proti Koprivnici je sedaj v delu, ravno tam kjer je najbolj strm del (15%) in je makadam. Sicer obstaja kolesarska pot, ampak ta kolesarska ima 3 odseke po 16%...

Hvala za odgovor. Ta cesta, ki si jo napisal je glavna cesta, ki pelje preko Velikega Kamna in naprej proti Senovem in Brestanici? Ker na Geopediji sem gledal še eno cesto, ki gre malo pred gradom Podsreda naprej proti kraju Križe, ampak kaže, da je makedam. 

Mi pa ni problema, da je kakšen klanec malo bolj divji :) Če je pa preveč divji pa grem tudi zraven kolesa :)

Sicer je res glavna, ampak malo prometa. Imaš pa 2 opciji:

- takoj za Koprivnico zaviješ levo mimo vasi Anže do Brestanice. Prazna asfaltirana cesta. 

- v Velikem Kamnu zaviješ levo za Armeško do Brestanice. Prazna asfaltirana cesta. Tule mislil, da je del ceste v delu.

ojanez 17.06.2022 07:29

@rs1975


Sicer je res glavna, ampak malo prometa. Imaš pa 2 opciji:

- takoj za Koprivnico zaviješ levo mimo vasi Anže do Brestanice. Prazna asfaltirana cesta. 

- v Velikem Kamnu zaviješ levo za Armeško do Brestanice. Prazna asfaltirana cesta. Tule mislil, da je del ceste v delu.


Mislim, da on ne načrtuje poti po glavnih cestah, ampak ima namen iti relacijo grad - Križe - Kostanjek in nato spust po kotlini skozi Anže do Brestanice.

@Hrabroslaw - kot si že sam ugotovil, je cesta, ki malce pod gradom zavije desno proti Križam, v večjem delu makadamska. S specialko nisem prepričan, kako bi šlo.

Imaš še eno možnost, ki pot malce podaljša in ji doda nekaj višincev. Pelješ mimo grada do kraja Osredek, kjer se spustiš v dolino in se od tam znova malce vzpneš do Križ, kjer pri gasilskem/domu krajanov zaviješ levo proti Kostanjku. Ta pot je v celoti asfaltirana.


Na Stravi je nekaj odsekov označenih kot "neznana površina" ali "makadam", vendar Strava ne pozna detajlov :). Vse je asfalt. Označena pot na sliki se prične pri gradu.

Delovišče z makadamskimi odseki, o katerem je pisal rs1975, je na glavni cesti Podsreda - Koprivnica - Mali Kamen - Senovo, kjer je v delu prvi odsek - vzpon iz Podsrede proti križišču za grad Podsreda.

Srečno!

hrabroslaw4521 18.06.2022 09:41

@ojanez

@rs1975
Hvala vama za odgovore. Mi je zmeraj super, le imam več možnih poti in se potem odločiš na kraju samem, katero boš vzel, ko je vse odvisno od situacije (vreme, počutje, promet,..)!

Po glavni cesti sem se že vozil, sicer v nasprotno smer in mi ni delala problemov. Se pa rad vozim po cestahm po katerih se še nisem in so mi vsi predlogi všeč. Tako, da kmalu na potin še enkrat vama hvala!




1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI