Cestno kolo Giant: Defy advanced 2: Giant TCR Advanced Disc 1 KOM

Domov > Forum > Cestno kolo Giant: Defy advanced 2: Giant TCR Advanced Disc 1 KOM

Cestno kolo Giant: Defy advanced 2: Giant TCR Advanced Disc 1 KOM

SORTIRAJ PO:
KolesarRok 18.07.2022 17:55

 Pozdravljeni dragi kolesarji!

Prosim za pomoč pri izbiri kolesa. Nekako sem se zagledal v ta 2 modela in se ne morem odločiti. Grem z 20 let starega trekinga, večinoma sem na asfaltirani cesti, kolesarim pretežno v klance in to mi je nsjbolj pomembno... Se splača premakniti 300 (TCR) eur za ultegro ali je to zame popolnoma irelevantno in je 105 (Defy) več kot dovolj dober? Je TCR mogoče preveč športno kolo zame, ki sem vendarle nezahteven analfabet ali pa sploh ni pretirane razlike z defy, ki je endurance? To mi zaenkrat pride na misel...

Hvala vsem za nasvete in varno vožnjo.

coki 18.07.2022 19:11

Če, ne boš dirkal vzami Defyja.

No tudi z Defyjem se da dirkat je pa udobnejši

coki 18.07.2022 19:14

Defy, če te bo pa zagrabla dirkaška mrzlica boš pa  sigurno kupoval drugo kolo....

Agent041 19.07.2022 09:42

Če te vlečejo bregovi, vsekakor TCR. Je lažji, bolj togi.

Vprašanje je bolj glede pozicije na kolesu. Je tudi bolj agresiven. Ni pa spet tako kot nekatera druga bolj dirkalna kolesa. Sam nimam ravno neke aero pozicije, pa imam tudi TCRa.

Odvisno tudi kakšen kolesar si. Če boš tudi na bregovih umirjen (sede in z enakomernim tempom), bo bolj vseeno ali TCR ali Defy. Če pa si bolj poskočen in na strmih delih rad abzicaš, vsekakor TCR. Sam vozim kratke in strme klance in sem bolj poskočen kolesar in je razlika med endurance in klasično specialko ogromna. Na ravnini pa mi je vseeno. 

Lahko da boš to poskočnost dobil šele čez čas, tako da če bi ti pozicija ustrezala, bi vseeno šel na TCR, da nebi za eno leto premišljeval, da bi zamenjal kolo za agresivnejšega. Tudi TCR je lahko udoben, če daš širše gume gor. Sam ga imam bolj za zimske vožnje (tudi v riziku dežja in v vetru), in sem takoj dal gor 32c gume. Nižji pritisk, večje udobje.

 

Nejc1986 19.07.2022 14:27

Sam imam TCR 2018 z ultegro . Defy mi je bil preveč pokončen. Ker delam daljše in hribovite trase ,sem si na TCR naštimal malo bolj endurance pozicijo,pa vseeno bolj agresivno kot na Defy.


105/ultegra.... Never ending story. 105ka je dovolj .


Glas za tcr 

montelli 28.07.2022 16:43

Imam TCR 2021 z Ultegro. Ko sem lansko leto nabavljal nisem niti gledal bolj pokončnih geometrij, ker sem te vedno dojemal, da to kupijo tisti, ki se le prevažajo okoli. Sam gledam na specialko, kot na instrument na katerem se zdivjaš,...

OK, tvoj pogled je lahko drugačen. Če te zanimajo rekreativne vaške dirke na klanec ali maratoni in gledaš na kolesarstvo v smislu izboljšanj svojih performansov potem je TCR morda prava izbira. Glede na to, da te zanimajo klanci bi morda bil TCR smiseln.

Če pa si v kolesarstvu, da se sprostiš v pokrajini in občasno voziš daljše vikend runde z družbo pa bi Defy morda bil bolj primeren. Mogoče se motim ampak tako jaz gledam na te geometrije.

Zdaj ali Ultegra ali 105 mislim, da ni tako relevantno iz vidika racionalnosti, obe grupi sta dobri. Iz perspektive kolesarskega navdušenca bi se sam še stegnil za tistih 300 €. Odločanje med tema dvema grupama bo bolj relevantno v naslednjih sezonah,... Jaz ne glasujem, ker se moraš glede na želje in potrebe odločiti sam.

Mogoče dodam še to, da se je Giantov TCR z ultegro v enem letu podražil za čistih 300 €.

rs1975 29.07.2022 05:36

Z tistih 300 EUR je bolje da jih investiraš v boljše obroče. PR2 so bolj kot ne osnovni obroči...

Nejc1986 29.07.2022 15:58
@rs1975

Z tistih 300 EUR je bolje da jih investiraš v boljše obroče. PR2 so bolj kot ne osnovni obroči...


Definitivno se strinjam .
montelli 30.07.2022 09:56

Glede na to, da greš iz 20 let starega trekinga bo vse kar boš kupil formula 1. PR2 so budget obroči ampak za uničit so čisto ok. Tak da obroče ni nujno imeti v prvem planu.

sixsl 30.07.2022 15:27

Se strinjam s predhodnikom, da z obroči se v začetku ne kaj dosti ukvarjat. Važno,da te cestno kolesarjenje potegne in da ti bo kolo všeč. Vsaka nadgradnja lahko sledi čez kakšno leto ali dve....

SODROVC 31.07.2022 20:12

Defy ima endurance geometrijo, ki pa ne ustreza vsakomur. Zamisli si TCR, potem ga pa spredaj malo dvigni. Kaj se zgodi? Da ostane spr. kolo na tleh, je potrebno krmilni cevi spremeniti kot, in s tem tudi vilicam. Sedež gre malo bolj za gonilni ležaj, podsedežna cev ja bolj položna, na pedala se zato drugače pritiska. V klancih se to še kako pozna. Pri vožnji navzdol je v zavojih potrebno malce več "napora" kot pri dirkalcu. Zanesljivo, a malo leno kolo.

Saj se na to navadimo, ampak vožnja ni tako fajn, kot je na dirkalcu. Je pa tako kolo čist dobro za razna popotovanja, sploh, če ima tudi na krmilu torbo. 

O različnih geometrijah se da na internetu marsikaj najti. Npr. Understanding bike geometry ali pa Fork rake and fork trail explained. Upam, da ti bo v pomoč.


KolesarRok 31.07.2022 21:46

Hvala vsem za nasvete. Odločil sem se za Defy in sem po prvih kilometrih zelo zadovoljen. Muči me sicer par drugih zadev, a s temi moram opraviti sam:).

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI